Условия за придобиване на огнестрелно оръжие

Re: Моля за компетентно мнение

Мнениеот tersivel » 01 Май 2014, 20:20

neron81 написа:Здравейте кандидаствам 2 пъти за разрешително за лично оръжие и ми отказват,при положение,че уж хващам някакви връзки,сега съм на 33 години работя като охранител в бар и доста пъти ми се е налагало да давам обяснения в полицията заради работата си,през 2004 година имам глоба за дребно хулиганство,а когато бях на 16години с още двама келеши ме хванаха да чупим стъклата на колата на един комшия който не ни даваше да ритаме пред блока и тогава ми взеха отпечатъци.Та мисълта ми е дали заради тези неща не ме мислят за престъпник?

И защо ти е изобщо оръжие? Да стои в касата? Защото нямаш право да носиш лично огнестрелно оръжие по време на работа като охранител !!:)
tersivel

Re: Условия за придобиване на огнестрелно оръжие

Мнениеот neron81 » 03 Май 2014, 15:11

Да почна работа на друго място искат лично оръжие
neron81

Re: Условия за придобиване на огнестрелно оръжие

Мнениеот mordohy » 12 Ное 2015, 17:34

Здравейте, знам, че много пъти се е обсъждала темата, но времената се менят. На 52 год съм и съм бивш служител на МВР. Напуснах за да уча, а после се завъртяха нещата. Много пъти бивши колеги са се чудели, защо нямам оръжие, а то просто не ми трябваше. Бях му се преситил. Обаче напоследък го ударих на туризъм по чукарите и два пъти вече срещам разни космати бозайници, които е по-добре да ги срещаш с някой пищов с по-пробивни патрони. Това автоматично ме води към някое оръдие като ТТ. Валтер-П-38, Бердиш и производните им.
Накратко: Какво да правя, при положение, че всичките ми стари колеги се разпръснаха, по понятни причини. Трябва ли пак да карам курсове или за бившите служители има друга процедура?
Благодаря!
mordohy

Предишна

Назад към Оръжие и помощни средства