За оръжието

Re: За оръжието

Мнениеот cop » 12 Май 2009, 19:01

baretata12 написа:здравейте колеги :) желая да си закупя пистолет Глок или друго добро оръжие!Моля дайте инфо!Благодаря :)

Какво точно "инфо" те интересува?
Изписани са милиони материали и в български и в чужди форуми!
Толкова по въпроса за инфото, ползваш търсачката и четеш. Другото е практика...

И още нещо: Първо си изясни какъв пистолет искаш: метален/композитен, калибър, вместимост на пълнителя, маса, габарити, цена...Като се спреш на 2-3 модела обикаляш стрелбищата, където ги има и стреляш с всеки един от тях. Който ти пасне на ръката, душата и джоба - това е твоя пищов!
cop

Мнениеот 4engeto » 12 Май 2009, 20:50

cop написа:
baretata12 написа:здравейте колеги :) желая да си закупя пистолет Глок или друго добро оръжие!Моля дайте инфо!Благодаря :)

Какво точно "инфо" те интересува?
Изписани са милиони материали и в български и в чужди форуми!
Толкова по въпроса за инфото, ползваш търсачката и четеш. Другото е практика...

И още нещо: Първо си изясни какъв пистолет искаш: метален/композитен, калибър, вместимост на пълнителя, маса, габарити, цена...Като се спреш на 2-3 модела обикаляш стрелбищата, където ги има и стреляш с всеки един от тях. Който ти пасне на ръката, душата и джоба - това е твоя пищов!

Ок колега и сега ако кажеш кои са стрелбищата където може да стане това, на по сносни цени, ще съм ти благодарен. Иначе ще продължаваме да ползваме стрелбището на село, с мишена легена на баба.
Димитър Попов- РУ на МВР Гоце Делчев.
ПОЛИЦАИТЕ НЕ СМЕ УБИЙЦИ !
Аватар
4engeto

Мнениеот mav » 12 Май 2009, 20:53

така е... има хиляди страници и информация , където е пълно точно с такива отговори , тип "виж колко е изписано и говорено " :) смешно , но факт.
както и да е... и мен ми е интересно , но не от ваша гледна точка, които им трябва постоянно по време на работа, а от малко по обикновенна гледна точка... именно - за човек който не го носи постоянно (за разлика от вас) , да не е служебен, да е ефективен.
последното е решаващо.
оръжието трябва да респектира някой който ти е посегнал на колата, жилището , дори на теб самия.

от тази гледна точка, чувал съм револвера е доста ефективен в това отношение, и дори психологически дава доста по голямо предимство срещу "посегател" най общо казано.
както и да гърми силно. така че дори да не се чуе след изстрела репликата "ей , ко прайш там бе мангал! "
примерно във въздуха ще е първия , но да е респектиращ изстрел, а не "пльок" или "пат пат пат"....
в казармата съм стрелял с СПГ и "фагот" , и предполагате знаете как е.. нещо такова ако има.. добре ще е :)
та.. препоръки в тази насока ?
Не прав тот кто прав, а у кого больше прав
Аватар
mav

Мнениеот СИГМА12 » 13 Май 2009, 06:36

по-ясно и точно от мнението на cop,здраве му кажи!
Ясен Филев-СПС-ОД-МВР-Варна.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот cop » 13 Май 2009, 12:49

Ок колега и сега ако кажеш кои са стрелбищата където може да стане това, на по сносни цени, ще съм ти благодарен. Иначе ще продължаваме да ползваме стрелбището на село, с мишена легена на баба.[/quote]

За съжаление нищо конкретно не мога да кажа.
В София има много стрелбища, които разполагат с различни оръжия. За повече подробности-интернет или помощ от приятел...
За съжаление в провинцията положението е плачевно! За пример ще дам северозападна България: Във Видин, Монтана и Враца няма нито едно работещо обществено стрелбище, на което всеки желаещ за може да изпробва дадено оръжие или да подобрява уменията си...
Иначе...стрелбището на село...спомням си за едни, ползвали гората за стрелбище...и всичко завършило трагично за участвалите....
cop

Мнениеот sody » 04 Юни 2009, 10:57

gogo 0728 написа:Генерал обясни как подменяш стоп патроните за Макаров , говоря за служебното оръжие .
Знам , че трябва да се подменят на всеки две години защото толкова е годноста на барутния заряд но в нашата служба това не се прави / Гранична полиция/ не знам как е по другите служби .
За служебните леволвери също трябва да има стоп патрони но никой не дава , дежурният отговор е "няма".

Явно зависи от оръжеиника колега.При прегледа на оръжието, нашия ми ги смени, без да съм го молил, просто прецени че са за смяна!Явно на вашите не им се занимава да си вършат служебните задължения и не им се изготвят протоколи за брак ,още повече че неим дреме, ако ви потрябват ,как ще ги ползвате,и неги интерисуват вашата безопасност!
Дано бог бъде с нас и даде добро и спокоино бъдеще на нашата родина България.Вън на мутрите от МВР.Член на СФСМВР!!!
Аватар
sody

Мнениеот pool » 04 Юни 2009, 19:32

Правите една стрелба със стоп патрони и си опреснявате вашите.
pool

Мнениеот osata » 04 Юни 2009, 19:36

Имах една мечта преди година-две да направя стрелбище. Открито, с подвижни мишени и т.н. Колко и лесно да звучи, няколко стотин хиляди евро трябват. За обикновен човек е много, но за институция е смешна сума.
Аватар
osata

Мнениеот beybal » 23 Окт 2009, 08:05

mustang написа:Колеги имам следния въпрос-имам стаж в МВР-4г.и искам да си закупя лично оръжие,но нашия косаджия ми каза ,че трябва да имам минимум 10г.стаж,а иначе по общия ред трябвало да докажа необходимост..../пълни глупостиІ.....вие имали ли сте подобни проблеми ?

това отпадна още 99г,само че някои косаджии се правят на интересни.аз също си закупих личното оръжие когато бях с 4ри год служба,но самото разрешително е за три години,а не като на колегите с 10 год стаж което е издадено за пет години.така че само вземи разрешение от секторния си и бягай да си купуваш.
POLICE LINE DO NOT CROSS
beybal

Мнениеот cz75bdpolice » 31 Окт 2009, 12:00

Един руски сайт,в който можете да видите почти всички образци КНО от производители в целия свят http://www.pishtov.com/Russian/FrameSetPM.htm направо ми се пълни душата :lol:
,,СТРАХЛИВЕЦЪТ УМИРА ВСЕКИ ДЕН,А СМЕЛИЯ-САМО ВЕДНЪЖ,,-ДЖОВАНИ ФАЛКОНЕ
http://www.youtube.com/watch?v=zM_MEAijeu0
Аватар
cz75bdpolice

Мнениеот C0LD » 16 Дек 2009, 01:04

beybal написа:това отпадна още 99г,само че някои косаджии се правят на интересни.аз също си закупих личното оръжие когато бях с 4ри год служба,но самото разрешително е за три години,а не като на колегите с 10 год стаж което е издадено за пет години.така че само вземи разрешение от секторния си и бягай да си купуваш.

Имам 8 години и половина и ми беше отказано. Че КОСаджиите се правят на интересни е ясно, въпросът ми е някой знае ли как по законен начин да отида и да подам молба без да ползвам жокер „обади се на приятел“ или „отиди в КОС с който трябва“ ?! Докога ще продължаваме с номерата от селските вечеринки и защо точно на нас (колегите) ги прилагат.. Без да обиждам никой, като се замисля аз на протестите КАТаджия и КОСаджия не съм видял, не съм и чул да са ходили.. явно там са доволни от всичко. Та - има ли законен начин, какви документи са необходими за да не ми бъде отказано заради това че нямам 10 години :?:
Аватар
C0LD

Мнениеот Anschutz » 16 Дек 2009, 22:13

C0LD написа:
beybal написа:това отпадна още 99г,само че някои косаджии се правят на интересни.аз също си закупих личното оръжие когато бях с 4ри год служба,но самото разрешително е за три години,а не като на колегите с 10 год стаж което е издадено за пет години.така че само вземи разрешение от секторния си и бягай да си купуваш.

Имам 8 години и половина и ми беше отказано. Че КОСаджиите се правят на интересни е ясно, въпросът ми е някой знае ли как по законен начин да отида и да подам молба без да ползвам жокер „обади се на приятел“ или „отиди в КОС с който трябва“ ?! Докога ще продължаваме с номерата от селските вечеринки и защо точно на нас (колегите) ги прилагат.. Без да обиждам никой, като се замисля аз на протестите КАТаджия и КОСаджия не съм видял, не съм и чул да са ходили.. явно там са доволни от всичко. Та - има ли законен начин, какви документи са необходими за да не ми бъде отказано заради това че нямам 10 години :?:

Разрешенията, респективно-отказите, ги издава Началника на РУ-то. Ако това е направено в писмена форма/ Заповед за отказ за издаване на ИАА/ в 14 дневен срок подаваш чрез началника на РУ-то жалба до по висшестояшищият орган- Директора на ОДМВР. В нея описваш основанията за обжалване, като се позоваваш на чл.42 ал.1 от ППЗКВВООБ, и изрично подчертаваш, че в служителите на МВР и МО не кандидатстват по реда на чл.41 ат ПП, а чл.42 определя компетентния орган който трябва да издаде разрешението, но не задължава служителите на МВР и МО да доказват необходимостта от притежаване на оръжие, както и, че не ги задължава да имат определен трудов стаж. Единствената правна норма, която създава задължително пораждащи права при определен срок- 10 прослужени години, е параграф 7 от ЗКВВООБ. На служителите придобили оръжия по същият, разрешенията за носене и съхранения се издават за срок от 5 години, на всички останали за 3 години. Когато това се прочете от Началника на РУ-то, той самият би трябвало да преразгледа заповедта си, да я отмени и за издаде исканото разрешение / всичко това на основание чл.91 от АПК/.
Ако обаче това не стане, ще изпрати преписката до Директора на ОДМВР, който, би следвало да отмени Заповедта за отказ за издаване на исканото разрешение, и да върне преписката за ново произнасяне и удовлетворяване на искането.
Ако и той потвърди заповедта, в срок/14 дневен/ обжалваш заповедта пред съответният първоинстанционен административен съд. В жалбата изрично следва да упоменете недоволството си от ИАА и нарушените разпоредби на ЗКВВООБ и ПП към него. Мисля, обаче , че едва ли ще се стигне до тази инстанция и проблемът ти ще се реши още в началото.
По сложен е въпросът когато не си получил изрична /писмена/ заповед за отказ за издаване на ИАА /между другото това е абсолютно незаконосъобразно, зашото законодателят е задължил административният орган да направи това изрично/. Обжалването е задължително, като то трябва да започне отново с жалба чрез началника на РУ-то до Директора на ОДМВР, отново се описват нарушените норми на ЗКВВООБ и ПП към него, но това трябва да стане след изтичане на едномесечният срок по издаване на разрешенията. Едва след това се счита, че има "мълчалив отказ". Всичко останало е същото, но пак казвам, че едва ли ще се стигне дотам.
Ако въпреки всичко, отново не ти се издаде разрешението, то явно имате проблем с началниците!
Тогава пиши и ще ти кажа какво да правиш.
Колега, със сигурност си обидил някого, защото аз видях на протестите, и то всички дотук, няколко служители на КАТ и всичси наши служители от КОС! Ако искаш пиши на "лични".
Anschutz

Мнениеот BARS » 23 Мар 2010, 18:33

В Замундата има доста материали за Руските оръжия ******
Последна промяна MasterCop на 23 Мар 2010, 19:30, променена общо 2 пъти
Причина: Връзка към сайт разпространяващ нелицензиран софтуер!
BARS

Мнениеот JohnDow » 24 Мар 2010, 17:51

Тук http://world.guns.ru/ има почти всичко.
Изображение Изображение
Аватар
JohnDow

Мнениеот MasterCop » 13 Юни 2010, 09:25

Държавни изпитания на автомат Калашников от серия № 200 ще започнат следващата година, съобщи директорът на Ижевския машиностроителен завод, Владимир Гродецкий. Той отбеляза, че за автомата има перспективи, и заводът се надява да го доставя за войската. Новият автомат Калашников е създаден на базата на АК-74М. От предшественика му го отличава увеличената с половин килограм маса. Освен това, на новия автомат ще има планка за закрепване на допълнително оборудване - оптически мерник, лазерен указател и фенерче.
http://bulgarian.ruvr.ru

Не мисля, че информацията е точна! АК-74М и сега има планка за закрепване на мерници:
АК-74М
Изображение

Планката за монтаж на допълнителни приспособления до сега:
Изображение
с монтиран бързомер "Кобра"
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот glock 17 » 19 Фев 2014, 19:32

НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА ПРЕПОРАЧА ПАТРОНИ ЗА ГЛОК 17.
glock 17

Мнениеот dinkovm » 20 Фев 2014, 10:04

Всеяден е. Ползвай всичко! Стига да е от същия калибър разбира се.
Може да си добър човек и без да си полицай , но за да си добър полицай е задължително да си добър човек.

http://www.vbox7.com/play:ab83519d
Аватар
dinkovm
Инструктор

ПредишнаСледваща

Назад към Оръжие и помощни средства