За оръжието

За оръжието

Мнениеот bega4kata » 07 Мар 2009, 12:46

От скоро вече съм назначен и ни зачислиха оборудването-палка, белезници и прочие-да не изреждам всичко. Пистолетите ни са чисто новички, което направо ме възхити като го получих моят. Ентусиазма ми обаче поизстина, когато го разлобих и почнах да го чистя-такава груба изработка на цевен канал не бях виждал :evil: Отвътре на канала се вижда на едно място грапавина-вероятно шупла-все едно е изстъргано-вероятно при изработката на каналите. Ако си го купувах определено не бих го взел и се чудя какво да правя-няма експерт който да си каже мнението и дали не е нормално за това оръжие или има риск цевта да не издържи изстрел. :roll: Еми тя цевта на въздушната ми пушка, също руска, отвътре е нестравнимо по- прецизно изработена от тази на пищова. Накратко-мога ли да го ползвам, или да тичам да ми го сменят, какво е вашето мнение?
Празна раница не пази граница, уважаема г-жо Министър!
Аватар
bega4kata

Re: За оръжието

Мнениеот chvarci » 07 Мар 2009, 15:39

по добре го смени,а ако можеш с друга марка като "Глок","Люгер","дори и с "ЧЗ" :roll:
Аватар
chvarci

Мнениеот Sir Humphrey » 07 Мар 2009, 16:26

Хващач кръглата пила и пилиш шуплата/грапавината докато изчезне :) Бъзикам се, никога през живота си не съм хващал огнестрелно оръжие.
Ти пробва ли изобщо да стреляш с него или го разглоби преди да пуцнеш два пъти в мишената?
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот BLACKJ » 07 Мар 2009, 16:34

Прав е Sir Humphrey ,ама преди да хванеш пилата земи включи електрожена и и капни една капка на тая шупла и тогаз пили,а ако не хване ред бягай в Комисията за Защита на Потребителите :lol: :lol: :lol:
С майтапа до тук,ако смяташ да си го държиш,пищоля във витрина и под ключ не ти трябва да го сменяш,ама ако работиш на улицата не се бави и настоявай да ти го подменят :!:
Живей Днес,защото Вчера няма да се върне,а Утре може и да няма!!!
НЕ СЪМ ОТ ВЧЕРА!!!
http://www.vbox7.com/play:9fb723f4 - в памет на загиналите колеги
Очарованието от знанието е в незнанието!
Аватар
BLACKJ

Мнениеот bega4kata » 07 Мар 2009, 16:47

Колеги вие си правите веселото, ама аз... :cry: Не съм го пробвал, седи си заключен в сейф-касетата и вероятно ще стане на следващите стрелби, иначе би трябвало да е прострелян :roll: . Май- по- удачно е да го ползвам като бумеранг-ще има голям стопиращ ефект ми се струва :mrgreen:
Аватар
bega4kata

Мнениеот BLACKJ » 07 Мар 2009, 16:52

bega4kata шегата си е шега - с ОРЪЖИЕТО ШЕГА НЕ БИВА :!:
Живей Днес,защото Вчера няма да се върне,а Утре може и да няма!!!
НЕ СЪМ ОТ ВЧЕРА!!!
http://www.vbox7.com/play:9fb723f4 - в памет на загиналите колеги
Очарованието от знанието е в незнанието!
Аватар
BLACKJ

Мнениеот bega4kata » 07 Мар 2009, 16:59

Знам, че не бива, за това се допитвам до вас-не съм наясно доколо е сериозен дефекта-просто след като старателно почистих до блясък цевта, така, че да блести като погледна през нея, точно там тоя "гланц" го няма-около 2 мм някъде. Ще ходя да ми го сменят и това е, не ми вдъхва доверие.
Аватар
bega4kata

Мнениеот Irokez » 07 Мар 2009, 17:16

Хей , я не се базикайте с човека, това да не е детски сърбеж. Отивай батьовото и го връщай на този който ти го е зачислил , първо да го прегледа и да си даде мнението, съответно той не може да зная какво има във всеки новополучен пистолет, като се има в предвид че е и нов . Аз съм оръжеиник . Не стреляй , дори и за проба !
Аватар
Irokez

Мнениеот blueheat » 07 Мар 2009, 17:36

Ирокез е прав, не бива да стреляш с него. Или да ти го сменят, или ако кажат, че става да ти го прострелят те.
blueheat

Мнениеот Ronin » 07 Мар 2009, 17:40

Колега, просто сменяш пищова. Тоя дето ти го е зачислил няма какво да го гледа, едва ли разбира от оръжие. Да е нов пистолета не ми се вярва, просто може да е след основен ремонт. За толкова години в МВР само веднъж съм виждал чисто нов пистолет ПМ получен от централните складове и зачислен в щата. Масово се въртят едни и същи пистолети като само ги ремонтират, бракуване не съм виждал. Така, че в твоя случай може да се окаже почти безобиден проблем от неподдържане или пък сериозен проблем - раздуване и т.н.Въпреки всичко го сменяй, не бива да се почва службата с оръжие дето му нямаш пълно доверие...
Потребителят "clearly" трябва да се банне по IP за системно зафлудяване на форума.
Ronin

Мнениеот Irokez » 07 Мар 2009, 17:59

Ronin , Прав си , учудих се като казва че е нов , но пък е и възможно , някой спонсор , както с Чезетата преди около десетита години . А иначе Макаровите са на 10 / 12 та оксидация, но въпреки всичко са по добре от чешките ,които се напълниха със сип още петата година , мехатика, имат но цевите им не струват , като и гладкоцевните им пушки. Май ще е по добре ние да им правим цевите :lol: :lol: :lol:
Аватар
Irokez

Мнениеот bega4kata » 07 Мар 2009, 18:04

Цевта не ми изглежда да е раздута, поне на пръв поглед. Проблема е в покритието отвътре, дори отначало помислих, че е някакво замърсяване, но след като го почистих се видя, че повърхността е наранена. Изглежда нов, защото оксидацията е супер-нито драскотина нито нищо, всичко смазано. Със сигурност ще го върна и ще настоявам да го сменят, благодаря за препоръките на всички!
Аватар
bega4kata

Мнениеот Ronin » 07 Мар 2009, 18:16

Irokez, десет години носих и ползвах ЧЗ 75В и преди година и нещо го върнах. Голям гъзобол с него - игла сменях, цевта нежна като на чехкинче оная работа, аз съм си купувал пружини за пълнителите и възвратна като охлабиха щатните, на някои колеги и задръжки се трошиха.За покритието ти е ясно какво е. А имам една чиста 75-ца, от първите, с полукръглите скоби и спица на чукчето - с два пъти по-голям настрел от по-новите и без никакви проблеми по него. Имам чувството, че 90-те години чехите са правили пълни боклуци. Скоро стрелях с ново ЧЗ на приятел, който го товари здраво и няма грижи, явно сега качеството им е на по-високо ниво.
Потребителят "clearly" трябва да се банне по IP за системно зафлудяване на форума.
Ronin

Мнениеот madcop » 08 Мар 2009, 00:16

Първо колега, вероятно говориш за макаров, а такива нови в мвр НЯМА. Вероятно пистолета ти или е от резерва, или е рециклиран и обновен. Няма значение, попринцип този пистолет колкото и недодялан да ти се вижда е един от най-надеждните пищови, които можеш да си позволиш. Аз стрелям много и с различно оръжие, имам четири пищова лични и първия от тях ми е точно макаров, съветски, набор 1976, имам го от 2000 година като от тогава до сега съм изгърмял с него около 5000 патрона, записани в дневник на стрелбите който си водя нарочно. Виждал съм български мак. на 30 000 изстрела и още стреля, в Симеоново има пет такива. Та идеята пич е че вероятно "шуплата" е мърсотия, която обаче е запекла след обработката на пищова в галваничната вана. Нищо страшно вземи си ВД40, телена четка-шомпол от някой оръжеен магазин, но гледай да е месингова за да не ти драска цевта, пръсни обилно препарата в цевта и остави да подейства половин час, след това търкане яко и протривка с памучен парцал. Попринцип цевите на тия пищови са хромирани отвътре и нямат проблеми. Ако обаче не съм прав а наистина има шупла, отиваш при оръжейника в службата, човека който ти даде пищова, и го показваш а той го сменя и точка. Пиши кво става че ми е интересно, поздрави и ще се видим в София на 15 ти :D :D
ПО-ДОБРЕ СЪС ЗНАМЕ В РЪКАТА ОТКОЛКОТО С ИБРИК НА ГЛАВАТА!!!
madcop

Мнениеот bega4kata » 08 Мар 2009, 06:42

Ще ви държа в течение, благодаря ви за съветите, ще се видим на 15-ти :P
Аватар
bega4kata

Мнениеот TARTEI » 08 Мар 2009, 10:13

СЛУЖЕБНОТО МИ ОРЪЖИЕ БЕШЕ СЛЕД ПОНЕ ЗА МЕН ДЕСЕТИНА ОКСИДАЦИИ.............ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ ПРА ПРА ДЯДОТО ЧЕ Е ИМАЛ ЗЕМИ И АЗ СЕГА ИМАМ КАКВО ДА ПРОДАВАМ, ЧЕ СИ ВЗЕХ ЕДИН ГЛОГ ЗА КОИТО КОМЕНТАРА Е ИЗЛИШЕН
ЩЯХМЕ ДА УСПЕЕМ АКО БЯХМЕ ЕДИННИ
TARTEI

Мнениеот bega4kata » 09 Мар 2009, 10:47

Развръзката на казуса-занесох го обратно в службата, откъдето ни ги дадоха-обясниха, че ако е нужно ще ми бъде сменен, бяха отзивчиви и пишова беше разглобен и прегледан основно.Стана ясно, че първо-не е изобщо в първа младост (въпреки, че първите ми впечатления бяха точно обратните) , второ-на въпросното поле на цевта са се появили леки наченки на корозия (което и подозирах). Увериха ме, че няма от какво да се тревожа и проблемът е незначителен-в крайна сметка пак съм си с него, след първите стрелби ще имам впечатления как е в действие.
Аватар
bega4kata

Следваща

Назад към Оръжие и помощни средства