Заключително интервю

Заключително интервю

Мнениеот Онзи » 17 Фев 2018, 19:41

Здравейте!
Поздравления за полезния сайт :)
Мисля че е редно и възпитано първо да се представя, затова ще го направя :) Казвам се Иван, на 26 години от Казанлък. Насочил съм се към системата на МВР и от няколко месеца правя опити да постъпя в нея. Първият ми "горчив" опит беше в ОД на МВР Стара Загора, където получих голям брой точки на ЗИ ( 0,33 :D ) и моето първо участие приключи :) Бях обвинен в заучени фразички, което може и да е така, но все пак не приех добре поражението :D Не се отказах. Сега кандидатсвам в по- голяма дирекция и ми предстои ЗИ. Смятам че съм си направил изводите, взел съм си поуките и съм готов за втори опит :) Днес се реших и хванах лист и химикал, всичките "хвърчащи" мисли ги написах, оформих ги в приличен (поне според мен) вид. Бих бил благодарен, ако някой от компетентните членове на форума, прегледат и дадът мнение за скромната ми мотивация :)

Благодаря предварително :)
Онзи

Re: Заключително интервю

Мнениеот MasterCop » 09 Мар 2018, 09:15

Напиши ги тук да открием заучените фрази :)
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот XXX1 » 09 Мар 2018, 21:31

Не се впрягай толкова. И да го мислиш, и да не го мислиш - файда няма. Решат ли, ще те пуснат, ако ли не каквото и да кажеш винаги могат да се запънат. ЗИ е една голяма мъгла, не го мисли, просто бъди себе и не се изхвърляй много - това не се харесва на никого, това мога да ти дам като съвет. Останалото зависи от комисията.
Аз неведнъж съм изказвал личното си мнение, че това е абсолютно ненужен етап и не би трябвало да го има, или ако го има, да не се дават въобще оценки. На този етап много от кадърните момчета, които определено стават за работа при нас, биват порязвани. След това вместо тях идват такива образи, заради които вицовете за полицаи са истина.

Така че не се отчайвай ако и сега не стане - пробвай, места и конкурси винаги ще има. Успех!
Аватар
XXX1

Мнениеот Онзи » 25 Апр 2018, 11:32

Блягодаря за отговорите ви.
Master cop, готин тънък хумор :D
За съжаление сайтът явно е имал техническа неизправност и темата ми е закъсняла доста :D
Та така... Отново не ме взеха :D Получих отново 0 точки на една от областите ( предполагам "мотивацията", нищо че не бях попитан за нея.)
Този път, на преден план бяха изтъкнати причини като: защо съм си бил признал психото от друг град, а не съм се явил за подобряване на резултата ми във варна ( където всъщност кандидатствах.) Беше ми обяснено от вече бившият зам. директор на ОДМВР- Варна ( няма как да не го знаете :D ) че е за него това е липса на мотивация. И така.. сега отново съм на конкурс. Реших и да повторя психото наново, че май Варненци се правят на голяма работа и не признават психота от други дирекции :D
Ще ви държа в течение, смятам че ще бъде интересен случаят ми :D Все пак ми предстои 3-то ЗИ.
Благодаря ви още веднъж и се радвам, че намерих подобен форум, за да изразя "болката" си :PS)
Онзи

Мнениеот Онзи » 25 Апр 2018, 11:39

П.П. Този път получих повече точки на ЗИ, въпреки нулата на една от областите.
Нахъсан съм много и няма да се откажа :PS) Дал съм си обет, до 30 годишна възраст да опитвам активно :D
Онзи

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР