Допустими диоптри при кандидатстване за работа в МВР

Допустими диоптри при кандидатстване за работа в МВР

Мнениеот sunshine_ » 19 Фев 2010, 11:11

Здравейте. Искам да попитам какви са изискванията относно допустимите диоптри при кандидатстване за работа в МВР. Благодаря предварително. Хубав ден на всички. :)
sunshine_

Re: Допустими диоптри при кандидатстване за работа в МВР

Мнениеот dakota_ » 19 Фев 2010, 15:18

Ти хубаво питаш,но защо не си посочил за каква позиция кандидатстваш за да може да ти се отговори и конкретно?!
dakota_

Мнениеот sunshine_ » 19 Фев 2010, 16:29

Конкретно се интересувам за длъжност от категория Е- полицай. Но бих била много благодарна ако ми разясните, как стоят нещата и за другите длъжности. Тъй като в изискванията за заемане на длъжността е споменато :" да са годни по медицински показатели за държавна служба в МВР", а никъде не открих информация относно допустимите диоптри, искам да разбера какви ограничения има. Благодаря.
sunshine_

Мнениеот dakota_ » 19 Фев 2010, 22:14

Тази информация няма как да е откриеш тя е при лекарите от комисията,аз ще потърся в работно време точния документ по който работят и ще ти го пратя може и тук може и на лични.Това което ще споделя сега е само от разговор с лекар който участва в комисия,за АМВР е 0,5 диоптъра допустимото отклонение,за дознателите е до 3 диоптъра и нека се има предвид,че очен статус е доста разтегливо понятие...За кат.Е не мога да бъда категоричен,при мен имам полицай с около 3 год. служба и е с 1.25 диоптъра,върши си работата без затруднения...
dakota_

Мнениеот sunshine_ » 20 Фев 2010, 14:32

Много Ви благодаря за информацията. Интересувах се, защото имам 1.5 и 2.5 диоптъра на двете очи, поради което нося лещи, и нямам никакъв проблем с ясното виждане, но исках да знам дали има смисъл да се пробвам и да кандидатствам за подобна служба, ако има ограничения за това.
Хубав ден.
sunshine_

Мнениеот djface » 22 Фев 2010, 15:19

Аз доколкото знам имаше нещо от сорта с корекция и без корекция, някакъв коефицент до 1,4 ама какво е точно и аз не знам. Така съм чувал, нека dakota_ ако е намерил тази инфомация да разясни. И на мен ми е интересно да науча точно за какво става въпрос!
djface

Мнениеот sunshine_ » 23 Фев 2010, 09:12

djface написа:Аз доколкото знам имаше нещо от сорта с корекция и без корекция, някакъв коефицент до 1,4 ама какво е точно и аз не знам. Така съм чувал, нека dakota_ ако е намерил тази инфомация да разясни. И на мен ми е интересно да науча точно за какво става въпрос!

Това малко ме обнадежди, защото имам голямо желание да се насоча в тази сфера. :) Дано dakota_ да може да разясни ако е намерил информация.
sunshine_

Академия на МВР Симеоново

Мнениеот диди » 19 Апр 2010, 14:30

Здравейте!
Наясно съм с кандидатстването в академията. Но може ли някой да ми каже за медицинския преглед до какви диоптри на очите са позволени. Защото има ниски диоптри и на двете очи и се чудя дали ще ме пуснат или гледат всичко да е идеално!? :)
Мерси предварително.
Последна промяна MasterCop на 19 Апр 2010, 18:28, променена общо 1 път
Причина: Съществуваща тема - сливане!
диди

Re: Академия на МВР Симеоново

Мнениеот kkarakashev » 19 Апр 2010, 19:36

диди написа:Здравейте!
Наясно съм с кандидатстването в академията. Но може ли някой да ми каже за медицинския преглед до какви диоптри на очите са позволени. Защото има ниски диоптри и на двете очи и се чудя дали ще ме пуснат или гледат всичко да е идеално!? :)
Мерси предварително.

Здрасти диди. Аз съм с -0,75 / -1 това по машина. На стена съм -0,5. Няма проблем. Лекарката ми каза че няма проблеми до -1,5,- не е фатално.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот MIMINO » 11 Май 2010, 15:19

Моето момиче, можеш да влезеш в МВР и без око. И сляпа да си ще те приемат, ако мама или тати са се обадили за теб. Спокойно....
Последна промяна MasterCop на 15 Май 2010, 18:49, променена общо 1 път
Причина: Мнение с латински символи!
MIMINO

Мнениеот dmm » 12 Май 2010, 15:07

Здравейте,
а оказва ли значение плоскостъпието? (Става въпрос, ако е корегирано със стелки). Също така имам едно рядко хронично хематологично заболяване, което не знам дали няма да се окаже проблем. Ако може да публикувате този документ ще съм много благодарен.

PS: Интересувам се да кандидатствам с техническо висше образование за Инспектор - категория Г, след което (понеже разбирам, че няма как директно) да се прехвърля в НТЛ. Така или иначе съм запитал, всъщност има ли друг начин за работа в НТЛ? Тази последователност подходяща ли е?
dmm

Мнениеот val63 » 16 Май 2010, 14:10

само ако бащати е бивш шев но РПУ ВСИЧКО СТАВА в НТЛ така не се влиза чака се и се учи с години а не като теб от вън право в НТЛ незнам ако Ц.Ц. разбере какви ще са последствията а със сигорност ще разбере защото аман от некадърници ТАТИ БИВШ НАЧАЛНИК НА РПУ СИНЧЕТО ПОЛИЦАЙ С ПРИТЕНЦИЙ
val63

Мнениеот dmm » 17 Май 2010, 21:42

Явно не забелязваш, че постовете ми в двете теми се дублират, за което се извиних в другата. В думите ти няма никаква логика; по-добре щеше да е да ми обясниш процедурата, вместо това.
dmm

Мнениеот dsuzunov » 19 Май 2010, 07:55

За да работиш в НТЛ, БНТЛ итн. най-напред трябва да си служител на МВР.
От което следва, че трябва да отговаряш на условията за работа в МВР.
Не си мисли, че ако сега, сме експерти, то утре няма да сме на улицата, с униформи (не, че сега не съм на улицата)
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот dmm » 19 Май 2010, 16:12

Много благодаря за отговора. Бихте ли обяснили как тогава точно става (процедурно) прехвърлянето. Не мога да разбера това, че на mvr.bg виждам конкурси, които са ограничени само за хора, които вече са служители, но никога не съм виждал такива конкурси за експерти. Т.е. организира ли се такъв конкурс, колко стаж трябва да има човек, на какви условия трябва да отговаря (образование и т.н.)
Също така не разбирам, на обявените конкурси за инспектори не виждам да пише точно какво ще работят тези хора, ако може да разясните и това.
dmm

Мнениеот dakota_ » 19 Май 2010, 16:25

Човече,чувал ли си думата степенуване и стъпка по стъпка...направи първата стъпка,кандидатствай и влез в системата на МВР,разбери за какво става дума,разбери дали това е твоята работа и след това задавай въпроси,ти не си научил азбуката,искаш направо да почнеш да четеш...Как да ти се обясни как става прехвърлянето,като няма какво да се прехвърля,ти дори не си в системата...Получава се нещо като серии от негърски въпрос "дали е възможно"....Ами да ти кажа,всичко е възможно, но нищо не е случайно...Надявам се да ме разбереш правилно,че стана като в детската градина...
dakota_

Мнениеот dsuzunov » 19 Май 2010, 18:13

Вие, май много искате да работите в лаборатория.
Готов/а ли сте да посещавате трупове?
Готов/а ли сте да присъствате на аутопсии?
Готов/а ли сте да висите с часове пред съдебната зала в очакване да потвърдите, че поддържате изцяло експертизата си и в един момент да чуете, че се е постигнало споразумение и някой е пренебрегнал труда Ви.

За работа в НТЛ, БНТЛ итн. се изискват познания и умения в областите:
-физика, химия, биология, механика, фотография
освен това:
-да притежавате известни познания върху НК и НПК
-да имате висока обща култура и не на последно място:
-да пишете и се изразявате грамотно.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Следваща

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР