Допустими диоптри при кандидатстване за работа в МВР

Re: Допустими диоптри при кандидатстване за работа в МВР

Мнениеот dmm » 19 Май 2010, 19:00

Харесва ми точно научната част от прилагането на закона и искам да се занимавам с нея, защото я виждам като нещо, което има смисъл и което би ми поднасяло всеки ден различни поводи за мислене и творчество. Имам енергия и мога да понеса натовареност, нощни дежурства (така мисля поне за сега). Всъщност, мисля, че биха допринесли за задоволеността ми от работата, сякаш ще свърша нещо важно, за което си заслужава да се отиде, (което не винаги е случая, знам).
За първите два въпроса сигурно всеки като мен ще ви отговори лекомислено с „да“. Готов съм, но дали бих ги понасял с времето, няма как да знам.
Искам да знам в какво бих се впуснал предварително. Не съм сигурен, че ако съм униформен служител ще намеря тази.. задоволеност и за това гледам на това като на преход.
Надявам се не е излязло, че имам прекалено високо мнение за себе си – просто се опитах да обясня мотивите си.
dmm

Мнениеот Sir Humphrey » 19 Май 2010, 20:12

А какво ти е образованието?
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот dmm » 19 Май 2010, 20:21

Още не съм го завършил, но - цифрова електроника.
dmm

Мнениеот dsuzunov » 20 Май 2010, 06:21

С тази специалност, няма да те "огрее" за БНТЛ, НТЛ
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот bodogr » 20 Май 2010, 06:54

С тази специалност може да пробваш в СДОТО
bodogr

Мнениеот welliant » 20 Май 2010, 07:18

dmm написа:Още не съм го завършил, но - цифрова електроника.

Вземи го завърши нивото си на образование и учи здраво . Специализирай качествено и ще намериш реализация в сферата на моб. тел., компют. техн. , комуник. системи и тн. Работи здраво , радвай се на живота и никога няма да си помислиш да ставаш "служител" в МВР .
Заплащането в тези сфери на дейност надхвърля в пъти заплатата в системата на МВР !
Вярвай в себе си !
Аватар
welliant

медицински прегледи за Г категория

Мнениеот geli4ka » 12 Сеп 2011, 21:33

Здравейте!
Искам да попитам през какви прегледи се минава за категория Г-специалист без първоначално обучение, и може ли далекогледство със астигматизъм да е предпоставка за негодност.
Благодаря!
Последна промяна MasterCop на 12 Сеп 2011, 21:46, променена общо 1 път
Причина: Повтаряща се тема - сливане!
geli4ka

Re: медицински прегледи за Г категория

Мнениеот dakota_ » 12 Сеп 2011, 22:19

geli4ka написа:Здравейте!
Искам да попитам през какви прегледи се минава за категория Г-специалист без първоначално обучение, и може ли далекогледство със астигматизъм да е предпоставка за негодност.
Благодаря!

Напиши за каква длъжност става дума,за да може да опитаме да сме ти полезни с информация...Така зададен въпроса,отговора е,ако медицинската комисия те допусне,няма да имаш проблеми със започването на работа!
dakota_

Мнениеот Sir Humphrey » 12 Сеп 2011, 22:23

dakota_ написа:Напиши за каква длъжност става дума,за да може да опитаме да сме ти полезни с информация...Така зададен въпроса,отговора е,ако медицинската комисия те допусне,няма да имаш проблеми със започването на работа!

За мен основният въпрос е:

Кога най-после ще бъдат публикувани критериите за медицинска годност за различните категории длъжности?
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот dakota_ » 12 Сеп 2011, 22:30

Sir Humphrey написа:
dakota_ написа:Напиши за каква длъжност става дума,за да може да опитаме да сме ти полезни с информация...Така зададен въпроса,отговора е,ако медицинската комисия те допусне,няма да имаш проблеми със започването на работа!

За мен основният въпрос е:

Кога най-после ще бъдат публикувани критериите за медицинска годност за различните категории длъжности?

Няма да има такива,това е все едно да бъдат приети и узаконени точно и ясно правилата за случаите на неизбежна отбрана...В момента в който направят всичко това,на една тумба адвокати ще им олекнат джобовете откъм пари и ще се обезсмисли чесането на езиците им и огромните им хонорари...Същото важи и за лекарските комисии относно медицинска годност...
dakota_

Мнениеот geli4ka » 12 Сеп 2011, 22:46

Кандидатствам за длъжност "Специалист категория Г VI-III степен без първоначално обучение. Имам 2.5 диоптера на едното око и 3.25 + астигматизъм на другото. Аз подозирам, че тези високи диоптри може да са пречка. Интересувам се и през какви кабинети и прегледи се минава за определяне на годността за тази категория.
geli4ka

Мнениеот InfoInfo » 12 Сеп 2011, 23:23

Мисля, че за служител с полицейски функции тези диоптри ще се окажат повечко. Иначе се минава през де що се сетиш кабинет.
InfoInfo

Мнениеот Diana » 22 Окт 2011, 17:35

Здравейте!Интересувам се дали ще има проблем с диоптри -0.75 на едното и +1 на другото.Предстой ми преглед в МВР болница на 25.11. и дано всичко мине добре и не се окажат проблем.
Diana

Мнениеот kkarakashev » 22 Окт 2011, 19:31

Diana написа:Здравейте!Интересувам се дали ще има проблем с диоптри -0.75 на едното и +1 на другото.Предстой ми преглед в МВР болница на 25.11. и дано всичко мине добре и не се окажат проблем.

Има някаква формула за смятане, но и аз не е знам. Аз също съм с -0,57 на двете очи.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот litex » 22 Окт 2011, 19:52

Diana написа:Здравейте!Интересувам се дали ще има проблем с диоптри -0.75 на едното и +1 на другото.Предстой ми преглед в МВР болница на 25.11. и дано всичко мине добре и не се окажат проблем.

Задаваш въпрос без да уточниш за каква позиция кандидатстваш на работа в МВР,защото това също има значение.По-добре изчакай прегледа и заключението на лекарската комисия и ще разбереш има или няма проблем!
litex

Мнениеот Diana » 25 Окт 2011, 18:22

Оказа се,че е проблем.Кандидатствах за кат.Е,извинявам се за пропуска да отбележа,че кандидатствам за кат.Е.Днес беше прегледа и комисията не ме одобри,чудя се обаче как така стана,че момиче се явяваше за втори път,точно поради високите диотри,първия път не са я допуснали до следващият етап на класирането и сега нямаше никакъв проблем.Явно много големи връзки.Уверих се ,че за да влезеш в ситемата трябва да си намериш добри познати и приятели.Успех на всички кандидати!
Diana

Мнениеот kkarakashev » 25 Окт 2011, 19:05

Diana написа:Оказа се,че е проблем.Кандидатствах за кат.Е,извинявам се за пропуска да отбележа,че кандидатствам за кат.Е.Днес беше прегледа и комисията не ме одобри,чудя се обаче как така стана,че момиче се явяваше за втори път,точно поради високите диотри,първия път не са я допуснали до следващият етап на класирането и сега нямаше никакъв проблем.Явно много големи връзки.Уверих се ,че за да влезеш в ситемата трябва да си намериш добри познати и приятели.Успех на всички кандидати!

Диана отговорих ти в този пост: http://police.ba4ka.com/viewtopic.php?f=50&t=2532&start=34#p83937
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР