Медицински показатели

Медицински показатели

Мнениеот dmm » 14 Май 2010, 22:08

Здравейте,
интересувам се от т.нар. „Медицински показатели за държавна служба в МВР“. До колкото разбирам не могат да се намерят публично, а са някаква политика, която се следва от медицинската комисия.
Искам да кандидатствам за кат.Г след завършване на техническо висше образование, като се надявам да се прехвърля в НТЛ.
Проблемът е, че първо имам плоскостъпие (корегирано със стелки) и също така имам хронично хематологично забаляване, (което също се лекува с профилактични лекарства, фактически и то е корегирано). Според вас дали тези неща ще бъдат пречки? Наистина нямам идея от къде другаде да разбера, а желая да зная предварително, за да не си давам напразни надежди.

PS: Бях публикувал такова съобщение преди няколко дни, но така и не беше удобрено, всъщност дори регистрацията ми изчезна, но се извинявам ако всъщност нещо се бъркам и съм се дублирал.
dmm

Re: Медицински показатели

Мнениеот dakota_ » 15 Май 2010, 07:32

dmm написа:Здравейте,
интересувам се от т.нар. „Медицински показатели за държавна служба в МВР“. До колкото разбирам не могат да се намерят публично, а са някаква политика, която се следва от медицинската комисия.
Искам да кандидатствам за кат.Г след завършване на техническо висше образование, като се надявам да се прехвърля в НТЛ.
Проблемът е, че първо имам плоскостъпие (корегирано със стелки) и също така имам хронично хематологично забаляване, (което също се лекува с профилактични лекарства, фактически и то е корегирано). Според вас дали тези неща ще бъдат пречки? Наистина нямам идея от къде другаде да разбера, а желая да зная предварително, за да не си давам напразни надежди.

PS: Бях публикувал такова съобщение преди няколко дни, но така и не беше удобрено, всъщност дори регистрацията ми изчезна, но се извинявам ако всъщност нещо се бъркам и съм се дублирал.

Това което питаш е наистина строго специфично и тук ясен и точен отговор няма да може да получиш има Централна експертно-лекарска комисия http://www.mi.mvr.bg/Structura/Celk.htm там в разговор с нейни представители може да получиш отговор но и там ще бъде условно това което получиш като отговор,защото зависи как е обявен конкурса дали се изисква изисква първоначално професионално обучение или не се изисква и тук точно е цялата бъркотия....Наредба Із-1009/4.07.2006 г. за условията и реда за постъпване на държавна служба в Министерството на вътрешните работи...според тази наредба ЦЕЛК е компетентна да установява медицинска годност на кандидатите за държавна служба в МВР единствено за длъжности, за които се изисква първоначално професионално обучение.... за длъжности за които не се изисква задължително първоначално професионално обучение, със заповедта за конкурса могат да се определят други специфични изисквания за възраст, образование, психо-физическа годност и професионална подготовка.Това се нарушава почти всеки път и много често независимо как е обявен конкурса и дали се изисква или не се изисква първоначално професионално обучение се действа строго субективно и много кандидати,въпреки притежаваните знания и опит с които могат да са полезни на МВР,се отсвирват от тази комисия,която компетентност в някои от случаите на отхвърлени кандидати е много спорна,но не искам да изпадам в детайли,защото сигурно тук ще получиш много отговори от все "компетентни" хора и не ми се водят безсмислени дебати в кое съм прав и в кое не съм прав....Желая ти успех!
dakota_

Мнениеот dmm » 16 Май 2010, 01:26

Много благодаря за дългия отговор. Ако може, ще допълня въпроса си с нещо различно: Правилно ли се ориентирам, че няма как директно с влизането си в системата да заема длъжността експерт и професионалното ми обучение да е такова? От близо половин година преглеждам конкурсите обявени на dhr.mvr.bg и не съм видял такова обявление, а забелязвам, че там се обявяват И конкурсите, които са само за хора, които вече са служители. Т.е. не разбирам ако конкурсите за НТЛ са само за хора със стаж в системата, защо все пак не се обявяват на този сайт. Или експертите не се назначават с конкурси?
Тъй като в повечето обявени конкурси за инспектори, не пише нищо повече за самата им длъжност, която ще заемат, нямам никаква представа какво точно ще върша като инспектор докато достигна желаната професия - има толкова отдели и толкова сектори към тях... Ами ако не ми харесва? Искам да върша нещо определено, не каквато и да е полицейска работа. Особено след като ще съм подписал договор за 5 години заради обучението. Но не ме разбирайте погрешно - мотивиран съм, имам желание, дори мисля, че разбирам защо е добре един бъдещ експерт да познава как работи полицията от първа ръка, но информацията е много объркана, поднесена на части и неактуализирана и, естествено, това обърква хората като мен.
За това, ако може някой да ми обясни как стоят нещата, какво съм разбрал правилно, какво не, и има ли по-пряк път от този, ще съм много благодарен.
dmm

Мнениеот val63 » 16 Май 2010, 07:59

„Медицински показатели за държавна служба в МВР“-ми попитай тези който те гласят за тая служба те са по-компетентни много недъзи магат да бъдат прекрити
val63

Мнениеот dmm » 16 Май 2010, 13:37

val63, не знам какво искаш да кажеш. Нямам нито един роднина или близък познат полицай, който да питам каквото и да е било. Затова и питам тук.
dmm

Мнениеот val63 » 16 Май 2010, 16:24

val63, не знам какво искаш да кажеш.Много ми нопомняш на човек когото бегло познавам и баща му още преди да е завършил го уреди за НТЛ-ако греша извинявай
val63

Мнениеот dmm » 16 Май 2010, 21:48

Грешиш. Нямах нищо подобно в предвид като казах „по-пряк път".
dmm

Моля помогнете

Мнениеот matow » 29 Май 2010, 15:01

Здравейте,
Казвам се Петър на 17 години съм и твърдо съм решил, че искам след завършването ми да почна работа като полицай. Но за съжаление разбах, че тази моя мечта може да не се осъществи поради факта, че имам дюстабан. Дали найстина това може да изиграе ключова роля и да не мога да стана един от вас?

Поздрави :)
matow

Важен въпрос към служителите на МВР!

Мнениеот Всичко_с_времето_си » 24 Окт 2014, 00:46

Здравейте искам да кандидатствам в Академията на МВР,като полицай,покривам почти всички изисквания само дето има един голям проблем и той е,че съм с 1 бъбрек по рождение.Желание да се занимавам с професията не липсва и след,като отговарям на 90 % от изискванията не може ли все някак си да бъда допуснат до тази професия?Ако отговора е не,то не може ли в Пътна Полиция КАТ да ме допуснат с това ми състояние.Ако отговора е отново не бихте ли ме посъветвали какво бих могъл да запиша да следвам отново свързано с полицията и къде?Благодаря предварително ;)
Последна промяна MasterCop на 24 Окт 2014, 16:55, променена общо 1 път
Причина: Тема с неясно заглавие - сливане
Всичко_с_времето_си

Re: Важен въпрос към служителите на МВР!

Мнениеот scofieldpb » 26 Окт 2014, 09:06

Всичко_с_времето_си написа:Здравейте искам да кандидатствам в Академията на МВР,като полицай,покривам почти всички изисквания само дето има един голям проблем и той е,че съм с 1 бъбрек по рождение.Желание да се занимавам с професията не липсва и след,като отговарям на 90 % от изискванията не може ли все някак си да бъда допуснат до тази професия?Ако отговора е не,то не може ли в Пътна Полиция КАТ да ме допуснат с това ми състояние.Ако отговора е отново не бихте ли ме посъветвали какво бих могъл да запиша да следвам отново свързано с полицията и къде?Благодаря предварително ;)

Аз имам един въпрос към теб :
Защо реши че в "Пътна Полиция КАТ" имат по-различни критерии за прием?
scofieldpb

Мнениеот кпц » 26 Окт 2014, 18:13

Всичко_с_времето_си написа:Здравейте искам да кандидатствам в Академията на МВР,като полицай,покривам почти всички изисквания само дето има един голям проблем и той е,че съм с 1 бъбрек по рождение.Желание да се занимавам с професията не липсва и след,като отговарям на 90 % от изискванията не може ли все някак си да бъда допуснат до тази професия?Ако отговора е не,то не може ли в Пътна Полиция КАТ да ме допуснат с това ми състояние.Ако отговора е отново не бихте ли ме посъветвали какво бих могъл да запиша да следвам отново свързано с полицията и къде?Благодаря предварително ;)

Как ги изчисли тия 90% :?:
Има медицински изисквания, прочети ги http://www.ciela.net/svobodna-zona-darj ... ite-raboti
За ученето/следването вече няма голямо значение специалността за да постъпиш в МВР. По-важни са позициите в обществото! ;) Особено като гледам напоследък с какви специалности постъпват: археология, астрономия, рибовъдство, технически мениджмънт, икономика на кооперациите, социално дело, дефектология, предучилищна педагогика, треньори по разни видове спорт. След това почваме да ги учим от самото начало, включително правопис и граматика на българския език.
кпц

Мнениеот joro666 » 02 Дек 2014, 17:31

искам да попитам дали се прават тестове за наркотици от мeдицинската комисия
joro666

Медицински изпити

Мнениеот mumunho7 » 27 Дек 2014, 23:09

Aз съм момче на 17 години. След 12 клас мисля да кандидатствам в академията на мвр.Но имам шум на сърцето въпросът ми е дали ще имам проблеми на медицински тест .
И дали има полицай с шум на сърцето или някой да кандидатства но дали е имал някакви проблеми
mumunho7

Re: Медицински изпити

Мнениеот police_mans » 28 Дек 2014, 12:19

mumunho7 написа:Aз съм момче на 17 години. След 12 клас мисля да кандидатствам в академията на мвр.Но имам шум на сърцето въпросът ми е дали ще имам проблеми на медицински тест .
И дали има полицай с шум на сърцето или някой да кандидатства но дали е имал някакви проблеми

На 100 % може да ти отговрят само от медицинската комисия,но според мен ще имаш сериозен проблем за приемане в АМВР по медицински причини.
Опитай да запишеш право и след това да се пробваш за разследващ полицай в МВР.
police_mans

Мнениеот dsuzunov » 28 Дек 2014, 18:26

Заболяването ти ще го "хванат" или на ЕКГ-то или на слушалки при прегледа и вероятно то ще е пречка за работа в МВР.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Re: Медицински изпити

Мнениеот police_mans » 28 Дек 2014, 18:49

jonson написа:
police_mans написа:
mumunho7 написа:Aз съм момче на 17 години. След 12 клас мисля да кандидатствам в академията на мвр.Но имам шум на сърцето въпросът ми е дали ще имам проблеми на медицински тест .

На 100 % може да ти отговрят само от медицинската комисия,но според мен ще имаш сериозен проблем за приемане в АМВР по медицински причини.
Опитай да запишеш право и след това да се пробваш за разследващ полицай в МВР.

На теб пък кой ти иска мнението? Кога стана доктор - кога взе да даваш съвети?

Не се обаждай от кошарата,прочети внимателно какво съм отговорил на младежа! Прочерти и постнатото от колегата "dsuzunov",който ми е колега и също не е медик!
Гражданите дори и от село Пъстрогор може да се обаждат,но не по професионални въпроси! Като станеш полицай и минеш през медицинската комисия,тогава взимай отношение!
jonson написа:И аз искам да стана полицай! Но не знам защо искам. Нека ми отговорят най-големите полицаи в този форум- Катюшка и Индиянчето. На 24 г. съм и живея в с.Пъстрогор, толкова съм объркан. Искам първо да завърша ЦС....и както беше там в гр.Пазарджик, а после да постъпя в РУП при Атомната ел.централа в Козлодуй. Но първо ще изчакам референдума.

Извинения към админте за горното,но хора с раздвоение на личността се включват неуместно по различни теми!
police_mans

Мнениеот mumunho7 » 29 Дек 2014, 02:47

dsuzunov написа:Заболяването ти ще го "хванат" или на ЕКГ-то или на слушалки при прегледа и вероятно то ще е пречка за работа в МВР.

Братле за моето заболяване ли говориш.
Иначе редовно играя по физическо или всеки ден си ритаме бягам редовно.
Но исках да ходя на тренировки по футбол и лекаря ми каза не може само да играя като хоби.
Скоро пак ще ходя и ще я питам.
Някой да ли е имал същият проблем.
mumunho7

Следваща

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР