Въпроси относно постъпване на работа в МВР

Въпрос за постъпване на полицейска служба

Мнениеот Knight » 26 Яну 2017, 11:32

Здравейте!
Интересувам се има ли възможност да постъпя на работа в полицейските служби? По точно, някой има ли възможност да ми разясни стъпките и възможностите без да съм завършил школата?
От дете ме е вълнувала тази професия и в последно време желанието да опитам да съм част от това звено се засили. Разбрах, че е нужно средно образование. Завършил съм висше в сферата на историята със степен, което не знам дали няма да е по-скоро негатив.
Другото което проследих е условието за една добра физическата подготовка. По тази тема преди години съм се занимавал макар, не много с джудо и смятам, че няма да е голям проблем покриването на нормативите.
Чудя се и дали, тъй като скоро ще направя 30 г., не е отново негатив? Да продължавам ли да търся възможности?
За сега това което знам за метода на търсене на подобна работа е на страницата на http://www.dhr.mvr.bg/ в раздела “конкурси“. Там обаче за два месеца излизат високи позиции за които съответно не съм подготвен. Искам да попитам също така дали това е начина за търсене или основно мога да получа информация за длъжности и по друг начин и има ли резон изобщо в опитите ми?
Благодаря!
Knight

Re: Въпрос за постъпване на полицейска служба

Мнениеот XXX1 » 26 Яну 2017, 20:13

Knight написа:Здравейте!
Интересувам се има ли възможност да постъпя на работа в полицейските служби? По точно, някой има ли възможност да ми разясни стъпките и възможностите без да съм завършил школата?
От дете ме е вълнувала тази професия и в последно време желанието да опитам да съм част от това звено се засили. Разбрах, че е нужно средно образование. Завършил съм висше в сферата на историята със степен, което не знам дали няма да е по-скоро негатив.
Другото което проследих е условието за една добра физическата подготовка. По тази тема преди години съм се занимавал макар, не много с джудо и смятам, че няма да е голям проблем покриването на нормативите.
Чудя се и дали, тъй като скоро ще направя 30 г., не е отново негатив? Да продължавам ли да търся възможности?
За сега това което знам за метода на търсене на подобна работа е на страницата на http://www.dhr.mvr.bg/ в раздела “конкурси“. Там обаче за два месеца излизат високи позиции за които съответно не съм подготвен. Искам да попитам също така дали това е начина за търсене или основно мога да получа информация за длъжности и по друг начин и има ли резон изобщо в опитите ми?
Благодаря!

Привет, правилно си се ориентирал, че без да си завършил школата в Симеоново единствения начин да постъпиш на служба в МВР е чрез конкурси. Щом имаш висше образование, според мен по-добре чакай конкурси направо за инспектор (по старому - офицер, но МВР е девоенизирано от 2006 г. и на практика офицери и сержанти вече няма, нищо че доста от състава още така си говорят).
При положение, че си спортувал такъв вид спорт, не би следвало да имаш проблем с ФП-то, което е елементарно. Колкото до възрастта ти - съвсем не е проблем, ти си млад човек - на моите години си, а аз не се имам за стар все още :D По писането ми изглеждаш и грамотен, така че ако си и упорит все ще ти се случат нещата, имаш време до 40 г. да пробваш ( пределна възраст за кандидатстване). И накрая един безплатен съвет - когато стигнеш до събеседването с психолога, не казвай, че да постъпиш в полицията ти било детска мечта, както си писал по-горе. ;)
Стискам ти палци и дано един ден станем колеги. Успех!
Аватар
XXX1

Re: Здравейте

Мнениеот XXX1 » 26 Яну 2017, 20:24

vikislawowaaa написа:Здравейте на всички присъстващи в групата.
Моя въпрос е следния, Ще завършвам тази година средното си образование и бих искала да кандидатствам за полицайка.
Изпитите ми какви ще бъдат? Като цяло как седят от самото начало нещата? Някой ако е запознат ще се радвам да ми бъде отговорено. :) Успешен ден на всички! le:) le:)

Здравей, щом завършваш тази година, моето мнение е, че по-добре направо да пробваш да кандидатстваш в АМВР. Всяка година в сайта на МВР (https://www.mvr.bg/default.htm) се публикува заповед на министъра на ВР, в която се посочват специалностите, сроковете за подаване на документи, изпитите и т.н., въобще всичко, свързано с кандидатстването. Просто се иска човек малко повече да се поразрови и да се поинтересува. Имай в предвид обаче, че при постъпването подписваш договор за определен срок на служба и ако решиш да напуснеш преди изтичането му, държиш неустойки.
Аватар
XXX1

Re: Въпрос за постъпване на полицейска служба

Мнениеот Knight » 27 Яну 2017, 18:19

XXX1 написа:
Knight написа:Здравейте!
Благодаря!

Привет, правилно си се ориентирал, че без да си завършил школата в Симеоново единствения начин да постъпиш на служба в МВР е чрез конкурси. Щом имаш висше образование, според мен по-добре чакай конкурси направо за инспектор (по старому - офицер, но МВР е девоенизирано от 2006 г. и на практика офицери и сержанти вече няма, нищо че доста от състава още така си говорят).
При положение, че си спортувал такъв вид спорт, не би следвало да имаш проблем с ФП-то, което е елементарно. Колкото до възрастта ти - съвсем не е проблем, ти си млад човек - на моите години си, а аз не се имам за стар все още :D По писането ми изглеждаш и грамотен, така че ако си и упорит все ще ти се случат нещата, имаш време до 40 г. да пробваш ( пределна възраст за кандидатстване). И накрая един безплатен съвет - когато стигнеш до събеседването с психолога, не казвай, че да постъпиш в полицията ти било детска мечта, както си писал по-горе. ;)
Стискам ти палци и дано един ден станем колеги. Успех!

Благодаря за съветите!
Knight

Re: Въпроси относно постъпване на работа в МВР

Мнениеот Zdraveite » 31 Мар 2017, 11:58

Може ли да ми кажете длъжности,които не изискват преди това да съм бил категория Е.
Завършил съм "Икономика на отбраната и сигурността",сега уча магистратура "Национална сигурност".
Благодаря.
Zdraveite

Мнениеот Lord » 06 Апр 2017, 08:06

Категориите с буквени означения не съществуват от години в МВР. Просто следете обявените конкурси и ако отговаряте на изискванията - кандидатствайте.
Аватар
Lord

Мнениеот atremo » 24 Апр 2017, 21:58

Добър вечер

Интересува ме определенията "осъждан" и "неосъждан" при кандидатстване на служба в МВР, само за територията на България ли се отнасят ?
Пречка ли е при кандидатстването , ако си осъждан зад граница ?

Ако си задържан за 24 часа пречка ли е ?

Благодаря
atremo

Кандидатстване за работа в системата на МВР

Мнениеот Милитари90 » 28 Май 2017, 18:49

На 27 г съм, военнослужещ от 8 години. Бил съм на мисия в Афганистан,имам достъп до класифицирана информация,лично оръжие,книжка за управление на пмс кат б, и множество грамоти и награди. Това ще ми даде ли някакво предимство при кандидатстване в системата на МВР? Имам завършен курс за снайперист и други.....
Милитари90

Re: Кандидатстване за работа в системата на МВР

Мнениеот кпц » 30 Май 2017, 08:01

Милитари90 написа:На 27 г съм, военнослужещ от 8 години.....

Може и да ти даде, но не е регламентирано.
Може и да се появят други с още по-голямо предимство. ;)
кпц

Предишна

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР