Въпроси относно постъпване на работа в МВР

Re: Въпроси относно постъпване на работа в МВР

Мнениеот niki9 » 04 Фев 2016, 00:44

Здравейте. Не съм сигурен дали тук е точната тема, но пише въпроси относно постъпване на работа в МВР.

За медицинската годност за длъжности с първоначална физическа подготовка прочетох следното:
Кожни изменения, вродени или придобити (белези, татуировки и др.) по откритите части на лицето и крайниците (видими при носенето на лятна униформа в МВР), представляващи значими козметични дефекти и отличителни белези, които определят кандидатите за АМВР и за униформени служители като негодни.

Това означава ли, че заради бенка с размер около 3-4 сантиметра в областта под коляното няма да мога да мина медицинските прегледи :o Това малко ме шокира, защото явно не трябва да имам никакви отличителни белези, сякаш ще се крия от някого :roll: Означава ли това, че ако за прегледа на някого му е излязла пъпка на лицето, че няма също да бъде допуснат, тоест ще му напишат, че е негоден :roll: Ако някой може да ми даде отговор благодаря.
niki9

Ще има ли и как протича конкурса за кандидати без първонача

Мнениеот tatanka » 16 Фев 2016, 15:55

Привет на всички действащи и бъдещи служители на МВР! Моля да ми отговорите. След издаването на Заповед на министъра на вътрешните работи за обявяване на конкурс за вакантни места, категория Г, кандидатът представя в звено '' човешки ресурси'' изискуемите документи и се явява за изследване на 1. Писмен тест за проверка и оценка на интелектуалните способности и познания; 2. Психологическо изследване; 3. Заключително интервю. Как се провеждат и какво представляват тези етапи (ако е възможно примерни тестове), познанията по наказателно право, наказателен процес и криминалистика как се определят (под формата на тест или казуси). Благодаря за отговорите и отзивчивостта на всички ви. Желая здраве и успех!
tatanka

Re: Ще има ли и как протича конкурса за кандидати без първон

Мнениеот Grishata » 17 Фев 2016, 14:00

tatanka написа:Привет на всички действащи и бъдещи служители на МВР! Моля да ми отговорите. След издаването на Заповед на министъра на вътрешните работи за обявяване на конкурс за вакантни места, категория Г, кандидатът представя в звено '' човешки ресурси'' изискуемите документи и се явява за изследване на 1. Писмен тест за проверка и оценка на интелектуалните способности и познания; 2. Психологическо изследване; 3. Заключително интервю. Как се провеждат и какво представляват тези етапи (ако е възможно примерни тестове), познанията по наказателно право, наказателен процес и криминалистика как се определят (под формата на тест или казуси). Благодаря за отговорите и отзивчивостта на всички ви. Желая здраве и успех!

Иска се първо да прочете ЗМВР и да се разбере, че няма как по действащият ЗМВР министъра да издаде заповед за обявяване на конкурс за кат."Г" . След това се иска като се разбере горното, да се знае за какво длъжност се кандидатства в МВР, изисква ли задължителна първоначална професионална подготовка, или не изиска. След това да се прочете наредбата http://www.dhr.mvr.bg/Competition/work_mvr.htm и след това да се прочете заповедта за обявеният конкурс. Чак след всичко изброено, ако има нещо неясно се задават уточняващи въпроси!
Каквото ни желаеш ти желая и аз същото, успеха ти е свързан с четене и добра подготовка!
Grishata

Re: Медицински преглед при кандидатстване за работа.

Мнениеот kukakz » 27 Мар 2016, 11:29

Здравейте,

Някой може ли да ми каже какви документи са ми нужни за кандидатстване в МВР и колко горе - долу излизат

Благодаря предварително.
kukakz

Мнениеот Alpine » 31 Мар 2016, 12:42

http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entra ... B_1188.htm Примерен конкурс.Отвори файла и прочети за документите.
Alpine

Мнениеот petar123 » 01 Апр 2016, 08:53

Здравейте,
Искам да задам въпрос, свързан с конкурсите за разследващи полицаи, и чийто отговор навярно трябва да потърся в съответната ОДМВР, но съм нетърпелив и затова се обръщам за помощ в този сайт.

В заповедите, с които се постановява провеждането на конкурсите за разследващи полицаи, се упоменава, че последните трябва а се проведат в рамките на 6 месеца след обявяването им. Също така се указва, че председателят на конкурсната комисия трябва да създаде необходимата организация конкурсната процедура да приключи в обявения срок, като кандидатите бъдат своевременно уведомявани за датите, часа и мястото на провеждане на съответните етапи от конкурсната процедура.

Може ли някой да ми каже, дали има установена практика по отношение на това, колко време след обявяването на конкурса, се провежда тестът по наказателно право, наказателен процес и криминалистика (в рамките на тези шестте месеца)? Интересувам се от това, тъй като ще придобия представа за времето, с което разполагам за подготовка, ако реша да се пробвам.

Благодаря предварително.
petar123

Съвет за службата

Мнениеот greengartel » 04 Авг 2016, 21:13

Здравей искам малко повече информация как стои въпроса с назначавена на служба без професиална подготовка в полицията. Имам средно образование имам и книжка кат. Б. на каква длъжност се почва и на щат, колко можеш да се развиваш.И кога ще има конкурси.
Мерси много ако ми помогнете. :)
greengartel

Мнениеот stani06 » 20 Авг 2016, 09:35

Здравейте!
Искам да попитам някой знае ли от къде се издава искане за признаване валидността на медицински прегледи?
Блгодаря.
stani06

Мнениеот stani06 » 20 Авг 2016, 10:09

От предходни кандидатствания запазва ли се информацията в системата?
Защо е необходимо преминоване на всички етапи за кандидатстване през 6 месеца в моя случей?
stani06

Мнениеот Georgieva » 22 Авг 2016, 21:37

Привет и от мен! :)
Моят въпрос е, ако те вземат на работа в администрацията има ли вариант да се прехвълиш за полицай? Естествено да минеш, като вс останали през школа/обучение и т.н
Благодаря предварително!
Georgieva

Мнениеот кпц » 24 Авг 2016, 19:11

stani06 написа:Здравейте!
Искам да попитам някой знае ли от къде се издава искане за признаване валидността на медицински прегледи?
Блгодаря.

Искайте от "Човешки ресурси" медицинското свидетелство, ако сте в 6-месечния срок от датата на заключението по него!
кпц

Здравейте

Мнениеот vikislawowaaa » 31 Авг 2016, 10:10

Здравейте на всички присъстващи в групата.
Моя въпрос е следния, Ще завършвам тази година средното си образование и бих искала да кандидатствам за полицайка.
Изпитите ми какви ще бъдат? Като цяло как седят от самото начало нещата? Някой ако е запознат ще се радвам да ми бъде отговорено. :) Успешен ден на всички! le:) le:)
vikislawowaaa

Мнениеот кпц » 03 Сеп 2016, 11:16

vikislawowaaa написа:...Ще завършвам тази година средното си образование и бих искала да кандидатствам за полицайка.
Изпитите ми какви ще бъдат? Като цяло как седят от самото начало нещата?...

Къде искате да кандидатствате? В АМВР или за длъжност със средно образование?!
кпц

Мнениеот Peter » 06 Сеп 2016, 15:36

Здравейте,
Завършил съм бакалавърска и магистърска степен в НВУ "Васил Левски" с квалификация компютърен-инженер. Владея английски перфектно (сертифициран) и откакто завърших живея в София и работя в частния сектор с ИТ (чуждестранен) вече близо 3 години. Преди имах голямо желание за реализация в МВР, но обстоятелствата се развиха по друг начин.
В последните два месеца желанието ми за работа в МВР отново се "обади" и почнах да се интересувам, и любопитствам как стоят нещата. Интересно впечатление ми направи, че конкурсите за длъжности за държавни служители по чл.142, ал.1, т.2 от ЗМВР протичат само с решаване на тест (закон за МВР, държавния служител и прочие) и евентуално след това интервю.
Колко често излизат конкурси за ИТ специалисти, било то и с изисквания за опит? Приемам всякаква полезна информация свързана по темата и съвети също.
Благодаря Ви!
Peter

Мнениеот marina_koleva » 21 Сеп 2016, 15:01

здравейте,кандидатствах за координатор към 112 и съм удобрена по документи!искам да попитам някой тук има ли представа какво ме очаква като се явя сега на 27-ми в областна дирекция,тъй като ми казаха по телефона само да си нося химикал и часа,в който да съм там?
marina_koleva

Мнениеот XXX1 » 04 Яну 2017, 17:42

marina_koleva написа:здравейте,кандидатствах за координатор към 112 и съм удобрена по документи!искам да попитам някой тук има ли представа какво ме очаква като се явя сега на 27-ми в областна дирекция,тъй като ми казаха по телефона само да си нося химикал и часа,в който да съм там?

Като за начало наблегни на правописа :) Иначе за длъжността, за която кандидатстваш няма физически изпит, ако това те притеснява. Носи каквото са ти казали и бъди спокойна на тестовете, но и действай по-живо, че времето не е много. Успех!
Аватар
XXX1

Кандидатстване за служител на МВР

Мнениеот KKirilov46 » 18 Яну 2017, 19:13

Здравейте въпроса ми е: Какво трябва да съм завършил за да мога да кандидатствам за служител на МВР?
KKirilov46

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР