Въпроси относно постъпване на работа в МВР

Въпроси относно постъпване на работа в МВР

Мнениеот crim » 04 Яну 2011, 21:26

Здравейте, имам желание да постъпя на работа в полицията , Моля ако някой иска да помогне като ми отговори .
1. За постъпване в длъжност криминална полиция необходимо ли е да съм приет в академията в Симеоново или мога да кандидатствам с висше магистър например по право , публична администрация ,връзки с обществеността , икономика или др.

2. Какво означава годен по медицински показател - за какъв тип показатели се има впредвид , т.е ако имам например някакъв дребен здравословен проблем, това значи ли че не съм годен по медицински показател?
Последна промяна MasterCop на 26 Яну 2011, 20:21, променена общо 2 пъти
Причина: Тема с неясно заглавие!
crim

Re: Работа , Въпрос

Мнениеот dakota_ » 04 Яну 2011, 22:58

crim написа:Здравейте, имам желание да постъпя на работа в полицията , Моля ако някой иска да помогне като ми отговори .
1. За постъпване в длъжност криминална полиция необходимо ли е да съм приет в академията в Симеоново или мога да кандидатствам с висше магистър например по право , публична администрация ,връзки с общвеността , икономика или др.

2. Какво означава годен по медицински показател - за какъв тип показатели се има впредвид , т.е ако имам например някакъв дребен здравословен проблем това значи ли че не съм годен по медицински показател ,

На твоят въпрос вече е отговаряно многократно,проследи линка http://www.dhr.mvr.bg/Competition/work_mvr.htm ... като влезеш в системата ще разбереш и какво се изисква за криминална полиция,нека всичко е по реда си,лесно калайджия не се става ;)
Въпроси свързани със здравословното ти състояние са от компетентността на лекарите от медицинската комисия,те преценяват и категоризират кой здравословен проблем какъв е по степен на важност!
dakota_

Re: Въпрос относно постъпване на работа

Мнениеот dinev » 08 Яну 2011, 20:47

Какъв е проблемът? Едно е да имаш пъпка, друго е нещо хронично, трето е татуировка. Последното не е медицински проблем, но е обсъждано вече като вариант за отпадане на медицински преглед.
dinev

Re: Въпрос относно постъпване на работа

Мнениеот crim » 12 Яну 2011, 00:22

От написаното разбирам, че всяко нещо (включително пъпка ) може да стане пречка.
Последна промяна belyata на 12 Яну 2011, 11:18, променена общо 1 път
Причина: Правописни грешки!
crim

Re: За младши-разследващите полицаи

Мнениеот giata » 26 Яну 2011, 18:51

Здравейте на всички във форума. Предварително се извинявам, ако не трябва въпроса ми да е в тази тема или категория!

Очаква ли се скоро да има конкурси за младши разследващи полицаи и как най-общо минават тези конкурси, винаги и задължително ли е човек да има "връзки"!

Благодаря!
Последна промяна MasterCop на 26 Яну 2011, 20:23, променена общо 1 път
Причина: Синтактични грешки! Неподходяща тема и раздел. Преместено!
giata

Re: Въпроси относно постъпване на работа в МВР

Мнениеот bachev » 28 Яну 2011, 20:18

Ако имам глоба по указа за борба с дребното хулиганство имам ли шанс да ме приемат в охранителна полиция кат. Е
Аватар
bachev

Мнениеот Sir Humphrey » 28 Яну 2011, 22:53

Върхът на прозрачността:

http://www.dhr.mvr.bg/NR/rdonlyres/7FEB ... S_617I.doc

Тоталният абсурд:
З А П О В Е Д

ОТНОСНО: Определяне състав на конкурсна комисия и ред за провеждане на конкурс за постъпване на държавна служба в Специализирана административна дирекция “Комуникационни и информационни системи”-МВР на длъжности от категория “Е”, за които не се изисква задължително първоначално професионално обучение

На основание член 180, алинея 4 от Закона за Министерството на вътрешните работи и член 8, алинея 1 и алинея 3 Наредба № Iз - 1009/04.07.2006г., за условията и реда за постъпване на държавна служба в МВР,

О П Р Е Д Е Л Я М:

I. Състав на конкурсна комисия, за провеждане на конкурс обявен със заповед рег. № К - 14985/30.12.2010г., за постъпване на държавна служба в Специализирана административна дирекция “Комуникационни и информационни системи” - МВР на длъжности от категория “Е”, за които не се изисква задължително първоначално професионално обучение, както следва:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ………………………
ЗАМ.-ПРЕДСЕДАТЕЛ: ………………..

ЧЛЕНОВЕ: 1………………
2. …………….
3. ……………..
4. ……………..
ТЕХНИЧЕСКИ СЕКРЕТАР: ……………..

и после
Препис от заповедта да се публикува в електронната страница на САД “Човешки ресурси” - МВР - в Internet и Intranet,

Е*аси публикуването, е*аси нещото.
:?
Това само в МВР може да се случи
:?
Аватар
Sir Humphrey

Как мога да кандитствам в Пазарджик?

Мнениеот Peckata89 » 04 Фев 2011, 01:39

Здравейте,искам да попитам как мога да кандидатствам в академията в Пазарджик?Какво ще ми е нужно?Благодаря предварително за вашите мнения и знайте страшно много съм амбициран и желая да стана ваш служител.
Peckata89

Re: Как мога да кандитствам в Пазарджик?

Мнениеот kkarakashev » 04 Фев 2011, 10:05

Peckata89 написа:Здравейте,искам да попитам как мога да кандидатствам в академията в Пазарджик?Какво ще ми е нужно?Благодаря предварително за вашите мнения и знайте страшно много съм амбициран и желая да стана ваш служител.

:lol: По първия Ви въпрос - в Пазарджик не е Академия, а школа ;)
Нужно Ви е:
1. да не подлежат на наборна военна служба;
2. да не са осъждани за умишлено престъпление от общ характер, независимо от последвалата реабилитация или които не са освободени от наказателна отговорност за извършено умишлено престъпление от общ характер с налагане на административно наказание по чл. 78а от Наказателния кодекс;
3. да не са привлечени като обвиняеми за умишлено престъпление от общ характер.
(3) Специфичните изисквания към кандидатите за постъпване на държавна служба на длъжности, за които се изисква задължително първоначално професионално обучение, са:
1. да не са по- възрастни от 40 години към датата на обявяване на конкурса;
2. да притежават:
а) степен на висшето образование- за категория „Г”;
б) средно образование- за категория „Е”.
3. да са клинично здрави, да не страдат от психични заболявания и да са годни по медицински показатели за държавна служба в МВР;
(4) За постъпване на държавна служба в МВР на длъжности, за които не се изисква задължително първоначално професионално обучение, със заповедта за конкурса могат да се определят други специфични изисквания за възраст, образование, психо-физическа годност и професионална подготовка.
(5) Специфичното изискване за възраст по ал. 3 не се прилага за кандидатите - настоящи и бивши служители в МВР.
(6) Кандидатите удостоверяват обстоятелствата по предходните алинеи, чрез представяне на документи.
Чл.4. Обстоятелствата по чл.3, ал. 3, т. 3 се удостоверяват от експертно-лекарска комисия при условията и по реда от Правилника за медицинската експертиза в МВР.

късмет
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот kuka5 » 04 Фев 2011, 16:37

Peckata89 написа:Здравейте,искам да попитам как мога да кандидатствам в академията в Пазарджик?Какво ще ми е нужно?Благодаря предварително за вашите мнения и знайте страшно много съм амбициран и желая да стана ваш служител.

Първо е редно да решиш в коя структурна единица на МВР искаш да работиш, при обявен кокнкурс за същата си подаваш необходимите документи и ако издържиш успешно изпитите и те класират, чак тогава ще бъдеш изпратен на курс, като не е задължително да бъдеш в Пазарджик....
Аватар
kuka5

Мнениеот dakota_ » 04 Фев 2011, 21:23

За Пазарджик знам,че има две летища,едното Пловдив,другото София ;)...Напълно възможно е и АМВР да е минала към Пазарджик...Не бива да ставаш наш служител,ако те приемат ще станеш наш колега ;) И аз ти желая успех!
dakota_

Подобен въпрос

Мнениеот dinev » 05 Фев 2011, 15:06

Здравейте отново,
от доста време чакам да бъдат обявени конкурси. Наскоро пуснаха няколко за категория "Е". Искаше ми се да чакам тези за "Г", тъй като имам висше образование, но вече се отчаях. Какво бихте ме посъветвали - за чакам ли още или да кандидатствам за сегашните за "Е"? Какви са възможностите в последствие да стигна до "Г" (оперативен работник) впоследствие? Гледам да разсъждавам в перспектива, а не за момента. Благодаря предварително за съветите. Наистина не знам какво да правя.
dinev

Re: Подобен въпрос

Мнениеот dakota_ » 05 Фев 2011, 17:40

dinev написа:Здравейте отново,
от доста време чакам да бъдат обявени конкурси. Наскоро пуснаха няколко за категория "Е". Искаше ми се да чакам тези за "Г", тъй като имам висше образование, но вече се отчаях. Какво бихте ме посъветвали - за чакам ли още или да кандидатствам за сегашните за "Е"? Какви са възможностите в последствие да стигна до "Г" (оперативен работник) впоследствие? Гледам да разсъждавам в перспектива, а не за момента. Благодаря предварително за съветите. Наистина не знам какво да правя.

Моят съвет е да изчакаш и ако кандидатстваш го направи директно за това което си решил и имаш необходимото образование!
Ако пък на всяка цена искаш да влезеш в МВР,кандидатствай за каквото се обяви конкурс и после каквото и както се случи.Така правят повечето кандидати и после почват да подсмърчат,че са с висше образование но били кат.Е,сякаш не са избрали самите те да бъдат да се явят на конкурс и не са знаели,че кандидатстват за кат.Е...
Ако разсъждаваш в перспектива,работи за това което си учил и ако се появи шанс за нещо,което отговаря на образователният ти ценз кандидатствай и ако те приемат е добре дошло за теб и за нас,защото ще си удовлетворен от постигнатото,няма да си попаднал в системата от няма накъде и ще вършиш работата си с удоволствие...Надявам се да ме разбираш правилно какво искам да ти кажа..Успех!
dakota_

Мнениеот Borimirov71 » 05 Фев 2011, 23:29

Всики иска да стане "Вожд "без да е бил "индианец" ето това е лошото на тази система наречена МВР. cr:) cr:) cr:)
Borimirov71

Мнениеот dinev » 06 Фев 2011, 10:39

Borimirov71 написа:Всики иска да стане "Вожд "без да е бил "индианец" ето това е лошото на тази система наречена МВР. cr:) cr:) cr:)

Оперативният работник едва ли е "вожд" :) Нормално е всеки да има някакви цели, идеи и виждания къде би бил най-полезен и доволен от работата си. Няма нищо по-лошо от недоволен от живота и работата си служител. Това само вреди на всички - система, хора и граждани.
dakota_, благодаря ти за мнението. Предполагам, че си прав, все пак имаш немалък опит. Чакал съм повече от една година, ще чакам и още. Само ме притеснява това, че може да мине още една година до обявяването на чаканите от мен конкурси.
dinev

Мнениеот dakota_ » 06 Фев 2011, 11:42

dinev написа:
Borimirov71 написа:Всики иска да стане "Вожд "без да е бил "индианец" ето това е лошото на тази система наречена МВР. cr:) cr:) cr:)

Оперативният работник едва ли е "вожд" :) Нормално е всеки да има някакви цели, идеи и виждания къде би бил най-полезен и доволен от работата си. Няма нищо по-лошо от недоволен от живота и работата си служител. Това само вреди на всички - система, хора и граждани.
dakota_, благодаря ти за мнението. Предполагам, че си прав, все пак имаш немалък опит. Чакал съм повече от една година, ще чакам и още. Само ме притеснява това, че може да мине още една година до обявяването на чаканите от мен конкурси.

dinev,Бъди търпелив и търпението ти ще бъде възнаградено!Споделям ти какво е положението към момента и ти сам ще си направиш извода дали да си търпелив или не.В момента имаме кадрова необезпеченост,системата е затворена ,не се набират кандидати,не се обявяват конкурси за служители в МВР.Другата страна е колеги,които се пенсионират,някои напускат и отиват да се реализират в други сфери и така системата допълнително се оголва откъм щатове...Няма как това да продължи прекалено дълго време и все ми се струва,че търпението ти ще бъде възнаградено...
dakota_

Мнениеот dinev » 07 Фев 2011, 17:28

Да, наистина ще изчакам, реших го. По-добре още половин година търпение, отколкото евентуално три години мърморене и недоволство.
dinev

Следваща

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР