Медицински преглед при кандидатстване за работа.

Медицински преглед при кандидатстване за работа.

Мнениеот petur » 02 Май 2011, 20:40

Здравейте, първо да се представя, аз съм Петър и съм на 17 години. От малък мечтата ми е да стана част от системата на МВР и доста от времето си отдавам на тренировки и наблягане над учебниците. Не произлизам от семейство на полицаи, а и нямам приятели такива ( повечето на моята възраст, както и 3, 4, 5 години по-големите честно казано мразят полицаите. ), затова реших да попитам вас, знаещите и миналите през този път как точно стоят нещата с медицинският преглед. Не ме е страх от въртене на колело, тичане или каквото и да е друго физическо занятие, тренирал съм футбол, самбо ( бойно изкуство) както и борба, но имам дюстабан и това изключително много ме притеснява дали няма да повлияе на този преглед. Дюстабана ми не е 100% ( Баща ми е с високо стъпало, майка ми е с дюстабан и аз съм нещо по средата, но си го имам), но все пак не знам с какви очи се гледа на това. Знам, че това не е най-благодарната работа, както и най-обичаната от обществото всички сме чували вицовете, бъзиците и хулите които се сипят по адрес на служителите, но стане ли проблем, а той в определен момент винаги става, всички търсят точно вас. Другият ми въпрос е свързан със Симеоново, наистина ли там е такава връзкарщина както всички казват или е преувеличено ?

Благодаря предварително и чакам отговори.

Поздрави bs:)
Аватар
petur

Re: Медицински преглед при кандидатстване за работа.

Мнениеот dakota_ » 02 Май 2011, 21:57

Прочети малко в тези теми viewtopic.php?f=50&t=3030&p=70920&hilit=%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8#p70920

viewtopic.php?f=50&t=3326&p=75960&hilit=%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8+%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B8#p75960

Ползвай и търсачката,каквото прочетеш,все ще ти бъде от полза!Въпросите ти са прекалено специфични и свързани с медицината,не разчитай на категорични и точни отговори от нас.Всичко е свързано с лични прегледи и изследвания,които се провеждат от медици!
dakota_

Мнениеот dsuzunov » 03 Май 2011, 12:24

petur написа:Здравейте, първо да се представя, аз съм Петър и съм на 17 години. От малък мечтата ми е да стана част от системата на МВР и доста от времето си отдавам на тренировки и наблягане над учебниците. Не произлизам от семейство на полицаи, а и нямам приятели такива ( повечето на моята възраст, както и 3, 4, 5 години по-големите честно казано мразят полицаите. ), затова реших да попитам вас, знаещите и миналите през този път как точно стоят нещата с медицинският преглед. Не ме е страх от въртене на колело, тичане или каквото и да е друго физическо занятие, тренирал съм футбол, самбо ( бойно изкуство) както и борба, но имам дюстабан и това изключително много ме притеснява дали няма да повлияе на този преглед. Дюстабана ми не е 100% ( Баща ми е с високо стъпало, майка ми е с дюстабан и аз съм нещо по средата, но си го имам), но все пак не знам с какви очи се гледа на това. Знам, че това не е най-благодарната работа, както и най-обичаната от обществото всички сме чували вицовете, бъзиците и хулите които се сипят по адрес на служителите, но стане ли проблем, а той в определен момент винаги става, всички търсят точно вас. Другият ми въпрос е свързан със Симеоново, наистина ли там е такава връзкарщина както всички казват или е преувеличено ?

Благодаря предварително и чакам отговори.

Поздрави bs:)

Рядко се срещат подобни, добре обмислени и написани мнения. При това, от 17-годишен. (Дъщеря ми е изключение, но тя е и по-голяма)
Адмирации!!!
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот petur » 03 Май 2011, 13:07

dakota_, dsuzunov, Благодаря ви за мненията. По прочетеното в http://www.dhr.mvr.bg/Competition/work_mvr.htm и по специално "Специализирана методика за изследване на физическата годност на кандидатите за постъпване на държавна служба в МВР", то проблеми с това няма да имам. Също така не съм проявен криминално, както и имам добра психологична и философична подготовка (доколкото може да се придобие от учебниците в 9, 10 и 11ти клас, както и няколко книги по специалността). Остава единствено проблемът с дюстабана, което се надявам да не е такъв голям проблем всъщност. ( Често пъти на хората се случва да имат притеснения които са неоснователни и напълно излишни. )

П.П. dsuzunov Учителят ни по философия все повтаря " Възхищавам се на човек, който няма какво да каже и в същото време си мълчи " или един вид, ако имаш какво да казваш, то първо го обмисли, синтезирай, проумей сам самия и чак тогава задавай въпрос.

Поздрави. bs:)
Аватар
petur

Дали е проблем?

Мнениеот kalinton » 07 Май 2011, 11:59

Питането ми е следното:Дали е проблем че ми отчете алкохол в кръвта 0,8,а съм кандидатствал за позиция в МВР и тепърва предстоят изпитите.
ще се отрази ли тази моя :oops: постъпка за по нататъчно ниво на кандидатстването?
Последна промяна MasterCop на 07 Май 2011, 12:57, променена общо 1 път
Причина: Тема с неясно заглавие - сливане!
kalinton

Мнениеот MasterCop » 07 Май 2011, 13:01

Как така ти предстои преглед, а си отишъл пиян?! Ако тогава не си трезвен, то кога?!
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот kalinton » 07 Май 2011, 14:03

MasterCop написа:Как така ти предстои преглед, а си отишъл пиян?! Ако тогава не си трезвен, то кога?!

Не ,не.Аз исках за друго да питам,(съжалявам че в тази тема)кандидатствам за позиция в МВР,тепърва ми предстоят физическия и др.изпити(не съм отишъл никъде пиян),но ме спряха за проверка и отчете пробата за алкохол над допустимите стойности.Та това дали ще е от значение за следващи етапи в кандидатстването.
kalinton

Re: Дали е проблем?

Мнениеот dakota_ » 07 Май 2011, 14:12

kalinton написа:Питането ми е следното:Дали е проблем че ми отчете алкохол в кръвта 0,8,а съм кандидатствал за позиция в МВР и тепърва предстоят изпитите.
ще се отрази ли тази моя :oops: постъпка за по нататъчно ниво на кандидатстването?

Задал си точно и ясно,един типично полицейски въпрос...Въпроса ти накланя нещата към две положения...едното е специално,другото не може да не е така...Подозирам,че са те хванали да управляваш МПС в нетрезво състояние и дрегера е отчел 0,8 промила алкохол.Тази постъпка ще ти се отрази така,както ако ти го вкара и изкарат...Този процес или оправя или разваля...Ти ще споделиш как ти се е отразило...
dakota_

обущарски гръден кош ?

Мнениеот police34 » 13 Окт 2012, 20:37

Значи имам обущарски гръден кош ( съвсем леко навътре ) но пак си личи , това ще е проблем ли да уча за полицай , или да стана ? :roll:
Последна промяна MasterCop на 14 Окт 2012, 12:22, променена общо 1 път
Причина: Повтаряща се тема - сливане!
police34

Мнениеот police34 » 14 Окт 2012, 13:15

е сега проблем ли е или не ? ;)! :?
police34

Мнениеот MasterCop » 14 Окт 2012, 16:36

Не мисля че ще е проблем, щом не ти пречи да покриеш нормативите.
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот катюша » 14 Окт 2012, 17:23

police34 написа:е сега проблем ли е или не ? ;)! :?

Добре ще е да потърсиш мнение на лекар,все пак те дават оценка за годност на кандидатите.
Ако се хванеш сериозно с фитнес или плуване,няма да остане следа от проблема с гърдите ти.
От мен успех :) !
катюша

Re: обущарски гръден кош ?

Мнениеот Lord » 15 Окт 2012, 13:48

police34 написа:Значи имам обущарски гръден кош ( съвсем леко навътре ) но пак си личи , това ще е проблем ли да уча за полицай , или да стана ? :roll:

Голям проблем е, ако си жена! ;) - това на шега. А, сериозно - има си нормативи, покриваш ги - няма проблем, не ги покриваш - има такъв. Това е.
Аватар
Lord

медицинският тест

Мнениеот nedved55 » 20 Ное 2012, 19:13

Какво въобще представлява този медицински тест , какво се прави .Като на военната комисия ли е събличаш се гол пред 5 човека и там те гледат и ти правят изследвания или носиш една бележка от личния и готово .Става въпрос за академията в Симионово и в школата в Пазарджик .Мерси
Последна промяна MasterCop на 21 Ное 2012, 18:01, променена общо 1 път
Причина: Повтаряща се тема - сливане!
nedved55

Сериозен въпрос.

Мнениеот IvoSimeonov » 19 Юли 2013, 10:53

Здравейте!Искам да попитам ,ако някой знае,при кандидатстване в АМВР, на медицинския преглед правят ли проблем за липса на един тестис и може ли такъв човек да бъде Офицер в МВР?
IvoSimeonov

Мнениеот hristinachobanova » 22 Окт 2013, 10:22

Проблем ли е, ако някой от кандидатстващите приема протеини?
hristinachobanova

Мнениеот arkan » 23 Окт 2013, 10:45

hristinachobanova написа:Проблем ли е, ако някой от кандидатстващите приема протеини?

Никакъв проблем не е, ако обаче взимате анаболни стероиди може да ви бъдат отчетени високи нива
на чернодробните ензими АСАТ и АЛАТ в кръвната картина. Тези ензими се наблюдават за да не бъдат допускани
злоупотребяващи с алкохол в системата. Стероидите ги повишават по същия начин както алкохола.
“How much can you know about yourself if you've never been in a fight?”- Tyler Durden
Аватар
arkan

Следваща

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР