Медицински преглед при кандидатстване за работа.

Медицински преглег

Мнениеот naskopopov » 11 Фев 2016, 21:02

Здравейте,

След като си подадох документите, ме пратиха на медицински преглед, на който преглед трябва да нося със себе си личен амбулаторен картон и медицинска бележка от психодиспансер. Въпросите ми са свързани с това от къде мога да купя амбулаторен картон и дали бележката от психодиспансер може да ми я издаде психиатър или трябва да я взема от някой психодиспансер?
naskopopov

Re: Медицински преглед при кандидатстване за работа.

Мнениеот dsuzunov » 12 Фев 2016, 11:42

Личният амбулаторен картон се съхранява при личния лекар (джипито). От там ще го вземете.
Бележка се издава от психодиспансера по местоживеене. Отивате на регистратурата с личната карта и там, след проверка, дали се водите на отчет като психично болен ще ви издадат бележка.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот naskopopov » 12 Фев 2016, 19:03

Благодаря за точния отговор!
naskopopov

Кандидатстване в полицията

Мнениеот dobresum » 23 Мар 2016, 16:18

Здравейте на всички.Имам много важно питане и се надявам да ми помогнете.От много време искам да вляза в полицията,но започнах да чета за здравословните проблеми,заради които може да не приемат човек в полицията.
Аз съм със рак на лимфните възли,но съм от една година в ремисия. Жива и здрава съм но искам да попитам дали това би повлияло да не ме приемат????Ако можете да ми набавите информация дали това ще е проблем много ще съм благодарна.Ако имате познати,или може да питате някой от лекарска комисия които са по-вещи в тази област,все пак тук има и хора които кандидатстват и хора,които вече са в тази област и може да ни помогнат с набавянето на тази информация.Благодаря предварително на всички!!
dobresum

Медицински изследвания

Мнениеот sss_6 » 17 Май 2017, 17:50

Здравейте!
От доста време се интересувам по темата конкурси за постъпване на държавна служба в МВР, но има едно нещо, което не ми е ясно.
При медицинските изследвания, изследва ли се дали кандидатите са използвали някакви спортни добавки, и ако да - кои са забранени? Визирам най-вече станозолол и нандролон или други подобни анаболни вещества.
Бих се радвал да получа отговор от запознати, за което им благодаря предварително!
sss_6

Мнениеот Hristo93 » 20 Май 2017, 19:45

Здравей , не се притеснявай въобще. Не правят допинг тест.
Hristo93

Кандидатстване

Мнениеот Mariaganeva1995 » 20 Ное 2017, 12:37

Здравейте . Моят въпрос към вас е : Как стоят нещата с татуровките при кандидатстване за прием и обучение към МВР ?
Mariaganeva1995

Мнениеот Stoyanov » 26 Ное 2017, 00:29

За кандидати за униформени служители и курсанти в АМВР:
3. Кожни изменения, вродени или придобити (белези, татуировки и др.) по откритите части на лицето и крайниците (видими при носенето на лятна униформа в МВР), представляващи значими козметични дефекти и отличителни белези, които определят кандидатите за АМВР и за униформени служители като негодни.

Нещата стоят така, че ако имаш татуировка най - добре не кандидатствай за МВР и стой надалеч от него 8-) 8-)
Аватар
Stoyanov

Мнениеот r_vardarov » 27 Ное 2017, 08:41

Глупости на търкалета.Повече от половината новобранци имат вече татуировки.
r_vardarov

Мнениеот Mariaganeva1995 » 03 Дек 2017, 16:41

А ,ако се заличат с пластична операция ,представлява ли проблем ?
Mariaganeva1995

Мнениеот justAfriend » 04 Дек 2017, 21:38

Наскоро бях в ЦСПП в Пазарджик - в столовата сякаш бях на мутренско сборище - татуси от врата до краката. Едно време за заличена татуировка не допускаха.
justAfriend

Мнениеот qweril » 05 Дек 2017, 19:08

Тези, които са за СПУ - София, още от сега да си знаят, че ако шефа ги види в такъв вид, като минимум повече от 10% ППД няма да вземат!
qweril

Мнениеот Rall » 17 Яну 2018, 20:18

Здравейте казвам се Ралица и съм на 16 години и мислех да кандидатствам в академията. Преди около 2 години, обаче ме диагностицираха с така нареченататък алергична астма. Четох наредбата за медицинската пригодност и там пишеше че кандидат курсантите са негодни ако страдат от този вид астма. Та въпросът ми е има ли възможност да ме приемат с тази астма? Извинявам се предварително ако има грешки в изказа и в правописа ми които не съм забелязала.
Rall

Мнениеот Stoyanov » 19 Яну 2018, 23:50

Rall написа:Здравейте казвам се Ралица и съм на 16 години и мислех да кандидатствам в академията. Преди около 2 години, обаче ме диагностицираха с така нареченататък алергична астма. Четох наредбата за медицинската пригодност и там пишеше че кандидат курсантите са негодни ако страдат от този вид астма. Та въпросът ми е има ли възможност да ме приемат с тази астма? Извинявам се предварително ако има грешки в изказа и в правописа ми които не съм забелязала.

Здравей. На такъв въпрос не може да получиш отговор тук. Намерила си отговор чрез наредбата за медицинска пригодност, но истински такъв би получила на медицински изследвания в МВР болница при твое евентуално бъдещо кандидатстване. Много негодни за служба по тази наредба биват определяни за годни и се запитвам понякога, на какво се дължи това и защо, но не е моя работа. 8-) За АМВР моя лична оценка е, че с диплома за средно под 5.70 опитите са напразни! Учи усилено и спортувай!
Аватар
Stoyanov

Мнениеот Samantha89 » 02 Мар 2018, 16:05

Здравейте! Имам въпрос относно очния преглед.Пише дясно око = 0,4 - 1,25 Дsfp =1; ляво око= 0,5 - 1,00 д sfp =1. Някой може ли да ми помогне да го разчета? Какво е това 0,4 и 0,5? :)
Samantha89

Предишна

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР