Варненски Свободен Университет "Национална Сигурност"

Re: Варненски Свободен Университет "Национална Сигурност"

Мнениеот Cproject » 11 Фев 2017, 12:36

Благодаря за отговора.
Значи като експерт, инспектор и т.н не ти трябва образование нали ?
Според мен без никакво образование няма как един полицай, който работил като било "катаджия" и патрулиращ полицай. (ако объркам длъжностите ме извинете все още ги уча) Да се издигне в по голяма йерархията. Съгласен съм че трябва се почне от малка позиция и да растеж в кариерата си. Но за по нагоре ти трябва акъл, образование. Което мисля да го изкарам дори мисля магистратура в чужбина да карам.
Последно бих искал да разберера от някой има ли място където пише всичките длъжности на полицаите и дали има отдел убийства.
"По добре глупав 5 мин, от колкото глупав цял живот."
"Аз знам, че нищо не знам."
Аватар
Cproject

Мнениеот MasterCop » 11 Фев 2017, 19:31

Дипломата не значи, че "имаш акъл" - достатъчно е да имаш добра първична памет - първичната памет се извиква много лесно, но също така лесно се замества от нова информация. Няма нищо общо с интелигентността.
А сега на твоите въпроси по темата - можеш да започнеш като редови полицай и с висше образование и след няколко години да кандидатстваш за по-висока длъжност.

ЗАПОВЕД № 8121З-212 ОТ 24 ФЕВРУАРИ 2015 Г. ОТНОСНО УТВЪРЖДАВАНЕ НА КЛАСИФИКАТОР НА ДЛЪЖНОСТИТЕ В МВР
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот Cproject » 11 Фев 2017, 20:32

MasterCop написа:Дипломата не значи, че "имаш акъл" - достатъчно е да имаш добра първична памет - първичната памет се извиква много лесно, но също така лесно се замества от нова информация. Няма нищо общо с интелигентността.
А сега на твоите въпроси по темата - можеш да започнеш като редови полицай и с висше образование и след няколко години да кандидатстваш за по-висока длъжност.

ЗАПОВЕД № 8121З-212 ОТ 24 ФЕВРУАРИ 2015 Г. ОТНОСНО УТВЪРЖДАВАНЕ НА КЛАСИФИКАТОР НА ДЛЪЖНОСТИТЕ В МВР

Благодаря ти! Помогна ми доста, като ми отговори на въпросите. А минималната форма на образование, където пише магистърска каква трябва да е знаете ли ?
Аватар
Cproject

Мнениеот кпц » 11 Фев 2017, 20:45

Уж разбра, а питаш за нещо, което се съдържа във въпроса ти!
Където пише "магистър", длъжността изисква образователно-квалификационна степен магистър. ;)
кпц

Мнениеот Cproject » 11 Фев 2017, 21:25

кпц написа:Уж разбра, а питаш за нещо, което се съдържа във въпроса ти!
Където пише "магистър", длъжността изисква образователно-квалификационна степен магистър. ;)

Извинявай, че ви товаря с въпросите ми. Не си длъжен да ми отговаряш. Изисква магистърска степен да разбрах го но питах каква специалност примерно има магистърска" право " ся разбра ли въпроса ми ?
Аватар
Cproject

Мнениеот кпц » 11 Фев 2017, 21:40

Аз не се товаря. Тук се разтоварвам, даже се уча понякога.
Последният ти въпрос за специалността няма еднозначен отговор.
Заемането на определена длъжност зависи от много изпълнени условия, като степента на образованието е едно от тях. Други изисквания се определят с длъжностната характеристика. Например за длъжност "Началник отдел "Разследване"" се изисква магистърска степен и специалност "право", а за длъжност "Началник отдел "Охранителна полиция"" също такава степен, почти няма ограничения за специалността, но се изисква първоначална професионална подготовка.

Ако стесниш кръга на интересуващите те неща, може да получиш и по-конкретни отговори. ;)
кпц

Мнениеот Cproject » 11 Фев 2017, 22:55

Насочил съм се към отдел "Разследване".
Но сега ми стана любопитно, каква име е ролята на длъжността "специалист" и "разузнавач".
Благодаря ти, все пак че ми отделяш време, но все ми хрумват някакви въпроси и съм любопитен и искам да знам все пак това ще работя някой ден :)
Аватар
Cproject

Мнениеот Stoyanov » 12 Фев 2017, 04:31

Боже, помилуй МВР...
Аватар
Stoyanov

Мнениеот r34lp0lice » 07 Сеп 2017, 23:44

Cproject - разузнавач е "новото" наименование на оперативен работник. Те осъществяват оперативно-издирвателна дейност предимно и предотвратяване, пресичане и разкриване на пресъпления. Не са униформени. Специалист - не знам. За разследващ полицай трябва да имаш магистър по право или бакалавър като курсант от Академията на МВР. Разследващите полицаи естествено се заминават с разследването като част от досъдебното производство.

Успех!
r34lp0lice

Предишна

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР