Варненски Свободен Университет "Национална Сигурност"

Re: Варненски Свободен Университет "Национална Сигурност"

Мнениеот vania_772 » 17 Юли 2011, 19:15

Аз също уча "Защита на националната сигурност" и преди да кандидатствам там пробвах и в НВУ"Васил Левски" и в Академията на МВР.Не искам да обиждам никой,но нямаш ли поне вуйчо полковник няма влизане в тези "крепости".Наистина във Варна без учене не става, както говорят за всички частни университети.Тази година ще сме 3 курс и вече сме останали наполовина.Семестрите са 960 лв,но и в другите университети Юридическите факултети не са с по-ниски такси.
vania_772

Мнениеот litex » 18 Юли 2011, 09:31

vania_772 написа:Аз също уча "Защита на националната сигурност" и преди да кандидатствам там пробвах и в НВУ"Васил Левски" и в Академията на МВР.Не искам да обиждам никой,но нямаш ли поне вуйчо полковник няма влизане в тези "крепости".Наистина във Варна без учене не става, както говорят за всички частни университети.Тази година ще сме 3 курс и вече сме останали наполовина.Семестрите са 960 лв,но и в другите университети Юридическите факултети не са с по-ниски такси.

Нещо си засилила семестриалните такси в другите юридически факултети.Такива големи такси има само в НБУ и Свободните университети.В другите са трикратно по-малки таксите на семестър.Грешиш и за АМВР и НВУ,не бива да омаловажаваме усилията на тези,които са приети там,най-лесно е кажем,че всичко се дължи на вуйчо полковник ;)
litex

Мнениеот vania_772 » 18 Юли 2011, 09:45

litex написа:
vania_772 написа:Аз също уча "Защита на националната сигурност" и преди да кандидатствам там пробвах и в НВУ"Васил Левски" и в Академията на МВР.Не искам да обиждам никой,но нямаш ли поне вуйчо полковник няма влизане в тези "крепости".Наистина във Варна без учене не става, както говорят за всички частни университети.Тази година ще сме 3 курс и вече сме останали наполовина.Семестрите са 960 лв,но и в другите университети Юридическите факултети не са с по-ниски такси.

Нещо си засилила семестриалните такси в другите юридически факултети.Такива големи такси има само в НБУ и Свободните университети.В другите са трикратно по-малки таксите на семестър.Грешиш и за АМВР и НВУ,не бива да омаловажаваме усилията на тези,които са приети там,най-лесно е кажем,че всичко се дължи на вуйчо полковник ;)

Не омаловажавам усилията на тези, които са влезли с възможности,но има много, които заеха местата на хора с възможности!!!Затова уточних ,че не искам да обиждам никого,но не искам да влизам и в подробности.Много, които са кандидатствали знаят за какво става на въпрос.
vania_772

Мнениеот dakota_ » 18 Юли 2011, 20:00

vania_772 написа:Не омаловажавам усилията на тези, които са влезли с възможности,но има много, които заеха местата на хора с възможности!!!Затова уточних ,че не искам да обиждам никого,но не искам да влизам и в подробности.Много, които са кандидатствали знаят за какво става на въпрос.

Дай малко повече подробности в тази насока,кой е оценил тези хора и е казал,че имат възможности но няма да ги приемат,защото нямат вуйчо полковник?Не знам дали си забелязала,че местата са предварително обявени колко са на брои...Напълно възможно е хора с възможности да са останали неприети и то не защото са негодни ами,защото бройката се е запълнила и е имало по-добри преди тях,които са заели предварително обявените места!
dakota_

Мнениеот mi4os » 10 Сеп 2011, 13:42

dakota_ написа:
vania_772 написа:Не омаловажавам усилията на тези, които са влезли с възможности,но има много, които заеха местата на хора с възможности!!!Затова уточних ,че не искам да обиждам никого,но не искам да влизам и в подробности.Много, които са кандидатствали знаят за какво става на въпрос.

Дай малко повече подробности в тази насока,кой е оценил тези хора и е казал,че имат възможности но няма да ги приемат,защото нямат вуйчо полковник?Не знам дали си забелязала,че местата са предварително обявени колко са на брои...Напълно възможно е хора с възможности да са останали неприети и то не защото са негодни ами,защото бройката се е запълнила и е имало по-добри преди тях,които са заели предварително обявените места!

Ами ще ти кажа, че тази година бях приет специалност Разузнаване (военна специалност) и влязохме само 8 човека, колкото бяха и свободните места и всичките бяхме хора с възможности. Явно балът ти не е бил достатъчно висок. Аз нямам баща или чичко полковник ама се понапънах през учебната година, а и не само тази. При това за тази специалност преминахме през доста подробни изследвания, които се проведоха във ВМА и траеха 3 дни, там около 80% си заминаха. Таа искам да ти кажа, че тия връзкарски истории доста са ги поограничили, тази специалност е най-елитната и все пак хора без вразки влизат. Само че като влязох видях каква е действителността и след две седмици излязох с още по-голямо желание от това с което влязох :D може да е за лошо, може и за добро...
mi4os

Мнениеот pipior » 27 Ное 2011, 22:28

pravo_09 написа:Аз съм завършил ППООР и ПРАВО във ВСУ. Който е завършил тези специалности ще ме разбере, на останалите може отстрани да им се вижда лесно, но не е никак даже. Има много специалности, при които е лесно да изкараш, но тези визирани от мен не са. Започнахме 85 и завършихме 10 души на държавните.

Не на всички им е трудно. Масово на държавни са със слушалки. Успех!
pipior

Мнениеот dani263666 » 25 Авг 2014, 11:16

Здравейте! Уча ППООР във ВСУ-филиал Смолян. Догодина са ми държавните изпити и започвам да се замислям за магистърска програма. Ще ми дадете ли някакви насоки каква специалност за запиша и къде (във ВСУ или някъде другаде). Благодаря предварително!
dani263666

Специалност "Защита на националната сигурност"

Мнениеот Tomas124324 » 15 Дек 2014, 18:58

Добър ден на всички!
Интересувам се, от един важен за мен въпрос, който предполагам е доста важен за всеки студент да си го зададе. Свързан с изучаване на специалността "Защита на националната сигурност", тъй като съм се насочил към тази сфера, а именно за по нататъшното си развитие след завършването...Питането ми е има ли реална опасност от забатачване след завършване в смисъл такъв голям или малък е шанса за реализация, за намиране на работа в ДАНС или МВР.
Благодаря предварително на отзовалите се ! :)
Tomas124324

Мнениеот dsuzunov » 16 Дек 2014, 09:54

Завършването на тази специалност не те поставя в привилегировано положение, спрямо останалите кандидати за работа в сферата на сигурността.
В такова положение са само онези, които завършват АМВР, защото са обвързани с договор. Все пак, трябва да си изработят обучението, което е безплатно.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот skender » 17 Дек 2014, 12:19

Според мен не се хаби излишно, сина ми завърши нещо подобно в ВНВУ- ЗНРС през 2011г.- дипломата му събира прахолията в къщи . Търси инженерна специалност и "езици", може и медицина или фармация. Всичко друго е "бош лаф" !!!!!!!!!!!!
Аватар
skender

Мнениеот InfoInfo » 17 Дек 2014, 12:44

И за в частните фирми тази диплома не би ти дала никакви предимства.
InfoInfo

Мнениеот Student92 » 26 Яну 2015, 22:50

InfoInfo написа:И за в частните фирми тази диплома не би ти дала никакви предимства.

Преди 4 години и аз бях пред същата дилема понеже за много малко не ми достигна за АМВР . След като разговорях със служители в системата стигнах до решението да запиша гражданска специалност понеже за да израстнеш в категория "Г" е нужно да имаш висше образование . И реално като се замислиш има вариант в когото може и да не работиш в системата и това което си учил в универстиета като специалност "Национална сигурност" да не ти служи за нищо ,ако искаш да се развиваш в някоя област различна от това което си учил .До колкото знам може и да греша тази специалност може да се учи и като магистърска степен ,така че по-добрия вариант е да си имаш образование което да ти помогне в друга сфера дори да не е в системата на МВР. И не на последно място таксите са доста скъпи и не мисля ,че си заслужава. Това е моето мнение и моето виждане не умаловажавам хората които са го завършили или в момента се обучават но шанса за развитие в системата отново е чрез конкурс и реално всички кандидати са равнопоставени .Единствено в АМВР след завършването на бакалавър започваш категория "Г" в някое от направленията на МВР.
Student92

Мнениеот danielkaradzhov » 26 Яну 2015, 23:27

Като студент завършващ НРС във НВУ "Васил Левски" ви препоръчвам първо да прегледате какви предмети се изучават.Самото понятие национална сигурност е много обширно и допирните точки с работата в МВР са много малки.Ако искате да учите нещо в тази насока АМВР е единственият ви шанс да научите нещо полезно за бъдещата ви работа в службите.Специалността Национална сигурност почти няма да ви донесе някакъв плюс за работата ви в МВР.. особено ако говорим за работа в по- ниските йерархични нива а и нормативно не е регламентирана като предимство на кандидатстващите за работа.Преди време , когато е имало Министерство на извънредните ситуации е имало договорка студентите ,които завършват да карат стаж там, но уви вече такова министерство няма :lol:
Моят съвет е да внимавате какво записвате.Трябва човек да е малко далновиден в такъв момент.Примерно сега почти всеки от тези ,които преди време записаха да учат в сферата на IT сега са се реализирали , защото както се предполагаше търсенето на специалисти нарасна.Сега като се замисля каква е средата на сигурност в Близък Изток ,Украйна и разклащащият се ЕС ме навежда на мисълта ,че след време ще се търсят хора в областта на сигурността , но не само за полицаи а и за експерти по управление на кризи и т.н .
danielkaradzhov

Мнениеот police_mans » 27 Яну 2015, 08:32

Student92 написа:
InfoInfo написа:И за в частните фирми тази диплома не би ти дала никакви предимства.

Преди 4 години и аз бях пред същата дилема понеже за много малко не ми достигна за АМВР . След като разговорях със служители в системата стигнах до решението да запиша гражданска специалност понеже за да израстнеш в категория "Г" е нужно да имаш висше образование . И реално като се замислиш има вариант в когото може и да не работиш в системата и това което си учил в универстиета като специалност "Национална сигурност" да не ти служи за нищо ,ако искаш да се развиваш в някоя област различна от това което си учил .До колкото знам може и да греша тази специалност може да се учи и като магистърска степен ,така че по-добрия вариант е да си имаш образование което да ти помогне в друга сфера дори да не е в системата на МВР. И не на последно място таксите са доста скъпи и не мисля ,че си заслужава. Това е моето мнение и моето виждане не умаловажавам хората които са го завършили или в момента се обучават но шанса за развитие в системата отново е чрез конкурс и реално всички кандидати са равнопоставени .Единствено в АМВР след завършването на бакалавър започваш категория "Г" в някое от направленията на МВР.

Понеже правиш забележки на колегите за правопис,чувал ли си за препинателни знаци? Има вариант в "КОГОТО" може и да не се намесваш ;) Варианта е да четеш повече и трупаш опит. Успех в начинанията ти!
police_mans

Мнениеот Student92 » 27 Яну 2015, 12:49

police_mans написа:
Student92 написа:

Понеже правиш забележки на колегите за правопис,чувал ли си за препинателни знаци? Има вариант в "КОГОТО" може и да не се намесваш ;) Варианта е да четеш повече и трупаш опит. Успех в начинанията ти!

В бързината всеки допуска грешки и не може да си безгрешен.Но думи използвани често е недопустимо да се допускат грешки особено от служители със стаж и опит.
Student92

Мнениеот police_mans » 27 Яну 2015, 13:24

Ползвай форума да четеш и получаваш знания,защото всичко писано във форума,ако се обобщи,може да се нарече "Наръчник на полицая".
Ползвай този наръчник и след време може да се случи и ти да споделяш професионален опит в този форум. Всеки греши,показах ти,че и ти не си безгрешен,както и аз и останалите колеги. Не ни поучавай, а се учи,защото препинателните знаци присъстват постоянно при писане!
police_mans

Специалност "Право" в Варненски свободен университет

Мнениеот Тошко » 25 Авг 2015, 14:40

Здравейте,може ли някой да ми разясни как стоят нещата с тази специалност в задочна форма ??
Тошко

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР