Варненски Свободен Университет "Национална Сигурност"

Варненски Свободен Университет "Национална Сигурност"

Мнениеот KidzoR » 11 Юни 2011, 17:25

Здравейте ! До година ще кандидатствам във ВАРНЕНСКИЯ СВОБОДЕН УНИВЕРСИТЕТ "Национална сигурност" и искам да придобия малко повече информация..! Има ли някой който е завършил там или в момента учи ? :)
KidzoR

Re: Варненски Свободен Университет "Национална Сигурност"

Мнениеот Lord » 11 Юни 2011, 18:31

До година, до две, до три..., хубаво е човек да е грамотен, независимо къде има желание да следва.
Въпроса какво общо има с работа в МВР?
Аватар
Lord

Мнениеот KidzoR » 11 Юни 2011, 19:01

Под форума не се ли казва "Конкурси и кандидатстване в МВР " ? и щом има теми от сорта-АМВР Симеоново, искам да стана полицай и т.н...каф е проблема ?
KidzoR

Мнениеот pravo_09 » 11 Юни 2011, 21:14

Освен ЗНС там има Право, ППООР и УКС. Специалностите са акредитирани и дипломите се признават и в чужбина.
ЧЛЕН на СФСМВР http://vbox7.com/play:44d9bd5e
Аватар
pravo_09

Мнениеот KidzoR » 12 Юни 2011, 11:31

Знам че има много специалности, но мене ме интересува националната сигурност :)
KidzoR

Мнениеот arkan » 12 Юни 2011, 17:29

Варненският свободен университет е базар за дипломи и то от най-скъпите :!: (само Нов български унивеситет го бие в цените) ;) .
"Национална сигурност" бакалавърска степен по-добре да запишеш в НВУ "Васил Левски" , а магистратура или пак там, или
в АМВР, или във Военна академия "Г.С.Раковски".
“How much can you know about yourself if you've never been in a fight?”- Tyler Durden
Аватар
arkan

Мнениеот The Godfather » 12 Юни 2011, 19:06

KidzoR написа:Под форума не се ли казва "Конкурси и кандидатстване в МВР " ? и щом има теми от сорта-АМВР Симеоново, искам да стана полицай и т.н...каф е проблема ?

Проблема е, че няма абсолютно никаква връзка между завършена специалност "Национална сигурност" във ВСУ" Черноризец Храбър" и МВР. Темата е "Конкурси и кандидатстване в МВР"! Предполагам са те заблудили, че при завършване на тази специалност ще имаш осигурена работа в МВР или предимство при кандидатстване.Нищо подобно!
Аватар
The Godfather

Мнениеот MSG » 16 Юни 2011, 00:00

KidzoR написа:..... искам да стана полицай и т.н...каф е проблема ?

Ми проблема брато е, че с тая диплома можеш да станеш "полицай" в Daga-police например и да вдигаш бариерата на някой платен паркинг. Ама с парите, дето ще ги похарчиш за нея, по-добре си купи един паркинг и диплома нЕма а ти тре'е ;) ....
MSG

Мнениеот InfoInfo » 16 Юни 2011, 09:58

От познатите ми завършили тази специалност и университет дипломата от там не им е помогнала с нищо и за нищо.
Знам, че преди някои от преподавателите в АМВР преподаваха и във ВСУ /сега не знам как е/, но това не променя нещата. Чисто формално имаш диплома за висше образование - в държавната и общинска администрация някъде това се изисква, но до там.
Личното ми мнение - времето там ще е загубено, но пък ще имаш тапия за висше образование.
InfoInfo

Мнениеот clara » 29 Юни 2011, 21:06

Здравей,ще ти кажа моето лично мнение като човек завършил ВСУ.Тази година завърших Защита на националната сигурност и сега записах право като втора специалност.Университетът е много хубав,преподавателите са отбрани и доказали се личности,които преподават в най-добрите университети в цяла България.На теория всичко е перфектно,но на практика на завършилите не се дава никаква възможност за изява,още повече в МВР.Конкурси рядко се обявяват,а за кат.Г- само вътрешни.
Иначе специалността е интересна.Накрая обаче има 2 държавни изпита,които са устни и никак не са лесни.Единият е по Наказателноправни науки,а другият -специални.По време на обучението се изучават предмети като Криминалистика,Наказателно право,Наказателнопроцесуално право.Това ще ти даде големи предимства ако евентуално започнеш работа в МВР,тъй като там работата е доголяма степен свързана с тези дисциплини и със сигурност ще си по-компетентен от някой среднист.Според мен нама да е загубено време,учи и се развивай. ;)
clara

Мнениеот InfoInfo » 30 Юни 2011, 07:12

Като знам, че имаше колега дето учи в "Библиотекарския институт" - това май пак е по-добро. Все-пак си помисли, какви възможности за реализация ще получиш след завършването му.
InfoInfo

Мнениеот clara » 30 Юни 2011, 09:39

Ако на момчето му се работи в МВР,защо да учи за библиотекар или даскал?!Може и без висше да стане полицай,паралелно да учи и да израстне в категория.
След като го влече тази специалност,значи това е нещото с което иска да се занимава.Ако има финансовата възможност да си го позволи,защо да не учи?По добре ВСУ със специалност,която ще му помогне да се развие във работата си и да получи знания свързани с нея,отколкото да учи например в Шуменския за малко пари нещо смешно и глупаво,колкото да се каже че има висше.
clara

Мнениеот Vladimirov » 30 Юни 2011, 12:35

Преди седем-осем години,ако не се лъжа работейки в РУП познавах няколко "среднисти",които бяха със стаж от над 20години и преминали през повечето длъжности за "среднисти".Същите водеха успешно дознания без да имат юридическо образование и не съм забелязвал напрежение м/у тях и оперативните работници,а само взаимно уважение от целия личен състав на РУП.Сега познавам и доста "вишисти",които освен,че са много компетентни и полезни, се радват на "голяма любов и топли чувства"от страна на полицаите с правомощия по ЗМВР.Завършвайки факултет Нац.сигурност,ако попаднеш на служба в РУП или "ПП"и малко не смъкнеш гарда и не започнеш да се учиш от "практиците" пък били те и "среднисти",рискуваш да изпаднеш в състояние в което да съжаляваш,защо изобщо си помислил/а да започнеш работа в МВР и да се радваш на "всеобща любов"от страна на останалите ти простосмъртни колеги нямащи и минимална представа от Нац.сигурност.
Vladimirov

Мнениеот InfoInfo » 30 Юни 2011, 13:27

Относно "Библиотекарския" ми беше много интересно защо служител ще кандидатства там. Отговора излезе простичък - там се кандидатствало без приемен изпит, а накрая се излизало висшист.
InfoInfo

Мнениеот pravo_09 » 30 Юни 2011, 22:06

Аз съм завършил ППООР и ПРАВО във ВСУ. Който е завършил тези специалности ще ме разбере, на останалите може отстрани да им се вижда лесно, но не е никак даже. Има много специалности, при които е лесно да изкараш, но тези визирани от мен не са. Започнахме 85 и завършихме 10 души на държавните. Вече спечелих конкурс за кат.Г, така че реализация има. Познавам много колеги, които завършиха ВСУ и сега са инспектори кат.Г.
А познавам и съдии, прокурори, нотариуси и адвокати завършили ВСУ. Така че успех.
ЧЛЕН на СФСМВР http://vbox7.com/play:44d9bd5e
Аватар
pravo_09

Мнениеот clara » 02 Юли 2011, 12:35

Аз съм завършила ЗНС във ВСУ и сега следвам право.Напълно разбирам pravo_09.Никак не е лесно.И от нашия курс разликата между записали и завършили беше драстична(приблизително 100:17).Държавните изпити са изключително трудни,трябва много да се чете,никой не ги дава на готово.
Що се отнася до реализацията,в момента навсякъде е криза.Работа трудно се намира,още по-малко по специалността.
clara

Мнениеот KidzoR » 17 Юли 2011, 13:37

Можете ли да ми кажете таксите за семестрите (тези който учат тази специалност) за специалност Национална сигурност :)
KidzoR

Следваща

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР