Варненски Свободен Университет "Национална Сигурност"

Re: Варненски Свободен Университет "Национална Сигурност"

Мнениеот - Petar - » 02 Сеп 2015, 05:23

В пъти по-добре и по-евтино е да учите в държавен университет, и по възможност техническа специалност (редовно/задочно както прецените, дипломата си е все добра) и ще сте спокойни, че никога няма да останете без работа (и то добре платена). Малко е трудничко, но с желание за учене и упоритост всичко е възможно, а също така и научете английски, че без него сте за никъде. Това, че има връзкари е ясно на всеки, но тези които нямат връзки (като мен) трябва да са още по-надъхани, че сами ще успеят и няма да са длъжни никому.
Аватар
- Petar -

Мнениеот Stoyanov » 04 Сеп 2015, 02:38

- Petar - написа:В пъти по-добре и по-евтино е да учите в държавен университет, и по възможност техническа специалност (редовно/задочно както прецените, дипломата си е все добра) и ще сте спокойни, че никога няма да останете без работа (и то добре платена). Малко е трудничко, но с желание за учене и упоритост всичко е възможно, а също така и научете английски, че без него сте за никъде. Това, че има връзкари е ясно на всеки, но тези които нямат връзки (като мен) трябва да са още по-надъхани, че сами ще успеят и няма да са длъжни никому.

Защо си мислиш, че с английски език имаш по - голям шанс да си за някъде? Наистина е така - за по чужбина. Има много читави служители, които не знаят английски език и пак си вършат работата отлично. А като се започне с тия връзки и това, как трябва да си по надъхан, че да успееш пред някого с връзки... ти защо си мислиш, че всичко в МВР е връзки? Всеки, който има татко полицай или чичо такъв веднага трябва да го пишем в графата с връзкари ли? Знаеш ли, колко много примера мога да ти дам за синове, чийто бащи са полицаи при това някои от тях и бивши началници на управления и не са станали такива или ако в последствие са станали то е станало от 3 тия път при някои от 5 тия път други още от 1 вия път са обръщали гръб на всичко и някои от тях следват в университети различни от АМВР (примерите ти ги давам и от конкурси) Не си мисли, че всичко е до връзкарство. Ти, ако си един началник няма ли да предпочетеш един кандидат показал отлични резултати пред такъв едва достигнал до края? За теб ще бъде без значение и това например, ако знаеш, че на същият баща му е полицай. Това няма да има значение защото ще знаеш, че този който е показал най - доброто, веднъж обучен и подготвен, ще допринесе за добрата работа в МВР. Работата си е работа и не си мисли, че това хората от комисиите като тази на ЗИ например не го знаят. Не всичко е ракия, салата и благи думи (ако ме разбираш)

П.С.
Що за аватар е това!? Имайте малко уважение във форума! Това не е сбирка на гангстери от 80 те...
Аватар
Stoyanov

Мнениеот - Petar - » 09 Сеп 2015, 05:16

Stoyanov написа:
- Petar - написа:В пъти по-добре и по-евтино е да учите в държавен университет, и по възможност техническа специалност (редовно/задочно както прецените, дипломата си е все добра) и ще сте спокойни, че никога няма да останете без работа (и то добре платена). Малко е трудничко, но с желание за учене и упоритост всичко е възможно, а също така и научете английски, че без него сте за никъде. Това, че има връзкари е ясно на всеки, но тези които нямат връзки (като мен) трябва да са още по-надъхани, че сами ще успеят и няма да са длъжни никому.

Защо си мислиш, че с английски език имаш по - голям шанс да си за някъде? Наистина е така - за по чужбина. Има много читави служители, които не знаят английски език и пак си вършат работата отлично. А като се започне с тия връзки и това, как трябва да си по надъхан, че да успееш пред някого с връзки... ти защо си мислиш, че всичко в МВР е връзки? Всеки, който има татко полицай или чичо такъв веднага трябва да го пишем в графата с връзкари ли? Знаеш ли, колко много примера мога да ти дам за синове, чийто бащи са полицаи при това някои от тях и бивши началници на управления и не са станали такива или ако в последствие са станали то е станало от 3 тия път при някои от 5 тия път други още от 1 вия път са обръщали гръб на всичко и някои от тях следват в университети различни от АМВР (примерите ти ги давам и от конкурси) Не си мисли, че всичко е до връзкарство. Ти, ако си един началник няма ли да предпочетеш един кандидат показал отлични резултати пред такъв едва достигнал до края? За теб ще бъде без значение и това например, ако знаеш, че на същият баща му е полицай. Това няма да има значение защото ще знаеш, че този който е показал най - доброто, веднъж обучен и подготвен, ще допринесе за добрата работа в МВР. Работата си е работа и не си мисли, че това хората от комисиите като тази на ЗИ например не го знаят. Не всичко е ракия, салата и благи думи (ако ме разбираш)

П.С.
Що за аватар е това!? Имайте малко уважение във форума! Това не е сбирка на гангстери от 80 те...

Английски не е привилегия, а задължение днешно време. Ако катаджия спре чужденец, какво ще направи?! Ще го прибере, понеже неможе да го разбере ли? Нали трябва и с чужденците някак си да се разберат. Сега не сме Бай Тошово време, а 2015-та.
Това, че някой има баща, чичо, вуйчо полицаи или военни и е влязъл в МВР без тяхна помощ, просто тези не ми ги разправяй. Може да е кадърен и умен, но пак са му помогнали. Има и хора, които са успели и без връзки, понеже не са имали такива.
Относно аватара ми, аз виждам Ал Пачино, а не гангстер. Невиждам нищо некоректно в снимката.
Аватар
- Petar -

Мнениеот police_mans » 09 Сеп 2015, 07:36

- Petar - написа:Английски не е привилегия, а задължение днешно време. Ако катаджия спре чужденец, какво ще направи?! Ще го прибере, понеже неможе да го разбере ли? Нали трябва и с чужденците някак си да се разберат. Сега не сме Бай Тошово време, а 2015-та.
Това, че някой има баща, чичо, вуйчо полицаи или военни и е влязъл в МВР без тяхна помощ, просто тези не ми ги разправяй. Може да е кадърен и умен, но пак са му помогнали. Има и хора, които са успели и без връзки, понеже не са имали такива.
Относно аватара ми, аз виждам Ал Пачино, а не гангстер. Невиждам нищо некоректно в снимката.

Ако пътен полицай в България спре чужденец, чужденеца като е решил да посети чужда държава е длъжен да се запаси с някои думи от езика на държавата, която посещава. Първо пътният полицай не е длъжен да знае английски и второ чужденеца спрян за проверка не е длъжен да знае английски и не всички чужденци посещаващи България са английско говорящи и знаят английски. Толкова за езика и "задължението" на полицаите да знаят английски език!
Това, че имам дъщеря, която учи в АМВР и съм полицай, не значи, че дъщеря ми е влязла с връзки да учи в АМВР и с нещо съм й помогнал при класирането!
Разсъжденията ти са повече от детски и са доста елементарни!
В аватара ти няма нищо некоректно и показва, че детското надделява в теб!
police_mans

Мнениеот - Petar - » 09 Сеп 2015, 16:54

police_mans написа:
- Petar - написа:Английски не е привилегия, а задължение днешно време. Ако катаджия спре чужденец, какво ще направи?! Ще го прибере, понеже неможе да го разбере ли? Нали трябва и с чужденците някак си да се разберат. Сега не сме Бай Тошово време, а 2015-та.

Ако пътен полицай в България спре чужденец, чужденеца като е решил да посети чужда държава е длъжен да се запаси с някои думи от езика на държавата, която посещава. Първо пътният полицай не е длъжен да знае английски и второ чужденеца спрян за проверка не е длъжен да знае английски и не всички чужденци посещаващи България са английско говорящи и знаят английски. Толкова за езика и "задължението" на полицаите да знаят английски език!
Това, че имам дъщеря, която учи в АМВР и съм полицай, не значи, че дъщеря ми е влязла с връзки да учи в АМВР и с нещо съм й помогнал при класирането!
Разсъжденията ти са повече от детски и са доста елементарни!
В аватара ти няма нищо некоректно и показва, че детското надделява в теб!

Да е жива и здрава дъщеря ви и Вие също, явно се е борила много, и е успяла. Но за съжаление, не всички са така, все пак не падам от Марс.
Завърших НВУ "Васил Левски" бакалавър и магистър (в сферата на компютрите), и още от тогава ми стана нещо като мечта да почна в МВР. Преди около 3 години отидох веднъж до ЧР да питам относно един конкурс и от там едно полицайче ме отсече с обяснението, че било невъзможно да се класирам точно за този конкурс без подкрепа и за жалост ми стана ясно за какво иде реч. След това отидох в София и се насочих в частния сектор, но не съм се отказал, живот и здраве някой ден може пак да опитам.
Хайде, вместо да ми коментирате аватара и колко съм бил елементарен и тъп, дайте съвет на гражданин в нужда как стоят нещата в дирекция КИС (има ли често конкурси, търсят ли се кадри и прочие), ако знаете разбира се. Благодаря предварително!
Аватар
- Petar -

Мнениеот police_mans » 09 Сеп 2015, 17:46

Като си завършил НВУ "Васил Левски" бакалавър и магистър (в сферата на компютрите), какво искаш да правиш в МВР и защо не работиш това, за което си учил?
Мечтите са хубаво нещо, но може качествата ти да в сферата на компютрите и да нямаш нужните качества за полицай.
Знаеш, че от всяко дърво свирка не става.
В "ЧР" няма полицайчета, нещо объркал "влака". Никой не е казал, че нещата ще се случат от първият път, не губи кураж и участвай в следващият "тираж".
Вместо да ме обвиняваш незаслужено, че съм те определил като тъп, чети повече, трупай професионален опит в сферата на компютрите и ще видиш, че мечтата ти за работа в МВР сама ще се стопи :)
Може и да не се стопи, но тогава явно за нищо друго не ставаш ;) Успех!
police_mans

Мнениеот - Petar - » 10 Сеп 2015, 03:04

police_mans написа:Като си завършил НВУ "Васил Левски" бакалавър и магистър (в сферата на компютрите), какво искаш да правиш в МВР и защо не работиш това, за което си учил?
Мечтите са хубаво нещо, но може качествата ти да в сферата на компютрите и да нямаш нужните качества за полицай.
Знаеш, че от всяко дърво свирка не става.
В "ЧР" няма полицайчета, нещо объркал "влака". Никой не е казал, че нещата ще се случат от първият път, не губи кураж и участвай в следващият "тираж".
Вместо да ме обвиняваш незаслужено, че съм те определил като тъп, чети повече, трупай професионален опит в сферата на компютрите и ще видиш, че мечтата ти за работа в МВР сама ще се стопи :)
Може и да не се стопи, но тогава явно за нищо друго не ставаш ;) Успех!

Мерси за съвета.
Аз си работя по специалността в чуждестранна ИТ компания с английски, и да доволно е.
За МВР исках да кандидатствам също в ИТ отдел/сектор за позиция кат. Г, за която не се изисква първоначално обучение, но рядко излизаха подобни конкурси, а в моя край даже и липсваха. Може и след 5 години да се пробвам, не е загуба на време, все пак ще съм по натрупал солиден опит и евентуално ще мога направо за кат. В да кандидатствам примерно, ако се открие подобна позиция. Разбира се, няма да работя нещо странично, все пак в МВР има и ИТ отдели.
Както казва народа "паживьом увидим" :).
Аватар
- Petar -

Мнениеот dsuzunov » 10 Сеп 2015, 07:33

В МВР няма IT отдели. Има някакъв сектор в БОП, но не си мисли, че можеш да кандидатстваш директно в него. За кат. "В", (от близо две години, категории в МВР няма) също не можеш да кандидатстваш. За да заемеш такава длъжност, трябва определен минимален стаж в МВР. Още повече, службите (без БОП-а) в които работят "IT" специалисти преминават по закона за държавния служител и губят доста социални придобивки.
Съветът ми е - бягай по-далече от МВР. То не е това, което си мислиш, че е...
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот - Petar - » 10 Сеп 2015, 15:29

dsuzunov написа:В МВР няма IT отдели. Има някакъв сектор в БОП, но не си мисли, че можеш да кандидатстваш директно в него. За кат. "В", (от близо две години, категории в МВР няма) също не можеш да кандидатстваш. За да заемеш такава длъжност, трябва определен минимален стаж в МВР. Още повече, службите (без БОП-а) в които работят "IT" специалисти преминават по закона за държавния служител и губят доста социални придобивки.
Съветът ми е - бягай по-далече от МВР. То не е това, което си мислиш, че е...

Ясно, благодаря за инфото.
Аватар
- Petar -

ВСУ

Мнениеот Cproject » 07 Фев 2017, 11:39

Здравейте, не видях точно тема за това и не съм много сигурен дали точно този е раздела. Ако имам грешка моля поправете ме.
Така искам попитам някой неща, Като:
Мисля да кандидатствам след 1 година във "Варненския свободен университет" със специалността „Противодействие на престъпността и опазване на обществения ред“
Искам да попитам има ли бъдеще естествено с учене, без учене няма бъдеще и каква длъжност мога да заема след това? И дали трудно влизането в университета ?
Не съм много наясно с нещата за това ако имате съвети и отговори на въпросите ми, моля адекватно някой желаещ да ми отговори.
"По добре глупав 5 мин, от колкото глупав цял живот."
"Аз знам, че нищо не знам."
Аватар
Cproject

Мнениеот dsuzunov » 08 Фев 2017, 18:19

Дали ще учиш, или няма да учиш, от ВСУ ще излезеш без професия, но с "вишо". Специалисти мо сигурност и обществен ред в България се намират "под път и над път". Ако ти върви "математата", записвай някаква инженерна специалност, че да има с какво да преживяваш после.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот Cproject » 08 Фев 2017, 20:44

dsuzunov написа:Дали ще учиш, или няма да учиш, от ВСУ ще излезеш без професия, но с "вишо". Специалисти мо сигурност и обществен ред в България се намират "под път и над път". Ако ти върви "математата", записвай някаква инженерна специалност, че да има с какво да преживяваш после.

Аз като гледам всичките ги отблъсна от МВР. Демек никой да не учи. Някой по назад са написали, както четох с старание, учене и т.н може се излезе с професия и да има бъдеще. Но аз мисля да карам и магистратура това няма ли полза? А дипломата ми в чужбина признават ли я ?
Аватар
Cproject

Мнениеот кпц » 08 Фев 2017, 21:23

Cproject написа:Мисля да кандидатствам след 1 година във "Варненския свободен университет" със специалността „Противодействие на престъпността и опазване на обществения ред“

Кандидатствай в АМВР., но трябва учене, добра физическа подготовка и да си здрав.
кпц

Мнениеот Cproject » 08 Фев 2017, 23:27

кпц написа:
Cproject написа:Мисля да кандидатствам след 1 година във "Варненския свободен университет" със специалността „Противодействие на престъпността и опазване на обществения ред“

Кандидатствай в АМВР., но трябва учене, добра физическа подготовка и да си здрав.

Каква е разликата, в университетите с учене, добра физика и да съм здрав не става ли и там ?
Аватар
Cproject

Мнениеот кпц » 09 Фев 2017, 21:03

Разликата е, че в АМВР има прием за нуждите на МВР. Ставаш курсант /дават нелоша стипендия/, завършваш и те назначават като държавен служител в МВР. Сключваш и 10-годишен договор.
Ако завършиш във Варна същата специалност, имаш единствено възможност да кандидатстваш в конкурс за държавен служител в МВР.
кпц

Мнениеот Cproject » 09 Фев 2017, 21:24

кпц написа:Разликата е, че в АМВР има прием за нуждите на МВР. Ставаш курсант /дават нелоша стипендия/, завършваш и те назначават като държавен служител в МВР. Сключваш и 10-годишен договор.
Ако завършиш във Варна същата специалност, имаш единствено възможност да кандидатстваш в конкурс за държавен служител в МВР.

Този 10-годишен договор като какъв почваш ? Най-ниската позиция.
Значи няма никакъв смисъл да уча във ВСУ и да карам магистратура "право" и да почна от по висока позиция. Или тук всички сте завършили АМВР и правите реклама ? Има ли някой завършил ВСУ, да ми даде съвет ? Имам чувството, че всички които говоря негативно са просто чули някакви слухове и оня от оня се предава. Да може и да така ама аз искам просто съвети. Благодаря за съветите на всички. Някой ако има други може ги пусне.
Аватар
Cproject

Мнениеот MasterCop » 11 Фев 2017, 08:35

В МВР не е важна престижната диплома и на сержантския състав не му трябват хартиени висшисти спуснати на по-висока позиция! За бъдеш добър лидер трябва да започнеш от най-ниското стъпало. Да прескочиш практиката в основната движеща сила на МВР - сержантския състав, е като да започнеш направо средно училище без да си учил основно - няма да знаеш "азбуката" ;) Това е ако мислиш да ръководиш хора, но помага при всички останали отношения с колеги. Всички ние много добре знаем какво представлява нашата образователна система - дипломата е просто пропуск за един праг, който ние сами сме си поставили. Не че тази работа не могат да я вършат по-добре и хора без диплома от ВУЗ, но с повече стаж в система. Курсове за лидери няма - те се раждат такива и се усъвършенстват в практиката!
Изображение
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР