татуировки при кандидатстване в МВР

Работа в полицията-татуировка?

Мнениеот N_Nikolov » 02 Авг 2009, 18:10

Здравейте,имам следния въпрос към вас,решил съм да кандидатсвам за работа в полицията,помолих ваш колега да ме запознае с начина за кандидатстване(дати на конкурси,изпити и тн.).Но като видя татуировката на дясното ми рамо ми каза че няма начин да бъда назначен освен ако не я махна по някакъв начин,та искам да ви попитам действително ли е така? Благодаря ви предварително за отговорите.
N_Nikolov

Re: Работа в полицията-татуировка?

Мнениеот Nabora » 02 Авг 2009, 20:13

Н.Николов, понеже Господ на бодлива крава не дава рога, но ако от мен зависеше кадровата част в МВР то - момченца с обечки и татуси нямаше да взема ;) Все пак новите кадровици с по.либерални от мен и с и мисля , че имаш шанс qq:)
Аватар
Nabora

Мнениеот vargo » 02 Авг 2009, 21:01

Е що за глупост ?? И ако татуировките станат критерий за постъпване на работа в МВР -значи за 20 години -нищо не се е променило.Не ми се обяснява на дълго и широко още повече ,че има подобна тема -относно външния вид на полицая!
Да подчертая ,че и аз имам татуировка на рамото ! Не виждам на кой би му пречила -все пак не е на челото ,нито е обица на носа ! Друг е въпроса ,ако въпросната татуировка е с такъв мотив ,който би стъписал или скандализирал ,но и това не е основание -първо защото ще се събличаш единствено на медицинския преглед и второ -до колкото знам няма униформени потници с които да ходиш на работа с голи рамена :lol: :lol:
КОЙ КЕ КАЖЕ ДЕКА НЕ СУМ МАКЕДОНЕЦ, КЕ МУ ГО ПРЕСЕЧАМ ЯЗИКОТ,
И КОЙ КЕ КАЖЕ ДЕКА НЕ СУМ БЪЛГАРИН, КЕ МУ Я СКИНАМ ГЛАВТА“.....
Тодор Александров
Аватар
vargo

Мнениеот sandokan » 03 Авг 2009, 08:18

По повод на татуировките- Имам познат ,който на пръстите на дясната си ръка е татуирал "SEX " От там му излезе прякор " Сексолин " и вероятно ще си умре с този прякор! Та внимавайте какво и къде си татуирате !
sandokan

Мнениеот mago de oz » 03 Авг 2009, 08:27

Nabora написа:Н.Николов, понеже Господ на бодлива крава не дава рога, но ако от мен зависеше кадровата част в МВР то - момченца с обечки и татуси нямаше да взема ;) Все пак новите кадровици с по.либерални от мен и с и мисля , че имаш шанс qq:)

Наборе, кажи ми , че се шегуваш :)

И аз имам татус на рамото и ни най-малко не ми е пречело да започна работа или пък да работя. И като се замисля, май е време за втора...
"От нас се иска да търпим, кретенски подъл смях зад гърба си
а почнем ли да се гневим, ни казват с леден глас
"Май забрави, че си смъртен !"

Тази мъдрост писна ни, днес не можем да мълчим
Светците носят вносни дрехи, поповете вонят на ром
Въпроси никой не задва, мълчанието е закон. "

АХАТ - "БРАДВАТА"
Аватар
mago de oz

Мнениеот Pozitano » 03 Авг 2009, 09:15

Не съм привърженик на тату , но ви питам ......ако е вярно ,какво трябва да стане ако действащ полицай реши да се "нашари" ?
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
Аватар
Pozitano

Мнениеот generala » 03 Авг 2009, 09:26

Не виждам никаква пречка човек с татуировка да работи в системата, стига татуса да не се вижда когато си в униформа. Аз лично не приемам таутировките, но всеки има право на собствен избор. :evil:
"Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко за толкова дълго време,че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо..." К. Иречек, 13.12.1881г. Р.Р.:...докато ни изгонят, или ни стегне шапката и сами си тръгнем.
Аватар
generala

Мнениеот mago de oz » 03 Авг 2009, 12:47

Pozitano написа:Не съм привърженик на тату , но ви питам ......ако е вярно ,какво трябва да стане ако действащ полицай реши да се "нашари" ?

Отговарям ти - НИЩО! Нито някой има право, нито трябва да има право да определя как някой ще украси собственото си тяло, по собствените си разбирания. Виж Англия примерно, там почти всеки полицай има татуси, които се виждат, но това не им пречи да са полицаи и то много по-добри и резултатни от нас, "калъпените ченгета".

АХАТ - "БРАДВАТА"
Аватар
mago de oz

Мнениеот vargo » 03 Авг 2009, 13:33

mago de oz написа:
Pozitano написа:Не съм привърженик на тату , но ви питам ......ако е вярно ,какво трябва да стане ако действащ полицай реши да се "нашари" ?

Отговарям ти - НИЩО! Нито някой има право, нито трябва да има право да определя как някой ще украси собственото си тяло, по собствените си разбирания. Виж Англия примерно, там почти всеки полицай има татуси, които се виждат, но това не им пречи да са полицаи и то много по-добри и резултатни от нас, "калъпените ченгета".

При все още действащите разпоредби и най- вече според разбиранията на ръководните кадри --българския полицай трябва да има "ОПРЯТЕН ВИД" - :x -всички трябва да са като КЛОНИНГИ ,еднотипни ,обръснати с подстрижка тип -новобранска ,лъснати ,изгладени ,без излишни дрънкулки по тях и без татуси на видно място ,който иска да се шари като маорите -да ходи в цирка ! :roll: А пък аз бих посъветвал този, който смята ,че в МВР може да отстоява някаква своя ИНДИВИДУАЛНОСТ по отношение както на външен вид и като стил на работа и начин на мислене -- е по добре да си потърси друга професия !!Понякога отстояването на чисто лични права се тълкува ,като инат ,липса на дисциплина и демонстрация на неподчинение! :cry:
КОЙ КЕ КАЖЕ ДЕКА НЕ СУМ МАКЕДОНЕЦ, КЕ МУ ГО ПРЕСЕЧАМ ЯЗИКОТ,
И КОЙ КЕ КАЖЕ ДЕКА НЕ СУМ БЪЛГАРИН, КЕ МУ Я СКИНАМ ГЛАВТА“.....
Тодор Александров
Аватар
vargo

Мнениеот Pozitano » 03 Авг 2009, 13:46

Благодаря за отговора mago de oz
Тъкмо се чудех , дали трябва да се пише рапорт в който да се заяви намерението , да се укаже мястото на което имаш намерение да се "украсиш", да се приложи снимка в реален размер на татуто което си си избрал......ей такива неща ми минаха през главата ;)
НЕКА НЕ ЗАБРАВЯМЕ , ЧЕ МОДАТА СЕ МЕНИ ,НО НЯКОИ НЕЩА ОСТАВАТ ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ !
Какво е мнението ви за тия красоти по женските тела ....на 20 ,30, 40 ....50 годишни "платна"!?
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
Аватар
Pozitano

Мнениеот mago de oz » 03 Авг 2009, 14:15

Позитано, така е, затова всеки сам трябва да си реши иска или не, харесва ли му или не. Но сам, а не началника :) Относно жени, като цяло е добре, но зависи къде, каква и колко голяма, личен вкус :) Варго, така е братле, прав си :)

АХАТ - "БРАДВАТА"
Аватар
mago de oz

Мнениеот a40 » 03 Авг 2009, 15:38

Здр,аз мисля,че само работата на полицая трябва да кьсяе началниците му.Как си е нарисувал тялото под дрехите си е негова работа.Мисля ,че кандидата за работа има всички шансове ,ако се справи с останалите изисквания.Пожелавам му успех.
a40

Мнениеот dakota_ » 03 Авг 2009, 21:49

Когато човек бъде изпратен да го освидетелстват,едно от нещата на които се набляга е дали има татуировки по тялото.
Задават се въпроси относно мотивите,какъв ефект е искал да постигне с дадената татуировка и т.н....
Модата е нещо временно,създава фалфиви стандарти,когато става дума за облекло,дрехи,обувки и др. е лесно,но какво може да направиш с тауировката след като и мине модата и след като ти писне да е гледаш!?
Всеки сам решава за себе си какво ще прави с тялото си,хубаво е да не ни го натрапва!
dakota_

Мнениеот Sir Humphrey » 03 Авг 2009, 22:17

dakota_ написа:но какво може да направиш с тауировката след като и мине модата и след като ти писне да е гледаш!?

Особено ако е от типа "Грую + Пенка = ВНЛ" :PS) :::)
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот stenli » 04 Авг 2009, 06:22

До преди пет-шест години имах колега (човека се пенсионира) който си беше татуирал над едно място надпис ТАКСИ как и къкво е обяснявал по комисийте не знам на цялата му кариера в МВР мина да го бъзикат за тоя надпис и дори и прекия ни началник му викаше таксиджията. Всеки новодошъл в наща група беше надлежно изпращан при него с въпроса от къде му идва прякора като ходехме да тренираме в залата цялата тренировка минаваше в люти бъзици за катастрофиралото му такси които човека със стиснати зъби понасяше. Така че внимавайте къкво и къде си татуирате тези неща не се забравят и десетилетие след пенсиониране.
stenli

Мнениеот ntvladimirov » 06 Авг 2009, 11:10

Татуировки на полицайте по света!

Не забравяйте, че татуировката може да бъде пречка за започване на работа, тъй като доста от работодателите се отнасят отрицателно към такива прищевки, като предполагат, че подобен външен вид на сътрудниците ще повлияе зле на имиджа на компанията.
В тази връзка трябва да се спомене неотдавнашният безпрецедентен случай с Уилям Лендсън, шеф на полицейското управление в Сан-Диего – един от градовете на Калифорния.
Лендсън категорично разпоредил на сътрудниците си да не си правят татуировки, а ако вече имат такива, които са прекалено големи, т.е. покриват повече от 30% от повърхността на бицепсите, раменете или китките на ръцете, те трябва да се покрият.
Как? С дрехи с дълъг ръкав, ръкавици, ризи с вратовръзки. От какво е предизвикана подобна строгост?
Оказва се, че причината е в жалбите от населението, което приема неуниформените полицаи в щатско облекло за бандити.
Имало нееднократни случаи, в които, неуниформени полицаи, които вземали участие в задържане на престъпници, били вземани за техни съучастници заради наличните татуировки....

http://tattoo.blog.bg/izkustvo/2007/12/ ... ora.142236
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

Мнениеот Nabora » 06 Авг 2009, 19:38

Темата е интересна, но според мен е с няколко тълкувания ;) Аз изразих мнението си, само го потвърждавам :arrow: Не мисля да навлизам в подробности, но според мен - сериозен човек не би прибегнал до подобни разкрасявания :idea: Е, все пак е демокрация и всеки сам си преценя как да владее тялото и душата :arrow:
Аватар
Nabora

Следваща

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР