татуировки при кандидатстване в МВР

Re: Работа в полицията-татуировка?

Мнениеот N_Nikolov » 06 Авг 2009, 20:49

Благодаря ви много за коментарите,нядявам се да не се окаже пречка, все пак нее на расова основа , нито пак е фрапираща по размери.Що се отнася до последния коментар(за сериозността на човека с татуировка) мисля че по скоро той звучи несериозно.Не може по една татуировка да се определя серозноста на даден човек.
N_Nikolov

Мнениеот beybal » 12 Авг 2009, 07:57

N_Nikolov написа:Здравейте,имам следния въпрос към вас,решил съм да кандидатсвам за работа в полицията,помолих ваш колега да ме запознае с начина за кандидатстване(дати на конкурси,изпити и тн.).Но като видя татуировката на дясното ми рамо ми каза че няма начин да бъда назначен освен ако не я махна по някакъв начин,та искам да ви попитам действително ли е така? Благодаря ви предварително за отговорите.

Когато аз кандадатствах на прегледите в МВР-болница една тетка в бяла престилка отряза едно момче защото имаше татуировка на бицепса (добре че моята е на гърба та минах метър).така че ти си помисли за татоса.
POLICE LINE DO NOT CROSS
beybal

Мнениеот stenli » 12 Авг 2009, 08:13

Интересно ми е има ли някъкъв нормативен документ който забранява или по някъкъв друг начин третира въпроса с татуировките поне тези които не са на видно място. Защото ако те отрежат за татуйровка която не е на видно място това си е един вид дискриминация и може въпроса да бъде отнесен в съда.
stenli

Мнениеот marksman » 14 Авг 2009, 06:02

Етиката не позволява българският полицай да ходи изрисуван и с униформа .
"Битието определя съзнанието"
Аватар
marksman

Мнениеот Nabora » 14 Авг 2009, 21:26

Хела, благодаря ти за позитивното мнение към мен !!! Аз също нямам татуси, но пък имам в приятелският си крък с татуси. Да ви кажа откровено- съжаляват, че са се шарили безразборно и от едно та до многоцветно разнообразие ;) Това не пречи да си имаме приятелството, но споделяйки го искам да кажа на тези с мераци за татуси да си преценят нещата :idea: Не след време да се вайкат от временните си увлечения. Като родител не бих посочил за подражание провокативно нашарен тип, но на децата им е интересно !? Аз как да им обясня тази жива изложба, още повече мъдреща се по телесата на орган на реда. За дискретни и естетични татуси не бих и говорил :D Пак казвам -Всеки сам преценя как да владее тялото и душата си :arrow:
Аватар
Nabora

Мнениеот Nabora » 14 Авг 2009, 21:31

А за дамите - оооооооооооооооо, когато е подходено с финес, то е СУПЕР :roll: А не с мастилено синя, розова, зелена и тем подобни искрящи багри за коса :lol: Също може, ако изпълняват секретни мисии по разни магистрали и мостове ;)
Аватар
Nabora

Мнениеот inana » 27 Авг 2009, 00:40

Pozitano написа:...НЕКА НЕ ЗАБРАВЯМЕ , ЧЕ МОДАТА СЕ МЕНИ ,НО НЯКОИ НЕЩА ОСТАВАТ ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ ![/color]
Какво е мнението ви за тия красоти по женските тела ....на 20 ,30, 40 ....50 годишни "платна"!?

Татуса не е мода, а начин на себеизразяване. Аз поне така гледам на моите татуси. И, Pozitano, татусите стоят еднакво добре както на мъжките, така и на женските тела. А и не възпрепятстват по никакъв начин работата, която вършим в МВР. Мнение на една татуирана жена на 30 години.
Само Господ може да ми бъде съдник.
Аватар
inana

Мнениеот inana » 27 Авг 2009, 00:51

dakota_ написа:...Всеки сам решава за себе си какво ще прави с тялото си,хубаво е да не ни го натрапва!

По пътя на твоята логика аз мога да кажа, че не желая да има дебели служители, защото са ми нелицеприятни и не бива да ми натрапват излишните си килограми. Дискриминацията във всяка една сфера е неудачна, дори и за такава консервативна система като нашата. Професионализмът е от значение, а не това дали някой има татус.
Аватар
inana

Мнениеот dakota_ » 27 Авг 2009, 14:18

Скъпа Инана,
Би ли обяснила на мен непросветеният какво е това излишни килограми и какво е това дебел полицай,къде е дефинирано това понятие.Ако желаеш аз мога да ти обясня какво е това тауиран и как се става татуиран ;)
dakota_

Мнениеот inana » 27 Авг 2009, 17:16

dakota_ написа:Скъпа Инана,
Би ли обяснила на мен непросветеният какво е това излишни килограми и какво е това дебел полицай,къде е дефинирано това понятие.Ако желаеш аз мога да ти обясня какво е това тауиран и как се става татуиран ;)

Излишно е да изпадаме в ненужна полемика какво са наднормени килограми, защото и едно малко дете да попиташ, ще ти каже кой е дебел. Това беше просто пример. Различните хора ги дразнят различни неща. Вярвай ми, че се татуирам не водейки се от идеята да натрапвам тялото си, а от съвсем различни подбуди. И ще продължавам да го правя. Това по-малко професионалист ли ме прави?
Аватар
inana

Мнениеот dakota_ » 27 Авг 2009, 17:19

Това те прави само по татуирана от някой друг който има една тауировка или пък няма нито една...
dakota_

Мнениеот inana » 27 Авг 2009, 18:10

dakota_ написа:Това те прави само по татуирана от някой друг който има една тауировка или пък няма нито една...

Абсолютно си прав! Което означава, че татуираните служители са точно толкова кадърни, колкото и нетатуираните. А аналогията в един от по-горните постове с престъпници, не само, че е преувеличена, но е и обидна.
Аватар
inana

Мнениеот MasterCop » 27 Авг 2009, 20:12

Някой може ли да ми обясни смисъла на татуирането? Лично аз не бих си сложил нещо такова, което като ми омръзне, да не мога да махна!

http://bgman.net/index.php?newsid=1593
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот inana » 27 Авг 2009, 20:33

MasterCop написа:Някой може ли да ми обясни смисъла на татуирането? Лично аз не бих си сложил нещо такова, което като ми омръзне, да не мога да махна!

Смисъл намираш, когато изпиташ нужда да го направиш. По-горе казах, че е начин на себеизразяване. Това за мен е един от начините.
Аватар
inana

Мнениеот MasterCop » 27 Авг 2009, 20:40

При мен обикновено е обратното - за да изпитам нужда, трябва да съм открил смисъл! ;)
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот vargo » 27 Авг 2009, 21:13

По времето на соца . татуирани бяха и се смятаха предимно -социално незрели индивиди ,с лабилна психика ,лесни на манипулация и податливи на внушение ...и качеството на татуировките бе -тип затворническо творчество ,мотивите и начина на правене ,с мастило от химикалка и тъпи игли -издаваше у всеки изографисан тип -бившия пандизчия! Може би и от тогава са тези негативни нагласи към татуирането ,като начин на себеизразяване .Сега нещата са коренно различни и всеки може да прави с тялото си каквото си ще -стига да не провокира прекомерно останалите и да изглежда отблъскващо! ;)
КОЙ КЕ КАЖЕ ДЕКА НЕ СУМ МАКЕДОНЕЦ, КЕ МУ ГО ПРЕСЕЧАМ ЯЗИКОТ,
И КОЙ КЕ КАЖЕ ДЕКА НЕ СУМ БЪЛГАРИН, КЕ МУ Я СКИНАМ ГЛАВТА“.....
Тодор Александров
Аватар
vargo

Мнениеот dakota_ » 27 Авг 2009, 21:35

Явно не пречи и хомосексуалисти да има на работа в МВР,имахме министър хомосексуалист колко му е и полицаи да почнат да назначават,травестити също, изобщо трябва да има свобода и демокрация....
dakota_

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР