Тест за интелигентност и психо тест

Re: Тест за интелигентност и психо тест

Мнениеот CERRUTI » 04 Окт 2012, 16:05

va4opi4a написа:Ако са такива,значи ще се справя 8-) но мен повече ме интересува има ли въпроси от този вид:

Има и такива,само за правописните грешки не е зададен така въпроса!Въпроса е зададен чрез текст,ти трябва да посочиш коя е сгрешената дума от отговорите под въпроса!Един съвет специално за тези въпроси с правописа-не губи време да четеш целите текстове,чети само отговорите(сгрешената дума и в отговорите си е сгрешена),така ще спестиш време! kl)
Аватар
CERRUTI

Мнениеот klimbo84 » 15 Окт 2012, 11:12

Здравейте! Кандидатствам за категория "Е" - старши полицай за град Варна. Наскоро преминах физическия изпит и сега ми предстои тест за интелигентност. Имах доста въпроси, но в този форум намерих и доста отговори, за което съм благодарен на всички и най-вече на CERRUTI! Притесняват ме само задачите по математика (едва ли ще са толкова елементарни, като примерите дадени в сайта на МВР) и модул "оценка на аргументите". Ако някой се сеща какво точно е съдържанието на този модул, моля, нека да даде пример. А за задачите разбрах, че са текстови и са за 6-7 клас?
Благодаря ви, предварително!
klimbo84

Мнениеот Lord » 15 Окт 2012, 13:38

klimbo84 написа:.....Притесняват ме само задачите по математика ...... А за задачите разбрах, че са текстови и са за 6-7 клас?

Според мен съм си задал въпроса и сам си отговорил. Желая ти успех!
Аватар
Lord

Мнениеот klimbo84 » 15 Окт 2012, 15:49

Благодаря! Започвам ги!
klimbo84

Мнениеот PanteliX » 15 Окт 2012, 15:49

Здравейте на всички! Пиша ви тук, за да ви се похваля, че вече съм ваш колега. Благодаря ви за ценните съвети, които давате на своите съфорумници, продължавайте все така и помагайте на хората!
Във вик от лъжи раждат се всички истини !
PanteliX

Мнениеот va4opi4a » 19 Окт 2012, 19:36

Давам ти няколко въпроса! ( НЕ СА ПРИМЕРНИ)

1.Мебел е намалена с 20% и струва 200! Колко е струвала преди да бъде намалена?

2. Едно въже дълго 36м, трябвало да бъде отрязано на две, така че едната част да бъде 1/3 от дължината на другата част.Колко ще бъде късата част?

3. Една фабрика експортира 3/4 от своята продукция и продава 3/5 от останалата част в страната.Колко процента остават в склада?

4. Главата на рибата е 9см-на там ми се не пише, ти ще се сетиш :)
va4opi4a

Мнениеот vlado_p » 20 Окт 2012, 14:03

Здравейте,

Предстои ми явяване на ПИ и ме интересува, срещата с психолог е в деня на решаване на тестовете или се определя по-следваща дата за заключително интервю?
Моля, дайте и примерни въпроси от ПИ, на които е отговаря с НН, НВ и т.н. Изчетох форума и не ми стана ясно, колко точно са въпросите на брой и съответно колко време имаш, за да ги решиш.
Хубаво е да обобщим, защото всеки пише по различен начин и за нас, които не сме се сблъсквали с това е меко казано объркано.
Моля, нека пишат само хора, които са наясно с това, а не такива, които са чували различни неща от тук от там.

Благодаря предварително за съдействието :)
vlado_p

Мнениеот packos » 20 Окт 2012, 19:03

ПИ се провежда на два етапа- попълване на въпросник и събеседване с психолог. Могат да бъдат в един ден, но може и събеседването да се проведе на друга дата.
Въпросите са 800(2 книжки по 200 и една 400). Време за попълване няма, но ориентировъчно 200 въпроса се попълват за около 30-40 минути.
Примерен въпрос ти давам - "Винаги си мия ръцете преди хранене". Допълнително казвам, нищо че не си попитал, психологът задава всякакви въпроси, но има едни контролни такива(за семейството, за образование, за работа и т.н.).
Пожелавам ти успех!
packos

Мнениеот bega4kata » 20 Окт 2012, 20:13

packos написа: "Винаги си мия ръцете преди хранене"

BTW верният отговор е "Не" ;)
Празна раница не пази граница, уважаема г-жо Министър!
Аватар
bega4kata

Мнениеот vlado_p » 21 Окт 2012, 11:03

Благодаря за точното и подробно пояснение :)
Интересува ме също има ли материали за подготовка или човек отговаря това, което мисли за вярно и съответно го прави в реалния живот?

Благодаря предварително
vlado_p

Мнениеот packos » 21 Окт 2012, 23:04

Попълват се личностни въпросници, чиито отговори за всеки човек са различни. Отговаряш това, което е най-близо до твоето поведение и мислене.
packos

Мнениеот klimbo84 » 22 Окт 2012, 13:01

Здравейте! Тази сряда съм на тест за интелигентност, може ли да дадете примери с дроби?
klimbo84

Мнениеот kkarakashev » 22 Окт 2012, 17:05

klimbo84 написа:Здравейте! Тази сряда съм на тест за интелигентност, може ли да дадете примери с дроби?

Рядко са с дроби. Разгледай темите в раздела, разгледай и подадените примери в Интернет. Все нещо ще е от полза.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот vlado_p » 22 Окт 2012, 19:40

И аз така предполагах...благодаря ти :)
vlado_p

Мнениеот klimbo84 » 01 Ное 2012, 18:19

Привет! Имам въпрос относно психотеста. Преди началото на теста, дават ли се инструкции от психолога и ако отговорът е да, то какви са те? Свързани ли са с начина на тълкуване на въпросите или само се предупреждава да се отговаря откровено и да се работи самостоятелно?
klimbo84

Мнениеот PetrovK » 02 Ное 2012, 17:49

Привет на всички участници!С интерес прочетох всички мнения по темата!Наистина много полезна информация се обменя!Искам да задам въпрос на запознатите. Интересува ме теста за интелигентност за полицаи категория "Е",това ли е? Или това да е за категория "Г"? Предварително благодаря!

ИТест за изследване на когнитивните способности TKC
(Ревизирано издание, 2009)
Времена за групите задачи

Скала на ТКС Брой задачи Време за група задачи
МОДУЛ “ОБЩА И ЕЗИКОВА КУЛТУРА”
1. “Речниково богатство” РБ 18 4 минути
2. “Проверка на правописа” ПР 18 5 минути
3. “Обща информация” ОИ 18 4 минути
4. “Разбиране” РЗ 16 5 минути
МОДУЛ “ЛОГИЧЕСКО МИСЛЕНЕ”
5. “Избор на думи” ИД 16 6 минути
6. “Оценка на изводи” ИЗ 14 6 минути
7. “Оценка на аргументи” ОА 12 4 минути
8. “Математика” МА 20 11 минути
МОДУЛ “НЕВЕРБАЛЕН ИНТЕЛЕКТ”
9. “Матрици” МТ 40 20 минути
Общо 172 65 минути
PetrovK

Мнениеот toki4a » 02 Ное 2012, 20:38

klimbo84 написа:Привет! Имам въпрос относно психотеста. Преди началото на теста, дават ли се инструкции от психолога и ако отговорът е да, то какви са те? Свързани ли са с начина на тълкуване на въпросите или само се предупреждава да се отговаря откровено и да се работи самостоятелно?

Психолога дава инструкция за попълването на личностните въпросници. Трябва да се отговаря откровено и без много да мислиш. Има и въпроси с 3 отговора от рода на: ДА, НЕ ЗНАМ, НЕ. т.е двете крайности и колебаещ се отговор. В инструкцията за попълване пише да се избягват колебаещите отговори, но ако точно този отговор съотвества на твоето мислене напиши го, все пак трябва да сте откровени при попълването. Държа да отбележа, че тези въпросници отразяват моментния ви психопрофил. Поне така ни казха на нас като попълвахме тестовете. Знайте, че ако не успеете да получите повече от 6 точки това не означава, че сте "психари", просто не притежавате психопрофил за длъжност Полицай или по - висока длъжност. Желая успех на всички кандидати!

Поздрави!
Аватар
toki4a

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР