Тест за интелигентност и психо тест

Re: Тест за интелигентност и психо тест

Мнениеот klimbo84 » 20 Ное 2012, 15:45

Здравейте! Знам че ще ми се накарате, ама да попитам все пак. d:) Днес бях на психологическо изследване и след попълване на тестовете ми предстоеше беседа с психолог. Тя протече по следния начин - пита ме за родителите, къде съм учил, работил, дали имам проблеми с органите на реда, актове и т.н. И нищо друго само това. Държа ме около 25-30 мин и приключихме. Та въпросът ми е: това добре ли е или не?
klimbo84

Мнениеот Lord » 20 Ное 2012, 19:16

klimbo84 написа: Та въпросът ми е: това добре ли е или не?

Нито добро, нито лошо. Това е част от процедурата, а именно:
Индивидуално психодиагностично интервю с психолог. В интервюто се дискутират въпроси и теми, които се отнасят до жизнения път на кандидата и неговия социален опит до момента. Съобразени са с целта и критериите на оценяването и не позволяват дискриминация на кандидатите на базата на етнически, полов или религиозен принцип.

Ето ти и целия линк: http://www.psychology.mvr.bg/Karieri/Ko ... ap_MVR.htm

А какви са ти резултатите от попълване на въпросника и индивидуалното психодиагностично интервю ще научиш съвсем скоро. ;)

Успех!
Аватар
Lord

Мнениеот HiluxBG » 23 Ное 2012, 22:41

Хубаво си му дал отговор на момчето, ама не можете ли да поясните малко повече???
Да речем, че кандидата е още млад и зелен, живота не го е погнал, тепърва завършил училище, каква психоанализа можеш да направиш на човек, който фактически няма битие навън??
HiluxBG

Мнениеот MasterCop » 24 Ное 2012, 07:43

Може, може... Аз когато искам да разбера нещо, никога не питам точно за него ;) Някои зелени ябълки още от далече си личат че са червиви, други ще ги разбереш при по-внимателен оглед, трети - чак като ги вкусиш :D
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот veritas » 24 Ное 2012, 22:14

Здравейте,приятели!
На мен също ми престои психологическо изследване за категория "Г".От около седмица се подготвям старателно.
Ще се радвам да споделите Вашите впечатления,мнения,съвети и препоръки,които могат да бъдат полезни за този изпит!
Благодаря Ви предварително!
Пожелвам успех на кандидатстващите! :)
veritas

Мнениеот kkarakashev » 25 Ное 2012, 12:31

veritas написа:Здравейте,приятели!
На мен също ми престои психологическо изследване за категория "Г".От около седмица се подготвям старателно.
Ще се радвам да споделите Вашите впечатления,мнения,съвети и препоръки,които могат да бъдат полезни за този изпит!
Благодаря Ви предварително!
Пожелвам успех на кандидатстващите! :)

Има 12 страници със примерни задачи и насоки. Погледнете линковете, "подсказките" от бъдещи и вече настоящи служители и ще е достатъчно за вас.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот klimbo84 » 25 Ное 2012, 16:15

Мисля, че човекът пита за психологическото изследване! На мен друго ми е чудно! Как така се подготвя старателно за психо изпита?
klimbo84

Мнениеот veritas » 25 Ное 2012, 18:37

kkarakashev написа:Има 12 страници със примерни задачи и насоки. Погледнете линковете, "подсказките" от бъдещи и вече настоящи служители и ще е достатъчно за вас.

Изчел съм всички постове в тази тема.Има полезна информация.
Ако някой може да добави или конкретизира още нещо за психологическото изследване ще съм благодарен .:)
veritas

Мнениеот veritas » 25 Ное 2012, 19:46

klimbo84 написа:Мисля, че човекът пита за психологическото изследване! На мен друго ми е чудно! Как така се подготвя старателно за психо изпита?

Попълвам личностни въпросници от интернет,които не са съвсем същите.С тренираност резултатите като точки могат да се повишат... Чета в учебници по психология какви са изискванията за съставянето им и как се инерпретират видовете възможни нагласи за отговори...Есествено въпросниците в МВР са разширени и обощени,по-многостранни и т.н.
За интервюто с психолог знам,че ще има биографични въпроси...

klimbo84 написа:Здравейте! Знам че ще ми се накарате, ама да попитам все пак. d:) Днес бях на психологическо изследване и след попълване на тестовете ми предстоеше беседа с психолог. Тя протече по следния начин - пита ме за родителите, къде съм учил, работил, дали имам проблеми с органите на реда, актове и т.н. И нищо друго само това. Държа ме около 25-30 мин и приключихме. Та въпросът ми е: това добре ли е или не?

klimbo84,аз също не мисля,че резултата ти ще зависи пряко от времетренето на интервюто с психолог.Възможно е да останал доволен и затова да е приключил бързо с въпросите...
Надявам се после да споделиш колко точки си получил.Стискам палци!
А сега, би ли казал нещо за въпросниците-три книжки ли са - две с по 200 и една с 400 въпроса,като въпросите от първата книжка са зададени по различен начин във втората или..., възможностите за отговор винаги ли са НН ДВ ЦВ НВ,освен няколкото подобни на тези от теста за инелигентност задачи като тази:
“Роза” се отнася към “цвете” като “бор” към :
а) шишарка
б) дърво
в) планина
... колко време имахте за попълването им, долу-горе какви бяха групите въпроси -"самоубиийства","общителност" лисчето с довършване на започнати изречения съдържаше ли нещо друго освен И описване на себе си с 10 думи...
общо взето би ли споделил това ,което си запомнил и ти е направило впечателние...знам,че не е лесно да си спомниш,но все пак нещо е останало...
Благодаря от сега!
Последна промяна belyata на 25 Ное 2012, 23:03, променена общо 1 път
Причина: Сливане на поредни мнения!
veritas

Мнениеот klimbo84 » 28 Ное 2012, 16:45

klimbo84,аз също не мисля,че резултата ти ще зависи пряко от времетренето на интервюто с психолог.Възможно е да останал доволен и затова да е приключил бързо с въпросите...
Надявам се после да споделиш колко точки си получил.Стискам палци!
А сега, би ли казал нещо за въпросниците-три книжки ли са - две с по 200 и една с 400 въпроса,като въпросите от първата книжка са зададени по различен начин във втората или..., възможностите за отговор винаги ли са НН ДВ ЦВ НВ,освен няколкото подобни на тези от теста за инелигентност задачи като тази:
“Роза” се отнася към “цвете” като “бор” към :
а) шишарка
б) дърво
в) планина
... колко време имахте за попълването им, долу-горе какви бяха групите въпроси -"самоубиийства","общителност" лисчето с довършване на започнати изречения съдържаше ли нещо друго освен И описване на себе си с 10 думи...
общо взето би ли споделил това ,което си запомнил и ти е направило впечателние...знам,че не е лесно да си спомниш,но все пак нещо е останало...
Благодаря от сега![/quote]

Извинявай, че ти отговарям толкова късно! При мен въпросниците също бяха три на брой - два по 200 и един от 400 въпроса. Първо ни дадоха едната книжка с 200 въпроса, след това втората от 400 и накрая третата която беше също от 200 въпроса. Трябва да внимаваш с книжките от по 200 въпроса, те са много гадни-объркващи! Имаше въпроси на които отговаряш с "да" и "не", също и такива които са: НН НВ ДВ ЦВ и още един възможен отговор не мога да се сетя как беше точно. Има и логически задачки, но те са елементарни в сравнение с теста за интелигентност, не се притеснявай за тях! Времето което ни беше дадено беше 3 часа, но тъй като доста хора не бяха приключили им отпуснаха още 30 мин. При мен нямаше такова листче където трябва да се опишеш с десет думи, въпросите които си спомням бяха свързани с това дали си социална личност, дали си мислил за самоубийства, за приятелите, как би постъпил в определена ситуация и подобни, но не мога да си спомня всичко. Моят съвет към теб, а и към другите е да отговаряте искрено, защото иначе ще се объркате и ще ви хванат, бъдете спокойни и отпочинали, това е много важно и не се притеснявайте излишно, няма нищо страшно, а и психолозите ще ви предразположат да се отпуснете! Един съвет от мен (това е лично мое мнение) недей решава никакви тестове или личностни въпросници относно това ПИ в интернет, рискуваш само да се объркаш и да се представиш като друга личност, а и откъде знаеш в каква "рамка" трябва да се вместиш, че да ти сложат добра оценка на този изпит? А аз ще пиша когато ми излязат резултатите. Късмет и на теб!
klimbo84

Мнениеот veritas » 29 Ное 2012, 22:19

Благодаря за информацията klimbo84 ! :)
Успех!
veritas

Мнениеот veritas » 30 Ное 2012, 23:30

klimbo84 ,извини ме,да разбирам ли ,че щом не имало листче на коеот трябва да опишеш себе си с 10 думи,значи не е имало и т.н. Проективен тест за довършване на изречения като:

1.Бих направил всичко за да ...
2.Знам,че е глупаво но ме е страх...
3.Ако всички са против мен то това е...
и т.н
Благодаря ти от сега ! :)
veritas

Мнениеот sunni » 01 Дек 2012, 00:17

Дано да няма такива.Ти на тези какво би оговорил?
sunni

Мнениеот Inderor » 02 Дек 2012, 21:33

Здравейте, догодина ми предстои да кандидатствам в Симеоново. Зачетох се тук, че говорите за индивидуално психодиагностично интервю с психолог. Говорех с момчетата от предишния випуск в мойто училище, които са кандидаствали в академията, и те ми казаха, че от тази година се премахва това интервю, т.е. при тях е нямало и този, когото е бил съмнителен, е късан директно. Искам да попитам дали тази получена информация е достоверна, защото в сайта на академията чета, че има лица-психолози. И ако наистина ги има, тогава защо при техните изпити не e имало такива?

П.С. Говора за приема на курсанти - юни месец 2012-та година.
Inderor

Мнениеот klimbo84 » 03 Дек 2012, 00:49

При мен нямаше такива!
klimbo84

Мнениеот катюша » 03 Дек 2012, 09:19

Inderor написа:Здравейте, догодина ми предстои да кандидатствам в Симеоново. Зачетох се тук, че говорите за индивидуално психодиагностично интервю с психолог. Говорех с момчетата от предишния випуск в мойто училище, които са кандидаствали в академията, и те ми казаха, че от тази година се премахва това интервю, т.е. при тях е нямало и този, когото е бил съмнителен, е късан директно. Искам да попитам дали тази получена информация е достоверна, защото в сайта на академията чета, че има лица-психолози. И ако наистина ги има, тогава защо при техните изпити не e имало такива?

П.С. Говора за приема на курсанти - юни месец 2012-та година.

Всичко,което четеш на сайта на АМВР е вярно и не бива да го поставяш под съмнение.В сайта на АМВР има една форма за контакт с АМВР и задаване на конкретни въпроси,ако отговор на тях няма в сайта на академията.Ако не си намерил отговор на някои твой въпрос на сайта на академията,може да използваш формата да зададеш въпроса си в писмен вид.
катюша

Мнениеот HiluxBG » 04 Дек 2012, 12:12

Истината е такава, че само klimbo84 даде конкретен отговор на въпроса: 'какво представлява психотеста' Всичко друго в тия ' 1-12' страници са някакви празни слова и тук таме някой отговор по темата.
Лично му благодаря, че е така добър да разясни какво представлява психотеста и как се провежда, другите пък моля да бъдат по-коректни и да не излизат с номера ' аз не помня какви въпроси ми задаваха, какво беше, с кого говорих и тн' защото тия неща се помнят :PS)
HiluxBG

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР