Тест за интелигентност и психо тест

Re: Тест за интелигентност и психо тест

Мнениеот reaktor7000 » 11 Дек 2012, 21:58

Ти го питаш като човек а той се прави на велик е затуй няма никога да се оправим заради вашето мислене,питам някой знае ли верните отговори и защо се получава това??? Иначе не се правя на учен или професор въпреки че имам IQ 142,но явно съм много тъп щом немога да реша 2 прости задачи
reaktor7000

Мнениеот dsuzunov » 11 Дек 2012, 22:39

Ти сам го каза...че си много тъп, даже и с IQ 142.
Тези въпроси, които си задал се решават с едно просто математическо уравнение.
Което се учи по време на основното образование.
Което образование, ние с чича ви Дакота сме преминали преди повече от тридесет и пет години.
Но така сме го преминали, че не представлява затруднение решаването на такива елементарни задачи.
А пък аз, ей така за спорта, реших да си мерна IQ-то. Докарах го до 151.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот dakota_ » 11 Дек 2012, 22:49

reaktor7000 написа:Ти го питаш като човек а той се прави на велик е затуй няма никога да се оправим заради вашето мислене,питам някой знае ли верните отговори и защо се получава това??? Иначе не се правя на учен или професор въпреки че имам IQ 142,но явно съм много тъп щом немога да реша 2 прости задачи

Явните неща ги оставям на теб да ги коментираш и да се чудиш защо са такива.
Дадох ти верния отговор и той е да се върнеш назад и да видиш къде се е скъсала веригата на знанията ти!Съединиш ли я,няма да имаш проблеми с решаването на задачи!Ако някъде в задачите има верен отговор 72,утре ако сменят цифрите,верния отговор може да се окаже 144 или друго число.Интелект с папагалско учене не се трупа.На нас не ни трябват теркаджии и ако трупаш теркове в главата си значи излишно се обременяваш.Научи се да разсъждаваш,тогава ще ти бъде лесно и сам ще даваш отговори на задачите,без да търсиш теркове и готови решения!
dakota_

Мнениеот sunni » 11 Дек 2012, 23:55

reaktor7000 написа:Здравейте и от мен пиша за първи път във форума и бих искал да помоля някой да ми обясни как се стига до правилния отговор на тези три задачи .Благодаря предварително.

1.Джак е на 15 години и е три пъти по голям от сестра си.Колко голям ще бъде Джак,когато бъде два пъти по голям,отколкото е сестра му сега?
а)18 б)20 в)24 г)26 д)30

2.Главата на рибата е 9 см.Опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на главата и рибата.Колко е дълга рибата?
а)27 б)54 в)63 г)72 д)81

3.Риба има глава дълга 9 см.Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото.Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
а)27 б)54 в)63 г)72 д)81

Сигурно Джак ще е на 20,а рибата е 72см Защото щом е на 15 и е 3 пъти по-голям от нея,значи тя е на 5 и след 5 години тя ще е на 10,а той-на 20,т.е 2 пъти по-голям.Пък на другото наистина,както казва dsuzunov,може да си го направиш като уравнение и ще ти излезе,че тялото на рибата е 36 и опашката 27 и със главата става 72...аз съм малко зле с математиката,ама ако искаш пиши на ЛС и точно тия мога да ти ги обясня.:)
sunni

Мнениеот reaktor7000 » 12 Дек 2012, 13:20

dsuzunov написа:Ти сам го каза...че си много тъп, даже и с IQ 142.
Което образование, ние с чича ви Дакота сме преминали преди повече от тридесет и пет години.
Но така сме го преминали, че не представлява затруднение решаването на такива елементарни задачи.

Да критикуваш човек който дори не си виждал, е като да отговориш на въпрос, преди да си го чул. Ще ми се и аз да имах подобни способности, но за мое огромно съжаление се родих просто обикновен човек.
reaktor7000

Мнениеот Lord » 12 Дек 2012, 21:18

reaktor7000 написа:Здравейте и от мен пиша за първи път във форума и бих искал да помоля някой да ми обясни как се стига до правилния отговор на тези три задачи .Благодаря предварително.

1.Джак е на 15 години и е три пъти по голям от сестра си.Колко голям ще бъде Джак,когато бъде два пъти по голям,отколкото е сестра му сега?
а)18 б)20 в)24 г)26 д)30

2.Главата на рибата е 9 см.Опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на главата и рибата.Колко е дълга рибата?
а)27 б)54 в)63 г)72 д)81

3.Риба има глава дълга 9 см.Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото.Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
а)27 б)54 в)63 г)72 д)81

Ужас! Шега ли е или сериозно питаш?!
Аватар
Lord

Мнениеот dsuzunov » 12 Дек 2012, 23:00

reaktor7000 написа:
dsuzunov написа:Ти сам го каза...че си много тъп, даже и с IQ 142.

Да критикуваш човек който дори не си виждал, е като да отговориш на въпрос, преди да си го чул. Ще ми се и аз да имах подобни способности, но за мое огромно съжаление се родих просто обикновен човек.

Няма нужда да го виждам. Аз критикувам знанията, а не външния му вид.
Всеки се е родил обикновен човек. Живота и знанията го правят необикновен и единствен.
А и това не е критика, това са констатации. Ако почна с критиките, няма да ви дойде ред за оправдания.
А и други като се включат....
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот dxristov » 24 Дек 2012, 13:35

Здравейте готвя се за изпит в петък по интелектуалната част,но тая задача не мога да я разбера,моля някой да помогне с отговора.
3 задача от списъка..

http://www.clubastrology.net/iq-tests/4 ... lice/169-7

Благодаря!
dxristov

Мнениеот катюша » 24 Дек 2012, 13:52

dxristov написа:Здравейте готвя се за изпит в петък по интелектуалната част,но тая задача не мога да я разбера,моля някой да помогне с отговора.
3 задача от списъка..

Благодаря!

Заложи на 53 ;)
катюша

Мнениеот dakota_ » 24 Дек 2012, 15:29

катюша написа:
dxristov написа:Здравейте готвя се за изпит в петък по интелектуалната част,но тая задача не мога да я разбера,моля някой да помогне с отговора.
3 задача от списъка..

Благодаря!

Заложи на 53 ;)

Какъв е смисъла да му дадеш на готово да яде "риба",не е ли по-добре да му дадеш "въдица и сам да се научи да лови "риба" ? Не му трябват готови отговори и заучени положения...
Преди много години имаше една детска песен и в нея се пееше "Затова,затова запомни,че е така трябва,братко,ти да знаеш математика!
В основния курс на образование е отговора на въпроса,ако е ходил на училище само за да не му се карат майка му и баща му...резултата ще е търсене на теркове и зубрене на готови тестове!
dakota_

Мнениеот ilianani » 03 Яну 2013, 00:32

Здравейте,нов съм във форума затова прочетох цялата тема,но не намерих въпрос отностно: отнемат ли се точки при грешно отговорени въпроси на изпита за интелектуални способности.Благодаря
ilianani

Мнениеот toki4a » 03 Яну 2013, 14:12

ilianani написа:Здравейте,нов съм във форума затова прочетох цялата тема,но не намерих въпрос отностно: отнемат ли се точки при грешно отговорени въпроси на изпита за интелектуални способности.Благодаря

Не се отнемат точки, зачитат се само въпроси с верни отговори. Пример: 108 отговорени въпроса - 102 верни отговора, 6 грешни = 30 точки :)
Аватар
toki4a

Мнениеот kkarakashev » 03 Яну 2013, 14:17

ilianani написа:Здравейте,нов съм във форума затова прочетох цялата тема,но не намерих въпрос отностно: отнемат ли се точки при грешно отговорени въпроси на изпита за интелектуални способности.Благодаря

Нито се отнемат - нито се дават ;)
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот ilianani » 03 Яну 2013, 14:43

Благодаря за отговора.
ilianani

Re: заключително интервю

Мнениеот respect86 » 15 Яну 2013, 16:23

Най-много ме притеснява психото. Чувам, че дори да се представиш добре те късат, ако нямаш здрави връзки. Това съм го чувал от хора работещи в МВР.
respect86

Мнениеот reaktor7000 » 15 Яну 2013, 17:11

dakota_ написа:
катюша написа:
3 задача от списъка..

Благодаря!

Заложи на 53 ;)

Какъв е смисъла да му дадеш на готово да яде "риба",не е ли по-добре да му дадеш "въдица и сам да се научи да лови "риба" ? Не му трябват готови отговори и заучени положения...
Преди много години имаше една детска песен и в нея се пееше "Затова,затова запомни,че е така трябва,братко,ти да знаеш математика!
В основния курс на образование е отговора на въпроса,ако е ходил на училище само за да не му се карат майка му и баща му...резултата ще е търсене на теркове и зубрене на готови тестове!

за да решиш една такава задача,ти отнема не малко време,достатъчно за да каже изпитващия стоп.Видяхме ги колко представляват 12 човека с 30 точки за 12 вакантни длъжности,при положение че с 29,28 и 27 точки няма нито един,масата са с 20 и под,какво повече да кажа.Айде един от 100 човека има някаква вероятност да изкара 30 точки ама 12 човека абсурд.И сега на психото предполагам ще е същия цирк български и ако стане така много жалко за милата ни Родина s:))
reaktor7000

Мнениеот kkarakashev » 16 Яну 2013, 07:58

reaktor7000 написа:за да решиш една такава задача,ти отнема не малко време,достатъчно за да каже изпитващия стоп.Видяхме ги колко представляват 12 човека с 30 точки за 12 вакантни длъжности,при положение че с 29,28 и 27 точки няма нито един,масата са с 20 и под,какво повече да кажа.Айде един от 100 човека има някаква вероятност да изкара 30 точки ама 12 човека абсурд.И сега на психото предполагам ще е същия цирк български и ако стане така много жалко за милата ни Родина s:))

Тестовете са си такива каквито са били като смисъл на въпросите. Различен е начина на оценяване. Дали един въпрос няма да го отговориш вярно е еднакво и в двата вида оценяване.
Старият метод беше съпросите да са в модули и всеки модул да носи определен брой точки в зависимост от броя верни отговори в него. Сегашният метод е подобен, само че брой верни отговори носят определени точки. В зависимост от броя на точките/верните отговори - получаваш точки от оценяването. Не трябват 100% всички отговори да са верни за да получиш 30т. ;) И за капак - този метод на оценяване дава много по-голяма възможност за достигфане на 30т или над 25т. отколкото старият. ;) Така че проблема в точките е във вашият телевизор.
п.с. Ако погледнеш изпитите в старият вид на оценяване там точките над 25 са рядко, а по 30т почти невъзможни.
п.с.2 Точките на психотеста рядко са над 20 - но и там има "феномени" , а за заключителното няма да ти говоря. Има случай на прости хора (спрямо резултат от ИТ) и Физически неподготвени (резултат от ФИ) да са "точните служители" според оценката на комисията в заключителното интервю ;) Дано ме разбереш правилно.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР