Тест за интелигентност и психо тест

Re: Тест за интелигентност и психо тест

Мнениеот reaktor7000 » 18 Яну 2013, 23:46

MSG написа:
reaktor7000 написа:........

Може да имаш IQ 300 и да бягаш като бит п...ас и пак нищо да не става от теб, освен дървен философ ;) . Като си толкова начетен, що не се пробваш в някоя друга сфера, ми се натискаш за тая "презряна" професия? Парите малко, негативи колкото щеш, пък кандидати да искаш 8-) ...

ooo успокой се малко,каква е тази агресия??? Сега ме изкарваш начетен,аз съм видял доста неща,но едва ли знам и 1% от целия свят,а се пробвам тука,защото така съм решил и искам да съм такъв,защото съм твърде добър с хората и съм свикнал да помагам без да искам нищо в замяна.
reaktor7000

Мнениеот катюша » 19 Яну 2013, 10:23

reaktor7000 написа:виж сега как си противоречите,първо казваш че е комплексна личност който притежава редица качества,значи малко или много е по добър от останалите,а сега казваш че се е напълнило с баламурници,още едно доказателство че 90% от кандидатите влизат с връзки и въобще не знаят за какво става въпрос ;)

Противоречие може да има само в твоята глава.За да придобиеш необходимите професионални качества се иска желание и време,само баламурниците мислите,че това става веднага с обличането на униформата или с това,че може да тичате и да скачате и вече сте готови да спасявате и да помагате.Като си толкова добър с хората и си свикнал да помагаш,опитай в сферата на медицината,стани лекар и спасявай хора!
Опитай да станеш социален работник да помагаш на хората в неравностойно социално положение.Сигурно и там ако не те вземат ще бъде заради това,че нямаш връзки.
катюша

Мнениеот kkarakashev » 19 Яну 2013, 10:32

катюша, за това че се мисли, че можеш да спасяваш винаги и на всяка цена е смешно. Имаш желание за това, но и разум кое може и кое не да се спаси. Желанието е да помогнеш. Начините са различни.
Извинявай, но ми е ставало и ми става обидно, когато да речем някой те пита "защо полицай - за да мога да помагам на хората. Ми стани пожарникар или лекар или подобно" Някак си звучи гадно и пренебрежително към този някой. За какво си полицай- за да помогнеш на хората да живеят по спокойно и в по безопасен сват. За мен е това.
Вчера си говоря с полицаи и къде на шега, къде на майтап ме попитаха ако влезна в системата и ми кажат - 2 години на пост 1 какво правиш. След първата година ще разговарям с началника и ще искам да ме мести ППД. Казаха ми че съм шапшал. Те ако имали как нямало да мръднат от поста. Аз като кажа че няма да седя на поста и искам да съм на улицата - смешен, а той че се натиска за поста - правилно мислещ.
Защо МВР-Полиция има две страни на гледната точка: На тези В МВР и тези ИЗВЪН МВР.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот катюша » 19 Яну 2013, 10:59

kkarakashev написа:катюша, за това че се мисли, че можеш да спасяваш винаги и на всяка цена е смешно. Имаш желание за това, но и разум кое може и кое не да се спаси. Желанието е да помогнеш. Начините са различни.
Извинявай, но ми е ставало и ми става обидно, когато да речем някой те пита "защо полицай - за да мога да помагам на хората. Ми стани пожарникар или лекар или подобно" Някак си звучи гадно и пренебрежително към този някой. За какво си полицай- за да помогнеш на хората да живеят по спокойно и в по безопасен сват. За мен е това.
Вчера си говоря с полицаи и къде на шега, къде на майтап ме попитаха ако влезна в системата и ми кажат - 2 години на пост 1 какво правиш. След първата година ще разговарям с началника и ще искам да ме мести ППД. Казаха ми че съм шапшал. Те ако имали как нямало да мръднат от поста. Аз като кажа че няма да седя на поста и искам да съм на улицата - смешен, а той че се натиска за поста - правилно мислещ.
Защо МВР-Полиция има две страни на гледната точка: На тези В МВР и тези ИЗВЪН МВР.

Краси,понякога човек може да помогне на някой и ако не се намесва.Ако ти попаднеш в ПТП с тежко пострадали е по-добре ако нямаш необходимата подготовка за първа помощ,да не посягаш да местиш някой и да се опитваш да му помагаш,защото може да му причиниш по-големи проблеми от тези,които са му причинени в случая.
Желанието да помогнеш е едно,възможността да го направиш вече е съвсем друго.
Казвам му да се захване с друго да помага,понеже е сигурен,че за МВР се искат задължително връзки.Да опита с медицина,със социално дело,там може пък да успее и да се окаже,че това му е призванието.
Краси,за пост № 1 , ще ти трябват връзки да се уредиш ;) питай др. Дакота наказва ли ги вече с пост № 1,това беше преди време.
Сега това е сладка работа за сладурите,които идват и искат да са топличко,стола да е близко да хапнат на обяд и заплатата да е преведена на време.
Слушам как се оплакват стари колеги от новобранци,които гледат как по-бързо да влизат в колите да не простинат и как не им се излиза от колите,как ги питат кога ще пият кафе и къде ще пият кафе.
Изобщо няма глупави да се напъват да вършат работа.
Тия извън МВР си мислят,че като постъпят в МВР ще преборят корупцията и ще се справят с всичката престъпност ;) като влязат в МВР и поработят разбират,че мечтите са хубаво нещо,но реалността е нещо съвсем друго ;)
катюша

Мнениеот bega4kata » 19 Яну 2013, 11:33

kkarakashev написа:Извинявай, но ми е ставало и ми става обидно, когато да речем някой те пита "защо полицай - за да мога да помагам на хората. Ми стани пожарникар или лекар или подобно" Някак си звучи гадно и пренебрежително към този някой.

Ами аз лично като чета какви неща се пишат тук и какви определения се дават от хора, които работят в системата и то на някакви ръководни длъжности за техни колеги, хич не се чудя, че и отношението на гражданите към нас е такова. Няма как помежду си да не се уважаваме малко от малко и в същото време да очакваме респект от хората. Не стига всичката помия, която ежедневно се излиза по нас от медиите, ами и ние си правим самички още и още.
Всеки работи кой колкото си иска, или колкото може, обаче има нелечим синдром в тая система от който страдат от най- мързеливия до най- работния и той е, че всеки си навива, че само той е незаменим, единствен върши всичката работа, а останалите са мързеливи, некадърни и прочие.Най- обективната и спаведлива оценка кой как си върши работата я дава обществото, а не шефчетата отгоре с техните изсмукани от пръстите анализи и стъкмистики.
Празна раница не пази граница, уважаема г-жо Министър!
Аватар
bega4kata

Мнениеот kkarakashev » 19 Яну 2013, 11:50

катюша написа:Изобщо няма глупави да се напъват да вършат работа.
Тия извън МВР си мислят,че като постъпят в МВР ще преборят корупцията и ще се справят с всичката престъпност ;) като влязат в МВР и поработят разбират,че мечтите са хубаво нещо,но реалността е нещо съвсем друго ;)

Ето ключа за бараката ;)! Свикнали сме да е караме на принципа - Що аз като може и друг. По тая логика - НИКОЙ няма да е свърши.
И аз ако някога стана служител ще видя , че мечта е едно реалност друга. Но тази реалност ще е от това че системата те е потъпкала, а не че ти си изгубил сам желанието за работа. Реалноста е такава. Всеки иска промени ;) но никой не се заема. Никой не иска да поеме риска от това, че се опитва да промени нещо :(
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
Аватар
kkarakashev

Мнениеот reaktor7000 » 19 Яну 2013, 14:40

катюша написа:
reaktor7000 написа:виж сега как си противоречите,първо казваш че е комплексна личност който притежава редица качества,значи малко или много е по добър от останалите,а сега казваш че се е напълнило с баламурници,още едно доказателство че 90% от кандидатите влизат с връзки и въобще не знаят за какво става въпрос ;)

Противоречие може да има само в твоята глава.За да придобиеш необходимите професионални качества се иска желание и време,само баламурниците мислите,че това става веднага с обличането на униформата или с това,че може да тичате и да скачате и вече сте готови да спасявате и да помагате.Като си толкова добър с хората и си свикнал да помагаш,опитай в сферата на медицината,стани лекар и спасявай хора!
Опитай да станеш социален работник да помагаш на хората в неравностойно социално положение.Сигурно и там ако не те вземат ще бъде заради това,че нямаш връзки.

На мен не може да ми кажеш какво трябва да правя,къде бих се пробвал и тем подобни,кажи ми още нещо освен баламурник и че нищо не става от мен и после искате уважение от хората,аз не желая да ставам полицай,а пожарникар това не е професия а начин на живот,не знам много,но имам голямо желание и искам да се науча и ще се уча докато съм жив.аз мисля повече да не пиша тук,защото като гледам освен да критикувате и да ругаете,май друго не знаете.
reaktor7000

Мнениеот катюша » 19 Яну 2013, 15:01

reaktor7000 написа:
катюша написа:

На мен не може да ми кажеш какво трябва да правя,къде бих се пробвал и тем подобни,кажи ми още нещо освен баламурник и че нищо не става от мен и после искате уважение от хората,аз не желая да ставам полицай,а пожарникар това не е професия а начин на живот,не знам много,но имам голямо желание и искам да се науча и ще се уча докато съм жив.аз мисля повече да не пиша тук,защото като гледам освен да критикувате и да ругаете,май друго не знаете.

Ето какво означава баламурник - някой, който не разбира от дадена работа, а в някои случаи изобщо от нищо; наивник така казват в речника на българския жаргон.
Ти по отношение на МВР си човек,който не знае нищо за МВР,а дава мнение.
Пожарникар винаги е било професия и ще бъде професия,има добри професионалисти има и хора,които работят само за да получават заплата.Учи се,разчитай на знанията си и не мисли,че всички,които са в МВР са връзкари и с връзки,защото така обиждаш доста хора,които работят в МВР благодарение на личните си качества.
катюша

Мнениеот mtvachev » 19 Мар 2013, 15:57

Има няколко много книжки с тестове за интелигентност с автор Жейна Василева, както и книгата "Повишете силата на своя ум" от Кен Ръсел и Филип Картър.
Тестовете са от по 40 въпроса за време от 20 минути. Всеки тест включва в себе си: Математическа част, словесна част, тест с фигури и словесен тест.
Смятам, че биха били доста полезни за другите кандидати. Книжките не са скъпи - 2,3 лв бройката, но на някой ако му се свидят и тези пари мога да му изпратя сканирано съдържанието им.
mtvachev

Мнениеот kkarakashev » 19 Мар 2013, 21:22

mtvachev написа:Има няколко много книжки с тестове за интелигентност с автор Жейна Василева, както и книгата "Повишете силата на своя ум" от Кен Ръсел и Филип Картър.
Тестовете са от по 40 въпроса за време от 20 минути. Всеки тест включва в себе си: Математическа част, словесна част, тест с фигури и словесен тест.
Смятам, че биха били доста полезни за другите кандидати. Книжките не са скъпи - 2,3 лв бройката, но на някой ако му се свидят и тези пари мога да му изпратя сканирано съдържанието им.

Аако имаш желанието да помогнеш - сканирай ги и ги качи в форума. Тук единствено може да го направиш за да помогнеш ;)
Аватар
kkarakashev

Мнениеот mtvachev » 19 Мар 2013, 22:03

Номера беше по-скоро да информирам кандидатите, че има такава литература. Все пак авторите не са си играли да я пишат за без пари, нали?
Тези дни когато имам време ще ги сканирам и ще ги кача.
mtvachev

Мнениеот milench0 » 20 Мар 2013, 00:06

reaktor7000 Не е задалжително да си решавал теста за да имаш 30 т. 1-вия път имах 24 втория 29 при положение, че 2-рия път бях доста недоспал , просто ти трябва опит с подобни тестове, и основното за грешен отговор не се взимат точки, тоест ти си ДЛЪЖЕН дори да не знаеш отговора да пробваш дори и на късмет. А и в страницата на МВР някъде имаше ня коя част от теста колко минути имаш така сам може да си правиш сметка.

reaktor7000 забравих да спомена ти ако имаш 135 IQ, нз квото кажеш ще направя, Einstein е 142, 0.5 % от хората на земята имат подобни цифри на IQ :) , ако си решавал ония тестове дето после прати SMS, та за свръх интелигентен човек, не би трябвало да има проблем.
milench0

Мнениеот mtvachev » 20 Мар 2013, 16:27

Ето няколко теста. Сканирал съм част от тестовете. Нямам нито време да сканирам всички тестове с които располагам.
Ако някой прояви интерес ще си купи литературата:
Ето част от тестовете по български език: Книгата е "Успех на матурата по български език и литература. Тестови задачи и езиков справочник" доц. Радка Влахова. Цена на книгата 14,90
http://www.2shared.com/file/arJB1b4C/BG_ezik.html
В нея има тестове и теоретична част (лексикална норма, граматическа норма, правописна норма, пунктуационна норма и т.н.).

Това са 3 от 8-те теста в книгата "Тестове за интелигентност - 1 част" Жейна Василева. Книгата има още 3 части. Цена на 1-част 2,80 лв (другите са на същата цена).
http://www.2shared.com/file/CH-aMubj/IQ_1238.html

3-тото мое предложение е "Повишете силата на своя ум" Кен Ръсел и Филип Картър.
Книгата е със 130 страници тестове (тестове за творчески способности, тестове за памет, главоблъсканица, тестове за пъргавина на ума, тестове за интелигентност) цена на книгата 7 лв.
mtvachev

Мнениеот 4opara » 20 Мар 2013, 17:51

milench0 написа:reaktor7000 Не е задалжително да си решавал теста за да имаш 30 т. 1-вия път имах 24 втория 29 при положение, че 2-рия път бях доста недоспал , просто ти трябва опит с подобни тестове, и основното за грешен отговор не се взимат точки, тоест ти си ДЛЪЖЕН дори да не знаеш отговора да пробваш дори и на късмет. А и в страницата на МВР някъде имаше ня коя част от теста колко минути имаш така сам може да си правиш сметка.

reaktor7000 забравих да спомена ти ако имаш 135 IQ, нз квото кажеш ще направя, Einstein е 142, 0.5 % от хората на земята имат подобни цифри на IQ :) , ако си решавал ония тестове дето после прати SMS, та за свръх интелигентен човек, не би трябвало да има проблем.

Тест за изследване на когнитивните способности TKC
(Ревизирано издание, 2009)
Времена за групите задачи

Скала на ТКС Брой задачи Време за група задачи
МОДУЛ “ОБЩА И ЕЗИКОВА КУЛТУРА”
1. “Речниково богатство” РБ 18 4 минути
2. “Проверка на правописа” ПР 18 5 минути
3. “Обща информация” ОИ 18 4 минути
4. “Разбиране” РЗ 16 5 минути
МОДУЛ “ЛОГИЧЕСКО МИСЛЕНЕ”
5. “Избор на думи” ИД 16 6 минути
6. “Оценка на изводи” ИЗ 14 6 минути
7. “Оценка на аргументи” ОА 12 4 минути
8. “Математика” МА 20 11 минути
МОДУЛ “НЕВЕРБАЛЕН ИНТЕЛЕКТ”
9. “Матрици” МТ 40 20 минути
ОБЩО 172 65 минути
Малко може да е неясно,но става!
4opara

Мнениеот CERRUTI » 20 Мар 2013, 18:17

mtvachev написа:Ето няколко теста.

Мисля че цяла книга с тестове по БЕЛ е излишна!Въпросите по БЕЛ в теста са просто за откриване на правописни грешки.....и не виждам смисъл за 10-15 въпроса от 174, да се ангажира вниманието с цяла книга тестове!
Тези вече малките книжки(4-те части) са най полезни,и най се доближават до въпросите в теста!Дори мога да кажа че са по трудни от самия тест-които се справи с тях,самия тест ще му се стори доста лесен!
Аватар
CERRUTI

Мнениеот mtvachev » 20 Мар 2013, 18:41

чак пък излишна ...
Бас ловя, че най-много от грешките в тези тестове се допускат точно на този модул ;)
Всеки сам решава дали и как ще се подготвя ;) Аз предпочитам да мина и през тази книжка :)
Както Мечо Пух е казал: Колкото повече - толкова повече!
mtvachev

Мнениеот CERRUTI » 21 Мар 2013, 06:49

mtvachev написа:чак пък излишна ...Както Мечо Пух е казал: Колкото повече - толкова повече!

Ти си знаеш, но целенасочената тренировка винаги е по ефективна от разпиляната!
Ето ти пример:Има ли греша в изречението?
"Димитър отиде с приятелите си на тренировка,беше облякъл новият си анцунг."
а)отиде
б)облякъл
в)анцунг
г)новият
д)няма грешка
Ето такива са въпросите,щом мислиш че ти е нужна цяла книга за 10-15 подобни въпроса,решавай...но по добре се концентрирай на тези малките книжки!
Аватар
CERRUTI

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР