Тест за интелигентност и психо тест

Re: Тест за интелигентност и психо тест

Мнениеот clap » 25 Юни 2012, 14:29

Вили,имаш ЛС,погледни си кутията за съобщения!
И аз съм в подобно на твоето положение.. :)
clap

Мнениеот Vili_ » 25 Юни 2012, 14:36

Много Ви, благодаря :)

Спорен и усмихнат ден от мен :).
Vili_

Мнениеот +sss+ » 10 Юли 2012, 11:50

Привет! Понеже съм нова във форума имам въпрос по отношение на теста за интелигентност, на който се явявах преди известно време за кат. Г. И понеже теста беше направен по подобие на Истамтауер, само, че в доста усложнен вариант по мое мнение, каква е вероятността да се изкара максимален резултат от 30 точки при минимално време за решаване на всеки от модулите, без да си решавал теста преди това. Накрая при публикуване на класирането се оказа, че висок процент от кандидатите имат високи резултати или много близки до максимума, което ми намирисва някак си. Нещо не ми се връзва.
+sss+

Мнениеот dakota_ » 10 Юли 2012, 18:20

+sss+ написа:Привет! Понеже съм нова във форума имам въпрос по отношение на теста за интелигентност, на който се явявах преди известно време за кат. Г. И понеже теста беше направен по подобие на Истамтауер, само, че в доста усложнен вариант по мое мнение, каква е вероятността да се изкара максимален резултат от 30 точки при минимално време за решаване на всеки от модулите, без да си решавал теста преди това. Накрая при публикуване на класирането се оказа, че висок процент от кандидатите имат високи резултати или много близки до максимума, което ми намирисва някак си. Нещо не ми се връзва.

Като изключим желанието ти да ни накараш да гадаем,какъв всъщност е въпроса ти?
dakota_

Мнениеот packos » 10 Юли 2012, 18:28

При 172 въпроса, като се изключат последните 40 от матриците, остават 132 въпроса. Да се отговори правилно на 50% от тях и матриците да са с верни отговори, ето ви над 102 точки. За категория Е получавате 30 точки. За кат. Г максимума е 117 точки и си мисля, че също е голяма вероятността да се изкарат. Аз имам максимум точки за кат.Е и мисля, че изпита не е много труден. Много хора имат по 30т. понеже изпита за цялата страна е 1:1 и ако са се явявали на друг конкурс, има голяма вероятност да са си коригирали грешките.
packos

Мнениеот sisarafa » 10 Юли 2012, 18:50

Обичам да чета мненията във форума, но се включвам за първи път. Скоро и аз се явих на теста за интелигентност за кат. Г и имам 29 точки. Няма никой зад гърба ми, не съм знаела предварително теста. Подготовката ми се изразяваше в преглеждане на обикновените тестове в интернет и многократно прочитане на специализираната методика за изпита, ако това изобщо е подготовка. Освен това си припомних някои дублетни форми в българския език. Най-важна за мен е бързината и добро темпо в отговарянето, защото ми беше ясно, че времето е изключително малко. Всяко забавяне, чудене и мотаене е фатално. Доста хора, явявали се на този изпит, реагираха като теб - с недоверие, съмнение и директно ми заявиха, че било невъможно и явно някой ми е дал точки аванта :) Убедена съм, че 30т. са напълно постижими, дори си знам къде се забавих и защо имам 29т.(ужасните матрици!). Подчертавам още веднъж - бързината е решаваща....разбира се, ако приемем, че всички други знания са налице.
sisarafa

Мнениеот dakota_ » 10 Юли 2012, 21:11

sisarafa написа:Обичам да чета мненията във форума, но се включвам за първи път. Скоро и аз се явих на теста за интелигентност за кат. Г и имам 29 точки. Няма никой зад гърба ми, не съм знаела предварително теста. Подготовката ми се изразяваше в преглеждане на обикновените тестове в интернет и многократно прочитане на специализираната методика за изпита, ако това изобщо е подготовка. Освен това си припомних някои дублетни форми в българския език. Най-важна за мен е бързината и добро темпо в отговарянето, защото ми беше ясно, че времето е изключително малко. Всяко забавяне, чудене и мотаене е фатално. Доста хора, явявали се на този изпит, реагираха като теб - с недоверие, съмнение и директно ми заявиха, че било невъможно и явно някой ми е дал точки аванта :) Убедена съм, че 30т. са напълно постижими, дори си знам къде се забавих и защо имам 29т.(ужасните матрици!). Подчертавам още веднъж - бързината е решаваща....разбира се, ако приемем, че всички други знания са налице.

Убедена си,че 30 т. са напълно постижими,защото си работила доста във времето да натрупаш знания и сега просто се ползваш от натрупаното.Пишеш правилно,умееш да излагаш добре мислите си...Знаеш ли колко хора от явяващите се на изпит не могат дори да пишат граматически правилно...
За добре подготвения кандидат проблеми няма...
Желая ти успех!
dakota_

Мнениеот sisarafa » 10 Юли 2012, 23:54

Dakota_ , благодаря ти! Ти си моят безспорен любимец тук и именно затова ми стана много приятно от добрата ти оценка, особено сега, когато съм в треска от заключителното интервю, което ми предстои. Разбира се, съвсем не се смятам защитена от това да бъда посечена от теб с някое строго изказване, но това не ме притеснява :)
И аз, също както всеки друг, тръгнал или вече минал моя път, много се надявам да успея. Осъзнавам какво ме чака, но от все сърце искам да работя в МВР. Не защото няма другаде къде, а защото чувствам, че съм родена за това, колкото и нелепо да звучи. Но както аз, така и всички кандидатстващи, не трябва да забравяме, че това е състезание - ще има победители, ще има и победени. Ако съм от победените - със сигурност ще ми е тежко, ще си ближа раните няколко дни и това е нормално. Със сигурност обаче знам, че няма да говоря или пиша наляво и надясно за заговори, конспирации и за всевъзможни зли сили, които ми пречат. ;) Не че няма хора, които се ползват с определена подкрепа...има, винаги ще има и е така не само в Бг. Съжалявам, че това се случва, никой не го иска и е жалко за всички качествени хора, които са го изпитали на гърба си. Но все пак се обръщам към всички мои колеги по кандидатстване - това "явление" е извън моя контрол, извън вашия контрол, затова нека контролираме себе си и да работим върху себе си. Другото е загуба на време, енергия и празни приказки.
sisarafa

Мнениеот kkarakashev » 11 Юли 2012, 15:46

Значи между явявалите се на ИТ преди 2012 и след има голяма разлика в оценяването. Дори и тестовете да са еднакви, на този тест с новият начин на оценяване шанса да имате повече точки е значителен. Аз до сега съм се явявал само на старият начин на оценяване и рядко имаше хора с 25т, да не говорим над. 30 е МИРАЖ. Сега по новият начин на оценяване съм обеден, че ако си изкарвал над 20т по старият метод - преди 2012 г. реално шансът ти за 25-30 е почти 90-10%.
п.с. Тестовете са лесни, само да разсъждаваш, а не да си назубрил туй онуй.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот sisarafa » 12 Юли 2012, 23:35

И аз чувам от доста хора, че по старата наредба не е имало възможност за получаване на голям брой точки. Не съм запозната точно какви са измененията в точкуването в сравнение с преди, но според мен това няма никакво значение, защото начинът на оценяване важи за всички. Ако по старата наредба са били възможни примерно до 20 точки максимално, то съответно получилите 20т. са били отличниците. Сега, когато очевидно 30 т. са постижими - онези кандидати, които ги получат са начело и т.н. Така че в крайна сметка няма никакво значение, освен за хората, които са чувствителни на тема "резултати при сравняване на точките" :)
sisarafa

Мнениеот Police92 » 21 Юли 2012, 00:17

Здравейте, изкарах 30 точки на теста за интелигентност и си мисля, че са напълно постижими. При положение, че завърших гимназия миналата година. Кандидатствам за категория Е. Има и други, които са изкарали по 30 точки, така че предполагам не е толкова трудно :)
Аватар
Police92

Мнениеот gushtera » 21 Юли 2012, 00:26

Радвайте се на високо интелигентните си постижения, добре, че на психото има по добра цедка, че става страшно...
gushtera

Мнениеот Police92 » 21 Юли 2012, 00:34

Ами не мисля, че над 111 е високо интелигентен, а колкото до психото... не знам. Минавал съм го, когато кандидатствах за АМВР, но ще видя какво ще направя сега :)
Аватар
Police92

Мнениеот kkarakashev » 21 Юли 2012, 06:36

police92 Постижими са по новото оценяване - въпрос-точка. Старото е на брой верни отговори от модул-определени точки.
Колкото до психотеста и аз се чудя как се изкарват над 25т, а ги има. Аз съм си в "златната" среда :mrgreen:
Дано в понеделник ме оценят малко повече :) Търся около 20т. ама какво ще дадат (оценят) ........................
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
Аватар
kkarakashev

Мнениеот Police92 » 21 Юли 2012, 10:19

Да, запознат съм. Понеже другите коментираха оценяването, за това написах, че са достижими (по новото оценяване). @kkarakashev - успех ти желая :) А има ли промени в оценяването на психо теста? Един приятел ( спечелил минал конкурс) взе 10 точки на психото
Аватар
Police92

Мнениеот kkarakashev » 21 Юли 2012, 15:36

Police92 написа:Да, запознат съм. Понеже другите коментираха оценяването, за това написах, че са достижими (по новото оценяване). @kkarakashev - успех ти желая :) А има ли промени в оценяването на психо теста? Един приятел ( спечелил минал конкурс) взе 10 точки на психото

Поне аз не знам. Психотеста е доста по-важен от И.Т. Все пак психолога слага подписа си за това дали от теб става нещо и дали си стабилен психически.
Аватар
kkarakashev

Мнениеот kiprov » 23 Юли 2012, 20:41

Понеже се отвори дума за "матрици" в теста за интелигентност... за такъв вид матрици ли става въпрос http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%86%D0%B0_%28%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0%29 (математически матрици)?
kiprov

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР