Тест за интелигентност и психо тест

Re: Тест за интелигентност и психо тест

Мнениеот CERRUTI » 23 Юли 2012, 21:18

kkarakashev написа: Все пак психолога слага подписа си за това дали от теб става нещо и дали си стабилен психически.

Стига не бъди наивен.....някога чул ли си когато някой полицай употреби оръжие извън правомощията си или не дай си боже се самоубие,да се търси отговорност от психолога който го е пуснал на психотеста на конкурса?
Аватар
CERRUTI

Мнениеот packos » 24 Юли 2012, 15:17

kiprov написа:Понеже се отвори дума за "матрици" в теста за интелигентност... за такъв вид матрици ли става въпрос http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%86%D0%B0_%28%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0%29 (математически матрици)?

Матриците са тези задачи с фигурките, там където се търси логическото мислене. Ето примерни http://www.triada.bg/tests/IQEurope/Test.asp
packos

Мнениеот kkarakashev » 25 Юли 2012, 16:41

"Колеги" ще се опитам да съм ви в полза с няколко пояснения:
Отговорите на психо теста са с:
НН - Напълно невярно - Въпросът се отнася като отговорът е 100% НЕверен
пример: Стъпвал съм на луната. -> НН

НВ - Напълно вярно - Въпросът се отнася като отговорът е 100% Верен
Роден съм на планетата Земя -> НВ

ДВ - Донякъде вярно - Въпросът предполага верността в отговорът да е в по-малка част, а неверността в по-голяма
Разбирам се с хората, но понякога се караме с всички и налитам на бой (Вярно е че се разбирате с хората, но се предполага, че продължението на въпроса не е истина :)
КВ - Като цяло вярно - Въпросът предполага верността да е по-голямата част, а неверността по-малката.
Мия ръцете си преди всяко ядене -> КВ (има и изключения, например когато си купим пица от някъде ;) )

Термини:
Често - В месеца няколко пъти 5-10
Рядко - В месеца 1-2 пъти
Понякога - 1-2-5-10 пъти в годината
Случвало се е - Поне веднъж в живота
Никога - Нито веднъж в живота
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот CERRUTI » 25 Юли 2012, 17:12

kkarakashev написа:ДВ - Донякъде вярно - Въпросът предполага верността в отговорът да е в по-малка част, а неверността в по-голяма
Разбирам се с хората, но понякога се караме с всички и налитам на бой (Вярно е че се разбирате с хората, но се предполага, че продължението на въпроса не е истина :)

Тук мисля че грешиш!Цялото изречение което си дал като пример е едно твърдение-не половината,не 1/3,по тази логика може да е вярно и втората част на отговора-" но понякога се караме с всички и налитам на бой",а първата да е грешна!-Донякъде вярно не означава-"До половината вярно"!
Не ангажирам никой,това е моя теза изградена на моите разсъждения!Аз не бих отговорил така на подобен въпрос!
Аватар
CERRUTI

Мнениеот kkarakashev » 25 Юли 2012, 17:38

Няма как да намисля точният въпрос. Споделям това което ми е казвал "някой" и потвърждавал друг. ;)
Това са насоки, и никой не е длъжен да се съобразява с тях. Просто насока. На мен ми беше полезна, за другите не знам.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
Аватар
kkarakashev

Мнениеот CERRUTI » 25 Юли 2012, 18:22

kkarakashev написа:Няма как да намисля точният въпрос. Споделям това което ми е казвал "някой" и потвърждавал друг. ;)
Това са насоки, и никой не е длъжен да се съобразява с тях. Просто насока. На мен ми беше полезна, за другите не знам.

Ясно,просто мислех че цитираш по спомен правилния отговор на въпрос и начина за правилен отговор......
Иначе как се представи на психото?Има ли радост? :)
Аватар
CERRUTI

Мнениеот kkarakashev » 25 Юли 2012, 18:35

Според мен не, но не знам. Бях на тезгяха почти 3 часа.
Аватар
kkarakashev

Мнениеот Police92 » 25 Юли 2012, 20:05

Ако можеш да дадеш разяснение, относно протичането на изпита като цяло. Тестове - колко въпроси, 1 или 2 или 3 различни, време. Беседа с психолог - примерни въпроси и впечатления, време и т.н. Ще ми е от полза, края на другия месец и аз съм на психологическо изследване
Аватар
Police92

Мнениеот kkarakashev » 25 Юли 2012, 20:20

344 въпроса. време - кой когато се справи. Принципно е за около 40-60 мин. 10-20% са свързани с наркотици, алкохол и зависимости. Беседата е според зависи. Първият път ми беше 40мин. сега 2.5 часа. Въпроси на психолога - каквото му дойде на ум.
Аватар
kkarakashev

Мнениеот byrzashki » 25 Юли 2012, 20:36

аз на 2 август съм на физически, след това на 13 август- Интелигентност... и дай боже всичко да е нормално на психо...чувал съм от приятели, че на психото има въпроси, свързани с това дали си родолюбец и много други свързани с родината, въпреки че на психото ми в АМВР нямаше :)
Аватар
byrzashki

Мнениеот packos » 25 Юли 2012, 22:47

kkarakashev написа:344 въпроса. време - кой когато се справи. Принципно е за около 40-60 мин. 10-20% са свързани с наркотици, алкохол и зависимости. Беседата е според зависи. Първият път ми беше 40мин. сега 2.5 часа. Въпроси на психолога - каквото му дойде на ум.

За къде кандидатстваш? Въпросите не бяха ли 800? Аз преди две седмици попълних въпросника и след още две ми е беседата с психолога. Нещо за облеклото може ли да споделите(с риза-бяла/черна, с тениска, дънки, обувки или маратонки и други подобно). Как се седи на стол близо 3 часа...
packos

Мнениеот kkarakashev » 26 Юли 2012, 06:42

packos написа:За къде кандидатстваш? Въпросите не бяха ли 800? Аз преди две седмици попълних въпросника и след още две ми е беседата с психолога. Нещо за облеклото може ли да споделите(с риза-бяла/черна, с тениска, дънки, обувки или маратонки и други подобно). Как се седи на стол близо 3 часа...

За СДВР / Водач на АП/ ми малко са. Предишния психотест , на който се явявах беше повечеко въпроси но не помня колко точно. Теста и беседата не са ли в един ден? На мен 2 пъти са в един ден. Облеклото е както си желаете. Все пак сте на интервю и това как ще се явите си е ваш избор.
Аватар
kkarakashev

Мнениеот CERRUTI » 26 Юли 2012, 07:04

kkarakashev написа: Облеклото е както си желаете. Все пак сте на интервю и това как ще се явите си е ваш избор.

Абе има си значение облеклото,все пак то спомага за първото впечатление което правиш.Едно момче каза че миналата година се явил на психо и психолога му направил забележка-защо е по чехли и шорти,все пак това било изпит....(момчето не стигнало до заключително)-така че всеки сам да си вади извода.
Народа не случайно е казал:"По дрехите посрещат,по ума изпращат"
Аватар
CERRUTI

Мнениеот катюша » 26 Юли 2012, 11:25

CERRUTI написа:
kkarakashev написа: Облеклото е както си желаете. Все пак сте на интервю и това как ще се явите си е ваш избор.

Абе има си значение облеклото,все пак то спомага за първото впечатление което правиш.Едно момче каза че миналата година се явил на психо и психолога му направил забележка-защо е по чехли и шорти,все пак това било изпит....(момчето не стигнало до заключително)-така че всеки сам да си вади извода.
Народа не случайно е казал:"По дрехите посрещат,по ума изпращат"

Облеклото по принцип не бива да има значение при явяване пред психолога,но облеклото красноречиво говори за отношението на кандидата към самото мероприятие човека пред него.
По принцип каквото отношение показва кандидата,такова отношение получава от оценяващия го...
После като почне работа е същият какъвто преди да го приемат,за това има чисти и спретнати колеги,има и мърльовци.
катюша

Мнениеот packos » 26 Юли 2012, 16:07

kkarakashev написа:
packos написа:За къде кандидатстваш? Въпросите не бяха ли 800? Аз преди две седмици попълних въпросника и след още две ми е беседата с психолога. Нещо за облеклото може ли да споделите(с риза-бяла/черна, с тениска, дънки, обувки или маратонки и други подобно). Как се седи на стол близо 3 часа...

За СДВР / Водач на АП/ ми малко са. Предишния психотест , на който се явявах беше повечеко въпроси но не помня колко точно. Теста и беседата не са ли в един ден? На мен 2 пъти са в един ден. Облеклото е както си желаете. Все пак сте на интервю и това как ще се явите си е ваш избор.

Психоложката каза, че имали много работа и затова се получава така. Разлика между въпросника и събеседването - 40 дена :D Аз самият вече нямам идея даже какво съм отговарял, но отговарях без да се замислям и приключих доста бързо.
packos

Мнениеот Poison88 » 27 Юли 2012, 22:00

kkarakashev написа:344 въпроса. време - кой когато се справи. Принципно е за около 40-60 мин. 10-20% са свързани с наркотици, алкохол и зависимости. Беседата е според зависи. Първият път ми беше 40мин. сега 2.5 часа. Въпроси на психолога - каквото му дойде на ум.

"колега" не мислиш ли, че има някаква причина да те късат все като кандидатстваш?
Много помагаш със съветите. Относно психото преди беше 344въпроса, а сега е 800. Времето преди беше 90мин, а сега е 180минути. При психолога е според него, а не е с точно фиксирано време. Ако не се бъркам аз стоях между 75-90 минути при психоложката.

Относно въпроса за облеклото разбира се, че е от значение. Как биха те възприели ако се явиш като някой "селски бек" или облечен като цивилизован човек с някакъв минимален дрескод. С мен на заключителното имаше едно момче дошъл с широки рапърски дънки, кецове и някакво широко бих казал рапърско яке и познай какво стана с него не е с нас в школата. Може да помага с малко външния вид, но все пак помага с нещо.
Poison88

Мнениеот sisarafa » 30 Юли 2012, 15:07

Понеже аз също бях на психо преди около месец, реших да дам своя принос в разясненията. Кандидатствах за РП. Вероятно това има значение, защото при нас въпросите бяха над 1000 и нямаше ограничение във времето - кой когато свърши, никой не те притеснява. Повечето приключихме за около 3 часа, но едно момиче действаше с изумително костенурско темпо. Нашите тестове бяха проверени, влизахме и излизахме от интервюто, а тя още си попълваше въпросниците и никой не я притискаше да побърза, така че по-бавно мислещите да не се притесняват...
Относно интервюто - пак няма определно време, както прецени психологът. Чувала съм, че ако те държат прекалено дълго време, не е добър знак, но не гадайте по този признак...Аз приключих за около 40 мин. Въпросите бяха стандартни - група въпроси за училище, семейство, работа; група въпроси относно желанието ти и мотивация за работа - примерно: попитаха ме какво би ме накарало да напусна МВР, как ще реагирам ако бясна и устата циганка сипе клетви и глупости срещу мен в продължение на час ... :lol: Интересен беше въпросът дали смятам, че конкурсът е нагласен. Отговорът ми разсмя психологът, но няма да го споделя :)
Съвет: 1. При попълване на въпросниците да се чете много внимателно какъв е въпросът, има подвеждащи думи, за които споменава и karakashev - често, рядко, понякога, сега и други. Не лъжете, не се представяйте като супер честни, умни и въобще извънземни... 2. При събеседването - спокойствие, увереност и се дръжте с достойнство. Без лиготии, без маниерничене (за жените), без пресилени опити да се покажете като уникални и неповторими. Бъдете естествени, отговаряйте честно, НО не разголвайте душата си изцяло - това е интервю, а не психотерапевтичен сеанс :) Отговаряйте точно, ясно и кратко, иначе изпадайки в големи обяснения, вероятността да се изтърси някоя глупост нараства....Относно облеклото - не знам как изобщо може да питате такова нещо!!!! Разбира се, че е важно - може ли да се явиш на изпит с дълбоко деколте, 15 см токчета или по шорти и джапанки...Едва ли ще ви скъсат за такова нещо, но моля ви, хора, дрехите са израз както на себеуважение, така и на начина, по който възприемаш света. Не е нужно официално облекло, а съвсем нормално, дори ежедневно, но чисто и спретнато.
p.s. В случай, че някой се чуди, аз имах 22 точки.
sisarafa

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР