Тест за интелигентност и психо тест

Re: Тест за интелигентност и психо тест

Мнениеот dakota_ » 30 Юли 2012, 16:16

sisarafa написа:попитаха ме какво би ме накарало да напусна МВР, как ще реагирам ако бясна и устата циганка сипе клетви и глупости срещу мен в продължение на час ... :lol: Интересен беше въпросът дали смятам, че конкурсът е нагласен. Отговорът ми разсмя психологът, но няма да го споделя :)
p.s. В случай, че някой се чуди, аз имах 22 точки.

Ще е интересно да споделиш какво би те накарало да напуснеш МВР,също ще е интересно да споделиш какво би направила ако циганка сипе продължително време по теб обиди и клевети...Всъщност сега сигурно би направила едно,ако си вече в системата друго ;) знае ли човек какво би направил след като не му се е случвало...Резултата ти е много добър...Всъщност нагласен ли беше конкурса ;)
dakota_

Мнениеот sisarafa » 30 Юли 2012, 23:19

Ех, Dakota_ нямаш равен в това да зададеш точните въпроси по същество и да намериш нечие слабо място :) Дано да не участваш в комисии, че горко им на кандидатите. :D Преди да отговоря, искам да подчертая, че е много трудно да се даде смислен отговор на хипотетични въпроси и ситуации, защото както ти много правилно отбеляза, едно е как си мислиш, че ще постъпиш и съвсем друго е какво реално ще направиш, изпадайки в сложна ситуация. На първия въпрос доста се замислих и ми беше трудно да отговоря. Направих уговорката, че в живота на човек има непредвидими, неочаквани и нежелани събития, с които трябва да се съобразяваме щем не щем, които понякога диктуват и определят нашите решения и постъпки. Но ако приемем хипотетично, че при мен всичко ще е наред, единствената и най-основателна за мен причина да напусна ще е ако имам непреодолими и неразрешими конфликти и неразбирателства с колегите ми, вследствие на които да не мога да си върша работата. Макар, че не ми се вярва да се стигне чак до там...В онзи момент само това ми хрумна, но наистина не знам какво ще ме накара да напусна....може би ако работя 4, 5 години ще знам, но сега... Мисля, че във всяка професия и работа е изключително важно да имаш добри колегиални отношения, да се чувстваш добре с другите до теб, да разчиташ на тях, но и те да могат да разчитат на теб. За МВР това важи с особена сила. За ситуацията с циганката - всеки служител в МВР е длъжен да се отнася с разбиране и търпение към такива проблемни граждани, това е част от работата. Необходимо е професионално отношение, не трябва да се приемат подобни нападки лично. Ще се опитам да я успокоя и да разговарям с нея, ако не - нека си дивее, но в никакъв случай няма да й покажа, че ме дразни или че ми нарушава спокойствието. Все пак с действия или думи, ще й дам да разбере, че мога да я изслушам и да я изтърпя, но че няма да й позволя да ме разиграва. Общо взето в този смисъл бяха моите отговори пред психолога.
Колкото до последния въпрос, любопитните да ме извинят, но ще споделя какво мисля само с dakota_ ;)
sisarafa

Мнениеот катюша » 31 Юли 2012, 09:58

sisarafa написа:Ех, Dakota_ нямаш равен в това да зададеш точните въпроси по същество и да намериш нечие слабо място :) Дано да не участваш в комисии, че горко им на кандидатите. :D Преди да отговоря, искам да подчертая, че е много трудно да се даде смислен отговор на хипотетични въпроси и ситуации, защото както ти много правилно отбеляза, едно е как си мислиш, че ще постъпиш и съвсем друго е какво реално ще направиш, изпадайки в сложна ситуация. На първия въпрос доста се замислих и ми беше трудно да отговоря. Направих уговорката, че в живота на човек има непредвидими, неочаквани и нежелани събития, с които трябва да се съобразяваме щем не щем, които понякога диктуват и определят нашите решения и постъпки. Но ако приемем хипотетично, че при мен всичко ще е наред, единствената и най-основателна за мен причина да напусна ще е ако имам непреодолими и неразрешими конфликти и неразбирателства с колегите ми, вследствие на които да не мога да си върша работата. Макар, че не ми се вярва да се стигне чак до там...В онзи момент само това ми хрумна, но наистина не знам какво ще ме накара да напусна....може би ако работя 4, 5 години ще знам, но сега... Мисля, че във всяка професия и работа е изключително важно да имаш добри колегиални отношения, да се чувстваш добре с другите до теб, да разчиташ на тях, но и те да могат да разчитат на теб. За МВР това важи с особена сила. За ситуацията с циганката - всеки служител в МВР е длъжен да се отнася с разбиране и търпение към такива проблемни граждани, това е част от работата. Необходимо е професионално отношение, не трябва да се приемат подобни нападки лично. Ще се опитам да я успокоя и да разговарям с нея, ако не - нека си дивее, но в никакъв случай няма да й покажа, че ме дразни или че ми нарушава спокойствието. Все пак с действия или думи, ще й дам да разбере, че мога да я изслушам и да я изтърпя, но че няма да й позволя да ме разиграва. Общо взето в този смисъл бяха моите отговори пред психолога.
Колкото до последния въпрос, любопитните да ме извинят, но ще споделя какво мисля само с dakota_ ;)

Ех,мила,запомни какво си написала и след 4 или 5 години сравни как мислиш сега и как ще мислиш тогава ;) Може да решиш,че най-добрия начин за такава циганка е една добра дряновица :D
Относно конкурсите,няма нагласени конкурси,има предварително нагласени кандидати да спечелят конкурсите ;)
катюша

Мнениеот Just_Pepi » 31 Юли 2012, 17:03

катюша написа:Относно конкурсите,няма нагласени конкурси,има предварително нагласени кандидати да спечелят конкурсите ;)

Не искам да се заяждам, наистина. Но защо във всяка втора тема в която вляза се пише, че за МВР ти трябват връзки, пари и тн... Ако това продължава да се насажда в главите на кандидатите много качествени момчета и момичета ще се откажат още преди да са опитали. Аз лично ;) познавам не един и двама, които спечелиха съвсем на скоро конкурси и нито пари са дали нито връзки имат. :)
Just_Pepi

Мнениеот Lord » 31 Юли 2012, 19:05

sisarafa написа:Ех, Dakota_ нямаш равен в това да зададеш точните въпроси по същество и да намериш нечие слабо място :) Дано да не участваш в комисии, че горко им на кандидатите. :D

:lol: Няма как да не участва, законът си е закон! ;)
Аватар
Lord

Мнениеот dakota_ » 31 Юли 2012, 19:37

Just_Pepi написа:
катюша написа:Относно конкурсите,няма нагласени конкурси,има предварително нагласени кандидати да спечелят конкурсите ;)

Не искам да се заяждам, наистина. Но защо във всяка втора тема в която вляза се пише, че за МВР ти трябват връзки, пари и тн... Ако това продължава да се насажда в главите на кандидатите много качествени момчета и момичета ще се откажат още преди да са опитали. Аз лично ;) познавам не един и двама, които спечелиха съвсем на скоро конкурси и нито пари са дали нито връзки имат. :)

Ще ти кажа защо е така...ако в цивилизацията не ти трябват връзки,при нас за да носиш кубинки са необходими дълги връзки,без връзки не можеш да ги носиш.Връзките трябва да са здрави и надеждни за да можеш да разчиташ на тях...Пари също трябват,на никой не са му излишни пари,че да се отказва от тях...По тази и други причини е добре кандидатите да знаят предварително както за здравите и надеждни връзки,така и за парите ;)
dakota_

Мнениеот sisarafa » 31 Юли 2012, 22:35

катюша написа:
sisarafa написа:Ех, Dakota_ нямаш равен в това да зададеш точните въпроси по същество и да намериш нечие слабо място :) Дано да не участваш в комисии, че горко им на кандидатите. :D Преди да отговоря, искам да подчертая, че е много трудно да се даде смислен отговор на хипотетични въпроси и ситуации, защото както ти много правилно отбеляза, едно е как си мислиш, че ще постъпиш и съвсем друго е какво реално ще направиш, изпадайки в сложна ситуация. На първия въпрос доста се замислих и ми беше трудно да отговоря. Направих уговорката, че в живота на човек има непредвидими, неочаквани и нежелани събития, с които трябва да се съобразяваме щем не щем, които понякога диктуват и определят нашите решения и постъпки. Но ако приемем хипотетично, че при мен всичко ще е наред, единствената и най-основателна за мен причина да напусна ще е ако имам непреодолими и неразрешими конфликти и неразбирателства с колегите ми, вследствие на които да не мога да си върша работата. Макар, че не ми се вярва да се стигне чак до там...В онзи момент само това ми хрумна, но наистина не знам какво ще ме накара да напусна....може би ако работя 4, 5 години ще знам, но сега... Мисля, че във всяка професия и работа е изключително важно да имаш добри колегиални отношения, да се чувстваш добре с другите до теб, да разчиташ на тях, но и те да могат да разчитат на теб. За МВР това важи с особена сила. За ситуацията с циганката - всеки служител в МВР е длъжен да се отнася с разбиране и търпение към такива проблемни граждани, това е част от работата. Необходимо е професионално отношение, не трябва да се приемат подобни нападки лично. Ще се опитам да я успокоя и да разговарям с нея, ако не - нека си дивее, но в никакъв случай няма да й покажа, че ме дразни или че ми нарушава спокойствието. Все пак с действия или думи, ще й дам да разбере, че мога да я изслушам и да я изтърпя, но че няма да й позволя да ме разиграва. Общо взето в този смисъл бяха моите отговори пред психолога.

Ех,мила,запомни какво си написала и след 4 или 5 години сравни как мислиш сега и как ще мислиш тогава ;) Може да решиш,че най-добрия начин за такава циганка е една добра дряновица :D
Относно конкурсите,няма нагласени конкурси,има предварително нагласени кандидати да спечелят конкурсите ;)

Катюша, напълно съм съгласна с теб, че когато работиш дълго и ежедневно с такива хора, започваш да мислиш, че само дряновицата ги оправя и аз не съм изключение. Но в случая само преразказах какъв ми беше отговорът пред психолога. Съгласи се, че трябва да съм голяма откачалка, за да му разказвам на човека как ще дресирам циганките с дряновици и гьостовици:)
sisarafa

Мнениеот CERRUTI » 02 Авг 2012, 10:35

Темата се обърна на "Искрено и лично".....
Аватар
CERRUTI

Мнениеот катюша » 02 Авг 2012, 13:30

"Искрено и лично" е най-добрия тест за психика и интелект ;) Дори когато задържим заподозрян винаги му предлагаме да сподели с нас искрено и лично какво се е случило и какво е извършил за да можем и ние искрено и лично да му помогнем.
Ще разбереш и това ако станеш един от нас ;)
катюша

Мнениеот kkarakashev » 03 Авг 2012, 20:46

"колеги" темата придоби съвсем друга насока и доста офтопик. Нека се придържаме само към психологията и изпита по нея :)
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Съвети за решаване на Тест за Интелигентност и примери

Мнениеот byrzashki » 07 Авг 2012, 23:00

Здравейте, предстой ми тест за проверка на интелектуалните способности, ще ви помоля да ми дадете съвет за самия тест и ако може да ми пратите няколко примерни :) готвя се от доста време от едни книги: "Тестове за интелигентност", които са 5 части, казаха ми, че 90% от интелекта е от тях,но да си ви попитам и вас :)
Последна промяна MasterCop на 08 Авг 2012, 07:37, променена общо 1 път
Причина: Повтаряща се тема. Сливане!
Аватар
byrzashki

Re: Съвети за решаване на Тест за Интелигентност и примери

Мнениеот CERRUTI » 08 Авг 2012, 08:55

byrzashki написа: "Тестове за интелигентност", които са 5 части, казаха ми, че 90% от интелекта е от тях,но да си ви попитам и вас :)

Нямат много общи неща,освен въртенето на обекти-картинките където трябва да откриеш коя следва....Те са подобни,но определено не са същите!
Разгледай темата отначало,ще намериш полезни линкове с онлайн тестове.
п.п.-Съвет:Решавай тестовете от книжките както е описано-засичай си време.Благодарение на решаването на тези книжки както е описано-за време,на ИТ изпита тестовете ги решавах за 50%от даденото време и имах време за проверка,докато на колеги времето не им стигаше.Изкарах 23точки(по старата система).
Аватар
CERRUTI

Мнениеот Vili_ » 08 Авг 2012, 12:49

Здравей,
на този тест е важно да си разпределиш правилно времето. Въпросите /поне за РП/ са около 170-180, а времето за решаване около 60 мин. Не представляват някаква особена сложност, но ако много се забавиш може да не успееш дори да прочетеш даден въпрос. Успех!
Vili_

Мнениеот byrzashki » 08 Авг 2012, 14:39

Благодаря ви за съветите...тази година успешно преминах интелигентността и психо- теста в АМВР. Имам познати, които ми казаха,че тестът за проверка на интелектуалните способности в АМВР е като тестовете за кат.Е.... ще видим какво ще стане, готвя се и това е :)
Аватар
byrzashki

Мнениеот dakota_ » 08 Авг 2012, 17:30

byrzashki написа:Благодаря ви за съветите...тази година успешно преминах интелигентността и психо- теста в АМВР. Имам познати, които ми казаха,че тестът за проверка на интелектуалните способности в АМВР е като тестовете за кат.Е.... ще видим какво ще стане, готвя се и това е :)

Не вярвай на тези твои приятели,излъгали са те...Поинтересувал ли се каква заплата получава новопостъпил полицай?
Всички минавате през тестове за интелигентност,психо тест...беседи,обяснявате колко всеотдайно ще служите и после като ви приемат,сякаш от небето падате и установявате,че заплатата е малка,ангажиментите са много...забравяте какво сте казвали на интервюто,отмятате се от всичко и почвате да питате кога ще вдигнат заплатите и какво правят синдикатите за полицейските служители...
dakota_

Мнениеот byrzashki » 08 Авг 2012, 18:19

Много добре съм запознат с всичко :) заплати, методи на работа и.т.н :)
Aко всичко е ОК, ще започна кат.Е , втора година студент съм, задочна форма на обучение и целите ми са, като придобия бакалавърска степен от висшето ми образование, да се издигам в системата
Последна промяна MasterCop на 08 Авг 2012, 18:46, променена общо 1 път
Причина: Сливане на поредни мнения.
Аватар
byrzashki

Мнениеот Chopara50 » 09 Авг 2012, 16:33

byrzashki написа:Благодаря ви за съветите...тази година успешно преминах интелигентността и психо- теста в АМВР. Имам познати, които ми казаха,че тестът за проверка на интелектуалните способности в АМВР е като тестовете за кат.Е.... ще видим какво ще стане, готвя се и това е :)

byrzashki написа:Много добре съм запознат с всичко :) заплати, методи на работа и.т.н :)
Aко всичко е ОК, ще започна кат.Е , втора година студент съм, задочна форма на обучение и целите ми са, като придобия бакалавърска степен от висшето ми образование, да се издигам в системата

Ти за къде по- точно си се запътил за АМВР или полицай кат"Е"? :( :shock: :roll:
Chopara50

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР