Магистратура АМВР

Магистратура АМВР

Мнениеот vtt92 » 16 Мар 2016, 22:36

Здравейте,
Тази година завършвам бакалавър , икономическа специалност . Мога ли да запиша магистратура в АМВР като курсант или само като студент ?
vtt92

Re: Магистратура АМВР

Мнениеот nikeman » 05 Апр 2016, 10:08

Като студент! Курсантите са само бакалавърска степен по ППООР, ПБЗН и Гранична полиция, със срок на обучение 4г.
nikeman

Магистратура в АМВР

Мнениеот Sonne » 29 Яну 2017, 00:50

Здравейте! Тази година съм се насочил към кандидатстване в АМВР, след придобита ОКС бакалавър в друг ВУЗ. Съответно ще кандидатствам за магистърските специалности.
Бих искаш да попитам по-информитаните, при евентуалното ми приемане в АМВР и завършването й, започвам ли директно работа? Доколкото разбрах от форума, само курсантите подписват предварително договор за 10год. с МВР и биват назначавани, но в сайта на АМВР пише, че местата обявени за магистри са за нуждите на МВР. Също така, след завършване на магистър в АМВР с каква категория бива назначаван завършилият?
Благодаря предварително за отговорите ви!
Sonne

Магистратура

Мнениеот hristiyan1213 » 13 Фев 2017, 16:02

Здравейте,в момента съм 4 курс "История и География" във "Великотърновският Университет"(ВТУ).С тази специалност единствената ми професионална реализация,е учител,която крайно не задоволява моите амбиции за бъдеща реализация.От няколко години сериозно искам да работя в системата на МВР,за това и въпросът ми към вас е ,коя магистърска програма ще ми препоръчате,тъй като не съм запознат много със изикванията.Някой от преподавателите казват,че със тази специалност,имам по-големи шансове от останалите колеги,но аз лично не виждам логика в това.Насочил съм се към "Национална Сигурност",колкото и банално да звучи,но ако ми препоръчате и други алтернативи сериозно бих се замислил над тях(както казах в момента съм като "плъх в брашно").Какви са шансовете ми за Магистратура в Академията на МВР?Искам да подчертая,че не съм от типичните "историци", бивш лекоатлет и алпинист съм,и физическите изпити не ме притесняват.Моля,ако имате възможност да дадете някакви напътствия ще съм мнооого благодарен.Ако темата не е в подходящ раздел ,предварително се извинявам.
hristiyan1213

Мнениеот justAfriend » 03 Май 2017, 16:03

Добре де, преди 4 години не ти ли беше ясно, че не те удовлетворява тази специалност?
justAfriend

Мнениеот G3008 » 21 Юни 2017, 15:42

Здравейте,
Аз също се интересувам от магистратурите в АМВР.
Някой, ако има информация относно изпитите и какъв е шанса на студенти от други университети да бъдат приети, моля да я сподели. Не бих искала да мисля, че местата са само за бакалаврите на АМВР.
G3008

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР