Заключително интервю с неочаквани резултати !

Заключително интервю с неочаквани резултати !

Мнениеот raj1990 » 26 Фев 2017, 17:39

Здравейте дами и господа кандидати и служители, имах удоволствието да се класирам на първо място на заключителното интервю, и то два пъти.
И при двата случая бях отбелязан ,като първата резерва. Как се оценяват кандидатите спрямо какво ? За формалният начин го знам( пише в сайта на МВР процедурата за този етап), искам да науча как стоят нещата в реалност ? Знам ,че не се оценяват кандидатите по справедлив начин за съжаление.
raj1990

Re: Заключително интервю с неочаквани резултати !

Мнениеот XXX1 » 28 Фев 2017, 13:48

raj1990 написа:Здравейте дами и господа кандидати и служители, имах удоволствието да се класирам на първо място на заключителното интервю, и то два пъти.
И при двата случая бях отбелязан ,като първата резерва. Как се оценяват кандидатите спрямо какво ? За формалният начин го знам( пише в сайта на МВР процедурата за този етап), искам да науча как стоят нещата в реалност ? Знам ,че не се оценяват кандидатите по справедлив начин за съжаление.

Отговарям веднага как се оценяват-никак. В 99℅ от случаите предварително се знае кои кандидати трябва да минат и кои не, както и точките им са предварително написани. Само в МВР има такъв етап - "заключително интервю". Не би трябвало да го има, или ако го има - да не се дават точки, да приемат тези, които са изкарали най-много точки до момента, а ЗИ да е просто беседа с началниците, както е във всички други сходни служби. В полицията обаче, това се прави, за да може накрая да си нагласят техните си хора, като им надуят бала и по този начин отсеят връзкарите от тези, които разчитат само на себе си и честно са си минали изпитите.
Аватар
XXX1

Мнениеот raj1990 » 02 Мар 2017, 20:39

Категорично съм съгласен,че етап ЗИ е безсмислен ! Говори се за реформа в МВР, ако наистина искат реформа то трябва да почне от входа на тази система.
raj1990

Мнениеот XXX1 » 02 Мар 2017, 21:54

raj1990 написа:Категорично съм съгласен,че етап ЗИ е безсмислен ! Говори се за реформа в МВР, ако наистина искат реформа то трябва да почне от входа на тази система.

Абсолютно, прекалено субективен фактор е, за да бъде с такава тежест. Няма как като те видят за 2 минути и проведете разговор с няколко изречения да те оценят дали ставаш или не...затова и преди това си има толкова изпити, има и беседа с психолог, и психотестове и т.н. Дори и да остане ЗИ, нека просто не се дават точки, с които да си нагласят техните си хора, а да е беседа с ръководството - това е изпитана форма и работа във всички други силови структури. Мога да дам много примери, но не му е тука мясото, за кадърни момчета, ощетени сериозно на ЗИ, както и за такива, приети само благодарение на ЗИ, но после ние си блъскаме главите с такива да ги научим на нещо, че чеп за зеле не става от тях.
Аватар
XXX1

Мнениеот Saharis » 02 Авг 2017, 12:23

Здравейте, скоро бях в конкурс за назначаване и бях с най-добър резултат от ФИ и ПИ но накрая на ЗИ не разбрах какво се обърка та ми дадоха 6 точки. А на друг кандидат който го водих с 19 точки преди това дадоха 27. Според мен това е напълно очевадна измама. Искам да попитам какво мислите вие по въпроса?
Saharis

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР