Разлика между психодиагностично интервю

Разлика между психодиагностично интервю

Мнениеот babuna7777 » 28 Мар 2017, 14:34

Привет на всички имам следния казус. Преди 1 година бях кандидатствал за длъжността пожарникар но поради една или друга причина, не успях да вляза в системата на мвр получих 24 точки на интервюто с психолога. Сега кандидатствам за длъжността полицай, исках да ми се признае изкараното интервю по новата наредба но когато звъннаха от човешки ресурси в института по психология им отговориха, че психодиагностичното за пожарникар и за полицай били съвсем различни и не мога да го ползвам . Та въпросът ми е какво е различно нали и двете длъжности са в МВР в какво се състоят тези различия. Благодаря предварително.
babuna7777

Re: Разлика между психодиагностично интервю

Мнениеот dsuzunov » 03 Апр 2017, 09:18

Оффф....каквато е разликата в работата на пожарникаря и полицая, такава е разликата в двата вида теста.
Точно защото не може да направите разлика между двете професии, не сте издържал теста!
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот babuna7777 » 03 Апр 2017, 10:11

Така първо на първо, теста го издържах 24 точки! Ясно ми е, че двете длъжности са съвсем различни. Въпросът ми беше, в какво се състои самата разлика в теста.Какво се търси за едната длъжност и какво за другата. И двете длъжноати не са ли за оказване на помощ на обществото.
babuna7777

Мнениеот Lord » 06 Апр 2017, 08:23

babuna7777 написа:Какво се търси за едната длъжност и какво за другата. И двете длъжноати не са ли за оказване на помощ на обществото.

Не, дейността на МВР не е за оказване на помощ, тя е посочена в чл. 2 от ЗМВР: " Дейността на МВР е насочена към защита на правата и свободите на гражданите, противодействие на престъпността, защита на националната сигурност, опазване на обществения ред и пожарна безопасност и защита на населението." А в чл. 6 от с.з. са определени различните направления на дейност: "Министерството на вътрешните работи извършва следните основни дейности:
1. оперативно-издирвателна;
2. охранителна;
3. разследване на престъпления;
4. осигуряване на пожарна безопасност и защита при пожари, бедствия и извънредни ситуации;
5. осигуряване на достъп на гражданите до службите за спешно реагиране чрез Националната система за спешни повиквания с единен европейски номер 112 (ЕЕН 112);
6. информационна;
7. контролна;
8. превантивна;
9. административнонаказателна и предоставяне на административни услуги."

Дори и вътре в самата служба "Полиция" психодиагностичните тестове са различни, защото критериите са различни, та какво да говорим за прилики с ПБЗН. Казано накратко МВР да се чете, като "Министерство на Всичките Работи" в държавата. ;)
Аватар
Lord

Мнениеот babuna7777 » 06 Апр 2017, 10:33

Добре де и така да е,кой може да ми обясни тогава,как служител от ПБЗН се премества като служител например във охрна на обществения ред? Защо, ако е така например не преминава наново психодиагностично интервю.Благодаря предварително за разясненията.
babuna7777

Мнениеот кпц » 06 Апр 2017, 14:34

babuna7777 написа:Добре де и така да е,кой може да ми обясни тогава,как служител от ПБЗН се премества като служител например във охрна на обществения ред? Защо, ако е така например не преминава наново психодиагностично интервю.Благодаря предварително за разясненията.

Премества се /преназначават го/, защото законът го допуска.
Не преминава отново психодиагностично интервю, защото законът не го изисква.

Лош закон, но закон. /Казали са го още древните римляни/
кпц

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР