СИМЕОНОВО работа след завършване.

СИМЕОНОВО работа след завършване.

Мнениеот alekgym » 02 Дек 2017, 15:34

Доър ден на всички. Предстои ми кандидатстване след 12 клас. Обмислил съм вариянт за кандидадстване в академията на МВР "Симеоново". Та въпросът ми към вас е : след завършване на академията намират ли ми веднага работа както във Военният университет във Велико Търново или сам трябва да кандидатстваш някъде когато от МВР пуснат места ? Моля ако има някой който учи или е завършил в академията да се свърже с мен... :shock:

E-mail: aleksasenov99@gmail.com
alekgym

Re: СИМЕОНОВО работа след завършване.

Мнениеот nikeman » 26 Дек 2017, 22:01

Такаа... Значи след като влезеш в прослувутата Академия ще подпишеш договор, с който се задължаваш след завършването да работиш 10г в мвр ако напуснеш или те изгонят дължиш обезщетение за обучението си в Академията. Та лекции се ходи с униформа и кубинки.. Ако не си от София ще те настанят в общежитие, което беше ремонтирано основно преди 4г. И условията са добри...за него се плащат по 25лв.. Които се взимат от стипендията, която ще получаваш според успеха си 150лв до 300лв. В стаите сте по 3ма и спите на легла с матраци. Не плащате вода ток и парно. Дотук с хубавите неща... Главно ще учите право изпитите не са кой знае колко тлудни има по 2 по тежки изпита на семестър. Полицейските дисциплини са много слабо заложени и преподавателите за съжаление са масово теоретици и бивши колеги от време оно, което прави невъзможно реалното вникване и актуализиране на преподавания материал. Общо взето от обучението ще разбереш що годе какво работят оперативните/криминална/, дознателите и районните, но няма да те научат КАК да го работиш. След 4г безделничене, напивания в общежитията и дискотеките в студентски град ще дойде моментът на завършването. Този момент може да го наречем отрезвяването на един курсант. След като завършиш има класиране според успеха и свободни места/спокойно за всички ще има работа/ като най много са в София. Като завършиш ставаш инспектор /офицер/. И тук започва лайнярщината която си мислил че си видял всичко в академията... Но разбираш, че блатото извън амвр е многооо по миризливо. Общото взето ще разбереш, че не знаеш нищо за полицейската работа на терен и това не го е пишело в учебниците отпреди 89г. Нито го е имало на лекции. Много зависи на какни колеги ще попаднеш и най-вече какви началници. В малките рпу не гледат с добро око на 'академиците' по пронтата причина, че си гаден връзкар и само на 20+ години вече си офицер а те от 20г нбса сержанти или преди да станат офицери са били дълго време сержанти. Ще трябва да се доказваш и да учиш в движение/да питаш по старите колеги щакво да правиш в различни ситуации/ първата година като цяло ще се учиш. Ако си оперативен ще имаш и доста безсънни нощи като новобранец. Не искам да те отказвам особено в момент когато в мвр има недостиг на кадри, но си помисли много добре защо според теб толкова много колеги напуснаха системата и то доста преди пенсия и защо не идват нови на тяхно място. Явно заплатата и сигурната работа те успяват да компенсират интриганството сред колегите, некадърните началници/да не кажа друга дума/ и стреса от работата проверките жалбите., непрекъснатото гонене на разни дебилни критерии и числа, несправедливостите и недооценяването на труда ти и още много други фактори.
nikeman

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР