Кандидатстване в МВР с обществено порицание!Възможно ли е?

Кандидатстване в МВР с обществено порицание!Възможно ли е?

Мнениеот lalov84 » 22 Фев 2019, 15:52

Здравейте..Имам нужда от помощ и се надявам да я намеря тук.Предварително благодаря за отговорите ви.Когато бях хлапе на около15 или 16 години мой тогава приятел взе ключовете от автомобила на баща си и с целия ни акъл тогава решаваме,че ще се возим..Карам аз като опитен водач в кавички разбира се полицията маха с палката предполагам за рутина проверка ама кой да спре нали баща ми ще ме спука от бой ако разбере и така след като ни подгониха преследването приключи бързо в като блъснах колата в близкото дърво.След това помня(тъй като това беше преди 20години)че се оказа,че ми трябва адвокат,имаше дело адвоката ми каза ще сключим споразумение и ще последва наказание обществено порицание което пък означавало,че щели да ме четат по радиоточката и нищо повече.Когато станах на 20 години реших,че ще ставам военен,кандидатствах в ВВС минах всички изпити и ми предложиха длъжност която приех след което трябваше да и занеса всички документи които искаха.Когато извадих свидетелството за съдимост за работа в министерство на отбраната направо щях да се разплача(лицето е осъждано и някакво приложение към него за реабилитация и някакви членове и алинеи)Дадох свидетелството за съдимост в поделението и всички останали документи.Изненада нищо не се случи.После се оказа,че ми трябва достъп до класифицира информация.Подадох документите и трябваше да чакам мисля 1-3 месеца за проучване но през този период намерих начин да се преместя в сухопътни войски в моя роден град и го направих.(за сухопътни войски не се изисква достъп ако длъжността е под сержант.Така и този документ не ми потрябва но след 4 години в един слънчев ден ме викат в личен състав да се подпиша,че е дошъл документ по военната поща за мен.Достъпа ми за квалифицирана информация пътувал 4 години но си ми беше разрешен!(аз знам изискванията за такъв достъп ако не се лъжа беше чл50 ал1 ал2 от ЗЗКИ).Така изкарах 10 години като военнослужещ и напуснах с цел да работя в чужбина.Сега съм в Лондон от 4 години но мисля да се птибирам това лято но определено не искам да се връщам в армията.Въпросът ми е.Мога ли да кандидатствам в МВР или съм минал някак си между капките през тези години?Благодаря отново за отговорите ви!
lalov84

Re: Кандидатстване в МВР с обществено порицание!Възможно ли

Мнениеот lalov84 » 13 Май 2019, 21:49

И все пак никой ли незнае нищо.Никой ли не иска да помогне....
lalov84

Мнениеот MasterCop » 19 Май 2019, 07:32

На колко години сте?
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот nikeman » 15 Юни 2019, 14:31

Мисля че няма да има проблеми! Първо си извади свидетелство за съдимост, ако там рише осъждан, пусни една молба до съда, да те реабилитира и да ти махне осъждането от свидетелството - това е възможно ако са минали 5г.(в общия случай) от осъждането, за по тежките престъпления срока беше друг! Имам някакъв смътен спомен, че дори с пълна реабилитация, лица извършили умишлени престъпления и осъдени ефективно, не могат да работят в мвр, данс, мо, дар, нсо! Но при теб е обществено порицание и мисля, че не би трябвало да ти създаде проблем, особено щом си работил в мо, че и достъп до класифицирана инфо си взел!
nikeman

Назад към Конкурси и кандидатстване в МВР