Астра А-90

Астра А-90

Мнениеот Vladimirov » 27 Окт 2009, 20:14

Колеги,искам да ви помоля за мненията ви относно пистолет Астра 90.В момента съм в изчакване на разрешителните от КОС.Бих искал да споделите впечетленията от това оръжие.Интересувам се от надеждноста му потдръжка,както и от стойността на пазара в момента.Информацията в интернет е оскъдна,а към този момент имам оферта за закупуването му.Определената цена е 450лв със всички резервни части с езключение на цев разбира се.
Vladimirov

Re: Астра А-90

Мнениеот MasterCop » 27 Окт 2009, 22:51

Има няколко обяви в нета, но цена не е посочена. Ето малко информация за моделите:
Astra А-80, А-90 и А-100 са пистолети разработени от испанската фирма Астра-Unceta Y Cia SA, през 1982, 1985 и 1990 г., съответно и са много сходни на външен вид и общ дизайн, различаващи се най-вече по мерките за безопасност.
Изображение
А-80 45 АСР

Astra A-80 е разработен по дизайн на известния SIG Sauer-P-220. Двойно-действащия спусък с предпазител от лявата страна на ръкохватката е също образец на Р-220. В А-80 един от предпазителите против произвеждане на нежелан изстрел е механизъм, който държи иглата далече от вкарания в цевта патрон, (firing pin safety) докато не бъде натиснат спусъка!
Изображение
Astra А-90

Astra А-90 се появява през 1985 г. за да внесе промени спрямо А-80 по отношение на безопасността. Самата игла в А-90 е вече модифицирана - състои от две отделни части, първата от които се блокира по метода на А-80, а втората се блокира с механичен предпазител - когато е заключена, блокира движението й независимо от положението на чукчето! Така пистолета става сигурен, но и доста сложен като механизъм! Онова което го отличава от SIG-Sauer P220 е двуредовият пълнител с капацитет 17 патрона - колкото повече, толкова повече ;)
Изображение
Astra А-100

При Astra А-100 (появява за първи път през 1990 г.) е направен опит да се опрости А-90, като се запази високото ниво на експлоатационна безопасност. Ръчния предпазител е премахнат, като оперативните процедури са сходни с тези на А-80!

Части и механизми А-90:
Изображение
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот Vladimirov » 28 Окт 2009, 13:30

Благодаря за информацията Master Cop.До момента сам чувал само добри отзиви относно това оръжие.Ще помоля за мнение и колеги с лични впечатления относно дискотираното оръжие.
Vladimirov

Мнениеот dakota_ » 28 Окт 2009, 15:34

Пистолета е добър,предполагам ще го ползваш за охрана.Имах същият и го продадох преди 2 год. не защото не ми харесваше а защото си купих друг по-добър!
Ако може да го свалиш малко под 400 лв ще си дойде точно на цената,това е мое лично мнение относно цената!
dakota_

Мнениеот Vladimirov » 28 Окт 2009, 15:47

Дакота,благодаря ти за написаното.Оръжието ще закупя заедно с абсолютно всички резервни части без цев,както и 2 пълнителя.Лицето продаващо оръжието е колега и му се доверявам,че оръжието почти не е експлотирано.Затова и цената е такава.Ще ти пиша на лична няколко реда по тема от твоята компетенция.
Vladimirov

Мнениеот Ronin » 28 Окт 2009, 19:08

Пистолета е добър, стига да не мислиш да го товариш здраво. Заводите "Астра" вече не съществуват, така че всякакви резервни части са екзотика.
Потребителят "clearly" трябва да се банне по IP за системно зафлудяване на форума.
Ronin

Мнениеот vargo » 29 Окт 2009, 19:30

Моят съвет е -да не си хабиш разрешителното за този пистолет ! Но както виждам -вече си решил да го купуваш! Лош избор! Член съм на стрелкови клуб,участник в няколко специализирани форума за огнестрелно оръжие-никой и никъде не съм чул да похвали въпросния пищов! Е с изключение май на dakota_ ама той ако беше много доволен нямаше да го сменя с по-добър!!! ;)
КОЙ КЕ КАЖЕ ДЕКА НЕ СУМ МАКЕДОНЕЦ, КЕ МУ ГО ПРЕСЕЧАМ ЯЗИКОТ,
И КОЙ КЕ КАЖЕ ДЕКА НЕ СУМ БЪЛГАРИН, КЕ МУ Я СКИНАМ ГЛАВТА“.....
Тодор Александров
Аватар
vargo

Мнениеот dakota_ » 29 Окт 2009, 19:41

Избора изобщо не е лош а един доста добър пистолет,много членове на спортни клубове са били малолетни когато този пистолет е пуснат в употреба от заводите "Астра" в Испания,продал съм го поради наличие на финансова възможност да си закупя по-хубав пистолет,както и причината с трудно намиране на резервни части...
dakota_

Мнениеот cz75bdpolice » 30 Окт 2009, 13:47

dakota_ написа:Избора изобщо не е лош а един доста добър пистолет,много членове на спортни клубове са били малолетни когато този пистолет е пуснат в употреба от заводите "Астра" в Испания,продал съм го поради наличие на финансова възможност да си закупя по-хубав пистолет,както и причината с трудно намиране на резервни части...

Че трудното намиране на части малък проблем ли му казваш.Това си е копие на ЗИГ.Аз и за оригинала смятам ,че е прехвален и прекалено скъп а за тоя испанския какво да кажа.За тея пари се намират чудесни ЧЗ-та,които са 100 пъти по-добри а и има части всякакви за тях.
,,СТРАХЛИВЕЦЪТ УМИРА ВСЕКИ ДЕН,А СМЕЛИЯ-САМО ВЕДНЪЖ,,-ДЖОВАНИ ФАЛКОНЕ
http://www.youtube.com/watch?v=zM_MEAijeu0
Аватар
cz75bdpolice

Назад към Купувам / Продавам оръжие и помощни средства