Ще протестират ли служителите на МВР ?

Re: ще има ли стачка

Мнениеот stenli » 14 Дек 2011, 08:15

ТРЕЗОР написа:
thanatos написа:Както писах и във Фйесбук по повод Решенията от Хисаря и с риск да се повторя ще кажа:
1. Няма да протестирам, защото няма за какво, нямам от какво да се оплача.
2. Напълно подкрепям повишаването с 30% примерно, увеличението на заплатите, но само на хората ПРЯКО застрашени при изпълнение на служебните си задължения. Знаем кои са те.
3. Запазване размера на възнагражденията на останалия състав.
4. Прочетете и коментарите на хората, "фенове на МВР" в медиите, хич не са розови колеги, трябва да се помисли и в тая посока.5. Протестни действия, според мен, няма да постигнат целите НИ. Преди да ме охрачите за това, помислете колко хора ще излязат... ?
6. Подкрепям увеличаването на стажа, защото така трябва, както е в Европа, а ние не сме изолиран остров.
Толкоз от мен. ;)

Колега - по т.1 ......След , като няма от какво да се оплачеш , оправяш само на една заплата и всичко в службата ти е тип-топ , поне не бъди егоист и кажи на нам грешните , как да се оправим и ние като теб.......по т.2 МВР е силово министерсто , а не Министерство на културата за да ни обичат и целуват по улиците разни " форумни фенове на МВР "......такива расъждения подхождат на полицаи със две-три години стаж.......
Той едва ли ще ти отговори но колкото и да е странно има една част от полицаите на които заплатите им стигат та и спестяват :D Пример: Полицай си в малък град живеш там или в някое село на около две роди работят за теб прасенца ; кокошки ; градина . Не плащаш наеми ; парно и други такива . Помагаш според възможностите и желанието . Купуваш евентуално само хляба и някоя дрешка за децата . Заплата около 600 - 700 лева е даже голяма . Полицай си все пак и в малките населени места думата ти се чува успял си да уредиш и жена си я в общината я в някое училище за 300 - 400 лева заплата и щастието е пълно . Само че аз съм роден и израстнал в София съпругата ми също и няма кой да ми пълни хладилника всичко го купувам от магазина .
stenli

Мнениеот inkognito » 14 Дек 2011, 09:37

stenli написа:Той едва ли ще ти отговори но колкото и да е странно има една част от полицаите на които заплатите им стигат та и спестяват :D Пример: Полицай си в малък град живеш там или в някое село на около две роди работят за теб прасенца ; кокошки ; градина . Не плащаш наеми ; парно и други такива . Помагаш според възможностите и желанието . Купуваш евентуално само хляба и някоя дрешка за децата . Заплата около 600 - 700 лева е даже голяма . Полицай си все пак и в малките населени места думата ти се чува успял си да уредиш и жена си я в общината я в някое училище за 300 - 400 лева заплата и щастието е пълно . Само че аз съм роден и израстнал в София съпругата ми също и няма кой да ми пълни хладилника всичко го купувам от магазина .

Денят започва весело :D !Твоята е най-лесна,местиш се от София в провинцията,купуваш къща в едно село,уреждаш жена си в читалището на работа за 300,00лв.,зареждаш двора с пилета и кокошки,взимаш и едно прасе...в обедната почивка,жена ти отива и нахранва стоката...Купуваш евентуално само хляба и някоя дрешка,защото по селата и малките градове,никой не купува нищо друго,явно според теб хората там не са чували,за сапун и тоалетна хартия и ходят като отрепани по улиците..И така си решаваш въпроса.
Може и пари да си внесеш на книжка,ако продадеш нещо в Сф или родата ти в Сф ти е дала добра зестра.Направо,пей сърце :lol:
inkognito

Re: Ще протестират ли служителите на МВР ?

Мнениеот Lord » 14 Дек 2011, 20:50

Боже, направи го, дори и вересиите да са в София! ;) :lol:
Аватар
Lord

Мнениеот stenli » 15 Дек 2011, 06:44

inkognito написа:
stenli написа:Той едва ли ще ти отговори но колкото и да е странно има една част от полицаите на които заплатите им стигат та и спестяват :D Пример: Полицай си в малък град живеш там или в някое село на около две роди работят за теб прасенца ; кокошки ; градина . Не плащаш наеми ; парно и други такива . Помагаш според възможностите и желанието . Купуваш евентуално само хляба и някоя дрешка за децата . Заплата около 600 - 700 лева е даже голяма . Полицай си все пак и в малките населени места думата ти се чува успял си да уредиш и жена си я в общината я в някое училище за 300 - 400 лева заплата и щастието е пълно . Само че аз съм роден и израстнал в София съпругата ми също и няма кой да ми пълни хладилника всичко го купувам от магазина .

Денят започва весело :D !Твоята е най-лесна,местиш се от София в провинцията,купуваш къща в едно село,уреждаш жена си в читалището на работа за 300,00лв.,зареждаш двора с пилета и кокошки,взимаш и едно прасе...в обедната почивка,жена ти отива и нахранва стоката...Купуваш евентуално само хляба и някоя дрешка,защото по селата и малките градове,никой не купува нищо друго,явно според теб хората там не са чували,за сапун и тоалетна хартия и ходят като отрепани по улиците..И така си решаваш въпроса.
Може и пари да си внесеш на книжка,ако продадеш нещо в Сф или родата ти в Сф ти е дала добра зестра.Направо,пей сърце :lol:
Аз къща на село си имам . Имам и двама батовчеди които са полицаи там в един малък град след Мездра . Хората са доволни от заплатите и живота няма СФС и като ги питах защо никой от този регион не дойде на предишните протести отговора беше ние няма за какво да протестираме вие в голямите градове се оправяйте както можете ако извоювате нещо то ще е дбре дошло и за нас .
stenli

Мнениеот inkognito » 15 Дек 2011, 08:41

stenli написа:
inkognito написа:

Аз къща на село си имам . Имам и двама батовчеди които са полицаи там в един малък град след Мездра . Хората са доволни от заплатите и живота няма СФС и като ги питах защо никой от този регион не дойде на предишните протести отговора беше ние няма за какво да протестираме вие в голямите градове се оправяйте както можете ако извоювате нещо то ще е дбре дошло и за нас .

Ти имаш най-важното :D Товариш жената и децата и хоп на село...ще си доволен от живота и парите,така както братовчедите ти!
Явно за някои хора протеста е свързан само и единствено с пари.Тези хора не мислят,че ще дойде време да се пенсионират,а се посяга на стажа за пенсия,не мислят,че може да се посегне на обезщетенията изплащани при пенсиониране и сигурно при тях материалната база е супер...Явно става дума за Враца и сигурно преди време по една от националните телевизии са показали братовчедите ти и техните братовчеди,защото показаха полицаи от Враца,които забиха нож в гърдите на протестиращите си колеги и казаха,че при тях всичко има и са много доволни...
inkognito

Мнениеот Lord » 15 Дек 2011, 20:39

Колега stenli, аз малко се обърках къде нашите хора са зле. :roll:

В малките градчета и села колегите изтъкват, че нямат други доходи освен заплатите, жените и родата им са безработни и те ги издържат с едната заплата.

В София и по-големите обласни центрове пък живота бил скъп, разходите много по-големи.

От друга страна, викаш по селата имат храна в изобилие, ама други колеги пък изтъкват, че в Сф и още няколко центъра отдавна имат фирми на името на мама или съпругата и си бачкат частно и печелят, ама никак не зле, кой от производство, кой от търговия...

вЕрно се объркАх?! :evil:

При мен е средно положение, като населено място, а и откъм доходи сме зле, тати беше полицай, аз също станах, но и двамата се борим със сметките и грижите само на една заплата. :oops: /при тати и пенсия, но пак не стигат/ ;)

Пък какво общо имат синдикатите с подобен дебат - изобща не разбирам... :oops:
Аватар
Lord

Мнениеот MasterCop » 30 Окт 2012, 18:21

Ако Цветанов не поднови диалога си със СФСМВР
Шефът на сръбския полицейски синдикат води у нас "влак с 2000 души" :idea:
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот dakota_ » 30 Окт 2012, 20:08

MasterCop написа:Ако Цветанов не поднови диалога си със СФСМВР

Дано да не се случи това,което е написано,че ще стане голям цирк,тези 2 000 сръбски полицаи ще са повече на брои от излезлите на протест български полицаи :mrgreen:
dakota_

Мнениеот InfoInfo » 30 Окт 2012, 23:26

Те пък като ще се засилят да идват...
InfoInfo

Мнениеот belyata » 31 Окт 2012, 11:16

Президентът на сръбския полицейски синдикат Велко Миялович:
Наистина ли бихте подкрепили българските полицаи, като докарате 2000 техни сръбски колеги в София?

- Аз по-скоро го казах метафорично. Казах го, за да знаят българските полицаи, че трябва да са единни, а не да отслабват позициите си и да членуват в синдикати, които работят срещу техните интереси.

http://bg.time.mk/read/9a827ae7b5/c4d211a161/index.html

Полицаите излизат на протест след две седмици
Аватар
belyata

Мнениеот малкия » 31 Окт 2012, 17:53

dakota_ написа:
MasterCop написа:Ако Цветанов не поднови диалога си със СФСМВР

Дано да не се случи това,което е написано,че ще стане голям цирк,тези 2 000 сръбски полицаи ще са повече на брои от излезлите на протест български полицаи :mrgreen:

Прав си. Ако се случи така, както казваш, наистина би било голям цирк.
Но пък няма как да не си задам въпроса кои ще бъдат баш циркаджиите - сръбските полицаи ли, българските ли...
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот MasterCop » 01 Юли 2017, 10:56

:arrow: Зам.-председатели на СФМВР: По-малко служители на МВР, по-голям бюджет - къде отива разликата? Видео

"Закъсняло, но все пак действие и жест, който обаче не решава проблемите и не ни спира.

Така Илия Кузманов, зам.-председател на Синдикалната федерация на служителите в МВР, определи в "Честно казано" приетите днес на първо четене в парламента промени в Закона за МВР, свързани с униформите на служителите на ведомството. Те ще получат левовата им равностойност със задна дата до пет години, като за целта ще се заделят 30 млн. лева.

Илия Хрисимов, също зам.-председател и помощник ректор на академията на МВР, припомни, че това е било едно от трите им основни искания. Според него обаче ако МВР беше изпълнявало задълженията си и поетапно бе заделяло средства за униформи, които сега служителите сами си купуват, е нямало да трябва да се налива наведнъж подобна сума.

А оттук насетне, попита той и добави, че служителите на МВР очакват конкретни действия и ритмично снабдяване с качествено облекло. Тези пет години те заделяха от залъка си, за да изглеждат добре, добави Хрисимов.

Колегата му Кузманов отбеляза, че за последните осем години, откакто съществува организацията им, щатът на служителите във ведомството е бил намален с 20 хил. човека, а бюджетът е един и същ и дори се увеличава, и не е ясно къде при това положение потъват тези пари.

По думите му друга немалка част оперативни работници си купуват компютри и консумативи за тях, което по негови изчисления значи, че са финансирали системата с още 100 млн. лв.

Хрисимов добави, че като федерация са се опитвали многократно да получат данни за харченето на бюджета на МВР и информация за издръжките по дирекции и пера, но такава информация така и не стига до тях. "
ИзображениеИзображение
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот MasterCop » 05 Юли 2017, 07:00

ИзображениеИзображение
Аватар
MasterCop
Администратор

Предишна

Назад към Синдикална дейност