Какво бихте променили в Устава на СФСМВР?

Какво бихте променили в Устава на СФСМВР?

Мнениеот emo » 27 Юни 2009, 19:15

Колеги, предстои ни Национална конференция, на която със сигурност ще има промени в основния документ на федерацията. Молбата на колеги, и моя молба, е всеки да прегледа сега съществуващия устав и да представи свое виждане по който и член да е, като не е необходимо всеки да пише нов устав. Всичко това ще помогне на група колеги, които вече са се заели да подготвят проект за устав.
Устава можете да видите тук - http://police.ba4ka.com/viewtopic.php?f=6&t=422&sid=0c6b973c99aa14278b35c73be219d195
Емилиян Недялков - НТЛ ОД на МВР Видин; emilijan@abv.bg
emo

Re: Какво бихте променили в Устава на СФСМВР?

Мнениеот mi60 » 29 Юни 2009, 17:25

бих разделил зелите от задачите и средствата
бих разделил членството,права задължения на членовете
бих определил органите и органите на управление, техните задължения,права
http://vbox7.com/play:f4461737
Михаил Иванов/ОДЧ- виновни за всичко/
Аватар
mi60

Мнениеот stoni » 07 Юли 2009, 16:52

За да е действащ синдиката, трябва да е за членове които са действащи (работещи, изпълнители) в системата на МВР. Така, че всеки член, който премине на ръководна длъжност или друга такава като подържаща и подпомагаща системата в създаване на условия за работещите да си изпълняват специфичните функции по длъжностната характеристика трябва автоматически да прустановяват членството си.

Без това ще имате едно тяло заковано...просто ХЕРБАРИИ.
Стоян Чонев

Изход от сложната ситуация..от тук
http://maps.google.ca/maps/ms?msa=0&msi ... e=UTF8&z=7
Ползвайте Explorer !
Една власт не се е предала докато не е предала своята агентура!
/ Бжежински /
....а новата лустрирала водачите и!
/ Стони /
Аватар
stoni

Мнениеот sandokan » 10 Юли 2009, 20:00

Нека отпадне чл.14 т 6 ! Считам,че се нарушава демократичен принцип! Всеки е свободен да обича или мрази когото и колкото иска !
sandokan

Мнениеот stoni » 10 Юли 2009, 22:26

Член 16. Всяко дееспособно физическо лице - служител на Министерство на вътрешните работи, наето по служебно или трудово правоотношение, може да членува в синдикат или синдикално дружество, организирани по чл. 11 от настоящия Устав.
Стоян Чонев

Ползвайте Explorer !
/ Бжежински /
/ Стони /
Аватар
stoni

Мнениеот Nabora » 14 Юли 2009, 21:23

С направените вече предложения си мисля, че Устава би придобил изцяло завършен вид на този етап от развитието ни :arrow: Е, ако се извоюва в последствие членство под някаква форма на вече излязли от системата колеги, ще има добавки :)
Според мен е необходимо да се помисли за 3-4 годишна Програма на СФС :idea: Така федеративният и УС ще я следват :arrow:
Аватар
Nabora

Мнениеот stoni » 14 Юли 2009, 21:46

Криворазбрания стремеж да се вкарват всички и всякакви служители на МВР в тоя синдикат обслужва интереса на нездравите елементи в МВР. Вие и сега всички сте членове на МВР, няма смисъл да станат и всички членове на СФС. Какво ще промени това, каква работа ще свърши и с какво ще помогне и на кого ако ето сега закачим пред служител на МВР и знака член на СФС. Същото както някога с партийното членство...всички членове на БКП. Само който не ни слуша не е члвн и след време се изритва..
Стоян Чонев

Ползвайте Explorer !
/ Бжежински /
/ Стони /
Аватар
stoni

Мнениеот barona » 25 Юли 2009, 10:54

Член 21.
(2). Редовна Национална конференция се свиква веднъж на четири години.

Този срок не е ли много :oops:
barona

Мнениеот sandokan » 27 Юли 2009, 20:12

barona написа:Член 21.

Много си е добре срокът! При всяка смяна на правителствато и хоп-нац.конференция :lol: :lol:
sandokan

Мнениеот GENTATSO » 27 Юли 2009, 22:39

barona написа:Член 21.

имаше и предложение за 3. 2. 1. прие се 4. това е волята на конференцията при това при напълно демократичен избор .. аз лично бях за друг срок но явно неможах да убедя колегите .. но сега не рива ... това сме приели така ще се работи .
http://vbox7.com/play:4c7afa02
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Мнениеот малкия » 28 Юли 2009, 15:57

И аз бях за друг срок. Но... "Глас народен - глас Божи" - това спомняте ли си го? Бих спорил - и го правих по време на конференцията, бих защитавал позицията си доколкото мога. Но не смятам да оспорвам решение на върховния орган на Федерацията другаде, освен пред самия него. До следващата Национална конференция решенията на току-що завършилата са закон за членовете на Федерацията. На следващата - да припомням ли пак? Глас народен - глас Божи!
В един-единствен случай бих вдигнал глас срещу решение, взето от Конференцията - ако съм сигурен, че е резултат на манипулация на делегатите или противоречи на закон. Такова нещо не забелязах. Конференцията според скромното ми мнение свърши добра работа. Колкото до последните приказки на sandokan , цитирам:
Много си е добре срокът! При всяка смяна на правителствато и хоп-нац.конференция
,
колегата или не е чувал, или му е удобно да забрави, че има и неща като предсрочни избори и извънредни конференции. Не че съм им върл фен, но опцията съществува. Така че нека мислим преди да ръсим... опс... ще се въздържа от квалификации. ;)
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот stoni » 28 Юли 2009, 18:29

Колега "малкия" съгласен съм с казаното от теб, обаче не ми харесва тона ти и звученето от позиция или ниво от което е отправено. Вчера предложих на всеки един от вас от ръководствата на бюрата ви да се изработи за моя сметка по една табелка с надпис "СЛУГА" и тона с който разговаряте с членовете на СФС да е в съответствие с тази ви длъжност, защото и длъжностната ви характеристика в духа на този синдикат е някаква такава.
Надявам се да си вземе6 бележка, така както това направи Иван Павлов някога по едно време , назад във времето.
На останаите се извинявам за оф-топика но на мен това си ми работата. ;)
Стоян Чонев

Ползвайте Explorer !
/ Бжежински /
/ Стони /
Аватар
stoni

Мнениеот GKrIvan » 28 Юли 2009, 19:44

Колеги,предложенията и забележките които отправяте в тази тема трябваше да изпращате до 20.07.08 г.,след тази дата предложенията за промени в устава бяха систематизирани и част от тях влязоха в промяната на устава.Сега според мен е излишно да си чешете пръстите по клавиатурите,НК отмина сега остава здрава работа ако искате да постигнете реални промени в законодателната и финансовата част на 6-те искания.А иначе винаги недоволни от нещо ще има.
МЛАД ПЕНСИОНЕР
Аватар
GKrIvan

Назад към Синдикална дейност