ВЪПРОСИ КЪМ УС НА СФС МВР

Re: ВЪПРОСИ КЪМ УС НА СФС МВР

Мнениеот малкия » 04 Май 2010, 22:51

dinkovm написа:
с до 50% при показани високи резултати в служебната дейност.

Искрено се надявам,че по-скоро горното е грешка макар и груба и доста заблуждаваща, а не пълно безхаберие.
С цитираната Зпавед рег№ Із-781 се определят размерите на допълнителните възнгаграждение за специфични условия на труд, а не при показани високи резултати в служебната дейност. Това са две съвсем различни неща. Дано и в ССП не е представено по този начин, защото това индикира за некомпетентност на определена страна в Съвета. Не се изненадвам,че от този съвет файда -йок.Нека, ако греша някой ме поправи.

Същото се правеше и с цитираната Инструкция Із-1639, но тя даваше възможност на ръководството да завиши до 50% зопълнителното възнаграждение за специфични условия на труд при постигнати високи резултати в работата. Точно това е и позицията на СФСМВР - качеството на изпълнение на служебните задължения и специфичните условия на труд са две коренно различни неща и не бива да се смесват като допълнителното възнаграждение за специфични условия на труд върши работа на икономически стимул за постигане на по-високи служебни резултати.
С Із-781 отпада възможността за стимулиране чрез използмане на допълнителните възнаграждения за специфични условия на труд, която съществуваше в Із-1639. Сега на местните ръководители трябва да стане ясно, че е отпаднала и обратната възможност - да изискват по-високи резултати, използвайки "аргумента" "Ще ти отрежа "граничните" (респ. "охранителните", "оперативните")".
С две думи - допълнителните възнаграждения за специфични условия на труд се дават именно за специфичните условия, при които се работи, и не зависят от резултатите от работата.
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот dinkovm » 04 Май 2010, 22:52

Специфични условия на труд са работа на смени, преобладаващ нощен труд, липсатати на празници и почивни дни от семейството, работа в рискова среда, системно недоспиване и често пропускане обяд вечеря и други каквито се сетиш.
Постигнатите високи резултати " и често постигнати по-високи от вменените в длъжността" са по друга ситема- за управление по цели.
Може да си добър човек и без да си полицай , но за да си добър полицай е задължително да си добър човек.

http://www.vbox7.com/play:ab83519d
Аватар
dinkovm
Инструктор

Мнениеот dinkovm » 04 Май 2010, 22:55

малкия написа:
dinkovm написа:
с до 50% при показани високи резултати в служебната дейност.

Искрено се надявам,че по-скоро горното е грешка макар и груба и доста заблуждаваща, а не пълно безхаберие.
С цитираната Зпавед рег№ Із-781 се определят размерите на допълнителните възнгаграждение за специфични условия на труд, а не при показани високи резултати в служебната дейност. Това са две съвсем различни неща. Дано и в ССП не е представено по този начин, защото това индикира за некомпетентност на определена страна в Съвета. Не се изненадвам,че от този съвет файда -йок.Нека, ако греша някой ме поправи.

Същото се правеше и с цитираната Инструкция Із-1639, но тя даваше възможност на ръководството да завиши до 50% зопълнителното възнаграждение за специфични условия на труд при постигнати високи резултати в работата. Точно това е и позицията на СФСМВР - качеството на изпълнение на служебните задължения и специфичните условия на труд са две коренно различни неща и не бива да се смесват като допълнителното възнаграждение за специфични условия на труд върши работа на икономически стимул за постигане на по-високи служебни резултати.
С Із-781 отпада възможността за стимулиране чрез използмане на допълнителните възнаграждения за специфични условия на труд, която съществуваше в Із-1639. Сега на местните ръководители трябва да стане ясно, че е отпаднала и обратната възможност - да изискват по-високи резултати, използвайки "аргумента" "Ще ти отрежа "граничните" (респ. "охранителните", "оперативните")".
С две думи - допълнителните възнаграждения за специфични условия на труд се дават именно за специфичните условия, при които се работи, и не зависят от резултатите от работата.

Браво Малък усещаш аромата...
Може да си добър човек и без да си полицай , но за да си добър полицай е задължително да си добър човек.

Аватар
dinkovm
Инструктор

Мнениеот малкия » 04 Май 2010, 22:55

dinkovm написа:Ако е сезирана прокуратурата не само,че е достатъчно, но и правилно. По тругия въпрос: Допълнителното възнаграждение за специвични условия на труд Чети внимателно дума по дума. "При показани високи резултати в служебната дейност" е съвсем друго.СУЦ и СУТ са две различни неща. Кука умен си явно не вникваш достатъчно заради касния час. :!:

Прочети внимателно І-з1639 и виж дали в нея не става дума точно за постигнати резултати и за качество на изпълнение на служебните задължения. Има го, ако не вярваш - прочети я пак. Точно срещу това се борехме - да не се смесват специфичните условия на труд и резултатите от работата. Дано сме го постигнали най-сетне.
малкия

Мнениеот kuka5 » 04 Май 2010, 22:58

dinkovm написа:Ако е сезирана прокуратурата не само,че е достатъчно, но и правилно. По тругия въпрос: Допълнителното възнаграждение за специвични условия на труд Чети внимателно дума по дума. "При показани високи резултати в служебната дейност" е съвсем друго.СУЦ и СУТ са две различни неща. Кука умен си явно не вникваш достатъчно заради касния час. :!:

Динко, много добре знам разликата между СУТ и СУЦ, а аз отдавна питам защо се смесват двете понятия, а именно по косвен начин се смесват понятията в инструкцията за СУТ. В други теми съм засегнал проблема, за това как двама служители от едно и също структурно звено могат да получават различни % за СУТ, след като и двамата работят при едни и същи УТ, но началника ти може да ти ги намали поради слабости при изпълнение на служебните задължени. Мога да ти цитирам и точките, ако искаш. Късният час не ми влияе. ;)
Аватар
kuka5

Мнениеот dinkovm » 04 Май 2010, 22:59

малкия написа:

Прочети внимателно І-з1639 и виж дали в нея не става дума точно за постигнати резултати и за качество на изпълнение на служебните задължения. Има го, ако не вярваш - прочети я пак. Точно срещу това се борехме - да не се смесват специфичните условия на труд и резултатите от работата. Дано сме го постигнали най-сетне.

1639 е история
В поста на поледен герой и в ССП коментриана е Заповедта заменяща 1639 , в заповедта е пред мен сега и я чета за Н-ти път. Това имам предвид,че двете трябва да се разграничат.

Аватар
dinkovm
Инструктор

Мнениеот kuka5 » 04 Май 2010, 23:02

Все още не е история 1639, поне до 01.06.2010г., ти загуби спора и ти остава само да почерпиш. :lol:
Аватар
kuka5

Мнениеот малкия » 04 Май 2010, 23:03

dinkovm написа:
малкия написа:

1639 е история
В поста на поледен герой и в ССП коментриана е Заповедта заменяща 1639 , в заповедта е пред мен сега и я чета за Н-ти път. Това имам предвид,че двете трябва да се разграничат.

Така де - и аз това имам предвед - че трябва да се разграничат. И мисля, че напредваме в тая посока. Да, 1639 вече е история - и то калпава история. Защото точно тя позволяваше да се смесват нещата. Надявам се, че 781 няма да даде такава възможнаст.
малкия

Мнениеот dinkovm » 04 Май 2010, 23:05

kuka5 написа:

Динко, много добре знам разликата между СУТ и СУЦ, а аз отдавна питам защо се смесват двете понятия, а именно по косвен начин се смесват понятията в инструкцията за СУТ. В други теми съм засегнал проблема, за това как двама служители от едно и също структурно звено могат да получават различни % за СУТ, след като и двамата работят при едни и същи УТ, но началника ти може да ти ги намали поради слабости при изпълнение на служебните задължени. Мога да ти цитирам и точките, ако искаш. Късният час не ми влияе. ;)

Кука5-Чета постовете ти редвно. В час съм с поставяния от теб проблем, именно за това бях изненадат точно от твоя пост и си го обясних с "късния час". Не в мен и теб обаче е проблема в някой началници. От моя не се оплаквам, защото по която и да е инструкция съм вземал тавана. Това от части е благодарение и на ме самия. Казвам го не като самохвалство, а да насърча други, които искат повече, а се крият в ъгала.
Последна промяна dinkovm на 04 Май 2010, 23:11, променена общо 1 път

Аватар
dinkovm
Инструктор

Мнениеот kuka5 » 04 Май 2010, 23:13

Накрая ще се окаже, че говорим за едно и също нещо, но не можем да се разберем.
Аватар
kuka5

Мнениеот dinkovm » 04 Май 2010, 23:17

kuka5 написа:Накрая ще се окаже, че говорим за едно и също нещо, но не можем да се разберем.

Точно това се случи най-накрая.

Аватар
dinkovm
Инструктор

Мнениеот kuka5 » 04 Май 2010, 23:20

dinkovm написа:
kuka5 написа:Накрая ще се окаже, че говорим за едно и също нещо, но не можем да се разберем.

Аз поне съм пешеливш от цялата ситуация/ каса бира и кило фъстъчки/. :lol:
Аватар
kuka5

Мнениеот dinkovm » 04 Май 2010, 23:28

kuka5 написа:
dinkovm написа:

Аз поне съм пешеливш от цялата ситуация/ каса бира и кило фъстъчки/. :lol:

Да бе печаливш.След каса бира си те представям какви совалки до тоалетната ще правиш. И фъстъците увреждат ума.
шегувам се разбирасе. Ако е съдено едни ден да се срещнем ги имаш.

Аватар
dinkovm
Инструктор

Мнениеот Sir Humphrey » 05 Май 2010, 00:19

kuka5 написа:Ако е сезирана прокуратурата, достатъчно ли е?

Струва ми се, че да. А тя сезирана ли е?

Искам да добавя едно уточнение към въпроса си.
Бях забравил, че при приемане на доставката се подписва Provisional Acceptance Certificate - Приемо-предавателен протокол за условно приемане. При изтичане на гаранционния срок се подписва Final Acceptance Certificate - Протокол за окончателно приемане - удостоверява, че стоката не е дала дефекти по време на гаранционния срок, и служи за освобождаване на паричната гаранция, която доставчикът е предоставил (като условие за подписване на договора).

Т.е. ако Final Acceptance Certificate все още не е подписан, има светлина в тунела :)
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот kuka5 » 05 Май 2010, 08:48

Сър, по този случай има извършена проверка. Има извършени тестове на въпросните дрехи от независима лаборатория в Германия, чието заключение е, че тези дрехи не отговарят на поставените изисквания и въобще не са "дишащи", а са със "сауна ефект". ;)
Едно не ми е ясно обаче, защо всички искат СФС да е "синдикатът слънце", какво общо трябва да има СФС с качеството на дрехите/СФС може само да следи за качеството/, т.е самият факт, че се повдигна въпросът за тях и има реакция- т.е събрани са, та от тук на там МВР трябва да си вземе отношение. МВР като работодател, трябва да осигурява дрехи на служителите си, а когато е "извозена" от няканва фирма и някакви "лапачи", то това си е работа на самото министерство да си защити интересите.
Аватар
kuka5

Мнениеот dinkovm » 05 Май 2010, 11:32

В интерес на истината, ако небеше СФС сделката щеше да си мине гладко и министерството за пореден път извозено.

Аватар
dinkovm
Инструктор

Мнениеот Sir Humphrey » 05 Май 2010, 13:32

kuka5 написа:Едно не ми е ясно обаче, защо всички искат СФС да е "синдикатът слънце", какво общо трябва да има СФС с качеството на дрехите/СФС може само да следи за качеството/, т.е самият факт, че се повдигна въпросът за тях и има реакция- т.е събрани са, та от тук на там МВР трябва да си вземе отношение. МВР като работодател, трябва да осигурява дрехи на служителите си, а когато е "извозена" от няканва фирма и някакви "лапачи", то това си е работа на самото министерство да си защити интересите.

Според мен всички въпроси, свързани пряко или косвено с условията на труд на служителите са синдикални въпроси.
Въпросът за качеството на дрехите е свързан пряко с условията на труд.
Въпросът за търсенето на отговорност от служителите, които са приели некачествените дрехи е косвено свързан с условията на труд, защото ако действията на тези служители не бъдат проверени (съответно ако не бъдат наказани, в случай, че се установи, че са виновни), вероятността при следваща поръчка те да действат по същия безотговорен начин си остава същата, а не се намалява,
Аватар
Sir Humphrey

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност