Мнения/за и против/ СФСМВР

Мнения/за и против/ СФСМВР

Мнениеот pichurkin » 14 Сеп 2009, 21:07

Нищо лично,а може би напротив към УС на СФСМВР:
1.Незнам и не смея да питам как е в останалите дирекции на МВР,ще говоря за нашата Ст.Загора........та,събира се Един членски внос-до тук добре!Къде,защо и как се разпределя-няма яснота.
2.Как работи УС? Какво прави? Как ни защитава?
Иначе добре!От към идеи сме 6+ ,ама кога????
Редовия полицай е крайно изтормозен/ниско самочувствие,абсолютно неуважение и незачитане от Обществото,смешно заплащане,високопарни обещания-в необозримо бъдеще и т.н./
Един колега ми зададе риторичен въпрос:"вместо да ни плащат изванреден труд, дават ни компенсации-ОК!Е,аз с компенсации ли да си храня децата?!"
Сега и нещо позитивно:
1.Нека има синдикални дружества,но нека се уважава мнението на СИНДИКАТА!-не е нужно да казвам в другите страни как е,нали?!
2.Идеите са и програмата е добра и дано успеем!
И да завърша с няколко пожелания:
1.Нека програмата ни бъде кристално ясна,конкретна и да има "обратна връзка"-т.е. отчетност и допитване към от всеки един член!
2.Нека това не е поредния "кьор-фишек" и да бъдем заблудени от събитията до момента на протестите.
3.Нека няма повече протести/т.е. "гласа ни " да се чува и да се слуша/не всеки който чува-слуша!

и накрая,ще се радвам да чуя и други мнения!
pichurkin

Re: Мнения/за и против/ СФСМВР

Мнениеот Lord » 14 Сеп 2009, 21:13

pichurkin написа:2.Идеите са и програмата е добра и дано успеем!

А, те са :?:
Аватар
Lord

Мнениеот коприва » 14 Сеп 2009, 21:20

БЛЯ-БЛЯ-БЛЯ !!! ПЪРВО БЯХА КРИТИКИ , А ПОСЛЕ ПОЖЕЛАНИЯ!!! КОЛЕГА ,ТАКА И БАБА ЗНАЕ!!!ДАЙ ПРЕДЛОЖЕНИЯ, ТЪРСИ РЕШЕНИЯ ,НО НЕ С КРИТИКИТЕ ОЩЕ ОТ НАЧАЛО !!! ТОВА КЪДЕ ВИ ОТИВАЛ ЧЛ. ВНОС СИ ПИТАЙ ПРЕДСЕДАТЕЛЯ , ТОЙ ЩЕ ТИ ОТГОВОРИ НАЙ ДОБРЕ !!!
Аватар
коприва

Мнениеот pichurkin » 15 Сеп 2009, 16:31

Като казвах "програма" и " идеи" имах предвив следното:
-да участва синдиката при търговете в МВР /за облекло,за подръжка и ремонт на МПС-служебни естествено и други/.
-да отправя предложения за промяна или по-вярната дума е актуализация на законови и подзаконови нормативни документи /визирам Инструкции,Правилници,ЗМВР,а защо не и НК?!/
-да се осигури правната защита /за която май само на думи остана/
Това ми дойде на прима виста,сигурно мога да се сетя и още,но не е това идеята ми.
Исках да създам този анонс,просто да чуя мнения на колеги от цялата страна.
Не исках и да бъда до крайност критичен,защото основите все пак са положени,важното е да се работи така,щото да става по-добре за всички.
Относно този коментар:
коприва написа:Re: Мнения/за и против/ СФСМВР
от коприва » Пон Сеп 14, 2009 9:20 pm
БЛЯ-БЛЯ-БЛЯ !!! ПЪРВО БЯХА КРИТИКИ , А ПОСЛЕ ПОЖЕЛАНИЯ!!! КОЛЕГА ,ТАКА И БАБА ЗНАЕ!!!ДАЙ ПРЕДЛОЖЕНИЯ, ТЪРСИ РЕШЕНИЯ ,НО НЕ С

Ето Г-н "коприва" предложения,виж за решенията е нужен диалог на УС със самия Министър /аз не съм нито едно от двете/.А доколкото знам парите се изпращат до УС в София-поне така ми обясниха/но това не е толкова важно/-надявам се спазих добрия тон. :P
pichurkin

Мнениеот GKrIvan » 15 Сеп 2009, 22:06

За тези предложения които имаш вече са постигнати конкретни стъпки,ще има колеги и на търговете,в момента вървят предложения за промени в законодателната част които ще се обработят от УС и ще бъдат предложени на МВР,там също ще има в групите представители на синдиката,работи се по нещата,но не всичко зависи от нас,а и не всичко меже да стане за 1 ден.
МЛАД ПЕНСИОНЕР
Аватар
GKrIvan

За чл.78 А от Наказателния кодекс

Мнениеот a40 » 22 Сеп 2009, 18:49

Колеги от УС,пуснете за малко кокала и слезте на земята.Освен Льчо другите май сте далече от членската маса.
a40

Re: За чл.78 А от Наказателния кодекс

Мнениеот lasthero » 22 Сеп 2009, 20:15

Ачо , говориш глупости ... или не познаваш всички от УС :lol:
Аватар
lasthero
Администратор

Мнениеот малкия » 23 Сеп 2009, 09:53

Разбира се, че не ги познава - вторачил се е не в тях, а в "кокала". И докато се блещи да види нещо, дето го няма - къде време и внимание за всичко одтанало?
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот BLACKJ » 23 Сеп 2009, 11:26

pichurkin написа:Нищо лично,а може би напротив към УС на СФСМВР:
1.Незнам и не смея да питам как е в останалите дирекции на МВР,ще говоря за нашата Ст.Загора........та,събира се Един членски внос-до тук добре!Къде,защо и как се разпределя-няма яснота.

50% от чл.Ви внос,колега отива в "централата" на СФС,другите остават при Вас.

Редовия полицай е крайно изтормозен/ниско самочувствие,абсолютно неуважение и незачитане от Обществото,смешно заплащане,високопарни обещания-в необозримо бъдеще и т.н./
Един колега ми зададе риторичен въпрос:"вместо да ни плащат изванреден труд, дават ни компенсации-ОК!Е,аз с компенсации ли да си храня децата?!"

Да аз също съм редови полицай и се чувствам по същия начин,но нали гледаш телевизия и четеш вестници - какво зачитане от Обществото трябва да се очаква на фона,на това което става в системата - един,като се "издъни" и хората какво казват - полицаите еди какво си правят има за какво да се "хване" обикновения гражданин,а точно това не бива да позволяваме.Смешно заплащане - да прав си,но все пак трябва да се съобразяваме и с кризата и това,какви са възнагражденията в държавния сектор,като цяло,което не значи,че не трябва да отстояваме Исканията си.
"Високопарни обещания в необозримо бъдеще" - тук за съжаление и аз нямам никаква представа - КОГА,ЗА КОГО и КОЛКО,защото лошото е,че живота ни е с "лимит" и не можем да чакаме повече!
Пропуснах за защитата - във всяко СД при провеждане на събрание може да бъде поставен въпроса за адвокатската защита и вяко дружество да прецени има ли възможност да наеме адвокат на хонорар,който да се грижи за защитата на членовете му.При поискване на адвокатска защита от УС на СФС ще бъде оказана такава,а колкото до даването на компенсации за извънредно положения труд има закон,в който е разяснено как става заплащането на ИТ и компенсирането му,а компенсации и аз за съжаление не се научих за толкова години да ям.

Сега и нещо позитивно:
1.Нека има синдикални дружества,но нека се уважава мнението на СИНДИКАТА!-не е нужно да казвам в другите страни как е,нали?!
1.Нека програмата ни бъде кристално ясна,конкретна и да има "обратна връзка"-т.е. отчетност и допитване към от всеки един член!
2.Нека това не е поредния "кьор-фишек" и да бъдем заблудени от събитията до момента на протестите.
3.Нека няма повече протести/т.е. "гласа ни " да се чува и да се слуша/не всеки който чува-слуша!

За всичко останало при Вашия Председател на СД,всеки месец пристига Бюлетин с отчет за извършеното от УС и ФКК на СФСМВР - успешен ден ти желая колега!
Живей Днес,защото Вчера няма да се върне,а Утре може и да няма!!!
НЕ СЪМ ОТ ВЧЕРА!!!
http://www.vbox7.com/play:9fb723f4 - в памет на загиналите колеги
Очарованието от знанието е в незнанието!
Аватар
BLACKJ

Мнениеот a40 » 24 Сеп 2009, 09:38

Lasthero,не всички познавам ,но и не виждам много от УС да са вьв форума кьдето се разискват теми касаещи всички нас.МАЛКИЯ ти не ме познаваш за да ми даваш отцинка,мен не ме интерисуват никакви кокали ,а един синдикат по различен от НПС,синдикат закрилящ служителите си.Прав си че нямам време защото сьм самотен родител ,а и ходя на работа която не е зад бюро ако разбираш за какво иде реч.И още нещо да ти кажа ,аз няма да ти давам отценка защото не те познавам,но по писането ти вьв форума виждам ,че се скьсваш да лижеш задници.Колегите който ме познават знаят ,че отстоявам позицията си в която вярвам до край,и не понасям слагачите.Ако някой от УС се е почувствал засегнат,то той може да изрази мнение,но не виждам ти като какьв се явяваш.Може би очакваш да те забележат тези който защитаваш,и да те приемат под крилото си.Това е свободен форум така ,че всеки може да изрази мнението си.В моето така виждам нещата.
a40

Мнениеот NANIOX » 24 Сеп 2009, 09:43

Ето Г-н "коприва" предложения,виж за решенията е нужен диалог на УС със самия Министър /аз не съм нито едно от двете/.А доколкото знам парите се изпращат до УС в София-поне така ми обясниха/но това не е толкова важно/-надявам се спазих добрия тон. :P

Не си разбрал правилно.Половината от парите се връщат в сметката на твоето дружество и то разполага и се разпорежда с тях.А всъщност ти член ли си?
Който иска,може.Който казва че не може,не иска...
Аватар
NANIOX

Мнениеот малкия » 24 Сеп 2009, 12:02

a40 написа:Lasthero,не всички познавам ,но и не виждам много от УС да са вьв форума кьдето се разискват теми касаещи всички нас.МАЛКИЯ ти не ме познаваш за да ми даваш отцинка,мен не ме интерисуват никакви кокали ,а един синдикат по различен от НПС,синдикат закрилящ служителите си.Прав си че нямам време защото сьм самотен родител ,а и ходя на работа която не е зад бюро ако разбираш за какво иде реч.И още нещо да ти кажа ,аз няма да ти давам отценка защото не те познавам,но по писането ти вьв форума виждам ,че се скьсваш да лижеш задници.Колегите който ме познават знаят ,че отстоявам позицията си в която вярвам до край,и не понасям слагачите.Ако някой от УС се е почувствал засегнат,то той може да изрази мнение,но не виждам ти като какьв се явяваш.Може би очакваш да те забележат тези който защитаваш,и да те приемат под крилото си.Това е свободен форум така ,че всеки може да изрази мнението си.В моето така виждам нещата.

Ако не си разбрал добре, да поясня:

Мнение от a40 » Вто Сеп 22, 2009 4:49 pm
Колеги от УС,пуснете за малко кокала и слезте на земята.

Тоя "кокал" имах предвид. Колкото до "лизането на задници", което ми приписваш - опитай да подкрепиш това твърдение с цитат.
Пиша това, което мисля.
А "се явявам" като член на СФСМВР, като бивш член на УС и настоящ член на ФКК - ако наистина си чел постингите ми, би трябвало да си забелязал това.
Разбира се, това е свободен форум и никой не може да ти попречи свободно да изразиш мнението си. Аз просто коментирах фразата ти, която цитирам по-горе - за "пускането на кокала" и "слизането на земята". Нещо против?
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот BLACKJ » 24 Сеп 2009, 15:10

"Ако не си разбрал добре, да поясня:

Мнение от a40 » Вто Сеп 22, 2009 4:49 pm
Колеги от УС,пуснете за малко кокала и слезте на земята.

Тоя "кокал" имах предвид. Колкото до "лизането на задници", което ми приписваш - опитай да подкрепиш това твърдение с цитат.
Пиша това, което мисля.
А "се явявам" като член на СФСМВР, като бивш член на УС и настоящ член на ФКК - ако наистина си чел постингите ми, би трябвало да си забелязал това.
Разбира се, това е свободен форум и никой не може да ти попречи свободно да изразиш мнението си. Аз просто коментирах фразата ти, която цитирам по-горе - за "пускането на кокала" и "слизането на земята". Нещо против? "

То и аз не те познавам,ти като си се скрил зад тоя кокал, внимавай и като слизаш на Земята - по-полекичка,че си малко тежичък :lol:
Живей Днес,защото Вчера няма да се върне,а Утре може и да няма!!!
НЕ СЪМ ОТ ВЧЕРА!!!
http://www.vbox7.com/play:9fb723f4 - в памет на загиналите колеги
Очарованието от знанието е в незнанието!
Аватар
BLACKJ

Мнениеот ШУМКАРА » 24 Сеп 2009, 15:55

pichurkin написа:Нищо лично,а може би напротив към УС на СФСМВР:
Сега и нещо позитивно:

Кураж колега и не се предавай ,добрите неща не се получават лесно. Нужна е борба точно от редовия полицай, никой няма да ни поднесе нищо на тепсия , трябва да си го извоюваме сами !!!
СФСМВР!-"Това е невъзможно-казала причината.Това е безразсъдство-отбелязъл опитът.Това е безполезно-отсякла гордостта.Опитай....-прошепнала мечтата!!!"
Аватар
ШУМКАРА

Мнениеот ивчо » 26 Сеп 2009, 20:36

Защо тези,на които не им харесва Иван Павлов,който е избран на НК за Председател на СФС,не напуснат?
Аз съм за СФС без интриганти,клюкари,лицемери,страхливци!
ивчо
Изгонен

Мнениеот pichurkin » 27 Сеп 2009, 12:48

Скъпи колеги,имам една единствена молба:
създавайки тая тема исках единствено да "почерпя" и други мнения на колеги,а не да се превръща в личен спор и мерене на ............,ако нямате нещо креативно да добавите,моля Ви не се насилвайте да пишете!
Да член съм на СФС на МВР.
Да знам,че 1/2 от парите /вече т.е. от м.октомври-до тогава се захранваше УС и седалището в София/ остават в СД.
Да чел съм и Кодекса на труда и ЗМВР.
Да вярвам,че заедно ще успеем към по-добро и че ще бъде един дълъг и бавен процес.
Просто и аз като всеки нормален човек понякога губя търпение,знам че има криза и пари няма,но си мисля че има и други "лостове" за да се подобри живота на полицаите.Било то купони/или ваучери е по-правилно/ и т.н.
Просто споделяйте мнения по темата,а тя е:
"за и против СФС на МВР"
Благодаря!
pichurkin

Мнениеот blueheat » 27 Сеп 2009, 21:18

След днешния ден въпросът вече е "какво аз правя за СФСМВР, а не какво прави СФС за мен". Нека всички работим за идеята и 6-те ни искания
blueheat

Следваща

Назад към Синдикална дейност