Мнения/за и против/ СФСМВР

Re: Мнения/за и против/ СФСМВР

Мнениеот GENTATSO » 10 Яну 2011, 07:37

Да може да се каже че касае и двете но определено двете неща са отделни , има специална процедура коята следва да се спазва не от синдикатите, а от ръководството. Аз също съм претърпявал злополука /трудова скъсване на менискус в циганската махала но определено там синдиката няма роля .Въпреки това едва ли всичко е точно така както казваш , от всичко стана ясно че във всеки случай използваш тази част която ти трябва или за парите или за съвета. :roll:
http://vbox7.com/play:4c7afa02
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Мнениеот velkov_1914 » 10 Яну 2011, 07:38

койота написа:
Никога не съм писал, че съм искал пари от синдиката, поисках помощ, да ме представляват пред ръководство! Ако не се лъжа синдиката е за това да следи за спазването на трудово-правните взаимоотношения. И когато негов член се оплаче на местното ръководство на СФСМВР за даден проблем, те поставят въпроса пред ръководството, или се лъжа. Те ми дават съвет и то какъв "иди при юриста", аз вече бях ходил.

Би ли дал повече подробности :?: В кое дружество си бил член и към кой си се обърнал за помощ и ти е отказал такава :?:

Няма проблем момчета и не желая да коментирам повече, наистина Ви желая успех, не може да огреете навсякъде.
PEUGEOT 406 2.1 TD
Аватар
velkov_1914

Мнениеот inkognito » 10 Яну 2011, 10:49

velkov_1914 написа:
койота написа:
Никога не съм писал, че съм искал пари от синдиката, поисках помощ, да ме представляват пред ръководство! Ако не се лъжа синдиката е за това да следи за спазването на трудово-правните взаимоотношения. И когато негов член се оплаче на местното ръководство на СФСМВР за даден проблем, те поставят въпроса пред ръководството, или се лъжа. Те ми дават съвет и то какъв "иди при юриста", аз вече бях ходил.

Би ли дал повече подробности :?: В кое дружество си бил член и към кой си се обърнал за помощ и ти е отказал такава :?:

Няма проблем момчета и не желая да коментирам повече, наистина Ви желая успех, не може да огреете навсякъде.

Г-н Велков,съжалявам да чуя,че това е било при трудова злополука.Във вашият форум по друг повод бях описала точно какви са действията на служителят при трудова злополука.
Правилно са Ви насочили към юриста.При една трудова злополука (призната и доказана такава) каквато е при Вас.Всички Ваши въпроси е редно да ги адресирате към юристконсулта Ви.
Синдикалната организация няма как да се намесва между Вас и юриста и няма как да Ви защитава права.Ако имате КТД и не се изпълнява се ходи на съд и тогава може да се яви човек от синдикалната организация и да Ви подкрепи.
При бързано сте се разочаровал от синдикалната Ви организация,но все пак Вие имате право да вземете Ваше решение относно членството си в която и да е синдикална организация!
Хубавото е,че сте се оправил,бъдете жив и здрав и дано такива премеждия да Ви подминават за в бъдеще!
inkognito

Мнениеот kuka5 » 10 Яну 2011, 11:27

velkov_1914 написа:Би ли дал повече подробности :?: В кое дружество си бил член и към кой си се обърнал за помощ и ти е отказал такава :?:

Няма проблем момчета и не желая да коментирам повече, наистина Ви желая успех, не може да огреете навсякъде.[/quote]
Аз лично познавам колеги, на които е оказана помощ именно при трудова злополука/дори и на колеги които не са членове, местните дружества са помагали/ и ми е странно какво се е случило, за да се получи такова разочарование, но решението си е твое. Не изключвай обаче и проблема да не е в СФС.
Аватар
kuka5

Мнениеот InfoInfo » 10 Яну 2011, 12:15

Някъде юристите са много "заети", толкова, че отпращат потърсилите съдействие да си четат съответните нормативни документи сами, което в някои случаи определено е недостатъчно като съдействие. Кой-знае, може и да не им влиза в длъжностната характеристика.
InfoInfo

Тонизирани и ободрени

Мнениеот GENTATSO » 11 Яну 2011, 22:18

cop написа: Не мисля, че е добра идеята на неколцината защитници на сфс-то да скачат срещу всяка критика или противоположно на тяхното мнение с аргумента: ние правим едни неща за нашите членове, които си плащат 60 лв. годишно, а от успехите ни се облагодетелстват всички и пр. и пр. Това е грешният /според мен/ начин за привличане на подържници.

Дори и да ти звучи лошо не е ли истина точно това ? И защо си мислиш че само ти си на смени !?
И следващия момент е че и да ти се вярва и не без СФСМВР нямаше да има поне при нас този пробив . определено не е само той но тук говорим за него .
Последна промяна belyata на 11 Яну 2011, 22:40, променена общо 1 път
Причина: Мнението е преместено от друга тема поради offtopic!
http://vbox7.com/play:4c7afa02
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Мнениеот velkov_1914 » 12 Яну 2011, 20:35

kuka5 написа:
velkov_1914 написа:Би ли дал повече подробности :?: В кое дружество си бил член и към кой си се обърнал за помощ и ти е отказал такава :?:

Аз лично познавам колеги, на които е оказана помощ именно при трудова злополука/дори и на колеги които не са членове, местните дружества са помагали/ и ми е странно какво се е случило, за да се получи такова разочарование, но решението си е твое. Не изключвай обаче и проблема да не е в СФС.[/quote]
Колеги не изключвам нищо и СФСМВР е добро начинание, но само в основите си! Но вече се държи (поне според мен)като политическа организация и случая с мен не е изолиран. На последните избори на полицаите по график, бяха платени различни часове, от редовните смени (познайте в какво съотношение)! И отговора бе, че са ни платени със средствата и то не от МВР, предния месец, понеже взимаме изв. труд на тримесечие! Няма нищо подобно...! Питам в деловодството защо е така, ами толкова часове са ви писали (по-малко). Макар, че човека казал това, вече не е член и техен представител. Успех на Вас, дано постигнете нещо!
PEUGEOT 406 2.1 TD
Аватар
velkov_1914

Предишна

Назад към Синдикална дейност