Мнения/за и против/ СФСМВР

Re: Мнения/за и против/ СФСМВР

Мнениеот a40 » 29 Сеп 2009, 12:51

Колеги стига с лозунги от социализма,как ние да дадем на синдиката,как да сме чакали светло бьдеще,как да си зададем вьпроса какво дадохме на синдиката,и да се задоволяваме с нищото постигнато от него.Синдикатите се сьздават не за де получават нещо от членовете си,а да защитават трудовите им интереси.Нещо което не виждам в синдиката ни.И ЗНАЕТЕ ЛИ КОЛКО ПО БЛИЗО СМЕ ДО СОЦИАЛИЗМА,ТОГАВА МОЖЕШЕ САМО ДА СЕ МАНИФЕСТИРА,НО НЕ И ДА СЕ ПРОТЕСТИРА.СЕГА В СИНДИКАТА НИ Е СЬЩОТО,ДОКАТО НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРОТЕСТИРА НЯМА ДА ПОЛУЧИМ НИЩО ОТ КОЕТО И ПРАВИТЕЛСТВО ДА Е. Понякога само идеята ,че някое сьсловие може да стачкува,кара да се развьрзват кесийте,и парички за крадене се дават по предназначение.Докато не можем да стачкуваме ще е така.Те знаят ,че и да мрьнкаме ще идем на работа защото спазваме законите.
a40

Мнениеот NANIOX » 29 Сеп 2009, 19:54

Ти обаче,упорито продължаваш да плюеш СФС............... :evil: ВСЪЩНОСТ КАКВА Е ЦЕЛТА ТИ????????????
Който иска,може.Който казва че не може,не иска...
Аватар
NANIOX

Мнениеот vesocop » 02 Окт 2009, 22:22

Аз пък се чудя, каква е целта на СФС,защото от набелязаните 6 искания май няма нищо насреща.Темата е "Мнения/за и против/ СФСМВР" .Ачо е казал какво мисли и защо.
vesocop

Мнениеот NANIOX » 03 Окт 2009, 08:53

1. водене на преговори и сключване на споразумения с работодателя в системата на МВР, органа по назначаване и органите на изпълнителната власт;
2. сключване на колективни трудови договори с работодателя и колективни споразумения с органа по назначаване;
3. синдикална защита в сферата на труда, заетостта, трудовите и осигурителните отношения и правата на личността;
4. организиране на акции на синдикална солидарност и протестни действия;
5. оказване на материална, морална, правна и друга специализирана помощ на своите членове и техните семейства;
6. изследване и адаптиране на трудовото и социалното законодателство към стандартите и практиките на Европейския съюз;
7. разработване на национални и международни програми и проекти в сферата на индустриалните отношения, служебните отношения, социалното осигуряване, заетостта, квалификацията и преквалификацията, доходите и стандарта на живот, развитие на човешките ресурси и социалната интеграция;
8. установяване и поддържане на връзки със сродни синдикални организации в България и в чужбина, сътрудничество с цел обмяна на опит и взаимно подпомагане, участие в работата на национални и международни синдикални форуми;
9. представителство и защита на своите членове пред работодателя, органа по назначаване, изпълнителната и съдебна власт, държавната и общинската администрация, обществени, политически и други организации по въпросите на труда, социалното и здравно осигуряване и жизненото равнище;
10. поставяне на искания към работодателя и органа по назначаване за осигуряване на условия за отдих и почивка на членовете си;
11. провеждане на културно-просветна и благотворителна дейност;
12. организиране и осъществяване на други дейности, произтичащи от настоящия Устав, които не противоречат на действащото законодателство.
Аватар
NANIOX

Мнениеот NANIOX » 03 Окт 2009, 12:04

Ако вске още има неразбрлали(относно целите на СФС),ГОРНОТО Е ЗА ТЯХ.......................... ;)
Аватар
NANIOX

ДОБРОЗОРЛЕМ ПЕНСИОНИРАНИ АКТИВИСТИ НА СФСМВР

Мнениеот velkov_1914 » 06 Яну 2011, 20:00

Според мен, не трябва някой който разсъждава различно от мен, да ми е враг или облъчен с радиация! Там се къса връзката с ръководството на СФСМВР и служителите в МВР, както и техния диалог (на ръководството на СФСМВР) с политическото ръководство на МВР. Нетърпимост към различното мнение и липсата на всякъква отчетност и конкретика, са в основата на всички разминавания.
Последна промяна belyata на 09 Яну 2011, 19:53, променена общо 1 път
Причина: Мненията са преместени от друга тема поради offtopic!
PEUGEOT 406 2.1 TD
Аватар
velkov_1914

Re: ДОБРОЗОРЛЕМ ПЕНСИОНИРАНИ АКТИВИСТИ НА СФСМВР

Мнениеот Nabora » 06 Яну 2011, 22:01

Г-н velkov_1914, ще ми приятно да си така активно-критичен и към другите синдикати в МВР kl)
Аватар
Nabora

Мнениеот GENTATSO » 07 Яну 2011, 11:34

velkov_1914 написа:Според мен, не трябва някой който разсъждава различно от мен, да ми е враг или облъчен с радиация! Там се къса връзката с ръководството на СФСМВР и служителите в МВР, както и техния диалог (на ръководството на СФСМВР) с политическото ръководство на МВР. Нетърпимост към различното мнение и липсата на всякъква отчетност и конкретика, са в основата на всички разминавания.

И какво сега според теб трябва ръководството на СФСМВР да се съобразява със абсолютно всеки анонимен идиот който е решил да се прави на много умен. Нали точно както ти имаш право на мнение по същия начин трябва това право да имам и аз .
Време е да се престане и с друго, коя отчетност точно ти липва !?!?!? на кой отчетноста всичко което е направено е публикувано , да една част е само за ползване от членове на СФСМВР и действително невиждам нищо лошо в това , какво го интересува г-н Радиоактивния как се харчи членския внос в СФСМВР !?!?!? Говорейки за всякаква отчетност е възможно да имаш в предвид ерата Павлов, когато всички документи на федерацията бяха в раничката му и в багажника на колата .....е това отдавна не е така и смея да твърдя че офиса е перфектно подреден и всичко което е изпратено получено или работено по него от федерацията може да се намери там. Разбирасе обаче това не може и нетрябва да става от всеки на който му е хрумнало че може да се рови в документите , или пък е решил да се изживява като форумен герой. за това има правила и следва да се спазват .
По отношение на диалога с политическото ръководство съм сигурен че чувствата ни са взаимни .
http://vbox7.com/play:4c7afa02
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Мнениеот radioactive » 08 Яну 2011, 07:31

GENTATSO,ако един проблем се неглижира, това не значи, че не съществува. Една уважаваща себе си синдикална организация не може да си позволи да изритва и заклеимява всички чието мнение е различно от това на ръководството. Това е признак на тесногръдие и самовлюбеност. Синдикализма не започва и няма да завърши с вас, а вие просто ще убиете вярата в него на голяма част от колегите. По принцип българина /същото важи и за българския полицай/ е дебелокож и търпелив и е необходим много голям трус за да предприеме някакъв обрат в деиствията си.Пример: масовия отлив на членска маса от НПС непосредтвено преди голямото пушене пред МВР през декември 2008 г.
Какво е общото между декември 2008 г. и сега? Ами общото е това, че тогава Рашев не правеше нищо, а вие правите прекалено много, но ялови неща /хляб, зрелища и ... гайди/. Ако ви интересува има ли признаци отлива да се случи отново?Бих казал само скромното ми мнение, което е да сравним броя присъстващи на спонтанния протест от декември 2008 г. и на организираните от СФС през миналата година. Незачитането на различното мнениеи саморазправата с хората немислещи като вас рано или късно ще доведе до един резултат – паричките в каисчката няма да стигнат и за вувузелки.
Колкото до аватара ми, предполагам , че със задълбочените си и изчерпателни коментари вече си впечатлил екипа на Института за ядрени изследвания и ядрена енергетика (ИЯИЯЕ) при БАН. Как да не изпитва човек благородна завист към СФС и добре подготвеният им екип?
Аватар
radioactive

Мнениеот velkov_1914 » 08 Яну 2011, 08:14

Nabora написа:Г-н velkov_1914, ще ми приятно да си така активно-критичен и към другите синдикати в МВР kl)

С направеното от тях, дори не заслужават да им обръщам внимание... ---:)
PEUGEOT 406 2.1 TD
Аватар
velkov_1914

Мнениеот velkov_1914 » 08 Яну 2011, 09:02

GENTATSO написа:
velkov_1914 написа:Според мен, не трябва някой който разсъждава различно от мен, да ми е враг или облъчен с радиация! Там се къса връзката с ръководството на СФСМВР и служителите в МВР, както и техния диалог (на ръководството на СФСМВР) с политическото ръководство на МВР. Нетърпимост към различното мнение и липсата на всякъква отчетност и конкретика, са в основата на всички разминавания.

И какво сега според теб трябва ръководството на СФСМВР да се съобразява със абсолютно всеки анонимен идиот който е решил да се прави на много умен. Нали точно както ти имаш право на мнение по същия начин трябва това право да имам и аз .
Време е да се престане и с друго, коя отчетност точно ти липва !?!?!? на кой отчетноста всичко което е направено е публикувано , да една част е само за ползване от членове на СФСМВР и действително невиждам нищо лошо в това , какво го интересува г-н Радиоактивния как се харчи членския внос в СФСМВР !?!?!? Говорейки за всякаква отчетност е възможно да имаш в предвид ерата Павлов, когато всички документи на федерацията бяха в раничката му и в багажника на колата .....е това отдавна не е така и смея да твърдя че офиса е перфектно подреден и всичко което е изпратено получено или работено по него от федерацията може да се намери там. Разбирасе обаче това не може и нетрябва да става от всеки на който му е хрумнало че може да се рови в документите , или пък е решил да се изживява като форумен герой. за това има правила и следва да се спазват .
По отношение на диалога с политическото ръководство съм сигурен че чувствата ни са взаимни .

Когато човек си дава парите, има право да знае какво се прави с тях. Членство трябва да е безплатно, иначе остава усещане за комерсиали цели. Може да се намери друг начин на финансиране.Синдикалните организации в този си вид се доближават до политическите, което според мен не е правилно и лидерите на СФСМВР се вживяват в ролята на политици. Тона с който отговаряш на опонентите си е същият, който слушам в парламента. Критиката трябва да се приема и обмисля, иначе ми напомня за едно "АЗ", а във вашия случай "НИЕ"! И по-лошото е, че това "НИЕ" е ръководство, а не самата организация. По отношение на правилата за които говориш от кого са написани, от безмисленните събрания? И подкрепяйте членовете си с действия, а не със съвет (личен опит)!!!
PEUGEOT 406 2.1 TD
Аватар
velkov_1914

Мнениеот GENTATSO » 08 Яну 2011, 15:50

radioactive написа:GENTATSO,ако един проблем се неглижира, това не значи, че не съществува. Една уважаваща себе си синдикална организация не може да си позволи да изритва и заклеимява всички чието мнение е различно от това на ръководството. Това е признак на тесногръдие и самовлюбеност. Синдикализма не започва и няма да завърши с вас, а вие просто ще убиете вярата в него на голяма част от колегите. По принцип българина /същото важи и за българския полицай/ е дебелокож и търпелив и е необходим много голям трус за да предприеме някакъв обрат в деиствията си.Пример: масовия отлив на членска маса от НПС непосредтвено преди голямото пушене пред МВР през декември 2008 г.
Какво е общото между декември 2008 г. и сега? Ами общото е това, че тогава Рашев не правеше нищо, а вие правите прекалено много, но ялови неща /хляб, зрелища и ... гайди/. Ако ви интересува има ли признаци отлива да се случи отново?Бих казал само скромното ми мнение, което е да сравним броя присъстващи на спонтанния протест от декември 2008 г. и на организираните от СФС през миналата година. Незачитането на различното мнениеи саморазправата с хората немислещи като вас рано или късно ще доведе до един резултат – паричките в каисчката няма да стигнат и за вувузелки.
Колкото до аватара ми, предполагам , че със задълбочените си и изчерпателни коментари вече си впечатлил екипа на Института за ядрени изследвания и ядрена енергетика (ИЯИЯЕ) при БАН. Как да не изпитва човек благородна завист към СФС и добре подготвеният им екип?

Да започнем подред не за друго а защото този път определено тона ти не е тъкъв къкъвто беше в предишните ти постове .
Усещам обаче още неизменното чувство че говориш от името на всички и бих те попитал ти лично проблемите на колко от колегите поставяш , или изхождайки от твойте вътрешни убеждения си мислиш че ВСИЧКИ мислят като теб. Ако има нещо заради, което никога няма да ти повярвам това е израза всички , всички видяха , всички ........ не става така това е форум тук и аз ти сме анонимни поне доколкото всеки има желание за това и говори и представлява себеси . Ако искаш да говориш от името на някой първо трябва да присъстваш на НК ако говорим за СФСМВР и да си изпратен там като делегат от определен брой хора ...иначе можеш и следва да изразяваш само и единствено собственото си мнение , но в никой случай то не е меродавно или пък обезателно трябва де е точно .
Що се отнася до сравненията ти между едните и другите протести нищо не е същото . Случайно или не ти си направил паралела при това много точно едните не са организирани , намо отговорности , няма представители - резултата не е нищо друго освен това да се създаде СФСМВР. Дали оттогаво до сега всичко което е направено от федерацията е ялово вече се уморих да пиша . ти твърдиш че е ялово аз пък съм сигурен че не е защото знам какво е постигнато и как едни други мишлета се събудиха и започнаха да пригласят до момента в който, трябваше да подкрепят СФСМВР за организирания протест ....да ама не ......скриха се дадоха на задна , а пък на всичкото отгоре и засвидетелстваха любов на политическия кабинет .Дали е било редно да е така , дали е имало смисъл, е сега открито мога да твърдя че аз също не бях за масов протест, но отидох и подкрепих решението на УС. След това обаче не започнах да плюя , както повечето от вас и да критикувам на ляво и дясно а отидох на НК и гласувах за други приоритети в работата - според мен така се прави а не да се правиш на герой по форумите, но пък да не ти стиска да се изправиш пред колегите и да споделиш различното си мнение. Именно защото знам какво се направи мога да ти кажа следното по въпроса за отлива . дружеството в което членувам от 60 човека вече е над 280 и продължават да идват колеги които виждат как вече им се отчита работното време , как получават пари за това че са извикани извънредно на работа , и др. неща които не е мястото да споделям тук . дали може още да може има още много неща които не се направих но се надявам да се случват ....едно по едно няма всичко да стане с магическа пръчка а мрънкала и недоволни винаги ще има .
Що се отнася до аватара ти коментара ми е чисто по отношение на товма че в посочената от теб декларация в защита на колега няма нито едно от тези неща които си посочил. А пък аватара ти сам си иси избрал .
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Мнениеот GENTATSO » 08 Яну 2011, 16:06

velkov_1914 написа:Когато човек си дава парите, има право да знае какво се прави с тях. Членство трябва да е безплатно, иначе остава усещане за комерсиали цели. Може да се намери друг начин на финансиране.Синдикалните организации в този си вид се доближават до политическите, което според мен не е правилно и лидерите на СФСМВР се вживяват в ролята на политици. Тона с който отговаряш на опонентите си е същият, който слушам в парламента. Критиката трябва да се приема и обмисля, иначе ми напомня за едно "АЗ", а във вашия случай "НИЕ"! И по-лошото е, че това "НИЕ" е ръководство, а не самата организация. По отношение на правилата за които говориш от кого са написани, от безмисленните събрания? И подкрепяйте членовете си с действия, а не със съвет (личен опит)!!!

Ами незнам как така не се знае, като имае пълен отчет за всяка една похарчена сума .!?!?!?
Безплатно членство !!??!?! много смело, и откъде ще се покрият разходите за дейности защото няма безплатен обяд или тези дето са избрани ще харчат от заплатите си за да решават проблеми на всички .....някакси не ми се връзва . и понеже казваш че може да се намери друг начин на финансиране ще е хубаво да го споделиш ......?
Тона с който отговаям е тъкъв къкъвто го повиквате, тоест няма разлика от това как аз отговарям и това как ти питаш.
Коя точно критика не е приета и не е обмислена!?!? - поне един пример ми посочи а не така във въздуха . и следва да се има в предвид че решенията се взимат от мнозинство и няма как всички да са доволни , напротив определено съм доволен че има и различни мнения .А пък това го виждам лично , виждам и как на някои не им харесва едно или друго прието на НК, е това е така сме избрали правилника / устава иначе си ставаме едно ЕТ и готово, квото каже шефа!!!!! е благодаря тоя номер няма да мине, или поне не с мен , останалите да си носят отговорноста .
Колега, правилата започват от устава на СФСМВР преминават през всички правилници и завършват със заповеди на председател УС що се касае до организацията на работа на офиса .- тук надявам се да няма нищо неясно, не знам какво общо имат тук цитирани от теб ...събрания .
Последно именно действията, които свърши ръководството на СД в което членувам, направиха така че от 60 сега да сме 280 човека , както ти казах и преди ако ти си имал проблем и не ти е помогнато, то опитай да да осмислиш защо е така и ако ти беше помогнато , сега щеше ли да пишеш така? Да ен ти казвам че имам случай на човек който говореше против федерацията но когато го натиснаха проблеми / за съжаление здравословни/ -стана член и се нареди първи на опашката за помощ , мислиш ли че аз трябва да вярвам на тъкъв човек ?
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Мнениеот velkov_1914 » 08 Яну 2011, 16:44

Не дай БОЖЕ някой да закъса зравослвно и да опре до "ВАС". И моят проблем бе здравословен. Няма проблем, кажете нещо смислено, като РЕЗУЛТАТИ!
PEUGEOT 406 2.1 TD
Аватар
velkov_1914

Мнениеот ntvladimirov » 08 Яну 2011, 17:07

Момци!Престанете да досаждате.Има Синдикални форуми .Там си се ръгайте колкото искате.
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

Мнениеот inkognito » 08 Яну 2011, 17:12

По отношение на правилата за които говориш от кого са написани, от безмисленните събрания? И подкрепяйте членовете си с действия, а не със съвет (личен опит)!!!

Правилници и Устави на синдикална организация винаги се приемат на събрания!Такива събрания не могат да бъдат безсмислени,защото на тях всеки има право да изрази мнение и да прави възражения.Синдикални членове се подкрепят не само материално ами и със съвет.Един добър съвет понякога струва повече от материална помощ.Към синдикат не трябва да се обръщаш само когато имаш нужда от помощ,ами трябва постоянно с действията си да помагаш на работата на синдиката,разбирайте да помагаш сам на себе си.Членството в синдиката трябва да е във връзка с обща кауза,а не постигане на личен интерес.
Аз съм председателка на синдикална организация на един от големите синдикати.Знам какво е да се бориш и знам какво е някой да чака друг да свърши всичко и той само да се възползва,
Като правим събрания и нещо не се харесва,ме побутват и казват "Стани и кажи,че не е добре" какво ги бърка всеки да стане и да каже какво мисли.Мижитурки има навсякъде.За себе си знам,че и да ме уволнят на друго място ще отида и пак ще съм добре.
При вас има хора,които за нищо друго не стават,сковани са от страх да не ги уволнят и си мишкуват.
Като уволниха вашият колега от Врачанската дирекция,къде бяхте мили ми полицаи да излезете и да застанете зад него.защо не отиде целият състав на дирекцията и да попита този директор,защо уволнява колегата ви има ли някакви нарушения или го прави само защото има такава възможност.Защо не му казахте на този директор,че той с нищо не е повече от вас и той ходи в тоалетната.Ако не е назначен за директор ами е на мястото на уволнения полицай ще се вихри ли така смело.Някой хора си мислят,че са вечни и никога няма да боледуват или да умират.
Не е ли срамота навсякъде в държавата да има проблеми в МВР,пък във Враца проблеми да няма,там да бъде рога на изобилието.
Какви са тези смешни декларации които подписвате и защо опорочавате труда на толкова много хора,не е ли срамота това.Това не е мъжко поведение,тези които са се подписали под такъв документ нямат топки,това са ветропоказатели и слуги.Кой ще повярва,че навсякъде е зле само във Враца е добре.
Мисленето трябва да се смени и тогава ще има успех.
inkognito

Мнениеот ntvladimirov » 08 Яну 2011, 17:32

inkognito написа:

Ти пък от къде доиде.
Последна промяна belyata на 10 Яну 2011, 23:25, променена общо 1 път
Причина: Мнение извън темата - offtopic! Възползвай се от ЛС!
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност