ДАРИТЕЛСКИ ФОНД

ДАРИТЕЛСКИ ФОНД

Мнениеот lasthero » 13 Дек 2009, 13:00

УВАЖАЕМИ КОЛЕГИ, ПРИЯТЕЛИ И ГРАЖДАНИ!
НА ПЪРВАТА НАЦИОНАЛНА КОНФЕРЕНЦИЯ НА СФСМВР ПРОВЕДЕНА В ГР.ВЕЛИКО ТЪРНОВО НА 25-26.07.2009Г. БЕШЕ ВЗЕТО РЕШЕНИЕ ЗА ОТКРИВАНЕ НА ДАРИТЕЛСКИ ФОНД И СМЕТКА ЗА НАБИРАНЕ НА СРЕДСТВА С ЦЕЛ ПОДПОМАГАНЕ НА СЕМЕЙСТВАТА И ДЕЦАТА НА ЗАГИНАЛИ КОЛЕГИ И ЗА ОТПУСКАНЕ НА СРЕДСВА ЗА ЛЕЧЕНИЕ НА НУЖДАЕЩИ СЕ СЛУЖИТЕЛИ НА МВР. ИДЕЯТА БЕ, ФЕДЕРАЦИЯТА ДА РАЗПОЛАГА С ТАКЪВ СВОБОДЕН ФИНАНСОВ РЕСУРС, С КОЙТО ДА МОЖЕ НЕЗАБАВНО ДА СЕ ОТЗОВАВА В СЛУЧАЙ НА НУЖДА.
КЪМ МОМЕНТА ТАКЪВ ФОНД НЕ Е ОТКРИТ! (ПРИЧИНИТЕ ЗА ТОВА НЯМА ДА КОМЕНТИРАМ ТУК, КАТО СЕ АНГАЖИРАМ ТАЗИ ЧАСТ ОТ ТОЗИ МИ ПОСТ ДА БЪДЕ ИЗТРИТА)
СЛЕД ПРОВЕДЕНИТЕ РАЗГОВОРИ И ПРЕДПРИЕТИТЕ ДЕЙСТВИЯ ОТ МНОГО СЛУЖИТЕЛИ ЧЛЕНОВЕ НА СФС И НЕЧЛЕНУВАЩИ В СИНДИКАНИ ОРГАНИЗАЦИИ В МВР, ПОЛИТИЧЕСКОТО РЪКОВОДСТВО "БЛАГОВОЛИ" ДА ОТПУСНЕ И ИЗПЛАТИ ПОЛАГАЩИТЕ НИ СЕ ПО ЗМВР ПАРИ ЗА ДРЕХИ, НЕЩО КОЕТО МНОГО ОТ НАС НЕ ОЧАКВАХА ДА СЕ СЛУЧИ.
ПРЕДИ ПОВЕЧЕ ОТ 3 МЕСЕЦА ЗАЯВИХ НА ЮРИ АЛЕКСАНДРОВ, А ПО-КЪСНО И НА ФС2 ПРОВЕДЕН В ГР.ТЪРГОВИЩЕ, ЧЕ АКО ПАРИТЕ ЗА ДРЕХИ БЪДАТ ИЗПЛАТЕНИ, ЩЕ ПРЕДПРИЕМА ВСИЧКИ ВЪЗМОЖНИ ДЕЙСТВИЯ ЗА ЗАПОЧВАНЕ НА ДАРИТЕЛСКА КАМПАНИЯ ЗА НАБИРАНЕТО НА СРЕДСТВА И ОТКРИВАНЕТО НА ТАКЪВ ФОНД.
В ТАЗИ ВРЪЗКА ОТНОВО ЗАЯВАВЯМ, ЧЕ ПРИ ИЗПЛАЩАНЕТО НА ПАРИТЕ ЗА ДРЕХИ ЩЕ ДАРЯ 50ЛВ. ОТ ПОЛАГАЩАТА МИ СЕ СУМА, КАТО СЕ НАДЯВАМ ПО ТОЗИ НАЧИН ДА ПОСТАВИМ НАЧАЛОТО НА ЕДНА ДАРИТЕЛСКА КАМПАНИЯ И ТРАДИЦИЯ. ПРИЗОВАВАМ ВСИЧКИ КОИТО СПОДЕЛЯТ ТАЗИ МОЯ ИДЕЯ ДА СЕ ПРИСЪЕДИНЯТ КЪМ НЕЯ И ДА СПОДЕЛЯТ СВОЯ СКРОМЕН ДАН ЗА НЕЙНОТО ОСЪЩЕСТВЯВАНЕ!!!
МИСЛЯ, ЧЕ СЪС СКРОМНИ СУМИ ОТ ПОРЯДЪКА НА 5-10ЛВ. ЩЕ УСПЕЕМ ДА СЪБЕРЕМ ЕДНА СНОСНА СУМА С КОЯТО ЩЕ ПОСТАВИМ НАЧАЛОТО НА ЕДНО ДОБРО ДЕЛО И ЩЕ ПОДПОМОГНЕМ ДЕЦАТА НА ЗАГИНАЛИТЕ НАШИ КОЛЕГИ ИЛИ ЩЕ МОЖЕМ ДА СЕ ОТЗОВЕМ ВЪВ ВСЕКИ СЛУЧАЙ НА НУЖДА ОТ КОЛЕГА !
ДОРИ ЕДИН ЖИВОТ ДА УСПЕЕМ ДА СПАСИМ И ЕДНА СЪДБА ДА ПРОМЕНИМ И ЕДНА НАДЕЖДА ДА ВЪРНЕМ, ТОВА ЩЕ Е МАЛЪК ПОДВИГ И ЩЕ СМЕ ИЗПЪЛНИЛИ СВОЯ ГРАЖДАНСКИ И ЧОВЕШКИ ДЪЛГ!
МОЛЯ ВИ ПОДКРЕПЕТЕ МОЯТА ИДЕЯ , КАТО СЕ ПРИСЕЪДИНИТЕ КЪМ НЕЯ !!!
ЗАЕДНО МОЖЕМ ПОВЕЧЕ !!!
Аватар
lasthero
Администратор

Re: ДАРИТЕЛСКИ ФОНД

Мнениеот paolon » 13 Дек 2009, 14:21

lasthero написа:МИСЛЯ, ЧЕ СЪС СКРОМНИ СУМИ ОТ ПОРЯДЪКА НА 5-10ЛВ. ЩЕ УСПЕЕМ ДА СЪБЕРЕМ ЕДНА СНОСНА СУМА С КОЯТО ЩЕ ПОСТАВИМ НАЧАЛОТО НА ЕДНО ДОБРО ДЕЛО И ЩЕ ПОДПОМОГНЕМ ДЕЦАТА НА ЗАГИНАЛИТЕ НАШИ КОЛЕГИ ИЛИ ЩЕ МОЖЕМ ДА СЕ ОТЗОВЕМ ВЪВ ВСЕКИ СЛУЧАЙ НА НУЖДА ОТ КОЛЕГА !
Мисля да фиксираме сумата на 10лв. и да се събира с членския внос.
СЛЕД ПРОВЕДЕНИТЕ РАЗГОВОРИ И ПРЕДПРИЕТИТЕ ДЕЙСТВИЯ ОТ МНОГО СЛУЖИТЕЛИ ЧЛЕНОВЕ НА СФС И НЕЧЛЕНУВАЩИ В СИНДИКАНИ ОРГАНИЗАЦИИ В МВР, ПОЛИТИЧЕСКОТО РЪКОВОДСТВО "БЛАГОВОЛИ" ДА ОТПУСНЕ И ИЗПЛАТИ ПОЛАГАЩИТЕ НИ СЕ ПО ЗМВР ПАРИ ЗА ДРЕХИ, НЕЩО КОЕТО МНОГО ОТ НАС НЕ ОЧАКВАХА ДА СЕ СЛУЧИ.
Това кога е станало ,че нещо не разбрах.Но мисля, че дори без тези пари за дрехи можем да дарим суми.
Аватар
paolon

Мнениеот lasthero » 13 Дек 2009, 14:52

Заповедта е разпратена и получена на 11.12.09г. в 17,00ч. по ел.поща по сруктурни звена, в нея е фиксиран срок за изплащане на сумите от 16 до 20.12 едновременно със заплатите.
Разбирасе, че можем да съберем суми и без тези пари, но не бих се ангажирал с фиксиране, защото това е право на личен избор, въпреки това съм съгласен , че 10 лева са поносими за всички.
За себе си съм определил по-висока, позовавайки се на правото ми на личен избор.
Аватар
lasthero
Администратор

Мнениеот dakota_ » 13 Дек 2009, 14:55

От кой точно ще се управлява този ДАРИТЕЛСКИ ФОНД?Кой е начело на СФСМВР има ли регистриран такъв човек,ползва ли се с необходимото доверие?Идеята е хубава,но според мен е прибързана защото пак се слага каруцата пред коня...Трябва да има ясни правила,когато няма правила се издигат лозунги "Долу Павлов" и ред други бисери които говорят само за безсилие и липса на организация!Ако има фиксирана сума не може да става дума за дарение а става дума за такса,нека всеки според собствената си преценка да помогне с каквото може и колкото може,но при ясни правила,такива в момента няма!
dakota_

Мнениеот lasthero » 13 Дек 2009, 15:24

Понеже сте честен и работлив, г-н dakota_ , а и казвате, че намирате и спонсори (т.е. ще привлечете и още средства) лично ще Ви предложа да оглавите този фонд, а за реда на разпределяне ще Ви уведомим след като получим Вашето съгласие и бъдете удобрен. ;)
Аватар
lasthero
Администратор

Мнениеот lasthero » 13 Дек 2009, 15:39

Едно от нещата които не мога да разбера в МВР е, защо когато някой иска да помогне или да направи нещо добро, ще се появи някой dakota, дето ще се провиква отстрани как това или онова няма да стане, вместо да помогне добрите неща да се случват. Ако по същия начин, Г-н началник dakota_ , ръководите и повереното Ви РУ, горко и на подчинените Ви и на хората живеещи в района!
Аватар
lasthero
Администратор

Мнениеот dakota_ » 13 Дек 2009, 15:51

lasthero написа:Понеже сте честен и работлив, г-н dakota_ , а и казвате, че намирате и спонсори (т.е. ще привлечете и още средства) лично ще Ви предложа да оглавите този фонд, а за реда на разпределяне ще Ви уведомим след като получим Вашето съгласие и бъдете удобрен. ;)

Благодаря за доверието но аз не членувам в СФСМВР,попитах като човек които има възможност да прави скромни дарения и да помага според собствените си възможности!
Разбирам,че нямате готовност за подобно начинание иначе бихте дали конкретни отговори!Въпреки всичко ви желая успех и когато преценя,че всичко е подредено и изчистено ще внеса и своята скромна лепта към този ДАРИТЕЛСКИ ФОНД и нека БОГ да благослови начинанието ви и добрите ви намерения!
dakota_

Мнениеот lasthero » 13 Дек 2009, 15:58

Благодаря Ви за подкрепата !
Готовност има и система за определяне и разпределение също !
Аватар
lasthero
Администратор

Мнениеот Sir Humphrey » 13 Дек 2009, 19:52

Какъв контролен механизъм ще се заложи, за да могат дарителите да са сигурни, че парите им се разходват по предназначение? Въпросът е процедурен, но е основополагащ. Ако не си получи подобаващ отговор, фондът може да си остане празен...
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот zamsszb1 » 04 Фев 2010, 20:34

viewtopic.php?f=23&t=2121&p=51231#p51231

Колеги, моля за подкрепа и съпричастност!
zamsszb1

Мнениеот zamsszb1 » 15 Юни 2010, 19:08

zamsszb1

Назад към Синдикална дейност