В нелегалност ли са синдикалните ни лидери?

Re: РАЗСЛЕДВАЩИТЕ ПОЛИЦАИ - СЪС ИЛИ БЕЗ ПОЛИЦЕЙСКИ ПРАВОМОЩИ

Мнениеот ntvladimirov » 11 Ное 2011, 13:19

малкия написа:
ntvladimirov написа:
малкия написа:На какво заседание?

А добър въпрос. На некои от множеството синдикати лапачи ;)

А, добър коментар. Във връзка с него имам още един-два въпроса. Ти на кой точно синдикат си светил, докато е "лапал"? И като си толкова в час с "лапането", как не си се облажил?

Хайде малко конкретика, а, колега? Кой синдикат кога какво е "лапнал". Щото с анонимни обобщения и аз мога, ама току-виж вземеш да се докачиш...
И като сме на темата, ти в кой синдикат членуваш? Или само се забавляваш да лаеш отстрани? А ако случайно някой (или няколко) от "синдикатите-лапачи" успее да спаси нещо или да издейства нещо ново, ще има не само за членовете им, а и за такива като теб...

Това е свободен форум на полицайте а не на техните измислени синдикати. Затова пиша тук. Пък ти не се засегай много . То и онова Дознателчето от вашия синдикат са засегаше като го бъзикам пък сега го нема никакъв.На мен това си ми е в кръвта. Преди като ни проучваха за назначаване в система на първо място гледаха да сме бъзикачи и после другите качества.Освен това като пиша в този форум си почивам след изморителните дежурства. Аз и на други синдикалисти съм им казвал.Като ви не изнаса не пишете тук Имате си затворени форуми само за вашите членове.

П.П.
В последно време само губим.Така че не знам какво има да завоювате за мен.
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

Мнениеот малкия » 11 Ное 2011, 20:42

Това наистина е свободен форум, но не само на полицаИте (пише се с "и", не с "й"), а на служителите от МВР - пише си го най-отгоре. Дано схващаш разликата.
Аз също затова пиша тук. И нали се сещаш, че едва ли точно ти ще определиш тук ли да пиша или другаде...

Иначе не се засягам - ама хич. Твое право си е да си се бъзикаш, мое право е да се бъзикам с теб. Нещо против? Щото като се бъзикаш, трябва и да носиш на бъзик, нали така?
Та да си дойдем на думата. Като си толкова наясно с голямото "лапане", ти как не се облажи? Не стигна за теб ли? Или беше зает да подписваш декларация колко готино ръководство си имате? И като беше толкова готино, защо и какво толкова губиш в последно време?

За теб специално наистина едва ли ще "завоюваме" нещо. Категорията "Д" ще е за всички опретивни дежурни, не само за теб (освен ако вече си я имаш, но тогава ще те питам какво правиш в дежурната)...

Та тъй, приятел, можем да си се бъзикаме още много...
Извинявай все пак, ако пропусна без отговор някой твой бъзик. Моите дежурства сигурно не са чак толкова изморителни, та между тях освен да си почивам гледам да свърша и нещо полезно.
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот малкия » 11 Ное 2011, 20:47

The Godfather написа:
малкия написа:Идентифицираш едно дейно момчченце със синдикална организация? Е, то също имаше такива мераци, но не би...

Не е все едно дали ще е той, оня, другия или тримата (петимата, двайсетте...) заедно. В Израел потвърдиха присъдата за изнасилване на бившия си президент. Това прави ли според теб всички граждани на Държавата Израел изнасилвачи?
Обобщенията са опасно нещо...

Съгласен съм, но нека останалите да повярват! Как-не е моя работа, аз не вярвам!

И ад донякъде ще се съглася. Само с уточнението, че не сме религиозна секта и едва ли вярата е най-важна в случая. Освен ако не говориш за доверие - тогава си вземам думите назад. Но пък в тоя случай ще отбележа, че нее помня да съм лъгал някого.

А да вярваш или не си е твое право.
малкия

Мнениеот The Godfather » 11 Ное 2011, 21:20

Само с уточнението, че не сме религиозна секта и едва ли вярата е най-важна в случая. Освен ако не говориш за доверие - тогава си вземам думите назад.

довѐрие

Тълковен речник
ср., само ед. Вяра в добрите намерения на някого, в неговото благоразположение, в неговата порядъчност, съзнателност, професионализъм. Имам доверие в него. Проявявам доверие. Вот на доверие.

Синонимен речник
(същ.) вяра, доверчивост, увереност, убеденост, кредит
(същ.) влияние, уважение, престиж, добро име
(същ.) упование, надежда

Та не се хващай за думата, отначало ти беше ясен смисъла на мнението!
Аватар
The Godfather

Мнениеот малкия » 11 Ное 2011, 21:48

Че ми беше ясен, ясен ми беше, но исках да съм сигурен - това първо.
Второ - не се хващам за думата. Както виждаш, написал съм малко повече, отколкото си цитирал.
Та не се хващай и ти за думата - също още отначало ме разбра добре. Ако не си - питай, ще обясня какво имах предвид като се опитах да изключа религиозния смисъл на думичката.

И - без да се хващам за думата - трябва да отбележа, че в случая ползваш тълковния речник некоректно...
малкия

Мнениеот The Godfather » 11 Ное 2011, 21:55

малкия написа:Че ми беше ясен, ясен ми беше, но исках да съм сигурен - това първо.
Второ - не се хващам за думата. Както виждаш, написал съм малко повече, отколкото си цитирал.
Та не се хващай и ти за думата - също още отначало ме разбра добре. Ако не си - питай, ще обясня какво имах предвид като се опитах да изключа религиозния смисъл на думичката.

И - без да се хващам за думата - трябва да отбележа, че в случая ползваш тълковния речник некоректно...

Нека некоректността да остане в мен! Спирам до тук, че темата е друга.....
Аватар
The Godfather

Re: В нелегалност ли са синдикалните ни лидери?

Мнениеот bobbi66 » 10 Дек 2011, 18:57

Не колега , не са в нелегалност.Те са като Тодор Живков и Големият полицай Гешев.
Те си мислили че го търсят, той си мислил че се крие !!!!!!!!!!!!!!!!
Кви синдикати ,кви пет лева бе?
Състава е навел глава и пее робска песен на Цеци Вифа и се моли да им даде СУЦ-а за второ полугодие на 2011.
Евала на БДЖ --- е това са синдикати и синдикални членове
А ние в МВР сме само членове......................................
bobbi66

Мнениеот kuka5 » 10 Дек 2011, 19:48

bobbi66 написа:Евала на БДЖ --- е това са синдикати и синдикални членове

Ако не знаеш в МВР нямаме право на ефективна стачка, а дори и да имахме, колко служители щяха да протестирет ефективно.....
Аватар
kuka5

Мнениеот The Godfather » 10 Дек 2011, 22:47

kuka5 написа:
bobbi66 написа:Евала на БДЖ --- е това са синдикати и синдикални членове

Ако не знаеш в МВР нямаме право на ефективна стачка, а дори и да имахме, колко служители щяха да протестирет ефективно.....

Служителите на МВР един синдикат не могат да направят като хората, ти за протести говориш! Да не би работещите в БДЖ като протестират да са накривили шапката на някой в държавата? И пет правителства да сменим положението е едно и също! Калпав народ-калпава държава! Никой не ни е виновен!
Аватар
The Godfather

Мнениеот kuka5 » 10 Дек 2011, 22:53

The Godfather написа:Служителите на МВР един синдикат не могат да направят като хората, ти за протести говориш! Да не би работещите в БДЖ като протестират да са накривили шапката на някой в държавата? И пет правителства да сменим положението е едно и също! Калпав народ-калпава държава! Никой не ни е виновен!

Напълно съм съгласен и точно за това не трябва да се обвинява синдиката, защото хората сме си "калпави".
Аватар
kuka5

Мнениеот ntvladimirov » 10 Дек 2011, 23:02

Не са в нелегалност . Просто токива са времената. Тех никой ги не цафери за нищо. Тиа Синдикати нищо не могат да направат сега.Преди можеше сега не.Никои ги не слуша.Даже си мисля че шефчетата имат изгода от това да се роят.Колкото повече толково по добре. Ще има разделение и това е изгодно некому. По добре да се настроят празнично. Да средат некои новогодишен банкет както беще преди.Стига са се дръляли и ръгали. А на здраве! :lol: :lol:
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

Аватар
ntvladimirov

Мнениеот kuka5 » 10 Дек 2011, 23:06

ntvladimirov написа:Преди можеше сега не.:

Кога е могло, като преди въобще синдикат не е имало......
Аватар
kuka5

Мнениеот ntvladimirov » 10 Дек 2011, 23:17

В грешка си братленце. Имам 33 г. служба. Синдикат е имало винаги. Само че преди немаше за какво да стачкуваме. Пенсионирахме се на 60 годишна възрас . И това беше събитие.Секи един колега пенсионер черпеше а не като сега да псува като се пенсионира.Работата на синдиката преди беше да организира празненствата и не само . Малее кви купони се вихреха бедната ти ефантазията.Говора специално за Враца. Тук председател беше един колега Иван Петров. Тоа човек никога колегите нема да го забрават. Така че сичко зависи според ме от лидерите.Колко са подготвени за такава дейност, как разбират човещината и тем подобни а не само да използват МВР за това което е завоювано от преди време.
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

Аватар
ntvladimirov

Мнениеот dakota_ » 10 Дек 2011, 23:21

kuka5 написа:

Преди 10.11.1989 год. ;) даваха се подаръци на децата за нова година...имаше здрави банкети,пържоли като подметката на кубинка №46 :) музика и песни на народите :)
dakota_

Мнениеот ntvladimirov » 10 Дек 2011, 23:34

dakota_ написа:
kuka5 написа:

Преди 10.11.1989 год. ;) даваха се подаръци на децата за нова година...имаше здрави банкети,пържоли като подметката на кубинка №46 :) музика и песни на народите :)

Е това искам да им кажа .Важна е човещината а не сградата , телефоните и автомобилите които им дава МВР като синдикалисти. Имам чувството че заради това се роят.
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

Аватар
ntvladimirov

Мнениеот койота » 11 Дек 2011, 20:39

Работата на синдиката преди беше да организира празненствата и не само . Малее кви купони се вихреха бедната ти ефантазията.

Да но времената се менят!!!

Преди 10.11.1989 год. даваха се подаръци на децата за нова година...имаше здрави банкети,пържоли като подметката на кубинка №46 музика и песни на народите

Само ядене и пиене ли ви е в главата??? Не мисля че на синдиката това му е работа да организира банкети 8-)
ЧЛЕН НА СФС-МВР
койота

Мнениеот dakota_ » 11 Дек 2011, 21:04

койота написа:
Работата на синдиката преди беше да организира празненствата и не само . Малее кви купони се вихреха бедната ти ефантазията.

Да но времената се менят!!!

Преди 10.11.1989 год. даваха се подаръци на децата за нова година...имаше здрави банкети,пържоли като подметката на кубинка №46 музика и песни на народите

Само ядене и пиене ли ви е в главата??? Не мисля че на синдиката това му е работа да организира банкети 8-)

Какво лошо има да се сближават масите ;)а синдикалните лидери да бъдат авангард...с действията си да увличат масите и да ги обединяват (не си ли чел какво е казал др.Ленин) :D Какво лошо има да се правят повече банкети,да има музика,песни,веселба...Къде остана това,че "Човек за човека е приятел,другар и брат..." сега се обърнаха нещата и стана,че човек за човека е вълк...
Знаеш ли какви банкети се правеха едно време,какви подаръци се даваха за Нова година на децата ни...за 8-ми март на жените...какви песни се пееха,какви тостове се вдигаха и каква веселба беше...Никой не казваше,че няма пари...нямаше 13-та заплата и новогодишни бонуси,не се чуваше за коледна пуйка,а се колеха прасета и се пиеше вино с котле и в който джоб се бръкнеше все пари дрънкаха...Сега искат да имат офис,да имат автомобил под ръка и мобилен телефон на ухото...Къде останаха тези ценности от миналото...Ако на синдиката не му е работа да вдига банкети,то на кой е работа!?
Като погледнеш Вальо Попов,какъв голям и здрав мъж е,мислиш ли,че ако организира банкет,няма да може да пие вино с котлето или няма да може да "сгъне" пържола като подметката на кубинка №46...Това е синдикална дейност,така и работата ще върви и хората ще са доволни...И да ти кажа,че ще има на какво да научим и новобранците,защото много лефтерни идват на служба,не мога да издържат на ядене и пиене,на бой ги няма никакви и като ги гледам и по другата част нещо ми се струват лабави...И всичкото това от приказки за пари и протести..разсипват си здравето и резултата никакъв...
Да пием за синдикалните лидери,да са ни живи и здрави и да има повече банкети...Малко се пие в синдикалните среди... ;)
dakota_

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност