ВЯРВАТЕ ЛИ НА МИНИСТЪР ЦВЕТАНОВ ?

ВЯРВАТЕ ЛИ НА МИНИСТЪР ЦВЕТАНОВ ?

ДА
22
10%
НЕ
208
90%

Общо гласове : 230

Re: ВЯРВАТЕ ЛИ НА МИНИСТЪР ЦВЕТАНОВ ?

Мнениеот clearly » 30 Яну 2012, 17:42

дакота -Не се опивай да ни баламосваш и да насаждаш омраза към полицията,защото все още има хора,които могат да мислят и знаят за какво става дума,ако ти е толкова мило на "пострадалият", адреса му е известен,прибери си го у вас и му лекувай "средните" телесни повреди...

Виж дакота ни най малко имам намерение да насаждам омраза към полицията .Защото ако аз съм го направила следва,че и Бойко , съдът в Страсбург ,Докладите на ЕК го правят.Май трябва да ти напомня какво каза за тая спец акция премиерът ни ,щото май паметта ти изневярява?И понеже пак ще почнеш да ми вадиш от девет кладенеца вода и с това ще се мъчеш да ми кажеш на бялото ,черно ще те светна ,че ЕК започва предварително разследване на сигнала за закрила на дарителите на МВР

Чл. 39.
(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот dakota_ » 30 Яну 2012, 17:56

Сега ако ти кажа да ми напомниш къде Премиера е казал,че при акцията има нанесени средни телесни повреди на "потърпевшият",ще почнеш да се усукваш като глист на въдица и няма да можеш да ми покажеш нищо в тази насока....Проследи и другата гледна точка за "потърпевшите" от Мировяне ето какво казват други хора за този "потърпевш" http://tv7.bg/news/4339032.html
dakota_

Мнениеот Lord » 30 Яну 2012, 19:10

clearly написа:Храни куче да те лае (Цветанов да прочете член 227 от Закона за МВР) http://novinar.bg/news/hrani-kuche-da-t ... xODs2.html

Канадската борба „Цветанов-Борисов” ще даде рано или късно жертви> http://lubamanolova.info/analizi/2012/2343

Моите уважения clearly, но първият линк води към коментар от изключително правно неграмотен автор, в съчетание с липса на речник и много зле прикрито политическо пристрастие. Вторият пък е откровено жълт и изобщо няма да го обсъждам. ;)!

Аз съм за критика към управляващите, независимо кои са те, но тези два примера /макар и представени, като вид журналистика/ са крайно неподходящи.
Аватар
Lord

Мнениеот clearly » 30 Яну 2012, 19:27

Моите уважения clearly, но първият линк води към коментар от изключително правно неграмотен автор, в съчетание с липса на речник и много зле прикрито политическо пристрастие. Вторият пък е откровено жълт и изобщо няма да го обсъждам. ;)!

Аз съм за критика към управляващите, независимо кои са те, но тези два примера /макар и представени, като вид журналистика/ са крайно неподходящи.

Lord умишлено ги постнах без да се изказвам под тях ,за да се види какво се пише.Аз моето мнение си го казах в последваш пост от което следва,че за непрофесионални операции на МВР в рамките на една седмица/думи на Борисов/няма какво повече да кажа.

Чл. 39.
(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот Lord » 30 Яну 2012, 19:31

ОК! Да бъде мир! :D
Аватар
Lord

Мнениеот clearly » 30 Яну 2012, 19:49

Lord написа:ОК! Да бъде мир! :D

Да бъде с http://www.youtube.com/watch?v=k86xpd26 ... _embedded#

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот Sir Humphrey » 30 Яну 2012, 19:54

Почти ме е настигнала:

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Sir Humphrey 2691
clearly 2655
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот Lord » 30 Яну 2012, 20:11

Sir Humphrey написа:

Почти ме е настигнала:

http://police.ba4ka.com/memberlist.php? ... memberlist
Sir Humphrey 2691
clearly 2655

Не знам какво и как си го мерите, но не си моя тип... :lol: :P :mrgreen:
Аватар
Lord

Мнениеот clearly » 30 Яну 2012, 20:12

Sir Humphrey написа:

Почти ме е настигнала:

http://police.ba4ka.com/memberlist.php? ... memberlist
Sir Humphrey 2691
clearly 2655

Sir Humphrey e и???Някакви медали или звания към nickname за активно участие ли ще ни раздават ? Изображение Изображение Изображение Изображение
Лорд-Не знам какво и как си го мерите, но не си моя тип..

Тоест искаш да кажеш ,че не хваща окото ли??? Изображение Изображение Изображение

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот ТРЕЗОР » 30 Яну 2012, 20:15

clearly написа:

Lord умишлено ги постнах без да се изказвам под тях ,за да се види какво се пише.Аз моето мнение си го казах в последваш пост от което следва,че за непрофесионални операции на МВР в рамките на една седмица/думи на Борисов/няма какво повече да кажа.

Ако и извадиш тука линк , за това - колко операции провежда МВР на седмица .....ще те призная..... ;)
ТРЕЗОР

Мнениеот clearly » 30 Яну 2012, 20:25

ТРЕЗОР написа:
clearly написа:

Ако и извадиш тука линк , за това - колко операции провежда МВР на седмица .....ще те призная..... ;)

Трезор като се има предвид ,че едва ли има някакво качено инфо като статистика в сайта ви на МВР ,та следва както обича да казва дакотата, всеки който се интересува от нещо ,да постне мейл до тях и да ги пита. Изображение Изображение Изображение Изображение

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот clearly » 31 Яну 2012, 09:29

Цветанов Ще бъдат съкратени 3000 служители на МВ
Изображение
Ще бъдат съкратени 3000 служители на МВР. Но това е плавен, осъзнат процес, който се провежда в рамките на две години". Това каза министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов пред ТВ7.

Министърът уточни, че толкова служители на МВР годишно напускат системата по собствено желание или поради пенсиониране.

"В рамките на последните две години са около 6000 души. При преструктурирането, оптимизацията на работа на съответните звена в МВР доведе до възможността днес да обявим съкращаване на 3000 щатни бройки", каза Цветанов. Допълни, че това е съгласувано в преговори със синдикатите.

Съобщи още, че след тази промяна щатът на министерството за реално заети бройки ще бъде 53 440 души.

От думите му се разбра обаче, че по-скоро ще бъдат закрити непопълнени позиции.

По-късно, на въпрос дали тези 3000 души вече са съкратени, Цветанов отговори: "Абсолютно."

Вицепремиерът съобщи още, че със законодателни промени предстои до началото на лятото да бъдат обединени криминална и охранителна полиция на централно ниво. Това вече е факт в областните дирекции на полицията в страната, сега структурите ще бъдат обединени под една шапка.

Попитан дали тези промени са в отговор на критиките, че ГЕРБ превръща страната в полицейска държава, Цветанов увери, че не това е целта. "Това, което правим в МВР от началото на мандата, е да изпълняваме предизборната си програма – сливане, изчистване на профила на двете основни звена в сектора за сигурност – ДАНС и МВР", декларира той......
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2012/01/ ... li_na_mvr/

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Re: Синдикална федерация на служителите в МВР каза :

Мнениеот clearly » 01 Фев 2012, 18:51

Съкращенията няма да намалят администрацията, която претоварва МВР!
Изображение
Борислав МАЗНЕВ, зам.-председател на Синдикална федерация на служителите в МВР.Интервю на Парашкева ИВАНОВА, 01 Февруари 2012;

Ако няма диалог по реформата, протестите са неизбежни

- Вътрешният министър Цветан Цветанов вчера оповести съкращаването на 3000 щата в МВР. Съкращенията съгласувани ли са със синдикатите?

- Тези съкращения не са съгласувани със синдикатите в МВР. Те бяха оповестени на синдикатите на 27.01.2012 г. от зам.-министъра Димитър Георгиев на работна среща в МВР. Всъщност това не са съкращения на служители, а се съкращават незаети щатове в МВР. От общо 58 140 щата в МВР са заети малко над 54 000. Остатъкът от около 3000 щата ще бъде съкратен. Тези 3000 щата са извън щатовете на ОДМВР и реално няма да засегнат действащи и работещи полицейски служители. Поради тази причина СФСМВР смята, че това не е реална реформа, защото не води до намаляване на администрацията в МВР. Запазва се съотношението 50 на 50 между реално действащи служители (полицаи, гранични полицаи, пожарникари и спасители) и администрация (човешки ресурси, правни отдели, административни дирекции и др.). Тук е мястото да отбележим, че по-голямата част от служителите в администрацията в МВР заемат и доста високи длъжности и респективно получава много високи заплати, което е за сметка на редовите служители. Иначе казано, почти на всеки полицай, пожарникар или спасител се пада поне по един администратор. Именно това затормозява дейността на МВР и в същото време обезсилва и претоварва финансово министерството. Защото тези служители ползват права и компенсации като служителите, работещи "на терен" и пряко свързани с борбата с престъпността.

- А готвената реформа в Криминална полиция как ще се отрази на работата на полицията?
- На този етап от МВР ни бе обяснено, че това засега е само предложение, което тепърва ще се обсъжда с директорите и началниците на РУП. На 9-10 февруари във Велико Търново предстои среща на политическото и професионалното ръководство, на която ще се обсъждат тези предложения. Позицията на СФСМВР по така предложените промени в Криминална полиция е, че те са доста необмислени и няма да доведат до положителен резултат. Напротив! На първо място, ще се увеличи работата и натовареността на тези служители, които ще останат да работят по линия "Криминална". Не е ясно кой и как ще поеме работата на над повече от 15% от състава на Криминална полиция, тъй като толкова се явяват служителите, които ще бъдат прехвърлени на други длъжности. Става дума за 1280 криминалисти, подготвени да работят такава работа. Повечето от тези служители са със стаж над 10 години в МВР. Всъщност тази реформа в МВР имитира донякъде разпределението на дейността в системата за сигурност отпреди 1989 г. Има и доста други проблеми, които са чисто оперативни и те касаят една тема, която е свързана със секретната дейност на Криминална полиция: набирането на оперативна информация, обработката и отработването на такава информация, работата със спецразузнавателни средства и др. Не на последно място в това отношение е и работата със секретните сътрудници и секретния апарат на МВР. Позицията на СФСМВР по този проблем е, че подобна реформа подлежи на една по-подробна дискусия, в която трябва да бъдат включени и синдикалните организации в МВР, защото това не е само управленски, а също така е и социално-професионален проблем, по който ние също имаме какво да кажем.

Синдикатите явно са скептични към реформите. Каква ще е реакцията, ако не се стигне до консенсус?
- Още от своето създаване СФСМВР настоява за реална и качествена реформа в МВР, която да е в интерес на обществото и гражданите и в частност на служителите в сектора "Сигурност". Такава реформа може да бъде направена при един реален диалог и консенсус с професионалните организации в МВР и политическото и висшето професионално ръководство на министерството, какъвто за съжаление на този етап не виждаме. Действията на ръководството на МВР в случая са чисто монологични и еднолични. Ако не се стигне до реален социален диалог, протестите са неизбежни.
http://marica.bg/show.php?id=74912

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот Lord » 01 Фев 2012, 21:13

clearly написа:Борислав МАЗНЕВ, зам.-председател на Синдикална федерация на служителите в МВР.Интервю на Парашкева ИВАНОВА, 01 Февруари 2012;

Всъщност това не са съкращения на служители, а се съкращават незаети щатове в МВР. От общо 58 140 щата в МВР са заети малко над 54 000. Остатъкът от около 3000 щата ще бъде съкратен. Тези 3000 щата са извън щатовете на ОДМВР и реално няма да засегнат действащи и работещи полицейски служители. http://marica.bg/show.php?id=74912

Колега Мазнев, давате ли си сметка, че това изобщо не е вярно?! Тези т.н. "съкратени щатове" ще създадът голям проблем при нас, оставащите на работа. За нас е много, много важно от чии ваканции ще са съкращенията. Хипотетично казано аз служа в районнно управление, в което преди 3 години реално бяхме 100 души. През тези 3 години Министрите г-н Миков и г-н Цветанов съкратиха щата ни на 82 души, но реално днес сме 66, а работата е много повече.
Не осъзнавате ли, че е жизнено важно откъде ще се отрежат въпросните 3000 бройки, защото, ако пак при нас се реже, ние от 82 ще останем още по-малко хора на терен, а работата ще стане още повече.

Та, г-н Мазнев, нищо лошо да се съкратят 3000, та и повече щатни бройки, но нека не са от работещите на терен, защото ние с нетърпение очакваме нови колеги, външни назначения и то с нетърпение.

Успех!
Аватар
Lord

ВЕСЕЛИН ВУЧКОВ

Мнениеот clearly » 02 Фев 2012, 16:36

Изображение
Веселин Вучков:МВР ще похарчи тази година 999 млн лв., ще се създаде Национална полиция
Интервюто на заместник-министъра на вътрешните работи Веселин Вучков е пред Силвия Великова за програма "Хоризонт" на Българско национално радио. Поводът е обявяването на "Реформата на МВР: състояние и перспективи". цък http://www.dnevnik.bg/biznes/intervju/2 ... a_999_mln/

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот lasthero » 03 Фев 2012, 16:04

Lord написа:
clearly написа:Борислав МАЗНЕВ, зам.-председател на Синдикална федерация на служителите в МВР.Интервю на Парашкева ИВАНОВА, 01 Февруари 2012;

Всъщност това не са съкращения на служители, а се съкращават незаети щатове в МВР. От общо 58 140 щата в МВР са заети малко над 54 000. Остатъкът от около 3000 щата ще бъде съкратен. Тези 3000 щата са извън щатовете на ОДМВР и реално няма да засегнат действащи и работещи полицейски служители. http://marica.bg/show.php?id=74912

Колега Мазнев, давате ли си сметка, че това изобщо не е вярно?! Тези т.н. "съкратени щатове" ще създадът голям проблем при нас, оставащите на работа. За нас е много, много важно от чии ваканции ще са съкращенията. Хипотетично казано аз служа в районнно управление, в което преди 3 години реално бяхме 100 души. През тези 3 години Министрите г-н Миков и г-н Цветанов съкратиха щата ни на 82 души, но реално днес сме 66, а работата е много повече.
Не осъзнавате ли, че е жизнено важно откъде ще се отрежат въпросните 3000 бройки, защото, ако пак при нас се реже, ние от 82 ще останем още по-малко хора на терен, а работата ще стане още повече.

Та, г-н Мазнев, нищо лошо да се съкратят 3000, та и повече щатни бройки, но нека не са от работещите на терен, защото ние с нетърпение очакваме нови колеги, външни назначения и то с нетърпение.

Успех!

Колега Lord, няма лошо в написаното от теб, но това за 3 000 души не са мои думи, а думи на МВР, защото това е тяхното обяснение дадено на 27.01.2012г. ( ето ви извадка от доклада след срещата на 27.01.12 - "1. Бяха разяснени намеренията на ръководството да бъдат съкратени 3000 бройки от резервния щата на МВР. Изрично беше отговорено на нашите допълнителни въпроси, че не става дума за недокомплекта по поделенията, а за резервен щат." )
Ако искате да наречете някого лъжец - обърнете се към г-н Ц.Цветанов, Г-н В.Вучков и г-н Д.Георгиев.
Това което аз съм казал е, че реално не се съкращават 3 000 служители ( работещи хора) , и че това не е реформата която сме искали.
Напълно съм наясно, че тези 3 000 щата са именно тези щатове освободени от пенсионирали се или напуснали служители в края на 2011г. и това съм обяснил на журналистката. Много добре си давам сметка кое е вярно и кое не е ... Не чакам, Вие колега Lord, да ме подсещате ! Напълно съм наясно какво се случи със всички освободени щатове след 2009г. Напълно съм наясно и с псевдо реформата която се прокламира и рекламира усилено от МВР и казионите синдикати. Както виждате до момента единствената синдикална организация която е против това и начина по който се налага и прилага "реформата" е СФСМВР.
А , на Вас ( Ваяето РУП) , като ви липсват 34 човека ( щата/позиции) какво направихте , за да си ги възстановите ?

И за да няма повече недоразумения ето ви още едно мое инервю в тази връзка:
http://nbtv.bg/?page=air-event-details& ... ef293018b3
http://sfsmvr.org/video/player.swf?config={loop%3Afalse%2CshowLoopButton%3Afalse%2CvideoFile%3A%27http%3A%2F%2Fsfsmvr.org%2Fvideo%2FGallery-22413-pic.flv%27}

Още веднъж ще помоля, да не ми слагате чужди думи в устата, както и да интерпритирате казаното от мен по начин , който е "удобен" за някого, но не отговаря на обективната истина.

Успех и на Вас !
Аватар
lasthero
Администратор

Мнениеот Lord » 03 Фев 2012, 16:52

Благодаря за пояснението.
Успех!
Аватар
Lord

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност