Питане относно връщане на синдикалната карта след напускане

Питане относно връщане на синдикалната карта след напускане

Мнениеот manuel » 29 Май 2010, 16:35

Здравейте.
Имам един въпрос.
Смятам в най-скоро време да напусна СФСМВР, защото мисля, че съществуването и е чисто формално и залегналите в Устава ЗАДАЧИ и ЦЕЛИ не се изпълняват. Поради тази причина смятам членството си в СФС за безмислено и нямам намерение да бъда част от тази Федерация.
Въпроса ми е възможно ли е синдикалната карта която държа да бъде унищожена в мое присъствие от Председателя на дружество към съответната ОД-МВР. В предвид на това, че същата съдържа снимка и лични данни се опасявам, че ако я върна /просто ей така/ евентуално би било възможно да се извърши с нея злоупотреба.
manuel

Re: Питане относно връщане на синдикалната карта след напускане

Мнениеот NANIOX » 29 Май 2010, 17:20

Разбира се че е възможно.На никой в СФС,не са му нужни твоите данни,освен за издаване на въпросната карта.А относно напускането,всеки има право сам да решава дали да членува някъде или не.Няма да изказвам личното си мнение относно формалното съществуване на СФС,защото е противоположно на твоето и ще се получи дискусия различна от темата която си пуснал.Но пък и цяла тема за един въпрос който може да решиш с председателя си на място.Мисля си че с тази тема,не търсиш отговора на въпроса който си задал,ами по скоро правиш анти реклама на СФС.Но както и да е това си е мое мнение.........................УСПЕХ ...........
Който иска,може.Който казва че не може,не иска...
Аватар
NANIOX

Мнениеот stenli » 29 Май 2010, 18:44

Ами къкво ти пречи сам да си я унищожиш?
stenli

Мнениеот manuel » 29 Май 2010, 19:01

stenli написа:Ами къкво ти пречи сам да си я унищожиш?

Пречат ми много неща, като например, че тя не е моя. Аз не съм плащал за нея и не знам чия собственост е тя. Не желая да ми спретнат едно ДП по 216 от НК. Нямам вяра на никой в СФСМВР и затова предпочитам тя да бъде унищожена лично пред очите ми. Ако няма такава възможност аз просто ще я "изгубя" някъде, като за това съобщя по съответния ред със заявление, като в същото време ще депозирам и заявлението за напускане. После просто ще я унищожа и толкова. За съжаление и тази подробност с картите /както и много други/ не е уредена в "УСТАВА" на СФСМВР.
manuel

Мнениеот NANIOX » 29 Май 2010, 19:21

Жалко е,че хората който напускат СФС,после стават нaй-върлите и противници.............. :evil:
Аватар
NANIOX

Мнениеот NANIOX » 29 Май 2010, 19:33

manuel написа:
stenli написа:Ами къкво ти пречи сам да си я унищожиш?

Пречат ми много неща, като например, че тя не е моя. Аз не съм плащал за нея и не знам чия собственост е тя. Не желая да ми спретнат едно ДП по 216 от НК. Нямам вяра на никой в СФСМВР и затова предпочитам тя да бъде унищожена лично пред очите ми. Ако няма такава възможност аз просто ще я "изгубя" някъде, като за това съобщя по съответния ред със заявление, като в същото време ще депозирам и заявлението за напускане. После просто ще я унищожа и толкова. За съжаление и тази подробност с картите /както и много други/ не е уредена в "УСТАВА" на СФСМВР.

Що ти трябва да се впускаш в тези филми.Просто накарай председателя на местното СД,да я унищожи пред теб и толкова.А ако държиш да плюеш по СФС,отвори още една тема.Не е нужно да взимаш мненията ми сериозно.Нали нямаш доверие на никой в СФС. :!:
Аватар
NANIOX

Мнениеот manuel » 29 Май 2010, 19:34

NANIOX написа:Жалко е,че хората който напускат СФС,после стават нй-върлите и противници.............. :evil:

Нещо май сте в грешка. Аз не съм никакъв противник на СФСМВР. В мое лице Федерацията няма враг.
Просто аз от известно време съм безразличен към СФСМВР и всичко случващо се с нея. Въобще не ме интересува нищо свързано с този формат, защото всичко се побългари и отдавна ги няма първоначалните идеи и принципи, които бяха движещото при зараждането на организацията. И за напред ще съм абсолютно безразличен.
manuel

Мнениеот койота » 29 Май 2010, 22:47

Нямам вяра на никой в СФСМВР

защото мисля, че съществуването и е чисто формално и залегналите в Устава ЗАДАЧИ и ЦЕЛИ не се изпълняват

Тогава защо стана член на СФС :?:
ЧЛЕН НА СФС-МВР
койота

Мнениеот vesocop » 29 Май 2010, 23:46

Наи вероятно по същата причина заради която излязоха 10 000 на протести.Просто повярвахме в нещо.И сега след мене пак ще почнете "ама трябва всички заедно да работим за благото и .....",раберете че има водещи и има масовка.От масовката зависи само финансирането на водещите те да си вършат работа ,а не да се бият с лаптопове по главите :lol: ама това пак е друга тема.А по темата -Защо изобщо задаваш въпрос на които сам даваш отговора?
vesocop

Мнениеот NANIOX » 30 Май 2010, 08:08

manuel написа:
NANIOX написа:Жалко е,че хората който напускат СФС,после стават нй-върлите и противници.............. :evil:

Нещо май сте в грешка. Аз не съм никакъв противник на СФСМВР. В мое лице Федерацията няма враг.
Просто аз от известно време съм безразличен към СФСМВР и всичко случващо се с нея. Въобще не ме интересува нищо свързано с този формат, защото всичко се побългари и отдавна ги няма първоначалните идеи и принципи, които бяха движещото при зараждането на организацията. И за напред ще съм абсолютно безразличен.

Дано да е така,но практиката показва друго.............. ;)
Аватар
NANIOX

Мнениеот manuel » 30 Май 2010, 08:52

Дано да е така,но практиката показва друго.............. ;)[/quote]

Виждате ли колко сте умопомрачени - всички слагате под общ знаменател. Който не мисли като вас, значи е протв вас. Какво показва практиката ? Познавате ли ме мен като личност, та ми говорите за практика. Не си мислете, че света се върти около СФСМВР и някои личности приемащи себе си на сериозно. Този формат въобще не ме интересува, абсолютно безразличен съм към Федерацията. Така ще бъде и занапред.
manuel

Мнениеот stenli » 30 Май 2010, 09:49

NANIOX написа:Дано да е така,но практиката показва друго.............. ;)

Не им обръщай толкова сериозно внимание СФС е абсолютно доброволна организация . Който не споделя принципите и е свободен да я напусне по всяко време. А и едва ли имаме нужда от хора които мислят че за една унищожена членска карта някой в СФС ще се занимава да му заведе ДП. Някои хора яко ги тресе параноята.
stenli

Мнениеот NANIOX » 30 Май 2010, 12:10

manuel написа:Дано да е така,но практиката показва друго.............. ;)

Виждате ли колко сте умопомрачени - всички слагате под общ знаменател. Който не мисли като вас, значи е протв вас. Какво показва практиката ? Познавате ли ме мен като личност, та ми говорите за практика. Не си мислете, че света се върти около СФСМВР и някои личности приемащи себе си на сериозно. Този формат въобще не ме интересува, абсолютно безразличен съм към Федерацията. Така ще бъде и занапред.[/quote]

УСПЕХ ,ви желая колега.Не ви познавам ,пък и не бих искал да ви познавам.А дали съм умопомрачен,могат да кажат тези които ме познават.В тази връзка ,Вие познавате ли ме колега,та ми давате и оценка ???Колко дълбоко навлязохте в работата на СФС,и с какво допринесохте за развитието на въпросната Федерация,та сега се изказвате така "ласкаво",или и вие сте си мислил че с 5 лева си купувате синдикални права ,и от там на сетне трябва само да искате,без да си мърдате пръста.СФС не съм нито аз нито Вие.СФС са всички членове работещи и допринасящи за развитието на Федерацията,но вие това не сте го разбрали и за това не сте доволен.................. :?:

ЗА МЕН ВЪПРОСНАТА ТЕМА ПРИКЛЮЧИ...............
Аватар
NANIOX

Мнениеот manuel » 30 Май 2010, 14:36

Въобще не съм навлязал в работата на СФС, по никакъв повод не желая да навлизам, допринасям и да се интересувам от нещото наречено СФСМВР. Оставам абсолютно безразличен - такъв какъвто съм бил в последните няколко месеца. Смятам, че подобно формирование няма поле за развитие при стеклите се така обстоятелства. А относно 5-те лева АБСОЛЮТНО нищо не искам, не съм искал и никога, ама никога няма да поискам точно от този формат. Причината да напусна е, че невиждам смисъл в съществуването на СФС и за мен тя съществува само формално. Не съвпадат възгладите ми с обявената позиция, няма ги вече идеите, принципите, волята, начина на работа и всички ония неща, които бяха в зародиша на СФС. Считам, че някои люде трябва първо да се научат да търпят и приемат критика, да се научат, че когато някой ги "захапе" те да го "захапят" два пъти, да бъдат борбени и амбициозни, да не се влиаят от чужди мнения и захванат ли се с нещо да го правят както трябва и докарват докрай. Човек трябва да може да поема отговорности и когато се "омаже" да има сили да признае грешката си.
Невиждам нещо лошо в това да попитам по какъв начин да стане с картата, защото и това не е уредено в "Устава". Не смятам, че изказвайки мнението и позицията си съм уронил в каквато и да е степен престижа на СФС. Просто се отказвам и толкова. Нито смятам да изразявам мнението си гласно, нито по какъвто и да е повод да преча на дейността на Федерацията, нито пък съм неин враг от тук насетне. Точната дума е БЕЗРАЗЛИЧЕН.

Наистина темата приключи.
На съществата, които възнамеряват лекичко да се опитват да се заяждат пишейки, както на тях им е удобно ще им кажа следното - Тълкувате Евангелието, тъй както дявола го прави.
Благодаря на отзовалите се. Все пак нещата трябва да са изяснени с тези на пръв поглед дребни неуредици.
И в заключение ще цитирам един от любимите ми Философи - ЖАН-ЖАК РУСО, живял през 18век. Сигурен съм, че хората, които ме познават, а пък и други, и страничните безпристрастни наблюдатели / колкото и малко да са те / ще ме разберат.

"Който бие камбаната не присъства на тържеството".
manuel

Мнениеот a40 » 30 Май 2010, 15:26

А бе manuel хвьрли я тази карта или я унищожи,ако синдиката си я пойска аз ще ти я платя.Стига си ни занимавал с глупости,като искаш пусни си молбата и не членувай в синдиката.Стига си ни занимавал с твоето велико членство.Четох и четките ти кьм г-н Цветанов как го подкрепяш и боготвориш.Той обаче едвали ще забрави за членството ти в синдиката,даже и поради факта че си отворил тема специално за да покажеш как ще хвьрлиш картата и вече се разграничаваш от гадния синдикат. kl)
manuel написа:В мое лице Федерацията няма враг.
. А ми надявам се г-н Цветанов да е прочел ОБЕЩАНИЕТО ТИ и за напред да си безразличен кьм синдиката.Но едва ли ще се нуждае от такива като теб който като видят дебелия край на сопата сменят вьзгледите си.Сьчувствам на колегите на който се налага да работят с теб.
a40

Мнениеот manuel » 30 Май 2010, 16:19

a40 написа:А бе manuel хвьрли я тази карта или я унищожи,ако синдиката си я пойска аз ще ти я платя.Стига си ни занимавал с глупости,като искаш пусни си молбата и не членувай в синдиката.Стига си ни занимавал с твоето велико членство.Четох и четките ти кьм г-н Цветанов как го подкрепяш и боготвориш.Той обаче едвали ще забрави за членството ти в синдиката,даже и поради факта че си отворил тема специално за да покажеш как ще хвьрлиш картата и вече се разграничаваш от гадния синдикат. kl)
manuel написа:В мое лице Федерацията няма враг.
. А ми надявам се г-н Цветанов да е прочел ОБЕЩАНИЕТО ТИ и за напред да си безразличен кьм синдиката.Но едва ли ще се нуждае от такива като теб който като видят дебелия край на сопата сменят вьзгледите си.Сьчувствам на колегите на който се налага да работят с теб.

За моите колеги не се притеснявай, аз компромис с работата си и отношението с колегите не правя. Можеш да попиташ за мен в Шуменската дирекция. А относно дебелия, него го виждам само когато съм сам и ходя до тоалетната и досега не съм се уплашил. Не съм сигурен как ще изглеждаш ти ако го видиш. И още 18 години да служиш пак няма да се ориентираш за време и място. Как да обясня на такива като теб, че работата е над всичко и някакви сбирки няма как да повлиаят на службата.
Относно Цветанов естествено, че го подкрепям и винаги ще го покрепям както и хора като него докато работят по този начин, защото с делата си доказват, че единствено работят в полза на Обществото. Ще се радвам да има повече личности като него в МВР. Такъв Министър не е имало досега.
Не смятам да отговарям повече на хора, които отдавна са изчерпани. По категоричен начин се разбра, че неможе да има нормален диалог с такива личности като теб.
manuel

Мнениеот NANIOX » 30 Май 2010, 16:41

manuel написа:Въобще не съм навлязал в работата на СФС, по никакъв повод не желая да навлизам, допринасям и да се интересувам от нещото наречено СФСМВР. Оставам абсолютно безразличен - такъв какъвто съм бил в последните няколко месеца. Смятам, че подобно формирование няма поле за развитие при стеклите се така обстоятелства. А относно 5-те лева АБСОЛЮТНО нищо не искам, не съм искал и никога, ама никога няма да поискам точно от този формат. Причината да напусна е, че невиждам смисъл в съществуването на СФС и за мен тя съществува само формално. Не съвпадат възгладите ми с обявената позиция, няма ги вече идеите, принципите, волята, начина на работа и всички ония неща, които бяха в зародиша на СФС. Считам, че някои люде трябва първо да се научат да търпят и приемат критика, да се научат, че когато някой ги "захапе" те да го "захапят" два пъти, да бъдат борбени и амбициозни, да не се влиаят от чужди мнения и захванат ли се с нещо да го правят както трябва и докарват докрай. Човек трябва да може да поема отговорности и когато се "омаже" да има сили да признае грешката си.
Невиждам нещо лошо в това да попитам по какъв начин да стане с картата, защото и това не е уредено в "Устава". Не смятам, че изказвайки мнението и позицията си съм уронил в каквато и да е степен престижа на СФС. Просто се отказвам и толкова. Нито смятам да изразявам мнението си гласно, нито по какъвто и да е повод да преча на дейността на Федерацията, нито пък съм неин враг от тук насетне. Точната дума е БЕЗРАЗЛИЧЕН.

Наистина темата приключи.
На съществата, които възнамеряват лекичко да се опитват да се заяждат пишейки, както на тях им е удобно ще им кажа следното - Тълкувате Евангелието, тъй както дявола го прави.
Благодаря на отзовалите се. Все пак нещата трябва да са изяснени с тези на пръв поглед дребни неуредици.
И в заключение ще цитирам един от любимите ми Философи - ЖАН-ЖАК РУСО, живял през 18век. Сигурен съм, че хората, които ме познават, а пък и други, и страничните безпристрастни наблюдатели / колкото и малко да са те / ще ме разберат.

"Който бие камбаната не присъства на тържеството".

"Същества" ли е точната дума която искаше да използваш,или просто се обърка???????

"колега" :evil: ?????????????????????????????????????????????????????????????;
Виж ,вземи се стегни малко и по-кротко с обръщенията.Във всичките си постове,се обръщам към теб с "колега".....
НАПУСКАЙ СФС,И СТИГА НИ ЗАНИМАВА....................
Последна промяна NANIOX на 30 Май 2010, 16:53, променена общо 1 път
Аватар
NANIOX

Следваща

Назад към Синдикална дейност