Питане относно връщане на синдикалната карта след напускане

Re: Питане относно връщане на синдикалната карта след напускане

Мнениеот Sir Humphrey » 30 Май 2010, 16:52

manuel написа:Не желая да ми спретнат едно ДП по 216 от НК.

Не мисля,че СФС ще организира по такъв глупав начин вендета с/у хората, които напускат организацията . Себестойността на картата едва ли надвишава 30 стотинки. Никой няма да се занимава с такива тъпотии.
Унищожи я както намериш за добре, а след това в писмен вид поискай информация какви твои лични данни се обработват в СФС. Ако след напускането ти не са те заличили отвсякъде, поискай (пак писмено) да го направят. Ако не го направят, сезирай Комисията за защита на личните данни. Те има правомощия да налагат наказания.
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот NANIOX » 30 Май 2010, 16:55

Sir Humphrey написа:
manuel написа:Не желая да ми спретнат едно ДП по 216 от НК.

Не мисля,че СФС ще организира вендета с/у хората, които напускат организацията по такъв глупав начин. Себестойността на картата едва ли надвишава 30 стотинки. Никой няма да се занимава с такива тъпотии.
Унищожи я както намериш за добре, а след това в писмен вид поискай информация какви твои лични данни се обработват в СФС. Ако след напускането ти не са те заличили отвсякъде, поискай (пак писмено) да го направят. Ако не го направят, сезирай Комисията за защита на личните данни. Те има правомощия да налагат наказания.

Точно така "сър",предполага се че човек който работи със законите,би следвало да ги поназнайва тези неща..... :lol:
Който иска,може.Който казва че не може,не иска...
Аватар
NANIOX

Мнениеот NANIOX » 31 Май 2010, 20:26

manuel написа:
NANIOX написа:Жалко е,че хората който напускат СФС,после стават нй-върлите и противници.............. :evil:

Нещо май сте в грешка. Аз не съм никакъв противник на СФСМВР. В мое лице Федерацията няма враг.
Просто аз от известно време съм безразличен към СФСМВР и всичко случващо се с нея. Въобще не ме интересува нищо свързано с този формат, защото всичко се побългари и отдавна ги няма първоначалните идеи и принципи, които бяха движещото при зараждането на организацията. И за напред ще съм абсолютно безразличен.

Ще съм ти благодарен,ако ми изброиш първоначалните идеи и принципи............
Щото си мисля че само говориш някакви заучени фрази............. :evil:
Който иска,може.Който казва че не може,не иска...
Аватар
NANIOX

Мнениеот a40 » 01 Юни 2010, 11:48

Емануела,мисля че това е правилното защото бьркаш "дебелия край на сопата"с дебел г.......й.Дали сме умопомрачени или не това не е твоя работа.Вярно е че света не се вьрти около СФСМВР в тази организация са само служители който доброволно желаят да са там.А колко си наясно с нещата времето ще покаже.За кой да питам в Шуменската дирекция "за мануел ли"кажи си името та да попитаме какъв пекан служител си.И още нещо не разбрах за какви збирки ми говориш който нямало как да повлиаят на работата ни.А пък за г-н Цветанов да ти кажа изобщо ама изобщо не се нуждае от подкрепатати.А дали сме изчерпани или не това не е твоя работа.И вземи си кажи името ако не заради нас,поне г-н Цветанов да знае кой е този безрезервно подкрепящ го.Сега се надявам от темата да си разбрал къде да си върнеш картата и да не пишеш глупости повече в сайта ни. А и да ти кажа "сопа"значи тояга.
a40

Мнениеот madcop » 09 Юни 2010, 20:42

manuel написа:Здравейте.
Имам един въпрос.
Смятам в най-скоро време да напусна СФСМВР, защото мисля, че съществуването и е чисто формално и залегналите в Устава ЗАДАЧИ и ЦЕЛИ не се изпълняват. Поради тази причина смятам членството си в СФС за безмислено и нямам намерение да бъда част от тази Федерация.
Въпроса ми е възможно ли е синдикалната карта която държа да бъде унищожена в мое присъствие от Председателя на дружество към съответната ОД-МВР. В предвид на това, че същата съдържа снимка и лични данни се опасявам, че ако я върна /просто ей така/ евентуално би било възможно да се извърши с нея злоупотреба.

Уважаеми колега, приятно ми е казвам се Иван Савов и съм председател на Федеративната контролна комисия на СФСМВР, в качеството ми на такъв, част от правомощията ми са да взимам отношение и да решавам подобни на твоя казуси, бих желал да ти съобщя със задоволство че СФСМВР е официален оператор с лични данни по смисъла на закона и като такъв, е длъжна да съблюдава нормите както при издаване така и при унищожаване на въпросните карти, което съответно бива удостоверено в специален протокол. Ако смяташ че правата ти ще бъдат нарушени все пак, заповядай в удобно за теб време с картата в офиса на СФС, където лично и по съответния ред ще я унищожа пред теб. Телефонът ми за връзка е 0879 00 25 55, смятам че гореизложеното в достатъчна степен изчерпва темата, и ще считам всички заяждания по-нататък за спам, проява на простащина и преднамерено саботиране на конструктивния диалог на форума, което от своя страна, надявам се, ще подтикне уважаемия АДМИН да заключи изчерпалата се дискусия и да я прати в архив. Благодаря за вниманието
ПО-ДОБРЕ СЪС ЗНАМЕ В РЪКАТА ОТКОЛКОТО С ИБРИК НА ГЛАВАТА!!!
madcop

Мнениеот Sir Humphrey » 09 Юни 2010, 21:31

Първата доза спам, проява на простащина и преднамерено саботиране на конструктивния диалог на форума, пристига естествено от обичайния заподозрян Хъмфри.

Според мен понякога не можете да се отърсите от кожата си на административни homo sapiens-и. Сами се затрупвате с никому нужна бумащина.

Написал си следното:
СФСМВР е официален оператор с лични данни по смисъла на закона и като такъв, е длъжна да съблюдава нормите както при издаване така и при унищожаване на въпросните карти, което съответно бива удостоверено в специален протокол.

Първо на първо вие сте "администратор", а не "оператор" на ЛД, но тази подробност е без значение в случая. ЗЗЛД няма НИКАКВО отношение към унищожаването на картите, така че не съществуват норми за съблюдаване.
Веднага се обосновавам.
Защита на личните данни трябва да се осигури там, където субектът им няма контрол над тях и не може да предотврати със собствени сили евентуалното им неправомерно използване.
Тъй като членът Х на СФС физически владее картата си (държи я в портфейла си, в джоба си, увесил я е на врата си и т.н.), той има контрол над нея, а заедно с това и над съдържащите се в нея лични данни. Следователно, протоколиране на унищожаването на картата де факто би означавало, че СФС се грижи да запази данните на субекта им от самия него, а това е пълен абсурд и би било оправдано единствено, ако преди това субектът е обявен за невменяем и недееспособен и му трябва настойник или попечител, в която роля да влезе СФС за акта на унищожаване на картата.

Ето защо, ако бях член на СФС щях да считам подобна процедура за обидна, защото съдържа в себе си презумпция за изкуфялост на цялата членска маса на СФС.

Та, физически владеейки своята карта, Х като разумно същество може да прецени рисковете, и съответно да вземе решение за отърваването от нея след напуснкането на СФС - дали да я хвърли в коша, дали да я изгори, да я хвърли в морето, нареже на малки парченца, или пък да не се отървава от нея, а да си я сложи в семейния албум със снимки за спомен.

Мястото, където субектът на данните няма контрол над тях и не може да предотврати със собствени сили евентуалното им неправомерно използване е вашият офис. Вашето задължение и грижа като администратор на лични данни не е да протоколирате унищожаването на картите. Вашата грижа е да си уредите по такъв начин къщичката, че да минимизирате риска от това до регистъра с членовете да се докопа примерно чистачката на офиса, която идва в неработно време и няма кой да я дебне дали не преписва или ксерокопира ЕГН-та и адреси, та после да ги продаде на някоя фирма за директен маркетинг или на някоя политическа партия, а не дай Боже за нещо по-сериозно като измами с ДДС, фиктивни фирми, измами с недвижими имоти и т.н.

Моля ви, не се занимавайте с тъпа безсмислена бумащина като протоколи за унищожаване, защото това е изгубено време с нулев резултат и нулев смисъл. Концентрирайте се върху други неща, които биха утвърдили авторитета ви, като например ДА ПУБЛИКУВАТЕ НАЙ-ПОСЛЕ ФИНАНСОВИТЕ ОТЧЕТИ!!!!!!
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот iliaaa » 20 Юни 2010, 09:37

Къде желаете да ги публикуваме и защо финансите на СФСМВР ВИ вълнуват , сър!
илия кузманов ,член на СД 73 на СФСМВР /при 05 РУП СДВР/,член на УС на СФСМВР
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...
iliaaa

Мнениеот katana1977 » 20 Юни 2010, 13:46

Концентрирайте се върху други неща, които биха утвърдили авторитета ви, като например ДА ПУБЛИКУВАТЕ НАЙ-ПОСЛЕ ФИНАНСОВИТЕ ОТЧЕТИ!!!!!!

Разбира се, само че като млада организация, ще се радваме да видим и да се поучим от публикуваните отчети в интернет на други, по-стари организации, или ако случайно има някъде отчет на МВР. В същото време финансовите ни отчети имат значение за съответните компетентни органи от НАП и подобни на тях, както и за нашите членове, макар да нямаме тайни, все пак има организационни въпроси, които са си наша /на членовете/ работа. Доколкото знам, сър Хъмфри /дето го е страх да каже едно здрасти, като се видим, да не би да се зарази от остра форма на синдикализъм/, не е наш член, така че намирам интереса му към делата ни за доста подозрителен, а ако не е такъв, то си е чиста папаращина. По-просто казано - стани наш член и ще узнаеш, уважаеми...
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот iliaaa » 20 Юни 2010, 18:02

Съжалявам сър Хъмфри,ВИЕ НЕ СТЕ ЧЛЕН НА СФСМВР!Така че пак ще направя отново лека препратка към чудесния български филм "Оркестър без име",а именно..фразата.."...алоооо,кибиците..ако обичате.."
iliaaa

Мнениеот Sir Humphrey » 20 Юни 2010, 18:13

Без "алооо" ако може.
Не сме в телефонна централа.
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот katana1977 » 20 Юни 2010, 18:17

katana1977 написа:Концентрирайте се върху други неща, които биха утвърдили авторитета ви, като например ДА ПУБЛИКУВАТЕ НАЙ-ПОСЛЕ ФИНАНСОВИТЕ ОТЧЕТИ!!!!!!

Разбира се, само че като млада организация, ще се радваме да видим и да се поучим от публикуваните отчети в интернет на други, по-стари организации, или ако случайно има някъде отчет на МВР. В същото време финансовите ни отчети имат значение за съответните компетентни органи от НАП и подобни на тях, както и за нашите членове, макар да нямаме тайни, все пак има организационни въпроси, които са си наша /на членовете/ работа. Доколкото знам, сър Хъмфри /дето го е страх да каже едно здрасти, като се видим, да не би да се зарази от остра форма на синдикализъм/, не е наш член, така че намирам интереса му към делата ни за доста подозрителен, а ако не е такъв, то си е чиста папаращина. По-просто казано - стани наш член и ще узнаеш, уважаеми...

Това за здрастито и папаращината си го вземам назад. Щях да го редактирам, но не мога - явно наистина Scripta manent.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот Sir Humphrey » 20 Юни 2010, 18:29

Всичко е наред :)
Пожелавам ти успешна и плодотворна седмица седмица! :)
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот iliaaa » 20 Юни 2010, 18:37

...А по същество Вас СФСМВР какво Ви тревожи та ту ни питате как ще реагираме,ту искате финансов отчет.
Последна промяна MasterCop на 20 Юни 2010, 19:45, променена общо 1 път
Причина: Офтопик!
iliaaa

Предишна

Назад към Синдикална дейност