Кой ще защити служителите в случая

Кой ще защити служителите в случая

Мнениеот orka » 15 Юли 2010, 20:56

Колеги не съм член на новия синдикат, но от колегите разбрах, че заради един нарушител на държавната граница има двама служители от РДГП Елхово към които е предявен иск за една много солидна сума. Въпросният нарушител на границата е нападнал наряда и нещата са отивали на много зле за колегите и се е наложило употреба на оръжие ...
Та ако е вярно, кой ще защити служителите и как ще стане тази защита ...
Последна промяна MasterCop на 16 Юли 2010, 05:22, променена общо 1 път
Причина: Тема с неясно заглавие!
orka

Re: Вярно ли е?

Мнениеот cop » 15 Юли 2010, 21:40

Не знам за случая, но не мислиш ли, че е нормално първо да имаш пълната информация по конкретния слчай и чак след това да пишеш, а не да надаваш вопли основани на слухове!?
Нямам нищо против да се помогне на колеги, но това което си написал повече прилича на "една жена каза на опашката.."
cop

Re: Кой ще защити служителите в случая

Мнениеот MasterCop » 16 Юли 2010, 05:32

Дори и да не се отнася за конкретния случай, може би на колегите ще им бъде интересно, кой синдикат каква форма на защита би избрал при подобна ситуация в дълбоката провинция?
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот малкия » 16 Юли 2010, 20:19

orka написа:Колеги не съм член на новия синдикат

А въпросните колеги дали са членове?
Веднага да отговоря - не са. Въпреки това обмисляме варианти да окажем известно съдействие.

(Малко отклонение. Не мислите ли , колеги, че твърде често се задават въпроси от типа "какво ще направи някой" или "кой ще направи нещо"? Няма да коментирам другите синдикати, но много от проблемите, с които СФСМВР се занимава, касаят проблеми и на служители, които не са нейни членове. Което по никакъв начин не може да промени принципното положение, че основната задача на един синдикат е да защитава правата на членовете си. Крайно време е това да стане ясно. Защото на моменти на човек му писва да слуша как някой отстрани за пореден път се провиква "Ало, синдиката, има проблем - какво ще направите?"...)

Отново по конкретния въпрос на orka. Запознат съм със случая. Без да навлизам в подробности, става дума наистина за граждански иск. Личното ми мнение (с което отговарям и на един от въпросите на orka) е, че доколкото касае действие или бездействие на служители при или по повод изпълнение на задълженията им и доколкото няма данни за виновно поведение от тяхна страна, дълг на министерството е да поеме защитата им.

(Пак малко отклонение. Министерството едва ли е на същото мнение. Промяната на начина на мислене по този въпрос е едно от нещата, за които Федерацията се бори. И ако такава промяна настъпи, от нея пак ще се ползват и тези, които членуват във Федерацията, и тези, които не членуват в нея.)

Както писах по-горе, обмисляме как да окажем съдействие, доколкото ни го позволяват възможностите и Уставът. Надявам се да бъда правилно разбран за причините, поради които не конкретизирам нито каква щеше да бъде помощта, ако колегите бяха членове на Федерацията, нито каква ще бъде в конкретния случай.
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот MasterCop » 16 Юли 2010, 21:11

малкия написа: Няма да коментирам другите синдикати, но много от проблемите, с които СФСМВР се занимава, касаят проблеми и на служители, които не са нейни членове...

Това е много добре, защото хората на които един синдикат е помогнал и не са негови членове, със сигурност ще станат такива и ще разкажат за това на колегите си! В началото се сее - после кой каквото посял, това ще пожъне... Ще се радвам ако в този форум има тема подобна на тази в която синдиката да опише накратко случаите, в които е помогнал или се е опитал да помогне (разбира се ако служителя, който е получил помощ няма нищо против)! Така надявам се, няма да има повече подмятания от вида "каквито едните, такива и другите" и ще се създаде нещо, което се оказва много полезно при полицейските синдикати в ЕС - съревнованието! Е поне се надявам, защото не съм чул нещо подобно да се прави от т.н. "конкуренция" НПС...
ИзображениеИзображение
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот InfoInfo » 16 Юли 2010, 21:22

Не познавам случая, но от това, което прочетох по-горе пак е налице стария проблем - служителят е изпълнявал служебните си задължения, но при наличие на проблем този който го е изпратил да изпълни задълженията си /МВР/ се дърпа ни лук ял, ни лук мирисал. Язък, че има юридически отдел в Министерството. Ако пречи нормативна база - ами да я променят спешно. Горкия ЗМВР кой ли не го промени, че някои и по няколко пъти - може да се коригира, ако в него е проблема. Според мен е недопустимо служителите да работят без служебна застраховка от типа на Гражданка отговорност. Човек не е машина и макар да не е престъпник понякога може да не вземе най-правилното решение - той решава за секунди, а после действията му се анализират с месеци. Не е невъзможно решението му да се обяви за неправилно, и после какво? За това, че е изпълнявал служебните си задължения и си е рискувал живота или най-малко здравето - да плаща до девето коляно.
В случая не знам кой и с какво конкретно може да помогне, но проблемите с юридическата защита на служителите и защита и застраховка за отговорността на служителите според мен трябва да се решат чрез промени в нормативната уредба.
InfoInfo

Мнениеот патиланчо » 16 Юли 2010, 21:41

Мастер, по въпроса кой, какво и за кой - спокойно можеш да погледнеш примерно темата за ТП!
Ако и там няма нищо за никой, здраве да е - да заповядат можещите!
Подкрепям напълно мнението на малкия - въпреки ,че в следствие на наши действия настъпват благоприятни последици за членуващи и не членуващи в СФСМВР - категорично съм за закрила приоритетно и най-вече на членове на синдиката /противното ми изглежда като лирично самоубийство/.
Ако завали дъжд докато чакаш автобус - навеса на спирката ли се мести или ти отиваш под него?!
Хайде вече всеки да заеме активна позиция, а не да гледа сейр и да чака келепир на чужд гръб !
Отминаха вековете на освободителите. Разберете ,че нещата и съдбата ни е единствено в наши ръце, а силата ни е в единството :!:
Ние, служителите на МВР, желаем министерството да е силно и работещо. Служещо, единственно и само, на българското общество!
Аз искам по-добро бъдеще за нашите деца !!!
Аватар
патиланчо

Мнениеот койота » 16 Юли 2010, 22:07

Това е много добре, защото хората на които един синдикат е помогнал и не са негови членове, със сигурност ще станат такива и ще разкажат за това на колегите си! В началото се сее - после кой каквото посял, това ще пожъне... Ще се радвам ако в този форум има тема подобна на тази в която синдиката да опише накратко случаите, в които е помогнал или се е опитал да помогне (разбира се ако служителя, който е получил помощ няма нищо против)! Така надявам се, няма да има повече подмятания от вида "каквито едните, такива и другите" и ще се създаде нещо, което се оказва много полезно при полицейските синдикати в ЕС - съревнованието! Е поне се надявам, защото не съм чул нещо подобно да се прави от т.н. "конкуренция" НПС...

Мисля че в темата за Честа на пагона се крият част от отговорите!!!http://www.police.ba4ka.com/viewtopic.php?f=11&t=2306&start=85
Тук донякаде са описани случаите на колегите от 06РУП-СДВР и на колегите от ПСО-СДВР
ЧЛЕН НА СФС-МВР
койота

Мнениеот MasterCop » 17 Юли 2010, 08:39

патиланчо написа:Мастер, по въпроса кой, какво и за кой - спокойно можеш да погледнеш примерно темата за ТП!

Темата е 30 страници - трябва търсачка да ползват хората за да открият нещо в нея... ;)
Предложението ми беше да се пише в отделна тема за да се вижда ясно "кой-какво" и мисля, че СФС няма от какво да се притеснява за такава тема, за разлика от останалите синдикати...
ИзображениеИзображение
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот erik24 » 17 Юли 2010, 12:37

ЗДР. Колеги,някой можели да каже колко синдиката има в полицията. :lol: :lol: :lol:
erik24

Мнениеот малкия » 17 Юли 2010, 12:43

За полицията ли питаш или за МВР? И кое му е смешното?
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот патиланчо » 17 Юли 2010, 14:13

В тази страна е така: смеем се и не хаем за чуждите проблеми но когато те налегнат нас - пищим и се чудим защо сега пък на другите им е безразлично. Просто българска народопсихология. Така още 1300 години ще пием, псуваме и удряме по масата, а живота ще минава покрай нас!!!
Мастер и на теб ли ти трябва търсачка в темата за ТП ?! - или го писа ей така приказка да става ;)!
Ние, служителите на МВР, желаем министерството да е силно и работещо. Служещо, единственно и само, на българското общество!
Аватар
патиланчо

Мнениеот MasterCop » 17 Юли 2010, 14:22

Не е въпроса на мен дали ми трябва, а дали четеш какво предлагам! Повечето потребители не четат всички теми, не са чели какво сме писали преди месец или преди година!
ИзображениеИзображение
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот kkarakashev » 17 Юли 2010, 14:26

патиланчо написа:В тази страна е така: смеем се и не хаем за чуждите проблеми но когато те налегнат нас - пищим и се чудим защо сега пък на другите им е безразлично. Просто българска народопсихология. Така още 1300 години ще пием, псуваме и удряме по масата, а живота ще минава покрай нас!!!
Мастер и на теб ли ти трябва търсачка в темата за ТП ?! - или го писа ей така приказка да става ;)!

Много си прав за това , че българите докато нещо не им дойде до за****а им е смешно, а дойде ли им рев да им се помага. Това е лошото на нас, а това изкореняване няма...........
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот патиланчо » 17 Юли 2010, 14:32

То и да се напише не се чете - проверено е.
Искат все да им се каже да им се покаже, а най-добре пък въобще да не ги ангажираш с умствена и физическа дейност - просто ей така да си летят из битовизмите си и от небето да ги облива рога на изобилието!!!
Но и работа трябва драги ми колеги :!:
Аватар
патиланчо

Мнениеот erik24 » 19 Юли 2010, 01:55

малкия написа:За полицията ли питаш или за МВР? И кое му е смешното?

За полицията. Е не можели, да си се смея,весевло ми е........ :lol: :lol:
Последна промяна erik24 на 19 Юли 2010, 02:03, променена общо 1 път
erik24

Re: Вярно ли е?

Мнениеот erik24 » 19 Юли 2010, 02:02

cop написа:Не знам за случая, но не мислиш ли, че е нормално първо да имаш пълната информация по конкретния слчай и чак след това да пишеш, а не да надаваш вопли основани на слухове!?
Нямам нищо против да се помогне на колеги, но това което си написал повече прилича на "една жена каза на опашката.."

А ти какво искаш -снимков матриал-протоколи за разпит -имена -егн.
erik24

Следваща

Назад към Синдикална дейност