ИЗЯВЛЕНИЯТА В МЕДИИТЕ НА РЪКОВОДСТВОТО НА МВР

ИЗЯВЛЕНИЯТА В МЕДИИТЕ НА РЪКОВОДСТВОТО НА МВР

Мнениеот katana1977 » 26 Юли 2010, 22:00

Колеги и приятели,
Предлагам Ви тази тема не за да предизвикам дебат относно истинността или правилността, или коректността на тези изявления. За целта има достатъчно други теми.
В тази връзка искам да споделя личното си впечатление, че през последните няколко месеца изявленията на ръководството на МВР по отношение на професионалните права на служителите от системата все повече заприличват на военни комюникета. Това, също според мен, на пръв поглед е добре - показва дейна нагласа. В същото време не мога да се отърва от мисълта, че основните цели на военните комюникета са три - пропаганда, провокация и прикриване /дезинформация/. Не правя съзнателно връзката, просто споделям основанията, които ме водят към следното:
Наледах се и се наслушах на изявления за това какво, как, кога и колко ще ни се промени като обезщетения, години за пенсиониране и т.н. На някои от изявленията реагирахме бурно, и вероятно това не им позволи да се превърнат във факти, на други замълчахме. Основният проблем е очевиден - за лисицата и опашката. Лисицата си размахва опашката, за да я гонят кучетата, да не тичат по права линия и следователно да се объркат и уморят /обезверят :winking: / по-бързо. В същото време така се замитат и следите и накрая просто гониш опашката...
За да не се получава този печален резултат и за да не се налага да тичаме пред вятъра, Ви предлагам един леко различен подход - пак да реагираме, но не на изявления и твърдения, а на факти - например документи, предложения, постъпили в официални институции и т.н. Доказали сме, че можем да реагираме светкавично и координирано на ситуации, които ни застрашават, както и сме доказали, че следим отблизо какво /ще/ се променя.
С други думи, не да променяме реакцията, а да променим стимула /дразнителя/, спрямо който реагираме. Сами знаем как се потвърждава информация и какво значи кьорфишек, зелен хайвер, мюре и т.н. Считам, че като служители можем успешно да приложим тези си знания.
Резултатите - ще спрем да тичаме всички след топката като първокласници в час по физическо, което означава, че няма да се уморяваме за високи, далечни, бързи и заубени топки и ще имаме разпределение на постовете - вратар, халф, нападател и каквито други има. Метафората е доста условна, но за момента става. Освен това ще действаме "на сигурно", доколкото това е възможно.
Иначе ще си правим алтернатива на този тип акции, при който оперативната информация подменя доказателствата и ОИМ заместват ПСД.
Дори мога да Ви предложа формулировката: "Слухове не коментираме, само документи и факти". Това, че някой някъде казва нещо, далеч не значи, че е така, независимо от авторитета, с който се ползва човекът или институцията, която представлява.
Изпреварвам присмехулното твърдение, че най-сетне ни е дошъл акъла. Действаме по този начин на ниво УС от доста време, но забелязахме, че има много наши членове /и не само/, които обръщат на слуховете, поднесени под най-различна форма, прекалено внимание.
Още един предварителен отговор - и в слуховете има зрънце истина /не винаги/, но това не означава, че трябва да ги предпочитаме пред фактите.
Ще се радвам на алтернативно мнение и критика.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Re: ИЗЯВЛЕНИЯТА В МЕДИИТЕ НА РЪКОВОДСТВОТО НА МВР

Мнениеот katana1977 » 27 Юли 2010, 21:08

Е то аз казах, че тука няма да се коментира съдържанието на изказванията и - няма интерес :lol:
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот ggeenn » 28 Юли 2010, 21:48

katana1977 написа:Колеги и приятели,
Предлагам Ви тази тема не за да предизвикам дебат относно истинността или правилността, или коректността на тези изявления. За целта има достатъчно други теми.
В тази връзка искам да споделя личното си впечатление, че през последните няколко месеца изявленията на ръководството на МВР по отношение на професионалните права на служителите от системата все повече заприличват на военни комюникета. Това, също според мен, на пръв поглед е добре - показва дейна нагласа. В същото време не мога да се отърва от мисълта, че основните цели на военните комюникета са три - пропаганда, провокация и прикриване /дезинформация/. Не правя съзнателно връзката, просто споделям основанията, които ме водят към следното:
Наледах се и се наслушах на изявления за това какво, как, кога и колко ще ни се промени като обезщетения, години за пенсиониране и т.н. На някои от изявленията реагирахме бурно, и вероятно това не им позволи да се превърнат във факти, на други замълчахме. Основният проблем е очевиден - за лисицата и опашката. Лисицата си размахва опашката, за да я гонят кучетата, да не тичат по права линия и следователно да се объркат и уморят /обезверят :winking: / по-бързо. В същото време така се замитат и следите и накрая просто гониш опашката...
За да не се получава този печален резултат и за да не се налага да тичаме пред вятъра, Ви предлагам един леко различен подход - пак да реагираме, но не на изявления и твърдения, а на факти - например документи, предложения, постъпили в официални институции и т.н. Доказали сме, че можем да реагираме светкавично и координирано на ситуации, които ни застрашават, както и сме доказали, че следим отблизо какво /ще/ се променя.
С други думи, не да променяме реакцията, а да променим стимула /дразнителя/, спрямо който реагираме. Сами знаем как се потвърждава информация и какво значи кьорфишек, зелен хайвер, мюре и т.н. Считам, че като служители можем успешно да приложим тези си знания.
Резултатите - ще спрем да тичаме всички след топката като първокласници в час по физическо, което означава, че няма да се уморяваме за високи, далечни, бързи и заубени топки и ще имаме разпределение на постовете - вратар, халф, нападател и каквито други има. Метафората е доста условна, но за момента става. Освен това ще действаме "на сигурно", доколкото това е възможно.
Иначе ще си правим алтернатива на този тип акции, при който оперативната информация подменя доказателствата и ОИМ заместват ПСД.
Дори мога да Ви предложа формулировката: "Слухове не коментираме, само документи и факти". Това, че някой някъде казва нещо, далеч не значи, че е така, независимо от авторитета, с който се ползва човекът или институцията, която представлява.
Изпреварвам присмехулното твърдение, че най-сетне ни е дошъл акъла. Действаме по този начин на ниво УС от доста време, но забелязахме, че има много наши членове /и не само/, които обръщат на слуховете, поднесени под най-различна форма, прекалено внимание.
Още един предварителен отговор - и в слуховете има зрънце истина /не винаги/, но това не означава, че трябва да ги предпочитаме пред фактите.
Ще се радвам на алтернативно мнение и критика.

Г-н Грозев,може да се дължи на не достатъчния ми умствен капацитет,който не бих се усмелил да съпоставя с Вашия,но от метафори и алегории(бре колко умни думички използвам за милиционер)нищо не разбрах.
Аватар
ggeenn

Мнениеот katana1977 » 28 Юли 2010, 22:03

Определено не съм против да ми пишеш на ти. Ако имаш желание и аз да мина на Вие, само пиши. Тука си е форум, не Народно събрание.

Дори мога да Ви предложа формулировката: "Слухове не коментираме, само документи и факти".
От това по-ясно едва ли може да се напише. Освен това "осмелил" се пише по този начин, че и "недостатъчен" също, ама не е важно.
Дерзай и чети Онзи, който пише по най-малко 4 мнения на ден в този форум, и ти ще се просветлиш. /Кой Е Той, а? Направо като в "Шифърът на Леонардо"! :lol: /
И помни, май янг падауан, като направиш 2000 мнения, ще изпаднеш в интелектуална нирвана, всички метафори ще са ти отворена книга, ще бъдеш небето и земята, че и други работи. :lol:
Нека Силата бъде с теб! :lol:
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот малкия » 29 Юли 2010, 12:27

ggeenn написа:Г-н Грозев,може да се дължи на не достатъчния ми умствен капацитет,който не бих се усмелил да съпоставя с Вашия,но от метафори и алегории(бре колко умни думички използвам за милиционер)нищо не разбрах.

Ако още се считаш за милиционер, нищо няма и да разбереш. Ако пък просто автоматично се опитваш да противопоставиш на "метафорите и алегориите" ирония с оттенък на сарказъм, резултатът вероятно ще бъде същият.Все пак нека опитам с един изключително важен (според мен) принцип. Колкото по-малко милиционерщина в полицията - толкова по-добре. И за полицията, и за полицаите, и за държавата, и за гражданите. Ако по това не сме на едно мнение, всякакви дискусии и коментари стават просто загуба на време и словесен онанизъм.
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот ggeenn » 30 Юли 2010, 00:38

Май и аз се изразих в другата крайност допираща се до простащината,но това ми доказа тезата ,че няма разбираема комуникация в двете посоки с
"масите"
Аватар
ggeenn

Мнениеот малкия » 30 Юли 2010, 20:09

Бих могъл да повторя написаното в предишния постинг и ако се чувстваш част от "масите" - каквото и да значи това...
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот MasterCop » 30 Юли 2010, 21:22

katana1977 написа:Колеги и приятели,
Предлагам Ви тази тема не за да предизвикам дебат относно истинността или правилността, или коректността на тези изявления...

Понеже темата отива към чат, ще помоля katana1977 да напише с две изречения за какво става въпрос... И на мен често ми се случва да остана неразбран... Въпреки че харесвам дългите постове, в случая малко конкретика няма да е излишна... ;)
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот katana1977 » 30 Юли 2010, 21:39

ОК.
По същество - забелязах, че всеки слух започва да се приема като чиста монета и това затормозява хората излишно. Особено много материал за слухове има в изявленията на ръководството на МВР - явно е, че изявленията не са координирани и премислени и дават възможност за произволни тълкувания. В същото време от ноември няма нито една промяна в ЗМВР и условията на работа, променени са единствено СУЦ и СУТ.
Също така мисля, че ситуацията излиза от контрол и се превръща в паника.
Идеята ми беше да погледнем на наличните изказвания критично. Всъщност няма нито наличен ЗИДЗМВР, нито промени в КСО, нито каквото и да е. Обсъждаме тука празни работи и се навиваме едни други. Ясно е, че ще има промени, но като истерясваме предварително, няма да е по-лесно да се борим за правата си.
Затова и предложих да обсъдим как следва да реагираме на изявления, които са богато наситени на слухове, но не съдържат никаква конкретика и данни.
Това е.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот MasterCop » 30 Юли 2010, 21:51

По същия начин както неволно реагирах и аз - поисках конкретика... ;) И не само това... Какъв е шанса по време на сътворяване на тези промени, в работните групи да има представители на синдикатите?
ИзображениеИзображение
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот katana1977 » 30 Юли 2010, 22:20

MasterCop написа:По същия начин както неволно реагирах и аз - поисках конкретика... ;) И не само това... Какъв е шанса по време на сътворяване на тези промени, в работните групи да има представители на синдикатите?

Имаме уверенията, че ще бъдем там. От скромния ми опит в тези групи не съм особен оптимист, тъй като имахме представители, които общо взето присъстваха на съобщаването на вече взети решения.
Просто на определени хора хич не им се иска да разберат едно просто нещо, дето още Омуртаг го е казал: "Човек и добре да живее, умира и друг ... на негово място". Ами като са направили толкова компромиси със себе си, пък после са си поживяли толкова добре, как да им се прище да умрат /или да се пенсионират/. Нали тъкмо сега имат още какво да дадат /и да вземат/... Помислете какви страшни поражения може да нанесе на ранимите им души дори допускането, че не са вечни. Сега имат служебни автомобили с шофьори, кабинети, секретарки, положение, власт над други хора. А утре? Колко мислите, че тежим на техния кантар в сравнение с тях? Разбирате ли, че хиляди от тях не можа да ги отвее вятърът на промяната, различните правителства и кризи, оптимизации и т.н. Сега са на власт в системата, не толкова като пост, колкото като мислене и нагласа към света. За тях това е всичко, друго не може да има. Колко от нас са готови да ги изпратят в миналото, където им е мястото и да поемат отговорността да продължат работата занапред? Няма да се уморя да казвам - Свободата е само за свободните по дух. Свободата е като светлина, която сияе дори да е захлупена под бетон и да е стъпкана с омраза. Вижте - ние сме свободни да решаваме какво да правим с живота си и никога не е късно да допуснем светлината в себе си.
Накратко казано - шансът не е в това да имаме наблюдатели вътре, а да действаме постоянно навсякъде, всички ние.
Сори за лиричното отклонение, може да го изтриете или преместите когато пожелаете.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот dakota_ » 30 Юли 2010, 22:57

katana1977 написа:ОК.
По същество - забелязах, че всеки слух започва да се приема като чиста монета и това затормозява хората излишно. Особено много материал за слухове има в изявленията на ръководството на МВР - явно е, че изявленията не са координирани и премислени и дават възможност за произволни тълкувания. В същото време от ноември няма нито една промяна в ЗМВР и условията на работа, променени са единствено СУЦ и СУТ.
Също така мисля, че ситуацията излиза от контрол и се превръща в паника.
Идеята ми беше да погледнем на наличните изказвания критично. Всъщност няма нито наличен ЗИДЗМВР, нито промени в КСО, нито каквото и да е. Обсъждаме тука празни работи и се навиваме едни други. Ясно е, че ще има промени, но като истерясваме предварително, няма да е по-лесно да се борим за правата си.
Затова и предложих да обсъдим как следва да реагираме на изявления, които са богато наситени на слухове, но не съдържат никаква конкретика и данни.
Това е.

Това е нещото което постоянно повтарям на колегите ми!Дано сега вече като го казва човек от синдиката да се вслушат...Макар да знам,че за да се вслушат или замислят се налага да прочетат написаното,което е големият проблем...
Г-н Грозев,знам,че сте човек с голяма рутина и опит,учил сте и сте завършил в престижни учебни заведения,аз съм един човек пълен лаик,ще си позволя в качеството на напълно непросветен и неопитен (разбирайте го,като един Мунчо от "Под игото"),да Ви споделя нещо и с Ваше позволение,да ви задам и въпрос...При нас има един адвокат,ръце са вдигнали дознателите и нервите им къса като дойде да защитава някой...Цялата работа е,че изпада в лирични отклонения и с думи се опитва да приспива дознателите...кръстили са го "бай ХХХХХ - дългосвирещият" При някой от по-младите дознатели,този адвокат жъне успехи,при други не може да прокарва този свой маниер (режат го като кисела краставица)...Ако може да споделите с мен бедният духом и непросветен човечец,при Вас с каква цел ползвате тези лиричните отклонения?
dakota_

Мнениеот katana1977 » 30 Юли 2010, 23:30

Бях останал с впечатлението, че форумът е за свободно изразяване по заложените теми. А що се отнася до отклонението, смятам го за лирично, колкото вие се смятате за Мунчо и човечец... И при нас имаше един стар началник с разбирания, формирани преди 89 година. Не смея да напиша с какви изрази го наричаха колегите. И той си имаше методи, включващи изразите "обран евреин", "ще ти намажа ските" и т.н. При някои колеги тези методи минаваха, при други - не. Един ден след като го пенсионираха принудително и неочаквано /само за него/, все едно не беше го имало никога - просто дупка в морето. Вие бихте ли споделили какво целите с думите "каиш" и "стари коне"? Апропо, тези впечатления за адвоката основно от младите дознатели и дознателки ли ги черпите и всъщност колко от колко дознатели при вас имат стаж над 10 години като такива, ако не е тайна?
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот dakota_ » 31 Юли 2010, 07:13

Вие сте дознател,мислещ човек,аз не смея да бързам да си създавам каквито и да са впечатления.Все пак и нивото ми не е така високо както вашето.Благородно завиждам на това което сте постигнал и попивам всяка Ваша дума с цел обучение.Понеже ми задавате един наистина смислен въпрос,няма как да не ви отговоря,простете ако стила ми не е така висок като вашият,но както споменах аз съм един Мунчо...
Въпросната дума "каиш" за която ме питате какво целя с ползването й, тя е свързана с определение на хора,които са се отдали на лирични отклонения,разбирайте го,опитват се да баламосват колегите си,че вършат нещо и са се "пребили" от работа...Другата дума "стари коне" са колеги,които не се подават на лирични отклонения(баламосване),нямат време за лирични отклонения,защото все пак някой трябва и да работи,те като стари коне са свикнали да работят и да влачат каиша.Трудно се връзват на баламосване,но в резултат на порочната система,нямат възможност да изритат каишите извън системата,да им олекне товара и да си вършат работата така както трябва...Апропо впечатленията за адвоката са свързани със споделеното от колеги дознатели,някой от тях преди над 10 год. са били пом.следователи,други ОР и сега като дознатели отлично владеят материята и не се подават на лирични отклонения(баламосване),както от страна на адвокатите на които за това се плаща,така и от страна на други,които пък са си поставили за цел да баламосват.Дано не са останали неразгадани тайни,ако все пак има такива,ползвайте другата тема,която е открил администратора за хора като Вас.
dakota_

Мнениеот MasterCop » 31 Юли 2010, 07:26

katana1977 написа:...
Имаме уверенията, че ще бъдем там. От скромния ми опит в тези групи не съм особен оптимист, тъй като имахме представители, които общо взето присъстваха на съобщаването на вече взети решения....

Нали правите разлика между присъствие по време на "сглобяването" им и присъствие на съобщаването на вече взети решения... :roll:
ИзображениеИзображение
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот katana1977 » 31 Юли 2010, 22:28

Освен това тук началници няма, или греша, особено пък с главно буква /админът да ме поправи, ако греша/ - всички сме с равни права и задължения. И не видях да е блеснал с началнически подход - може специална тема да отворим за мениджмънта на човешките ресурси, прилаган от такива като дакота и плачевните резултати от него, довели до настоящата ситуация в МВР. Въпрос - проблемите в МВР са от 20 години, къде бяха тия стари коне като дакота с блестящия им опит, че не направиха нищо? Възможен отговор, близали са и са връзвали обувките на ръководството, за да се докопат до пост и хич не ги е интересувало, иначи досега все нещо пък щяха да са измислили. Как прочее от жандармерист става началник на РУП? Защо ли в това РУП не се закачат ОР? Много просто - човекът няма хабер от работата им. Толкова за богатия му опит и повече не ме разсмивай с жалките си провокацийки, че губя хъс.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот katana1977 » 31 Юли 2010, 22:32

MasterCop написа:
katana1977 написа:...
Имаме уверенията, че ще бъдем там. От скромния ми опит в тези групи не съм особен оптимист, тъй като имахме представители, които общо взето присъстваха на съобщаването на вече взети решения....

Нали правите разлика между присъствие по време на "сглобяването" им и присъствие на съобщаването на вече взети решения... :roll:

Естествено! Нарочно сложих акцент по този начин. Борбата ни е точно с разни по-съвършени версии на дакота, на които не ще да им светне, че и преди тях, и след тях ще има МВР, за да променим това порочно поведение на ръководството.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Следваща

Назад към Синдикална дейност