ГОЛЕМИЯТ СИНДИКАЛЕН СЪН

ГОЛЕМИЯТ СИНДИКАЛЕН СЪН

Мнениеот pavlin_sof » 27 Юли 2010, 12:42

МНОГО,АМА МНОГО ТОПЛО ВРЕМЕ НАСТАНА........
ТОЛКОВА ТОПЛО,ЧЕ ЧАК ЗАДРЯМВАЩО.
СИНДИКАЛНИТЕ ЦЕНТРАЛИ КНСБ И КТ ПОДКРЕПА БУЧАТ ОТ ЕНЕРГИЯ-УЧАСТВАТ В ДИСКУСИИ ЗА ПЕНСИОННАТА РЕФОРМА,АНТИКРИЗИСНИ МЕРКИ......А СИНДИКАТИТЕ В МВР-СПЯТ
ЗА НПС Е ОБЯСНИМО,НО ЗА СФС-НЕЗНАМ
СЛЕД ОСВОБОЖДАВАНЕТО НА МЕДЙНИЯТ ЕКСПЕРТ "ЦВЕТЕТО" И КАТО ИЗКЛЮЧИМ ПОДГОТОВКАТА ЗА КОМАНДИРОВКАТА В РУМЪНИЯ УС МАЙ НЕЩО ГИ ПРИХВАНА РАШЕВАТА БОЛЕСТ.
ДА НИ Е ЧЕСТИТ НОВИЯТ СИНДИКАЛЕН СЪН,И ТОЙ КАТО ......
pavlin_sof

Re: ГОЛЕМИЯТ СИНДИКАЛЕН СЪН

Мнениеот lasthero » 27 Юли 2010, 18:11

Павлине от Соф. , на кое дружесто в София си член , да те пратя при председателя да ти прочете протокола ... или си поредния поплювко. Апропо, като искаш да си в час с това което прави УС на СФСМВР и си редови член на Федерацията регистрирай се в сайта на СФСМВР и за запознавай пряко с това което се прави и подготвя... Ако ли не си обаче, можеш да се информираш от съименника ти зам.министър.
Голям синдиакален будилник се извъди.
Аватар
lasthero
Администратор

Мнениеот cecimihailov » 27 Юли 2010, 18:35

pavlin_sof написа:МНОГО,АМА МНОГО ТОПЛО ВРЕМЕ НАСТАНА........
СИНДИКАЛНИТЕ ЦЕНТРАЛИ КНСБ И КТ ПОДКРЕПА БУЧАТ ОТ ЕНЕРГИЯ-УЧАСТВАТ В ДИСКУСИИ ЗА ПЕНСИОННАТА РЕФОРМА,АНТИКРИЗИСНИ МЕРКИ......А СИНДИКАТИТЕ В МВР-СПЯТ
СЛЕД ОСВОБОЖДАВАНЕТО НА МЕДЙНИЯТ ЕКСПЕРТ "ЦВЕТЕТО" И КАТО ИЗКЛЮЧИМ ПОДГОТОВКАТА ЗА КОМАНДИРОВКАТА В РУМЪНИЯ УС МАЙ НЕЩО ГИ ПРИХВАНА РАШЕВАТА БОЛЕСТ.

УС , на която и да е СО не е в състояние да разреши какъвто и да било проблем без да е налице разбиране и съответни действия от страна на политическото и професионално ръководство на засегнатия сектор.Синдиката търси законови механизми и експертни становища с които да защити тезите си и интереса на членовете си до момента в който липсва резултат , след което настояването преминава във форма на законен натиск с включването на членовете си в конкретни инициативи , подкрепа от обществото и обективното им отразяване от медиите.В тези инициативи е нормално да се очаква всеки член да поеме своята отговорност и участва солидарно с останалите в мероприятията , като активността като цяло е добре да я има и в ежедневния живот на СО изразявайки се в конструктивни мнения и предложения.
КНСБ И ПОДКРЕПА съвсем не изглеждат в очите на своите членове по-различно от всеки друг синдикат в страната.Разликата се състои единствено в това , че имат по-добре изградени структури , кадрови и финансов ресурс , не на последно място :PS) дълготрайни материални активи , офиси и автомобили с каквито автетичните структорирани от долу на горе млади сдружения , като СФСМВР не могат да се похвалят по разбираеми причини.
Преди да се правим на духовити е добре да се събудим като народ и да мислим с главите си !

"Народе???" В. Левси
Цветан Михайлов-Председател СД гр.Сливен към ССЗБ
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

sszb_sliven@abv.bg
Аватар
cecimihailov

Мнениеот NANIOX » 27 Юли 2010, 19:00

pavlin_sof написа:МНОГО,АМА МНОГО ТОПЛО ВРЕМЕ НАСТАНА........

Хора,пиите си хапчетата преди да пишете бре....................... :(
Който иска,може.Който казва че не може,не иска...
Аватар
NANIOX

Мнениеот katana1977 » 27 Юли 2010, 21:04

Разбирам, че не се виждат външни активни действия - така е, не всичко се вижда, то и сърцето не го дават по новините, че бие, ама...
Предпочитам обаче да правим и казваме това което трябва, независимо, че не е фамозно и атрактивно, вместо да се тупаме като Тарзан и да викаме аааааааааа. Все пак нашите членове очакват резултати, а не цирк.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот kandidata1 » 27 Юли 2010, 21:07

katana1977 написа:Разбирам, че не се виждат външни активни действия - така е, не всичко се вижда, то и сърцето не го дават по новините, че бие, ама...
Предпочитам обаче да правим и казваме това което трябва, независимо, че не е фамозно и атрактивно, вместо да се тупаме като Тарзан и да викаме аааааааааа. Все пак нашите членове очакват резултати, а не цирк.

Пич, уредете по една хубава тарифа в мтел и глобул де, писна ми да плащам две карти общо 25лв и накрая едни пикливи 30+30 минути.
Поредната простотия с премахването на изпитите за Академията на МВР.
Ама нали Академията прибра близо 50 000лв от такси от 2000 кандидата, догодина само заради парите простотията ще продължи.
kandidata1

Мнениеот katana1977 » 27 Юли 2010, 21:12

kandidata1 написа:
katana1977 написа:Разбирам, че не се виждат външни активни действия - така е, не всичко се вижда, то и сърцето не го дават по новините, че бие, ама...

Пич, уредете по една хубава тарифа в мтел и глобул де, писна ми да плащам две карти общо 25лв и накрая едни пикливи 30+30 минути.

Пич, уредихме за членове на СФСМВР оферти на виваком и мтел, очакваме и оферта от глобул, остава да си член и да се запишеш, но ако искаш, питай твоя председател.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот kandidata1 » 27 Юли 2010, 21:13

katana1977 написа:
kandidata1 написа:

Пич, уредихме за членове на СФСМВР оферти на виваком и мтел, очакваме и оферта от глобул, остава да си член и да се запишеш, но ако искаш, питай твоя председател.

Ще може ли да кажеш каква е на мтел, виваком още не позлвам.
Ще съм благодарен.
Може и на ЛС
Ама нали Академията прибра близо 50 000лв от такси от 2000 кандидата, догодина само заради парите простотията ще продължи.
kandidata1

Мнениеот pavlin_sof » 28 Юли 2010, 12:37

Струва ми се или може би греша,че след последната тв изява на Г-н Грозев е имало натиск за по-умерен тон.
А що се отнася до карти за мобилни оператори,лукойл,техномаркет и пр. това са корпоративни услуги и не са единственият елемен на синдикализма,това повече оприличава организацията на съюз ,но не и синдикат.
Кога ще има ССП?
Кога СФС ще стане член на EPU?
pavlin_sof

Мнениеот малкия » 28 Юли 2010, 12:46

Само ти се струва и не може би, а определено грешиш.
СФСМВР е член на EPU.
Заседание на ССП ще има когато го свика П. Димитров или когато някой от синдикатите поиска извънредно.
Ако имаш конструктивно предложение - моля. Ако само ще си чешем пръстите - без мен.
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот kandidata1 » 28 Юли 2010, 13:18

pavlin_sof написа:Струва ми се или може би греша,че след последната тв изява на Г-н Грозев е имало натиск за по-умерен тон.
А що се отнася до карти за мобилни оператори,лукойл,техномаркет и пр. това са корпоративни услуги и не са единственият елемен на синдикализма,това повече оприличава организацията на съюз ,но не и синдикат.
Кога ще има ССП?

Тя пък голямата далавера - дават 2ст отстъпка на газ, а лукойл раздават безплатно карти "пълен напред" с 3ст отстъпка.
За мобилните оператори - по-добри са офертите, но както разбрах групата е нова - тоест стават в един град 18 групи.
Техномаркет - мтел раздава на всички свои клиенти карти с 2% отстъпка от техномаркет.
kandidata1

Мнениеот katana1977 » 28 Юли 2010, 15:12

pavlin_sof написа:Струва ми се или може би греша,че след последната тв изява на Г-н Грозев е имало натиск за по-умерен тон.
Кога ще има ССП?

Не беше последната изява, ами една от доста по-предишните. :lol: Напоследък никой не ми се е обаждал или писал нещо в тази посока.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот ggeenn » 28 Юли 2010, 21:06

katana1977 написа:Не беше последната изява, ами една от доста по-предишните. :lol: Напоследък никой не ми се е обаждал или писал нещо в тази посока.

Г-н Грозев още ли се борите с вятърни мелници.....?
Аватар
ggeenn

Мнениеот katana1977 » 28 Юли 2010, 21:19

Тука имаше едно мнение на геенн, сега го няма, кой и защо го изтри - то не е лошо мнението.
Не се сърдя, нито се гневя, напротив, ще се възползвам да отговоря, макар че мнението го няма. Ставаше въпрос, че след Сеизмограф сме забавили темпото и че Иван Павлов имал повече престиж по времето на Миков.
Съгласен съм, не шумим толкова по медиите. В същото време се вижда доколко от изведеното в медиите може да се направи извод за действителното състояние на нещата - справка - "Големият случай в Кърджали", дето всъщност няма нищо общо с първоначално изнесеното. Накратко казано - не сме спрели, напротив. Все пак лято е и всички хора искат малко да починат /дори и нашите нещастни членове, дето върху тях пада цялата отговорност и всичките очаквания да движат промените в МВР/. Но идва есента и естествено, готвим се за следващите действия. Ако някой е чакал торба с пари да му падне в хола, сори, че сме разбили илюзиите. Също така съжалявам, че СФС не е добило необичайни и магически начини да влияе на ръководството, предпочитаме сигурното пред фантасмагориите.
Другото нещо - няма нищо лошо в имиджа, но с едно уточнение - позитивният имидж не беше лична собственост на Павлов, а принадлежеше и принадлежи на СФСМВР. Това никога не е било синдикатът на Павлов, Грозев, Попов или който ще да е, поне засега няма изгледи и да стане. Така че както във всичко, има радост и тъга, макар че към момента тъгата е за тези, дето очакват от една година да пукнем, пък ние не щем и не щем. В началото имаше много емоции, много надежди и очаквания, според мен и немалко непочтено побутване от страна на политици. Впоследствие емоциите се поуспокоиха, хората видяха доста по-ясно прикриваните дотогава проблеми. Естествено, че в революцията има повече очарование, отколкото в къртовския труд. Лично аз не се сравнявам с нечии рейтинги - това е работа за политиците, дето чакат да ги избират.
Важното е, че хората, подкрепящи идеята и организацията, вече имат твърди позиции и ще ги отстояват докрай, независимо кой е лицето на СФС за момента.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот katana1977 » 28 Юли 2010, 21:21

ggeenn написа:
katana1977 написа:Не беше последната изява, ами една от доста по-предишните. :lol: Напоследък никой не ми се е обаждал или писал нещо в тази посока.

Г-н Грозев още ли се борите с вятърни мелници.....?

Я гледай как се променят нещата - от Павлов към вятърните мелници. Както и да е - да живее лаконизмът.
Моля за дефиниция на вятърни мелници.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот katana1977 » 28 Юли 2010, 21:26

И много моля да не сравнявате ръководството на МВР с вятърни мелници или други такива, дето навяват мисли за вятърничавост и отдавна отмрели технологии. :lol:
Най-малкото аз съм един от малкото служители, които са закачили снимка на г-н Цветанов на бюрото си. Уважение трябва, и респект, галиба. ;)!
П.п. И снимката си е сложена както трябва, не е надраскана или скъсана!
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот ggeenn » 28 Юли 2010, 21:33

katana1977 написа:Тука имаше едно мнение на геенн, сега го няма, кой и защо го изтри - то не е лошо мнението.
Не се сърдя, нито се гневя, напротив, ще се възползвам да отговоря, макар че мнението го няма. Ставаше въпрос, че след Сеизмограф сме забавили темпото и че Иван Павлов имал повече престиж по времето на Миков.
Съгласен съм, не шумим толкова по медиите. В същото време се вижда доколко от изведеното в медиите може да се направи извод за действителното състояние на нещата - справка - "Големият случай в Кърджали", дето всъщност няма нищо общо с първоначално изнесеното. Накратко казано - не сме спрели, напротив. Все пак лято е и всички хора искат малко да починат /дори и нашите нещастни членове, дето върху тях пада цялата отговорност и всичките очаквания да движат промените в МВР/. Но идва есента и естествено, готвим се за следващите действия. Ако някой е чакал торба с пари да му падне в хола, сори, че сме разбили илюзиите. Също така съжалявам, че СФС не е добило необичайни и магически начини да влияе на ръководството, предпочитаме сигурното пред фантасмагориите.
Другото нещо - няма нищо лошо в имиджа, но с едно уточнение - позитивният имидж не беше лична собственост на Павлов, а принадлежеше и принадлежи на СФСМВР. Това никога не е било синдикатът на Павлов, Грозев, Попов или който ще да е, поне засега няма изгледи и да стане. Така че както във всичко, има радост и тъга, макар че към момента тъгата е за тези, дето очакват от една година да пукнем, пък ние не щем и не щем. В началото имаше много емоции, много надежди и очаквания, според мен и немалко непочтено побутване от страна на политици. Впоследствие емоциите се поуспокоиха, хората видяха доста по-ясно прикриваните дотогава проблеми. Естествено, че в революцията има повече очарование, отколкото в къртовския труд. Лично аз не се сравнявам с нечии рейтинги - това е работа за политиците, дето чакат да ги избират.
Важното е, че хората, подкрепящи идеята и организацията, вече имат твърди позиции и ще ги отстояват докрай, независимо кой е лицето на СФС за момента.

Мнението бе мое ,но реших да го изтрия защото реших,че е прекалено остро и пак ще си навлека Вашия и този на г-н Тенев гняв.Разберете ме правилно! Аз не веднъж съм писал,че Вие сте богатство за синдикалната дейност в МВР,но подхода,начина на работата Ви е погрешен и се вслушвайте в критиките, защото не се различавате от политическото ръководство на МВР.
Аватар
ggeenn

Следваща

Назад към Синдикална дейност