ГОЛЕМИЯТ СИНДИКАЛЕН СЪН

Re: ГОЛЕМИЯТ СИНДИКАЛЕН СЪН

Мнениеот katana1977 » 28 Юли 2010, 21:43

Абе бая разлики има. В ръководството има министър, пък при нас - не. Ръководството дава заплати на 58000, ние - на 2. Ръководството може да отреже придобивките на 58000 и изобщо да ги съкрати, ние - не. Когато ръководството дари по 100 лева на дете, си има Пресцентър и ресорни журналисти за централните новини, когато ние даряваме по 500 - не е баш така ;) . И т.н., и т.н.
Само едно общо има - и в ръководството има един, за когото казват, че се занимава с политика, и при нас има един такъв. :lol:
То е като сравнението между физкултурата и културологията - хем все има култура, хем не е баш така... Ако го схващаш намека, де...
А иначе в критики се вслушвам, но приемам само тези, които водят до реални действия, иначе е само вариации по темата "Абе и аз не знам как е, ама и тъй не е, пък ти го направи, баби, да ми е арно". Вярно, че не ме кефи да ми набиват обръчи, но ако е за полза, приемам, макар че напоследък взех и да питам - ами ти ще направиш ли така, ей така, информативно.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот ggeenn » 28 Юли 2010, 22:18

katana1977 написа:А иначе в критики се вслушвам, но приемам само тези, които водят до реални действия, иначе е само вариации по темата "Абе и аз не знам как е, ама и тъй не е, пък ти го направи, баби, да ми е арно". Вярно, че не ме кефи да ми набиват обръчи, но ако е за полза, приемам, макар че напоследък взех и да питам - ами ти ще направиш ли така, ей така, информативно.

Г-н Грозев ,аз не се наемам да се нагърбя с вашета дейност(не става дума за разследването)защото тя е обречена на не успех.Нека да допуснем ,че ръководството на МВР реши и намери пропуски в служебната Ви дейност и това доведе до дисциплинарното Ви уволнение.Какво СФСМВР ще ви помогне в случая освен завеждане на дългогодишни с неясен изход дела с/у МВР.Или се надявате на незаконни действия на служителите на МВР изразяващи се в ефективни стачни действия?
Аватар
ggeenn

Мнениеот katana1977 » 28 Юли 2010, 22:23

Айде сега пък накъде отиде работата. Естествено, че който е виновен, си носи и наказанието, защо останалите да му носят кръста, това важи и за мен. Че и дейността била обречена??? Ми то вече имаме реални резултати, и утре да ни закрият, те резултатите си стоят, значи имало е полза. Също така не разбрах на базата на какви данни се вади предположението, че очаквам някой да ме защити с незаконни действия, или пък да прави стачки заради скромната ми дебела особа?
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот pavlin_sof » 29 Юли 2010, 16:20

Пуснах темата не за да се хващаме за гушите или да си дърпаме ушите,а за да ви събудя малко.
Иначе и на C.E.S.P. и EUROCOP членове да станем пак тая,само дето ще плащаме още няколко евра отгоре.
Важното е да бъдем много и заедно,да назоваваме нещата с истинските им имена,всеки ден когато ни засегнат,когато ни мачкат,защото не сме "крепостни селяни" на самозабравили се "феодални владетели".
pavlin_sof

Мнениеот малкия » 29 Юли 2010, 17:00

УС МАЙ НЕЩО ГИ ПРИХВАНА РАШЕВАТА БОЛЕСТ.

Първо, трудно бих се съгласил с подобна "диагноза". Най-малкото защото, ако сме се "разболели" след 4-5 месеца предстои конференция, в чиито възможности е да "излекува" Федерацията от подобни "болежки".
Второ. Заглавието на темата, а и опитите за събуждане, предполагат наистина наличие на някакъв "сън". Вече беше писано, че липсата на барикади по улиците или медийна канонада още не означава липса на действия.
И трето - вече попитах за конкретни конструктивни предложения. Дотук - общи приказки...
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот ggeenn » 30 Юли 2010, 00:46

pavlin_sof написа:Важното е да бъдем много и заедно,да назоваваме нещата с истинските им имена,всеки ден когато ни засегнат,когато ни мачкат,защото не сме "крепостни селяни" на самозабравили се "феодални владетели".

Това ми звучи прекрасно както навремето учихме какво ще бъде когато построим комунизма,но уви стигнахме само до "развит социализъм" пък той взе,че се разпадна тъй като не бил перспективен и т.н. и т.н.
Аватар
ggeenn

Мнениеот pavlin_sof » 30 Юли 2010, 10:33

ggeenn-може дА ти звучи но не е!
pavlin_sof

Предишна

Назад към Синдикална дейност