ЗАСЕДАНИЕ НА ССП-ИЗВЪНРЕДНО

ЗАСЕДАНИЕ НА ССП-ИЗВЪНРЕДНО

Мнениеот pavlin_sof » 09 Авг 2010, 16:48

ДОЧУХМЕ ЧЕ УТРЕ 10.08.2010 ОТ 14 ЧАСА СФС Е ПОИСКАЛА ЗАСЕДНИЕ НА ССП
pavlin_sof

Re: ЗАСЕДАНИЕ НА ССП-ИЗВЪНРЕДНО

Мнениеот малкия » 09 Авг 2010, 22:17

Грешно сте дочули.
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот койота » 10 Авг 2010, 21:34

[quote="малкия"]Грешно сте дочули.

Май,маи не! Не виждам какво има да се крие!
http://sfsmvr.org/
ЧЛЕН НА СФС-МВР
койота

Мнениеот малкия » 10 Авг 2010, 21:52

Аз също не виждам какво има да се крие. Не виждам и някой да се е опитвал да скрие нещо.
Просто коментирах "дочутото", че СФС е искала извънредно заседание на ССП. Е, това не е вярно. Ако си прочел внимателно публикуваното в сайта на Федерацията, би трябвало да се съгласиш.
Защото си мисля, че има известна разлика между това да изпратиш писмо с искане за среща с министъра (в резултат на което той да възложи на заместниците си да организират среща с представители на всички синдикати) и това да поискаш извънредно заседание на ССП.
Последна промяна малкия на 10 Авг 2010, 22:06, променена общо 1 път
малкия

Мнениеот койота » 10 Авг 2010, 21:57

малкия написа:Аз също не виждам какво има да се крие. Не виждам и някой да се е опитвал да скрие нещо.
Просто коментирах "дочутото", че СФС е искала извънредно заседание на ССП. Е, това не е вярно. Ако си прочел внимателно публикуваното в сайта на Федерацията, би трябвало да се съгласиш.
Защото си мисля, че има известна разлика между това да изпратиш писмо с искане за среща с министъра (в резултат на което той да възможи на заместниците си да организират слеща с представители на всички синдикати) и това да поискаш извънредно заседание на ССП.

Трябваше да разясниш че не е ССП,а среща ;)
ЧЛЕН НА СФС-МВР
койота

Мнениеот малкия » 10 Авг 2010, 22:05

Знаеш ли, някак не обичам да давам разяснения върху неща, започващи с "Дочухме, че..."
При формулиран по друг начин въпрос можеше да има и друг отговор. Да не говорим, че тук не става дума и за въпрос - просто твърдение, базирано на "дочухме" - е грешно бяха дочули... ;)
малкия

Мнениеот Sir Humphrey » 10 Авг 2010, 23:48

Някой с някого май се е*ава тука.
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот малкия » 11 Авг 2010, 00:25

Тц. Not exactly. Спамим си просто... ;)
Господ здраве да дава на либерални модератори и админи! :D
Ама аз лично не обичам да подлагам търпението и либерализма им на твърде сериозни изпитания, поради което спирам със спама.
малкия

Мнениеот ntvladimirov » 11 Авг 2010, 11:08

малкия написа:Знаеш ли, някак не обичам да давам разяснения върху неща, започващи с "Дочухме, че..."
При формулиран по друг начин въпрос можеше да има и друг отговор. Да не говорим, че тук не става дума и за въпрос - просто твърдение, базирано на "дочухме" - е грешно бяха дочули... ;)

Нещо взехте много да се издигате в небесата.Завоювахте си разни привилегии от МВР и с вас не може вече да се говори. Преиначавате думите на колегите, не приемате никакви критики, искате все вашата да е , философствате и т.н. Все неща които не са присъщи на обикновенния полицаи.Последно време не можем да ви разберем на какъв език говорите.Имам впредвид изявленията и на други ваши колеги в този форум.Тези качества са идеални но когато се водят преговори а не когато се говори и обяснява на обикновенния колега.
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

Мнениеот kuka5 » 11 Авг 2010, 13:03

ntvladimirov написа:[Нещо взехте много да се издигате в небесата.Завоювахте си разни привилегии от МВР и с вас не може вече да се говори. Преиначавате думите на колегите, не приемате никакви критики, искате все вашата да е , философствате и т.н. Все неща които не са присъщи на обикновенния полицаи.Последно време не можем да ви разберем на какъв език говорите.Имам впредвид изявленията и на други ваши колеги в този форум.Тези качества са идеални но когато се водят преговори а не когато се говори и обяснява на обикновенния колега.

Когато се чете избирателно и тенденциозно, винаги се получава така.
Бъди конкретен, какво са завоювали за себе си, че да разбереме и ние, иначе някаква интрига ще се получи. :shock:
Аватар
kuka5

Мнениеот патиланчо » 11 Авг 2010, 19:22

И на мен ми е интересно какво сме направили за себе си, а за останалите членове - и не само в повечето случаи - не сме го постигнали.
Сетих се за едно - оставани по-малко време за семействата от колкото за синдикализъм.
Я отворете останалите сайтове на синдикалните организации в МВР и сами си отговорете кой , какво, как и колко - и най-вече отдадени ли са на клаузата за по-добри условия на служителити в МВР и кой синдикат е водещ и кои са паразитите!!!
И ние сме хора с всички недостатъци , простети ни някои грешки!
Извинете ако са се е получили недорозумения на моменти - ако е имало такива погледнете горното!
Поздрав най-сърдечен!
Ние, служителите на МВР, желаем министерството да е силно и работещо. Служещо, единственно и само, на българското общество!
Аз искам по-добро бъдеще за нашите деца !!!
Аватар
патиланчо

Мнениеот katana1977 » 11 Авг 2010, 20:46

ntvladimirov написа:
малкия написа:Знаеш ли, някак не обичам да давам разяснения върху неща, започващи с "Дочухме, че..."

Нещо взехте много да се издигате в небесата.Завоювахте си разни привилегии от МВР и с вас не може вече да се говори. Преиначавате думите на колегите, не приемате никакви критики, искате все вашата да е , философствате и т.н. Все неща които не са присъщи на обикновенния полицаи.Последно време не можем да ви разберем на какъв език говорите.Имам впредвид изявленията и на други ваши колеги в този форум.Тези качества са идеални но когато се водят преговори а не когато се говори и обяснява на обикновенния колега.

Нещо взе много да критикуваш за симпатизант на СФСМВР. :D
Много ми е странно, че повечето колеги ни разбират, а ти не разбираш. От името на колко точно души говориш? Според мен само от твое име. Сигурен ли си, че изразяваш мнението на обикновения полицай? Ако гледам поста ти, явно обикновения полицай е неграмотния полицай. Ако това изпълва някого с дълбоко самодоволство и желание по-грамотните да почнат да пишат на жаргон с правописни грешки, мисля, че трябва да се отвори специална секция за ограмотяване. Между другото, моля, не пиши повече за неграмотните дознатели преди да си оправиш правописа, например в думата "обикновения" има само две "н", а не три. Този тип мислене наистина е забавно - "Ти може да си умен, ама се прави на прост /като мен/". :lol: Помниш ли максимата, че прост народ се управлява най-лесно?
Освен това наистина прекалено много започна да спамиш - нищо в този пост не е по темата. За пореден път само се заяждаш неадресирано с нас.
Искам да уведомя теб и останалите, които търсите да си чешете пръстите, че докато си пишете и се оплаквате, има други, които РЕАЛНО стоят пред проблемите и се борят с тях. Така от къщи и баба може. Явно може и дядо. :D
Ако смяташ, че можеш повече, ти гарантирам място на всички срещи оттук насетне. Ако не можеш - що все се напъваш да учиш тези, дето могат повече от теб?
Най-накрая, заядливите провокации от няколко души наистина станаха смешни и само разводняват темите.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот малкия » 11 Авг 2010, 20:55

ntvladimirov написа:

Аз също съм обикновен полицай - не го забравяй, моля.
И ще те попитам като обикновен полицай на съвсем прост и ясен български език. Би ли изброил поне две привилегии, които съм си "завоювал от МВР"? Имам предвид написаното от теб, на което удебелих шрифта. Хайде сега кажи, че съм изопачил думите ти. Да говориш празни приказки по адрес на колега присъщо ли е на обикновения полицай?
малкия

Мнениеот paolon » 11 Авг 2010, 20:58

"Зам. Министър Вучков заяви, че към момента се обмисля поетапно увеличаване на осигурителния стаж и за държавните служители в МВР с по една година през 2011, 2012 и 2013, както и че порционът за храна няма да бъде увеличен през тази година." :roll: :evil:
Не обещаваха ли нещо друго преди време. :evil:
Аватар
paolon

Мнениеот малкия » 11 Авг 2010, 21:04

Обещаваха.
Може би един от въпросите ни към тях - и то един от най-важните - би следвало да бъде "Защо да ви вярваме следващия път?"...
малкия

Мнениеот dsuzunov » 12 Авг 2010, 10:52

Въпросът ми е към участващите в ССП:
-забелязах, че е поставен въпроса за допълнителна работа през свободното време.
В съзнанието ми изплува цитат от "Серпико":
/цитирам по памет/
" Заплатата ми е около 2500$, с допълнителния труд си докарвам още толкова. Когато съм свободен от дежурство и не ми се стои в къщи, отивам в полицейското управление и се записвам за работа"
Аз съм склонен в един от почивните дни да хода да работя в службата, но дали Министерството е в състояние да ми заплати извънредния труд?
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот малкия » 12 Авг 2010, 11:21

Колега, нещо подобно имахме предвид като формулирахме предложението "Да се дадевъзможност на държавните служители да полагат допълнителен труд в или извън системата на МВР..."
Към момента нещата са в начална фаза, но имаш уверенията ми, че ще настояваме за изменение на закона в този смисъл. Какъв ще бъде резултатът ми е малко трудно да прогнозирам. Убеден съм обаче, че както извън системата, така и в самото министерство могат да се разработят варианти за полагане на допълнителен труд от служители. Мисля, че и средства за заплащането му могат да се намерят.
малкия

Следваща

Назад към Синдикална дейност