ПРОЕКТ ЗА ЗИД на ЗМВР

ПРОЕКТ ЗА ЗИД на ЗМВР

Мнениеот pavlin_sof » 13 Авг 2010, 16:44

Дали вече не е готов ЗИД на ЗМВР,няма го още на сайта на МВР
може да е достигнал до някой предварително,дали се предвжда промяна в гл.20?
pavlin_sof

Re: ПРОЕКТ ЗА ЗИД на ЗМВР

Мнениеот katana1977 » 13 Авг 2010, 21:57

ЗИД-а е изпратен при нас в СФСМВР, предполагам, че и на другите синдикати също е изпратен.
Изпратили сме за предложения текста на председателите на СД.
Няма промяна в гл. 20, поне засега :roll:
Интересното е, че както нямаше и идея за ЗИД, изведнъж се появи готов проект. Шапки долу, ръководството е започнало да работи със светкавична скорост, скоро може да ни настигне. :lol:
По тоя повод се сещам как шоп описва фойерверки - Нема, нема, па си е.е майката! :lol:
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот stenli » 14 Авг 2010, 05:46

Сега по тоя повод се сещам за един лаф от миналото : Питат радио Ереван защо аджеба локомотива на комунизма седи на едно място от 1917 година а радиото мъдро отговаря ами ще седи като цялата пара отива в свирката.
stenli

Мнениеот pavlin_sof » 14 Авг 2010, 09:38

най-важното в този проект май е "шенген" и механичното събиране на "гъ зъ" с пожарната,като добавиш разквартирането на дознателите в "бопа" и криминална,май с това се изчерпва проекта.Едва ли на някой му пука за колизията на гл.20 с останалите норми по българското право.Защо ли?
Ами ,защото синдикатите в МВР хем ги има де юре,хем ги няма.ССП е някакъв псевдо аналог на НСТС,който не може да взема решения касаещи възрастта за пенсия,това ще се реши в НСТС,където МВР синдикатите не са представени.Нещо повече.В НСТС има три страни най-малкото това се вижда от неговото наименование,в ССП те са две-работодател и синдикат,липсва представтеля на държавата,пардон-ГРЕШКА.Представени са -две в едно,очаквано добра кмбинация.
Защо ми е на мен споразумение с министъра,като то съвсем не е и не може да има силата на КТД по смисъла на КТ.И на последно място,но не по важност-къде е независимостта на синдикалният първенец,без функционален имунитет няма свобода на волеизявлението,а без него няма социална справедливост.
Докато не се промени гл.20 няма да има реални гаранции за упражняване на трудовите права и възможността на синдикалните обединения да оказват влияние върху тези процеси.Ще присъстват проформа на подобни съвети,за да облекат във власт вече взето решение. Няма да има интерс от повсеместно членство в тези организации,което означава липса на представителна власт. Това обаче не означава ,че трябва да спрем.
pavlin_sof

Мнениеот ntvladimirov » 14 Авг 2010, 11:55

Не знам дали за добро или за лошо но общо взето работата в полицията от началото до момента на пенсиониране преминава в очакване.А, сега да променят нещо , а, после. Оп идва ново правителство и всичко започва от начало.Новото правителство си прави собствени служби, обещава нещо на синдикатите да си седнат на задника.Неколко години се водят преговори иии нищо. Общо взето последните двадесетина години се повтаря това. Съберат се обещават си нещо и накрая нищо.Дока да видиш и си готов за пенсия. За 30 г. служба съм се нагледал на много неща. Не вярвам нито на синдикати нито на правителства. И повярваите ми не съм единствен но повечето, да не кажа всички колеги се страхуват да признаят това публично.Дано поне децата ни да са по добре. :lol:
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

Мнениеот cecimihailov » 14 Авг 2010, 17:29

ntvladimirov написа:Неколко години се водят преговори иии нищо. Общо взето последните двадесетина години се повтаря това. Съберат се обещават си нещо и накрая нищо.Дока да видиш и си готов за пенсия. За 30 г. служба съм се нагледал на много неща. Не вярвам нито на синдикати нито на правителства. И повярваите ми не съм единствен но повечето, да не кажа всички колеги се страхуват да признаят това публично.Дано поне децата ни да са по добре. :lol:

Ми за да е нещо , а не нищо много повече хора трябва да поемат отговорността за собствената си съдба и за бъдещето на тези след тях.Разговаряйки с колеги се натъквам на такова невежество , което обяснява много неща.И докато не заменим слугинажа с гражданско общество , което пък хем не е желано , хем като облечено с някаква абревиатура защитава инересите на голяма обществена група трябва всички заинтересовани и онези склонни да бъдат солидарни да участват в дейността и мероприятията организирани от неговите представители.
Цветан Михайлов-Председател СД гр.Сливен към ССЗБ
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

sszb_sliven@abv.bg
Аватар
cecimihailov

Мнениеот katana1977 » 14 Авг 2010, 20:32

pavlin_sof написа:най-важното в този проект май е "шенген" и механичното събиране на "гъ зъ" с пожарната,като добавиш разквартирането на дознателите в "бопа" и криминална,май с това се изчерпва проекта.Едва ли на някой му пука за колизията на гл.20 с останалите норми по българското право.Защо ли?
Ами ,защото синдикатите в МВР хем ги има де юре,хем ги няма.ССП е някакъв псевдо аналог на НСТС,който не може да взема решения касаещи възрастта за пенсия,това ще се реши в НСТС,където МВР синдикатите не са представени.Нещо повече.В НСТС има три страни най-малкото това се вижда от неговото наименование,в ССП те са две-работодател и синдикат,липсва представтеля на държавата,пардон-ГРЕШКА.Представени са -две в едно,очаквано добра кмбинация.
Защо ми е на мен споразумение с министъра,като то съвсем не е и не може да има силата на КТД по смисъла на КТ.И на последно място,но не по важност-къде е независимостта на синдикалният първенец,без функционален имунитет няма свобода на волеизявлението,а без него няма социална справедливост.
Докато не се промени гл.20 няма да има реални гаранции за упражняване на трудовите права и възможността на синдикалните обединения да оказват влияние върху тези процеси.Ще присъстват проформа на подобни съвети,за да облекат във власт вече взето решение. Няма да има интерс от повсеместно членство в тези организации,което означава липса на представителна власт. Това обаче не означава ,че трябва да спрем.

Точно в тази посока са и предложенията на СФСМВР, разбира се, не се изчерпват само с тези проблеми.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот патиланчо » 14 Авг 2010, 20:34

ntvladimirov написа:Не знам дали за добро или за лошо но общо взето работата в полицията от началото до момента на пенсиониране преминава в очакване.А, сега да променят нещо , а, после. Оп идва ново правителство и всичко започва от начало.Новото правителство си прави собствени служби, обещава нещо на синдикатите да си седнат на задника.Неколко години се водят преговори иии нищо. Общо взето последните двадесетина години се повтаря това. Съберат се обещават си нещо и накрая нищо.Дока да видиш и си готов за пенсия. За 30 г. служба съм се нагледал на много неща. Не вярвам нито на синдикати нито на правителства. И повярваите ми не съм единствен но повечето, да не кажа всички колеги се страхуват да признаят това публично.Дано поне децата ни да са по добре. :lol:

А ти какво направи за да промениш това?!
Успех с чакането и надеждите да дойде някой и да поднесе свободате на тепсия - и във викането след това „Да живеее!“
И моля Ви по-леко с удрянето по масата и свалянето на правителства след третата ракия!
За да променим нещо е нужно много инат , работа и лишения , а не балкански бабаитлък!
Ние, служителите на МВР, желаем министерството да е силно и работещо. Служещо, единственно и само, на българското общество!
Аз искам по-добро бъдеще за нашите деца !!!
Аватар
патиланчо

Мнениеот ntvladimirov » 14 Авг 2010, 21:12

Брех много сте обидчиви това от УС . :lol: :lol: :lol: Спокоино само изказвам мнение което вие ще разберете може би след десетина години.
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

Мнениеот pavlin_sof » 16 Авг 2010, 21:01

какво все пак ще предложим на ръковдството......?
pavlin_sof

Мнениеот katana1977 » 16 Авг 2010, 21:07

pavlin_sof написа:какво все пак ще предложим на ръковдството......?

Ако си член на СФСМВР, влез във форума на Федерацията и ще разбереш.
Не се сърди, но 8000 души си дават 5-те лева, името и рискуват присмех и проверки и заради това, да бъдат по-сигурни и по-информирани. Останалите, както винаги, ще консумират възможните ползи без никаква опасност за себе си. Поради това и тези 8000 заслужават да научат преди останалите.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот cvete » 23 Ное 2010, 12:42

Някой знае ли на какъв етап е проекта и къде "се намира" в момента? Внесен ли е?
Къде може да се види "окончателен" вариант?
cvete

Мнениеот Werke » 23 Ное 2010, 19:47

Проекта вече не е проект,приет е от Народното събрание.ЗИД на ЗМВР е публикуван в ДВ.бр.88/09.11.2010г.
Werke

Мнениеот cvete » 25 Ное 2010, 01:47

хм... пропуснала съм момента, че съм в дълготраен "принудителен" отпуск за 2010 г. и съм си изключила "тока" съвсем ... прочетох го и се "чудя" дали ми харесва :roll:
cvete

Мнениеот kortik » 25 Ное 2010, 21:51

cvete написа:... прочетох го и се "чудя" дали ми харесва :roll:

http://lex.bg/laws/ldoc/2135516991
Красота, по чл.69а - сложих още два комплекта протоколи (съставят се в 3 екз.- по ал.2 е 3 листа, по ал.3 – 6 листа или 1 комплект е 9 листа!) в дежурната си чанта, за което пак си купих с лични пари копирна хартия и които на всичко отгоре, след попълването им, ще трябва да докладвам в Окръжна прокуратура („не по-късно от 24 часа, за утвърждаване от прокурор в окръжната прокуратура по местоизземване на вещта”). Да му мислят колегите там, където си имат единствено Районна прокуратура. Ама нали е по ШИС, не е по кратунки…
kortik

Назад към Синдикална дейност