Предложения за промени в гл.20 на ЗМВР

Предложения за промени в гл.20 на ЗМВР

Мнениеот pavlin_sof » 16 Авг 2010, 21:11

ако поискаме-ще го получим,сега му е времето да направим предложения за промените в гл.20 на ЗМВР
-имунитет на синдикалните лидери
-участите на представители на СФС в НСТС
-ПРАВО НА ЕФЕКТИВНИ СТАЧНИ ДЕЙСТВИЯ
и още....
-отпадане на ограничението за работа на второ място
-нов начин за сформиране на работната заплата,стига вече опити чрез СУЦ,СУТ и извънреден труд за допълнително стимулиране-ИСКАМЕ ЯСНИ ПРАВИЛА ,ЛИШЕНИ МАКСИМАЛНО ОТ СУБЕКТИВИЗЪМ

.......КАЖЕТЕ КАКВО ДРУГО!!!!!!!
сега му е времето......................
Последна промяна MasterCop на 16 Авг 2010, 21:53, променена общо 2 пъти
Причина: Тема с неясно заглавие!
pavlin_sof

Re: СЕГА МУ Е ВРЕМЕТО

Мнениеот katana1977 » 16 Авг 2010, 21:18

pavlin_sof написа:ако поискаме-ще го получим,сега му е времето да направим предложения за промените в гл.20 на ЗМВР
и още....
-нов начин за сформиране на работната заплата,стига вече опити чрез СУЦ,СУТ и извънреден труд за допълнително стимулиране-ИСКАМЕ ЯСНИ ПРАВИЛА ,ЛИШЕНИ МАКСИМАЛНО ОТ СУБЕКТИВИЗЪМ

За съжаление Конституцията ни забранява ефективната стачка. За имунитета и втората работа ще го включим утре. За участието в НСТС - включихме го. За новия начин - лично аз нямам готовност да го коментирм, тъй като са нужни истински експерти по въпроса, иначе с принципа за ясни правила и другия - за обективизма - съм съгласен.
Независимо от скептицизма, има един лаф - от съд и жена се иска всичко, пък каквото даде. Така че, наистина, сега може да се окаже важен момент. Ако ли не - сефте комендантски = кратка схватка... и ескадроните летят!
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Re: СЕГА МУ Е ВРЕМЕТО

Мнениеот pavlin_sof » 16 Авг 2010, 21:23

сигурен съм че се движите в правилната посока
УСПЕХ
pavlin_sof

Re: Предложения за промени в гл.20 на ЗМВР

Мнениеот stenli » 16 Авг 2010, 23:36

Има реална възможност сега да разрешат работа на второ място под някъква форма и после с това да ни цакат при всяко искане за увеличение на заплатите.
stenli

Мнениеот dakota_ » 17 Авг 2010, 14:52

stenli написа:Има реална възможност сега да разрешат работа на второ място под някъква форма и после с това да ни цакат при всяко искане за увеличение на заплатите.

В България има едни монархисти,които много плачат да се насрочи референдум дали да сме монархия или република и същите тези монархисти умират от щастие,че референдум не се насрочва,защото тогава тяхното съществуване ще се окаже напълно безсмислено и ще потънат в забрава...Същата работа е положението с разрешаването на втора работа,сега всички искат това да се случи,но повечето се надяват,никога да не се случи,защото по никакъв начин няма да могат да прикриват собствената си некадърност и ще лъсне с пълна сила,че за нищо друго не стават...В момента всеки,който е кадърен не чака никакво разрешение ами си решава проблемите и работи и на втора работа и на трета и не се оплаква и не пише по форуми за разрешаване за втора работа,защото просто работи....Който иска го прави,който не иска намира оправдания...
dakota_

Мнениеот katana1977 » 17 Авг 2010, 14:57

Лично аз нямам време за втора работа и едва ли някога ще имам, поне докато съм на тази длъжност, обаче си мисля, че колкото повече възможности има един човек за реализация, толкова по-добре. Естествено, не всеки ще оползотвори дадените му възможности, поради различни причини. Това малко прилича на максимата - по-добре да имаш пистолет и да не ти трябва, отколкото да ти трябва и да го нямаш.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот paolon » 17 Авг 2010, 15:40

На времето можеше да се работи на второ място,но нещата бяха зле.Условията и данъците бяха лоши.Ако не се лъжа договора минаваше през МВР и след одобрение се сключваше.Но данъците олеле.
Аватар
paolon

Мнениеот stenli » 17 Авг 2010, 17:55

dakota_ написа:В момента всеки,който е кадърен не чака никакво разрешение ами си решава проблемите и работи и на втора работа и на трета и не се оплаква и не пише по форуми за разрешаване за втора работа,защото просто работи....Който иска го прави,който не иска намира оправдания...

Наясно съм с всичко това и съм за с две ръце да се даде възможност, напълно законно, който има желание и възможност, да работи и нещо друго. Просто анализирам възможните вариации след това.
Последна промяна MasterCop на 17 Авг 2010, 19:05, променена общо 1 път
Причина: Правописни и синтактични грешки!
stenli

Мнениеот ntvladimirov » 17 Авг 2010, 18:19

katana1977 написа:Лично аз нямам време за втора работа и едва ли някога ще имам, поне докато съм на тази длъжност, обаче си мисля, че колкото повече възможности има един човек за реализация, толкова по-добре. Естествено, не всеки ще оползотвори дадените му възможности, поради различни причини. Това малко прилича на максимата - по-добре да имаш пистолет и да не ти трябва, отколкото да ти трябва и да го нямаш.

Колега "katana1977" и да имаш време за втора работа не е нужно до ходиш просто защото дознателите сте глезените деца на системата. И М.М. ви товареше и Ц.Ц ви товари с пари само и само да седите в МВР.Това е обществена тайна.

П. П. Админите може пак да ми изтрият мнението но това е истината.
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

Мнениеот dizhel » 17 Авг 2010, 19:31

ntvladimitov ти в МВР ли работиш? Заплатата ми е като на всеки друг служител, а натоварването ми е в пъти повече. Изключение са само заплатите на софийските дознатели ;)
dizhel

Мнениеот ntvladimirov » 17 Авг 2010, 19:45

Е аз нали за софийските казвам. На Дежурния които работи с мен дават 30 процента за специфичните условия а на теб ако си дознател 140.Мислиш ли че на него му е по малко натоварено и отговорно.Ето тези неща трябва да се оправят.На всички ни е натоварено.
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

Мнениеот katana1977 » 17 Авг 2010, 21:15

ntvladimirov написа:
katana1977 написа:Лично аз нямам време за втора работа и едва ли някога ще имам, поне докато съм на тази длъжност, обаче си мисля, че колкото повече възможности има един човек за реализация, толкова по-добре. Естествено, не всеки ще оползотвори дадените му възможности, поради различни причини. Това малко прилича на максимата - по-добре да имаш пистолет и да не ти трябва, отколкото да ти трябва и да го нямаш.

Колега "katana1977" и да имаш време за втора работа не е нужно до ходиш просто защото дознателите сте глезените деца на системата. И М.М. ви товареше и Ц.Ц ви товари с пари само и само да седите в МВР.Това е обществена тайна.

П. П. Админите може пак да ми изтрият мнението но това е истината.

Ти просто не предлагаш нищо по темата. Обръщаш форума в чат и се стремиш да провокираш безсмислени кавги, като въвеждаш изкуствено раздление между колеги и твърденията ти заместват мисленето. Защо тогава се чудиш, че те трият?
Прочее, заплатата ми като РП намаля с 30 лв. при сегашния министър именно от СУТ, твоята обаче се увеличи със сигурност като ОДЧ пак от СУТ. Иначе другите видове възнаграждения са същите като на другите държавни служители в МВР.
Така че мнението е лъжа!
Освен това моля да спазваме темата, срокът е кратък и няма време за лакърдии и чесане на пръсти.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот Nabora » 18 Авг 2010, 06:00

pavlin_sof » Пон Авг 16, 2010 10:11 pm
ако поискаме-ще го получим,сега му е времето да направим предложения за промените в гл.20 на ЗМВР
и още....

Бих добавил още - За всички синдикални членове по 2 дни допълнителен отпуск
Аватар
Nabora

Мнениеот малкия » 18 Авг 2010, 08:23

dakota_ написа:.В момента всеки,който е кадърен не чака никакво разрешение ами си решава проблемите и работи и на втора работа и на трета и не се оплаква и не пише по форуми за разрешаване за втора работа,защото просто работи....Който иска го прави,който не иска намира оправдания...

Като по този начин нарушава действащия ЗМВР. Нещо повече, извършва нещо, несъвместимо с работата в МВР. Точно това може да се избегне с разрешаването на допълнителна работа. Нещо против?
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот answer » 18 Авг 2010, 09:45

малкия написа:
dakota_ написа:.В момента всеки,който е кадърен не чака никакво разрешение ами си решава проблемите и работи и на втора работа и на трета и не се оплаква и не пише по форуми за разрешаване за втора работа,защото просто работи....Който иска го прави,който не иска намира оправдания...

Като по този начин нарушава действащия ЗМВР. Нещо повече, извършва нещо, несъвместимо с работата в МВР. Точно това може да се избегне с разрешаването на допълнителна работа. Нещо против?

Тои е свикнал да прикрива такива нарушениа,знае за всчки колеги-плочкажии дето ходат по строителните обекти да лепат плочки,да правят водопроводи,знае и за тези дето ремонтират коли и сменят масла по сервизите,но си трае и нищо не им казва,щото били кадърни и изкарвали пари.
Гледането на пчели и лозета не е ли забраненно и то,забраненно е но др.Дакота,гледа над 100 кошера и имат над 30 дек. лозета.
Неговото право е симеоновско право,всички знаим какво е симеоновското право.
И още нещо да попитам,да няма някаква заповед,че др.дакота от половин мсец е все униформен на работа,откъде тази чиссто нова униформа,нали почти няма дрехи за полицаите.
answer

Мнениеот лошия » 18 Авг 2010, 11:01

Всички договори с застархователи /относно обещетения по Т.З./,доставка на допалнителни добавки/говоря за нощните/ и други договори отнасящи се като екстри за полицаите да минават задължително на одобрение от СФС,както е например в щатите!!!!!
лошия

Мнениеот dakota_ » 18 Авг 2010, 14:16

лошия написа:Всички договори с застархователи /относно обещетения по Т.З./,доставка на допалнителни добавки/говоря за нощните/ и други договори отнасящи се като екстри за полицаите да минават задължително на одобрение от СФС,както е например в щатите!!!!!

Това е едно сериозно и добре обмислено предложение,само не разбрах,НПС ще има ли право да одобрява или само СФС...Сега за пръв път научавам,че и в щатите има СФС...Това му е хубавото на този форум,че човек дори да не знае и да не е чувал за нещо,тук бързо се ограмотява...
dakota_

Следваща

Назад към Синдикална дейност