Дискусия в хотел "Родина" на 16.09.2010г.

Re: Дискусия в хотел "Родина" на 16.09.2010г.

Мнениеот katana1977 » 16 Сеп 2010, 22:30

Никой нищо не казва, умълчахте се нещо. Ако може някой, който не е бил на масата, а зад нас на дискусията, да сподели, защото е важно да знаем какво е мнението и на другите членове на СФС и на другите организации, освен нас.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот stenli » 17 Сеп 2010, 07:26

Не съм присъствал защото бях на работа но нещо нещата не ми приличат на дискусия а просто на дежурното изпяване на песента "пари нема действайте " . От тук на сетне трябват реални действия на първо време поне да минем да се подпишем на подписката в палатковия лагер или СФС да организира подписка по места и нейното организирано връчване от поне 10 000 човека .
stenli

Мнениеот taho » 17 Сеп 2010, 09:08

InfoInfo написа:
taho написа: Министърът на вътрешните работи г-н Цв. Цветанов заяви категорично , че социалните придобивки на служителите в МВР няма да бъдат отнемани или променяни с изключение на възрастта за осигурителен стаж."

Да разбирам ли, че сегашното положение за пенсиониране след 25г./16г.8м. независимо от възрастта /за МВР и МО/ ще се промени и в частта осигурителен стаж, и с въвеждане на минимална възраст за пенсиониране? Или може би има неточност в изразяването.

Ами от това можеш да си отговориш на въпроса:

Проектопромените в чл.69 от КСО

В чл. 69 се правят следните изменения:
1. Алинеи 1-3 се изменят така:
„(1) Военнослужещите придобиват право на пенсия при освобождаване от служба независимо от възрастта им и при осигурителен стаж, както следва:
1. от 1 януари 2011 г. – 26 години осигурителен стаж, от които 17 години и 4 месеца действително изслужени като военнослужещи по Закона за отбраната и въоръжените сили на Република България;
2. от 1 януари 2012 г. – 27 години осигурителен стаж, от които 18 години действително изслужени като военнослужещи по Закона за отбраната и въоръжените сили на Република България;
3. от 1 януари 2013 г. – 28 години осигурителен стаж, от които 18 години и 6 месеца действително изслужени като военнослужещи по Закона за отбраната и въоръжените сили на Република България.
(2) Държавните служители по Закона за Министерството на вътрешните работи и по Закона за изпълнение на наказанията и задържането под стража, държавните служители по чл. 11 от Закона за пощенските услуги, държавните служители, осъществяващи дейността по охрана на съдебната власт по чл. 391 от Закона за съдебната власт, следователите и младши следователите при освобождаване от служба придобиват право на пенсия независимо от възрастта им и при осигурителен стаж, както следва:
1. от 1 януари 2011 г. – 26 години осигурителен стаж, от които 17 години и 4 месеца действително изслужени като държавни служители по посочените закони или като следователи и младши следователи;
2. от 1 януари 2012 г. – 27 години осигурителен стаж, от които 18 години действително изслужени като държавни служители по посочените закони или като следователи и младши следователи;
3. от 1 януари 2013 г. – 28 години осигурителен стаж, от които 18 години и 6 месеца действително изслужени като държавни служители по посочените закони или като следователи и младши следователи.

Това е като а тамън де, и айде ахаа.

Аз пък се питам дали дали от 1 януари 2014 г. няма на някой да му хрумне – 30 години осигурителен стаж, от които 20 години действително изслужени като държавни служители /имаше и такива индикации/, защото както са го подкарали може и това да стане.
Аватар
taho

Мнениеот nemesis87 » 17 Сеп 2010, 10:16

Пак го давам линка прочети го http://dnes.dir.bg/news/pensia-stazh-pe ... ma-7099644 това е от вчера
nemesis87

Мнениеот taho » 17 Сеп 2010, 11:54

Сигурно имаш в предвид това:

"Плавно ще се увеличава стажът, а не възрастта, необходима за пенсиониране на работещите при първа и втора категория труд, както се предлага в сегашния вариант на законопроект за промени на Кодекса за социално осигуряване."

При това положение много колеги които до година правят осигурителния стаж от 25г., да рече през май 2011г., и прослужените 16,8г. в МО, МВР и др. съгласно сега действащия чл.69 от КСО /м/у впрочем и аз съм един от тях/, и имат желание да се пенсионират, ще изпатнат в ролята на догонващи през следващите три години ако се приеме така предложените промени в новия чл.69 от КСО, и той започне да действа от 01.01.2011г. Това е което съм разбрал на първо четене. Ако греша, моля поправете ме.
Аватар
taho

Мнениеот stenli » 17 Сеп 2010, 17:34

taho написа:. Ако греша, моля поправете ме.

Там е работата че не грешиш. Всички които сме в границата между 20 и 25 почваме да догонваме едни повече едни по малко .
stenli

Мнениеот shuster80 » 17 Сеп 2010, 18:08

Дискутирана ли беше евентуална промяна на категорията труд за някои служби?Ако някой има повече информация по въпроса,моля да сподели.
shuster80

Мнениеот лошия » 18 Сеп 2010, 13:19

Оставам с впечатлението, че на тази дискусия се е обсъждала само темата за пенсионирането в МВР!!!!Прав ли съм или някой ще сподели и други теми коите сте обсъждали??
Благодаря предварително!
лошия

Мнениеот osata » 18 Сеп 2010, 17:56

лошия написа:Оставам с впечатлението, че на тази дискусия се е обсъждала само темата за пенсионирането в МВР!!!!Прав ли съм или някой ще сподели и други теми коите сте обсъждали??
Благодаря предварително!

Е щом си останал с впечатление какво е обсъждано :lol: , че повечето от "читателите" не разбраха :mrgreen: , пак си добре :D
Аватар
osata

Мнениеот katana1977 » 20 Сеп 2010, 01:04

И ето на - каквото очаквахме - ни вопъл, ни стон. Какво тук значат някакви си личности, пък били и те 80000 без семействата им? Поне видяхме, че правителството има кой да го пази. Щом и министърът идва на среща със собствените си служители с двама охранители, съм спокоен, че те поне не са застрашени. Няма да коментирам от КОГО пазят министъра охранителите му на среща със синдикатите в МВР (в заседателната зала на МВР), това е някаква много сложна тактика, аз тия не ги разбирам.

Явно не е опасно и че служителите са на дъното на дъното на кризата, и вече се чудят на каква челна стойка да застанат, за да им повярват, че остават броени дни и месеци до момента, в който МВР ще фалира окончателно. Ама тихо и кротко, да не настроим обществото, че то милото само не знае какво иска - МВР да работи или да не работи. Не знам с кое общество контактува правителството, но аз не съм срещнал досега вменяем човек, който да не иска незабавна и качествена защита от страна на държавата срещу престъпления и нарушения на обществения ред.
Притесненията на хората не идват от парите, които отиват към МВР, а от това, че тия пари изтичат като вода, пък няма кой да дойде да им посети сигнала и да им разкрие битовата кражба при 58000 души щат. Ама и за реформа пари няма, така че - пари нема, действайте!

Какво толкова, че ще протестираме - нали ни плашат, че нямаме право на стачка и ако направим такава, едва ли не планина ще притурят отгоре ни?
Какво толкова, че много от служителите се заканват, че следващия път, когато излязат, няма да се приберат, преди да им бъдат изпълнени исканията?

Какво толкова, че догодина борчовете на МВР ще станат толкова големи, че ще трябва да се съкращават хиляди хора поголовно и масово (справка - армията, да не гледаме в Румъния, че и там е същото)?

Интересна анкета тече в сайта на ГЕРБ:
Кой да бъде водещият приоритет на правителството?
намаляване на безработицата
увеличаване доходите на гражданите
борба с корупцията и организираната престъпност
инвестиции в образованието
достъпно и качествено здравеопазване
усвояване на еврофондовете
изграждане на инфраструктурата
реформа на съдебната система
енергийна сигурност.

Тук някъде да се видяхте като потенциален водещ приоритет?

Така е то - като не си власт, не си интересен. По-интересното е обаче, че идват нови избори, дали тогава пак ще ни внушават, че някой си бил едва ли не потомствен полицай или нещо подобно, за да гласуваме за тях? Защото е много лесно да обещаеш (излъжеш) преди изборите, а след това да се оправдаваш, да блъскаш с юмрук по масата, да хитруваш, и да се правиш, че законно избраните представители на служителите от МВР са те обидили/направили политически изказвания/нямали легитимност/и т.н. и така да си "разиграваш коня" както си щеш и да печелиш време.

А въпросът е прост - господа управляващи, тези, които гласувахме за вас, искаме отчет какво свършихте и защо нищо не се е променило към по-добро (при положение, че самите вие през 2008г. отчетохте, че положението ни е трагично)?
Истината също е проста - дайте на МВР сега малкото, от което се нуждае, защото после и много няма да е достатъчно!
Сигурността и опазването на реда в държавата никога не са били и няма да бъдат евтини, но да не ги осигуриш, може да ти струва всичко.
Имаме пълното право да ви искаме сметка първо като служители, второ като гласували за вас, трето като граждани, четвърто като синдикат.
Правете се още на луди и на глухи, а пък на другите избори ще ви изпитаме по граматика - в кое глаголно време е изречението "Ще имаш да вземаш".

Това, че сте запазили наличния социален пакет, не е кой знае какво. Я се опитайте да ни го отнемете, а?

Прочее, в собствената ви програма са записани разни обещания за ежемесечни срещи със синдикатите, та на кое да ви вярва човек - на това, което сте написали, или на това, което сте направили? Кажете, а ние ще предадем на нашите членове!

Накрая, били сте толкова време в МВР, сигурно знаете, че никой насила не ви е накарал да управлявате държавата. По-скоро сте заявили желанието си. Има един израз в МВР: "На заявлението нали си написал Моля да бъда назначен, що се оплакваш"? Така че, ако не Ви харесва да ви държим сметка и да Ви критикуваме, ако не ви харесва, че не винаги ще изглеждате "добрите" и "силните", ако не можете да се справите, изходът е лесен - подавайте оставка и да идва друг, който ще работи по-добре от Вас, все едно ни е кой ще е той.
Вапцаров го е написал: "...какво тук значи някаква си личност?". МВР не е започнало и няма да приключи с Вашето управление. Вервайте ми!
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот katana1977 » 20 Сеп 2010, 01:12

Предварително благодаря на тези, които не са разбрали какво е написано, за това, че ще прочетат информацията в сайта на СФСМВР по отношение на срещата с Министъра на ВР и дискусията в хотел "Родина", както и че ще прочетат написаното втори път (по-бавно и внимателно), преди да се оплакват.
Освен това много моля за безкрайно язвителни и критични коментари от щатните критици във форума, същите ме карат да се чувствам жив, да чета критиката е призванието ми. :lol:
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот stenli » 20 Сеп 2010, 16:03

katana1977 написа:И ето на - каквото очаквахме - ни вопъл, ни стон. Какво тук значат някакви си личности, пък били и те 80000 без семействата им? Поне видяхме, че правителството има кой да го пази. Щом и министърът идва на среща със собствените си служители с двама охранители, съм спокоен, че те поне не са застрашени. Няма да коментирам от КОГО пазят министъра охранителите му на среща със синдикатите в МВР (в заседателната зала на МВР), това е някаква много сложна тактика, аз тия не ги разбирам.
Явно не е опасно и че служителите са на дъното на дъното на кризата, и вече се чудят на каква челна стойка да застанат, за да им повярват, че остават броени дни и месеци до момента, в който МВР ще фалира окончателно.

Спокойно преди да фалира МВР ще фалира първо цялата държава а тогава от народната любов и високите рейтинги пак ще чакат ние да ги пазим.
stenli

Мнениеот osata » 20 Сеп 2010, 20:19

stenli написа:Спокойно преди да фалира МВР ще фалира първо цялата държава а тогава от народната любов и високите рейтинги пак ще чакат ние да ги пазим.

Знаеш ли колко пъти се заричам - ще работя проформа, няма да се пъна, няма за 5лв работа да свърша, като ми свалиха от заплатата пък подивях....
Е да, ама не - както съм работил миналата, по-миналата и по-по-...., пак така работя. Пак се ядосвам на неуредиците, пак споря и си търся моето пред началството, пак ми казват стига мисли, ама аз пак мисля и пак искам да си свърша работата.

Аз съм сигурен в едно - МВР никога не е спирало да работи ( събитията пред парламента ), МВР винаги е била на първите редици и ще бъде. И може би те знаят това!!!
Аватар
osata

Мнениеот stenli » 20 Сеп 2010, 22:08

osata написа: И може би те знаят това!!!

Дано.
stenli

Мнениеот cecimihailov » 21 Сеп 2010, 18:25

osata написа:
лошия написа:Оставам с впечатлението, че на тази дискусия се е обсъждала само темата за пенсионирането в МВР!!!!Прав ли съм или някой ще сподели и други теми коите сте обсъждали??
Благодаря предварително!

Е щом си останал с впечатление какво е обсъждано :lol: , че повечето от "читателите" не разбраха :mrgreen: , пак си добре :D

Колеги не ви прави чест !
Да бяхте дошли да изразите мнение , да подкрепите същевременно и своите представители!Имаше и такива , благодаря им , за което!
Не само че се каза много повече освен по темата "за пенсионирането" , а и казаното следваше да бъде отразено от "независимите" БГ медии.Нима казаното и неопровергано твърдение на Г.Грозев , че МВР е пред фалит не следва да произведе новина ? Пак казвам , неопровергано !И още и още....., но ???
Да ни е честита псевдодемокарцията и граждански свободи !
А като се сетя само , че гласувах ...... :PS)
Цветан Михайлов-Председател СД гр.Сливен към ССЗБ
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

sszb_sliven@abv.bg
Аватар
cecimihailov

Мнениеот katana1977 » 25 Сеп 2010, 21:34

http://www.btv.bg/shows/seizmograf/vide ... 010_g.html
Сеизмограф - продължение на дискусията от хотел "Родина" /след 22-та минута/.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот mi60 » 27 Сеп 2010, 11:13

Уважаеми Колеги,
Искам да изразя своето мнение и наблюдение върху събитията,ставали,ставащи и които ще стават в РБ и МВР.
Тука в този форум е пълно със разни оплакваници, и изхвърляници,тоест самохвалства.
Всеки се оплаква:нямало хартия,нямало тонери,нямало компютри,нямало хора,заплатите били намалени,не се отчита коректно времето през което сме работили,тоест 12ч,24ч празнични, предпразнични,почивни дни, и извънредни дежурства,всеки дава акъл как новия синдикат трябва да предприеме еди какви си действия,тоест дава акъл или по меверейски казано много вожд,но индиянци никакви,или почти никакви,ако не броиме УС, председатели на СД и някой и друг член,които е действително със смело сърце.Просто няма какво да се лъжеме,ами да си кажеме право куме та в очи.
НИЩО НЯМА ДА ИЗЛЕЗЕ,и знаете ли защо?Защото на фона на тоталната безработица,на фона намасовото задлъжняьване към банките,народа е уплашен и си трае исе свива.ТОВА Е ИСТИНАТА.
Всеки знае,че повечето от служителите са или приходящи или назначени защото са по системата СМЧ И МНОГО ЯСНО,ЧЕ НЯМА ДА ТРЪГНАТ СРЕЩУ СВОИТЕ БЛАГОДЕТЕЛИ.,ШУРОБАДЖАНИЩА,ТЕ ТВА Е .
От кога има призиви да си махнеме компютрите,да не купуваме консумятиви със свои средства,още от началото, и какво,НИКОЙ АМА НИКОЙ НЕ ГО Е НАПРАВИЛ ТОВА ДЕЙСТВИЕ.Излезахме няколко пъти,повикахме,поскачахме както се казва и пак същото.Ама все чакаме,чакаме,декларации пишеме,фейлетони, благоприличие, и К,ВОООООО,трай коньо за зелена трева.Пуснаха се разни слехове и слухчета и народна тръгна да се маха и какво?Това беше добре дошло за мвр,защото не назначаваха нови хора ,а работата се утежнява все повече и повече,защото всеки знае, че в криза крими факторите и обстановката се умножават и става страшно.Но тези напусканици ясно показват,че все още ние Българите сме подвластни на стадното чувство.2-3 слуха и сами се съкратихме,нове не се назначават и ....... ето ти не 20% ами 40% съкращения,безболезнено и тихомълком ,па не СФС,не ЕВРОПОЛы нищо няма да ни помогне докато си нямаме доверие и се д0ебнеме да се .... натопиме и да си повтаряме поговорката"Я сакам на вуте дя му е зле" или"Наведена главица сабля не я сече".
Това е,РОБИ БЯХМЕ 700ГОДИНИ РОБИ И ЩЕ СИ ОСТАНЕМЕ.ЕДИН ЕЛЕМЕНТАРЕН ПРИМЕРако на 30 септември се обяви,че от 08ч до 09ч патрулките,пожарните и ГЗ,ще вървят със пуснати сирени,то на колко места в България това ще се случи.НИКЪДЕ,ИЛИ ПОЧТИ НИКЪДЕ. Както за протестите беше,един нямал пари,друг котката му раждала,трети на лозе,четвърти вари ракия,пети на сватба ........ако тръгна да ги изброявам мрънканиците и оправданията,не знам дали ще ми стигне място.
Мога да дам и друг примерл, ЛРТП,са недоволни от условията на трУд и какво -НИЩО,а ако бяха отказали да работят при такива условия, то В колко ОД щяха да го направят,отговор НИКОЛКО И ЗАЩО?
ЗАЩОТО ТАМ СА НАЗНАЧЕНИ ПОВЕЧЕТО РОДНИНИ,ПРИЯТЕЛКИ/меко казано/,смч на всички видове шефове и шефчета.,а МЕЖДУ ВПРОЧЕМ И ТЕ,ШЕФЧЕТАТА НЕДОВОЛСТВАТ,АМАГИ ТРЕСЕ ШУБЕЕЕЕЕЕЕЕ И ,ВМЕСТО ДА НИ ПОДКРЕПЯТ ТЕ НИ ШАМАРЯТ, КАТО ЕНИЧАРИТЕ ЕДНО ВРЕМЕ,ТОЕСТ НАШИ СРЕЩУ НАШИ.ама нейсе ние сме свикнали нали от роднинска ръка по-малко боли.
БЛАГОДАРЯ ЗА ВНИМАНИЕТО!
ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ДОПУСНАТИТЕ ПРАВОПИСНИ ГРЕШКИ
http://vbox7.com/play:f4461737
Михаил Иванов/ОДЧ- виновни за всичко/
Аватар
mi60

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност